עונת סתיו 2022

היי, אני עדיין בחיים מסתבר.

לצערי לא היה פוסט מאז האחד על עונת השידור הקודמת, משלל סיבות שלא אכנס אליהן היום. כפי שבוודאי הבנתם, הרעיון של לכתוב פוסט קצר באופן שבועי לא שרד הרבה זמן. הייתי שמח לפרט למה ומה צריכות להיות הציפיות להמשך הבלוג, אבל אעדיף לעשות זאת בהזדמנות אחרת, אחרי שאהיה סגור על כך יותר בעצמי.

בינתיים, לא רציתי לפספס את ההזדמנות לכתוב על עונת השידור החדשה שכה חיכיתי לה. כזה עומס של סדרות אנימה טובות בעת ובעונה אחת לא היה לנו כבר הרבה זמן, אם בכלל, ולמען האמת קצת מפחיד לחשוב שלא אספיק לראות את כל מה שאני רוצה (שזה הרי תמיד מה שקורה בסוף).

אם לכם יש קצת יותר זמן פנוי ממני ומחפשים מה להוסיף לרשימת הצפייה שלכם, או שסתם אתם מעוניינים לדעת מה חדש – זה הזמן. וכמו תמיד, מוזמנים גם לספר אילו סדרות תפסו את העין שלכם.


Chainsaw Man

לדנג'י יש חלום פשוט: לחיות חיים שלווים ומאושרים יחד עם הבחורה שהוא אוהב. חלומות לחוד ומציאות לחוד, כי במציאות נכפה להילחם בשדים ומפלצות כדי לשלם את חובותיו ליאקוזה, את זה הוא עושה באמצעות שד המחמד שלו, פוצ'יטה, המשמש לו כנשק. באחד הקרבות נראה שדנג'י מוצא את סוף חייו, אלא שהשתלשלות האירועים מובילה אותו להשתלב עם פוצ'יטה ולקבל את היכולת להפוך את חלקי גופו למסור. כוחותיו החדשים תופסים את תשומת ליבם של ציידי שדים המגיעים לזירת האירוע ומציעים לו להצטרף לארגון שלהם, וכעת, כשיש לו את הכוח להילחם אף בשדים החזקים ביותר – דבר לא יעצור אותו מלהגשים את חלומותיו.

לרוב האנימה הכי מצופה של העונה היא איזושהי סדרת המשך ללהיט גדול שכבר שודר וזכה לאהדה מסוימת. לא הפעם. סדרת האנימה החדשה של סטודיו MAPPA נמצאת בראש הטבלה בMAL עם הכי הרבה אנשים שהכניסו אותה לרשימת ה Plan to Watch שלהם העונה (ובפער), ובמקום ה 375 בפופולריות באתר כולו עוד טרם שודר פרק אחד – וזה פאקינג פסיכי.

ההייפ המטורף הזה מגיע כמובן מההצלחה של המנגה עליה היא תבוסס, שרצה מ 2018 ולא מזמן חתמה את חלקה הראשון. אני יודע שיש אנשים שמספיקה כמות ההייפ הלא פרופורציונלית כדי להרתיע אותם, אבל לי זה מעולם לא הפריע ולא רואה סיבה שזה יפריע, נהפוכו. אני מניח שיש סיבה לפופולריות של המנגה, היא נראית כמו סדרת שונן אפית בדיוק לטעמי, עם עיצובי דמויות מגניבים לאללה ונגיעות אפלות וברוטאליות היכן שצריך. לגבי איכות האדפטציה אני גם לא רואה סיבות לדאגה. גם אם נתעלם מהטריילרים שיצאו עד כה ונראים לגמרי מטורפים, אם Shingeki no Kyojin ו Jujutsu Kaisen הן אינדיקציה למה שהסטודיו מסוגל לעשות – אין לי שום סיבה להאמין שזו לא הולכת להיות סדרה טובה (גם אם במקרה הרע זה לא יהיה המאסטרפיס שחלק מהאנשים מבטיחים).

הסדרה תתחיל ב 12 באוקטובר וככל הנראה יהיו לה 12 פרקים (כל אחד מהם אגב עם סגיר שונה, סתם פרט מעניין).


Boku no Hero Academia 6th Season

מסדרה עם הייפ בשמים לאחת שפעם היה לה כזה ומאז לא נמצאו עקבותיו.

את Boku no Hero Academia כנראה שלא צריך להציג, אחרי הכל מדובר בעונה שישית של אחת מסדרות השונן הכי פופולריות בעשור האחרון. אלא שכאשר מדובר בסדרה כל כך מוכרת שנמצאת ברשימת הצפייה של כל כך הרבה אנשים, הייתי מצפה למעט התלהבות מעלייתה של העונה השישית שעושה רושם שתהווה את השיא של העלילה עד כה. בפועל, נראה שזו החמישית שחטפה קיתונות של ביקורת (חלקית בצדק, לדעתי לגמרי יצא מפרופורציות) הרגה כל פיסת הייפ שנותרה בקהילה ולאנשים פשוט נגמרה הסבלנות לחכות שהיא תחזור לפסגות שהגיעה אליהן בעבר, בעיקר בזמנים של עונתה השלישית.

את דעתי כבר הבעתי בעבר: אני עדיין מאוד אוהב את הסדרה ומאוד אופטימי כשזה נוגע להמשך דרכה. עם כל הביקורת על העונה שעברה, המצב בו הסתיימה הוא ממש קרש קפיצה לעבר ארק שנראה מבטיח מאוד, אולי המבטיח ביותר עד כה, וזכורות לי עליו לא מעט תשבוחות מקוראי מנגה. על BONES אני עדיין סומך כסטודיו שהוכיח את עצמו בעבר, וגם ברגעים הפחות טובים של האנימה היא עדיין נראתה טוב מהממוצע בז'אנר. לא יודע אם אתם במחנה העייפים או לא, אבל אני תמיד מוכן לשמוע את "You Say Run" מתנגן פעם נוספת.

הסדרה תתחיל ב 1 באוקטובר.


Mob Psycho 100 III

עם כל האהבה ל Boku no Hero Academia, האייס האמיתי של סטודיו Bones העונה הוא כנראה זה: Mob Psycho 100 חוזרת לעונה שלישית שאני לא באמת יודע למה צריך אותה, אבל גם שממש לא אתנגד לקבל.

הסדרה החדשה צפויה להמשיך את עלילותיהם של מוב, הילד בעל הכוחות העל-חושיים החזקים בעולם, ושל המורה הרוחני שלו והשרלטן הגדול בסביבה, רייגן, המשתמש בילד הצעיר עבור עסקי חיסול הרוחות שלו. בפועל, כבר קיבלנו את הקליימקס הכנראה גדול ביותר שהסדרה יכולה לספק עוד בעונה הקודמת, וגם פיתוח הדמויות וקצוות העלילה פחות או יותר נסגרו, כך שקשה לי לפתח ציפיות גדולות במיוחד להמשך. עם זאת, זו באמת הייתה אחת הסדרות היותר זכורות לי לטובה מהעשור האחרון כולו, אז אמנם הייתי בסדר לו העונה השלישית הזאת לא הייתה קיימת, אבל כל עוד יש עוד חומר לכסות מהמנגה, לא לעשות זאת ירגיש פשוט כמו פספוס וחוסר צדק. במקסימום, גם אם נקבל עונה קצת פחות טובה – קשה לי להאמין שזו לא תהיה צפייה ששווה את זה.

הסדרה תתחיל ב 6 באוקטובר.


Spy x Family Part 2

הפעם לא מדובר על עונת המשך, אלא על חלק שני לעונה הראשונה שחצי ממנה כבר שודר. טוב על מי אני עובד? זה אותה גברת בשינוי אדרת, אבל אל תבואו אליי בטענות כשמקבץ הפרקים הבא יקבל את השם "עונה 2".

אז Spy x Family שנוצרה בשיתוף פעולה שלה סטודיו Wit וסטודיו CloverWorks כבר הספיקה לכבוש את העולם בסערה באביב האחרון, ואני מניח שבזמן הקצר שעבר אף אחד לא הספיק לשכוח מלויד, יור ואניה – ובצדק. אני יודע שגם במקרה הזה מדובר עבור אנשים מסוימים בהייפ שיצא מפרופורציות (האם יש סדרה עם הרבה הייפ שאנשים לא טוענים עליה את זה?), גם על זה כבר רשמתי את דעתי ובשלב זה כל שנותר לי להגיד זה שמי שלא טוב לו – שילך לישון על האף, כי אני לגמרי הולך להנות מזה.

העונה הראשונה הצחיקה אותי, ריגשה אותי ועשתה לי טוב בלב בכל פרק ופרק. אני מת לדעת מה יהיו הניסיונות הבאים של המשפחה הזו להשלים את המשימה שגורל העולם תלוי בה ולא אתנגד גם אם כל זה יקבל טון מעט יותר רציני הפעם. העונה החדשה צפויה להציג דמויות חדשות שיהיה מעניין לראות איך ישתלבו בקאסט הנוכחי, ביניהם כלב חדש לאניה שאליו כבר קיבלנו הצצה בסופה של העונה הקודמת ושלפי הטריילר נראה שמחביא גם הוא סוד מיוחד משלו. מה שבטוח – כיף אכן יהיה.

הסדרה תחזור לשידור עם 13 פרקים חדשים החל מה 1 באוקטובר.


Bleach: Sennen Kessen-hen

אחרי יותר מעשור של היעדרות מהמסך, אחת מסדרות השונן הגדולות, הצלע השלישית של ה"ביג 3" שמעולם לא קיבלה סיום הולם באנימה – חוזרת סופסוף כדי לעבד את הארק האחרון מהמנגה.

שמעו, אני מתרגש. אגיד ביושר שלא מדובר בארק האהוב עליי של המנגה בלשון המעטה. בחלק מהזמן הקריאה שלו הייתה אפילו משמימה ומאכזבת, כך שאני לא רוצה לפתח לאף אחד ציפיות שמדובר באיזשהו סיפור מדהים שהיה שווה לחכות לו. ועדיין… אני אוהב את בליץ' ולא יכול להגיד שלא ייחלתי לרגע הזה. יש לא מעט רגעים נהדרים שעדיין מאוד אשמח לראות באנימציה, ועל אף שלגרסת המנגה יש לא מעט יתרונות משלה, לטעמי בכל הנוגע לחוויה השבועית – האנימה תמיד היוותה שידרוג משמעותי. האנימציה, הדיבוב, המוזיקה המדהימה ובעיקר הקצב (כי דמיינו לקרוא בכל שבוע צ'אפטר שלא מקדם את הסיפור כמעט בכלום) פשוט משדרגים את החוויה פלאים במקרה הזה.

ויש סיבות להרגיש עוד יותר אופטימי לגבי בליץ' מאשר בעבר: המנגה כבר הסתיימה מזמן, כך שאין פילרים להתעכב עליהם ואין שום סיבה למרוח את הזמן על שטויות. יש אפילו פוטנציאל להרחיב מעט בחלקים שלקו בחסר, בתקווה בעיקר בסיום שהרגיש מזורז מאוד במנגה, ואתם יודעים, בזמן שעבר גם יכולות האנימציה של התעשייה היפנית השתדרגו – וזה לחלוטין בא לידי ביטוי בטריילרים שקיבלנו. כן קיבלתי את הרושם שבסטודיו Pierrot קצת יותר מדי התאהבו בפלטת הצבעים של האדום-כחול שהתאימה מאוד ל Akudama Drive העתידנית ואולי קצת פחות לבליץ' – אבל נחיה ונראה כמה השימוש בה יהיה אובססיבי, בטריילר האחרון זה דווקא בלט הרבה פחות.

נראה גם שהפעם בליץ' תצא מהמסגרת של האנדלס שונן המתמשך, ועל אף שהוכרז כי תימשך לאורך ארבעה קורים (כלומר באזור ה 50 פרקים), היא תשודר באופן מפוצל – מה שייתן להפקה קצת זמן לנשום וכנראה יעשה לסדרה רק טוב. איך הפיצול יקרה? האם לשני חצאים או ארבעה רבעים? טרם נאמר. האופציה הראשונה נשמעת לי יותר סבירה, אבל כבר היו מקרים בעבר. אני בכל אופן מתכוון לצפות שבועית לזכר הימים הטובים בהם חיכיתי לפרק חדש שבוע-שבוע לאורך שנים ארוכות.

הסדרה תתחיל ב 11 באוקטובר.


Blue Lock

יש לי וידוי. אני לא אוהב כדורגל, אפילו מתעב אפשר להגיד. גדלתי בסביבה שכולם בה משוגעים על משחק הכדור הזה שמעולם לא אהבתי לשחק בו, לא על דשא ולא בפלייסטישן, ועוד יותר שיעמם אותי לצפות בו בטלוויזיה, מה שגרם לי לסלוד לגמרי מהנושא. עם זאת, זה לא שאני נמשך יותר מדי לענפי ספורט אחרים, ואלה כבר הוכיחו לי שזה לא משנה כשמדובר באנימה – אז אולי זו ההזדמנות לתקן את הרושם שלי גם ממשחק הכדור המזוויע הזה.

יש לי עוד וידוי. את כל הפסקה הקודמת העתקתי מהכתבה שלי על עונת האביב, אז יצאה האנימה Ao Ashi שחשבתי לראות, מה שבסוף לא ממש קרה. הפרק הראשון היה חביב, אבל לא עשה עליי רושם מספיק גדול כדי להמשיך בהתחשב בכך שהיו לי סדרות אחרות בעדיפות גבוהה יותר. ידעתי אז שלא כזה נורא לוותר, יש את Blue Lock שתמלא את החלל הזה בהמשך – זאת אמורה להיות השיט האמיתי כשמדובר באנימת כדורגל.

הסיפור מתמקד ביואיצ'י איסאגי, תלמיד תיכון וחלוץ שאכזב את קבוצת הכדורגל שלו וחולם לעשות תיקון ולהביאה לאליפות הארצית. לשם כך הוא מצטרף לפרויקט ה"בלו לוק" – פרויקט שיוסד על ידי מאמן הנבחרת היפנית החדש והקיצוני במיוחד, ג'ינפאצ'י אגו, שהחליט לקחת את מיוני הנבחרת עד הקצה. בפרויקט זה מציבים את מאות המתמודדים בלא פחות מאשר בית כלא, שם יצטרכו להתמודד זה נגד זה, כאשר השורד האחרון יבחר להיות החלוץ של הנבחרת היפנית.

הקונספט נשמע קצת מגוחך ביחד לסדרות ספורט אחרות, אבל אני מאמין שזה דווקא בקטע טוב. הקיצוניות הזאת היא אולי הפלפל הנוסף הזה שצריך כדי לאפשר לסדרה לבלוט קצת יותר מאלו המשתמשות באותה הנוסחה הקבועה של קבוצות תיכון המתחרות זו מול זו במשחקים אובר-דרמטיים. בהתחשב בהצלחה הגדולה של המנגה, עליה עמלו בסטודיו 8-bit (הסטודיו מאחורי Tensei shitara Slime Datta Ken) במשך זמן רב, אני רוצה להאמין שגם האנימה תספק את הסחורה.

אז כמו שאמרתי בפעם הקודמת: הרבה זמן שלא צפיתי בסדרת ספורט וממש בא לי. הפעם מקווה שזה גם ייצא לפועל.

הסדרה תתחיל ב 9 באוקטובר.


Yowamushi Pedal: Limit Break

סדרת ספורט אחרת שאין בכלל שאלה אם תכנס לרשימה שלי היא העונה החמישית של Yowamushi Pedal שכבר התחלתי לחשוב שלא תגיע.

אנימת מרוצי האופניים הזו של TMS Entertainment (המוכרים בין היתר מ Dr. Stone ו Kanojo, Okarishimasu) היא אחת מסדרות הספורט האהובות עליי ביותר ועונתה הרביעית והמשוגעת שהסתיימה לפני יותר מ 4 שנים(!) אף הוכתרה כאן בבלוג כאנימת השנה של 2018. העונה ההיא הסתיימה כאשר היא משאירה את תוצאתו של מירוץ האינטרי-היי השני של גיבורי הסדרה בסימן שאלה ואותי עם ציפורניים כסוסות. העונה החמישית צפויה לחזור לאותו מירוץ מותח ולהתחיל את היום השלישי האחרון והורגלי שלו (להזכירכם, בפעם הקודמת זה נמשך לאורך כל העונה השניה).

נבחרת סוהוקו נמצאת בנקודת השפל הגרועה ביותר שהיו בה אי פעם ואני מת לדעת מה יעשו כדי לתפס חזרה מהבור שנכנסו אליו (למרות שאם תרשו לי להמר, בתור אחד שלא קרא את המנגה ואין לו שום מושג, ניצחון לא יהיה פה ונצטרך להמתין בסבלנות לקאמבק בשנה השלישית). מה שלא תהיה התוצאה, אני מחכה בקוצר רוח להצטרף שוב לאונודה וחבריו ולהתרגש מחדש בכל פרק. זאת ללא ספק אחת הסדרות שאני הכי מצפה להן העונה.

הסדרה תמשיך ב 9 באוקטובר.


Urusei Yatsura (2022)

לאטארו מורובושי יש מזל ממש רע. הוא נבחר לייצג את האנושות בדו-קרב גורלי אל מול נציג החייזרים הפולשים המכונים "אוני", כאשר חוקי הקרב הם של משחק תופסת והיריבה היא ביתו היפהפיה של מנהיג האוני – לאם. את לאם, כך מסתבר, מעניין יותר הכבוד שלה מאשר הניצחון עצמו, כך מגלה אוטארו כאשר מביס אותה בכך שתופס בחלק העליון של לבושה המינימלי. דבר מוביל לדבר ולאם מקבלת איכשהו את הרושם הלא נכון שאוטארו מעוניין בה, על אף שהציע נישואין בכלל לבת זוגתו האנושית, ולא רק שהיא זורמת עם הטעות הזו, נראה שהיא אפילו מתאהבת ברעיון ומחליטה לעבור לגור איתו.

הקונספט נשמע סך הכל חביב ואני לחלוטין מתכוון לצפות. למה? כי הקומדיה הרומנטית החדשה הזאת היא רימייק לסדרת קאלט ותיקה, מהיצירות הבולטות של המנגקה המפורסמת רומיקו טאקאהאשי (Inuyasha, Ranma 1/2) לאורך הקריירה הארוכה שלה וכנראה זו שהיוותה את הפריצה הגדולה שלה לתחום. המנגה שהתחילה בסוף שנות ה 70 זכתה להצלחה רבה בזמנו ולסדרת אנימה ארוכה שנמשכה לא פחות מ 195 פרקים פלוס שישה סרטים (!) ונחשבת לאחת הקלאסיקות של הז'אנר.

האנימה המתינה אצלי ברשימה כבר זמן רב ולא התחלתי בעיקר עקב מספר הפרקים המרתיע (וכי עדיין יש לי את ראנמה לסיים יום אחד), אבל הרימייק הזה הוא כנראה ההזדמנות המושלמת להשלים את היצירה. על האנימה החדשה אחראים סטודיו David Prodution, שכבר עשו פלאים עם סדרת קאלט אחרת שאולי שמעתם עליה פה ושם, Jojo no Kimyou no Bouken, (וגם ב Enen no Shouboutai שמעתי שעשו עבודה לא רעה סך הכל). Urusei Yatsura שלהם צפויה לקבל מספר צנוע בהרבה של 46 פרקים "בלבד" – כנראה עם קצב מהיר יותר המתאים לתקופה המודרנית וללא כל הפילרים שמילאו את האנימה הישנה.

זה עדיין הרבה, אני יודע, אבל אם יש משהו שמעט מקל על העניין זה שהם לא ישודרו ברצף, אלא בצורה מפוצלת, כאשר בתחילה היא תשודר למשך שני קורים (כלומר כ 23-24 פרקים) ואז תיקח הפסקה. למרתוניסטים שבינינו הייתי ממליץ דווקא על צפייה שבועית במקרה הזה, כי זו כנראה הולכת להיות סדרה יותר אפיזודית שיהיה מעט קשוח להשלים אחר כך בבינג'.

הסדרה תתחיל ב 14 באוקטובר.


Golden Kamuy 4th Season

על Golden Kamuy כתבתי כבר 3 פעמים בכתבות של עונות השידור, אז הרשו לי הפעם לקצר.

מדובר בעוד עונת המשך לסיפור האפי ההיסטורי הזה, שרק הולך ומשתפר מעונה לעונה. המנגה הסתיימה לא מזמן, כך שנקודת היעד במסעם של סוגימוטו ואשירפה למציאת האוצר האבוד מתקרבת גם באדפטציית האנימה של סטודיו Brain's Base. אני לא יודע אם מדובר בעונה האחרונה, אני סבור שצפויה עוד לפחות אחת אחריה, אבל אני לגמרי מצפה לראות איך זה יסתיים. בינתיים, אשמח להמשיך ולהנות מהאקשן, הקומדיה, האוכל, הדיבורים על קקי וקאסט הדמויות המדהים שיש לאנימה להציע.

הסדרה תמשיך ב 3 באוקטובר.


Shinobi no Ittoki

אחרי ששורד מתקפה מהשבט היריב המכונה "קוגה", מגלה הנער איטוקי סאקובארה שהוא היורש ה 19 לשושלת הנינג'ה המכונה "איגה". אז מתחיל איטוקי את לימודיו להפוך לנינג'ה מנוסה ומצטרף למאבק בין השבטים.

מדובר באנימת אקשן מקורית לחלוטין של סטודיו TROYCA (שעשו בעבר את Re:Creators והאנימה של Lord El-Melloi), כך שהרבה לא ידוע עליה, ולמען האמת אני לא יכול להגיד שיש לי ציפיות גבוהות במיוחד. כן אני יכול להגיד שעל אף שהטריילר לא מאוד הרשים אותי, הוא כן משרה אווירה קצת יותר בוגרת, ריאליסטית ויחודית ביחס למה שמשתמע מהתקציר. נראה שהדגש כאן הוא בעיקר על הדמויות, ואם את באספקט הזה האנימה תצליח לקלוע למטרה – אולי זו עשויה להיות אחת מהפתעות העונה. אני אחכה לשמוע עוד לפני שאני מחליט להשקיע את הזמן בזה, אבל בינתיים משאיר אותה על הרדאר.

הסדרה תתחיל ב 4 באוקטובר.


Fuufu Ijou, Koibito Miman.

בשנתו השלישית בתיכון קיווה ג'ירו יאקווין להצתוות לבת כיתתו, שיורי סאקוראזקה, במסגרת קורס ה"זוגיות מעשית" שעל התלמידים חובה לקחת (איפה היו דברים כאלה אצלי בבית ספר?). על התלמידים להוכיח שיש להם את הכישורים לחיות יחד עם שותף מהמין הנגדי, תוך שהם מציגים רמה מסוימת של זוגיות נורמלית אל מול מצלמות המעקב.

לצערו של ג'ירו, יצא שציוותו אותו דווקא אל אקארי ווטאנאבה, פרחה צעירה (או "גיארו" אם תרצו) מהסוג שהוא פחות מסתדר איתו. גם אקארי פחות מרוצה מהסיטואציה, כי גם היא בנתה על הקראש שלה, מינאמי טנג'ין, אלא שזה הצתוות דווקא אל אותה שיורי שהוזכרה קודם לכן. בסיטואציה המבאסת שנוצרה, מחליטים ג'ירו ואקארי לשתף פעולה ולהוכיח שהם מסוגלים להגיע לעשרת המקומות הראשונים בקורס, אז גם יקבלו את הזכות לעשות חילופי זוגות עם זוג אחר – והרי ברור איזה זוג נמצא על הכוונת.

מדובר בסדרת בית ספר רומנטית המבוססת על מנגת סיינן שממשיכה לצאת מ 2018 ועליה מעולם לא שמעתי. על ההפקה אמון סטודיו MOTHER שגם עליו מעולם לא שמעתי. אז קשה לדעת אם לפתח ציפיות, אבל עבורי למען האמת זה נשמע ממש משעשע, וגם נראה סך הכל מאוד צבעוני וחמוד. פוטנציאל לחלוטין יש כאן.

הסדרה תתחיל ב 9 באוקטובר.


Koukyuu no Karasu

עמוק בתוך הממלכה מסתובבת בת הלוויה של הקיסר, שלמרות מעמדה המחייב, אינה משרתת אותו. היא ידועה כ"רייבן קונסורט" (Raven Consort) ומסתובבות הרבה שמועות על גילה ועל יכולותיה המיוחדות המאפשרות לה להיענות לכל בקשה, בין אם בהטלת קללות ובין אם במציאת דברים אבודים. הקיסר הנוכחי, קואושון, מגיע לבקר אותה בדיוק מאותה סיבה, זאת מבלי לדעת שפיגשתם הגורלית עשויה להפוך לטאבו שישנה את ההיסטוריה.

טוב, לא לגמרי הצלחתי להבין על מה זה ולהשתכנע מהתקציר שאני צריך לראות, אבל זה אחד מהמקרים שהטריילר פשוט קנה אותי. הויזואלים, המוזיקה, האווירה – הכל פשוט נראה נפלא ומייצר תחושה של סדרה היסטורית אפלה ובוגרת עם נגיעות פנטזיה בדיוק במינון הנכון. את הנובל עליו היא מבוססת מעבדים לאנימציה חברת Bandai Namco Pictures (דיי חדש לי שהם עובדים על סדרות ממש כסטודיו, יתכן וזו סתם טעות) ואני לכל הפחות סקרן לבדוק את זה.

הסדרה תתחיל ב 1 באוקטובר.


Bocchi the Rock!

היטורי גוטו היא תלמידת תיכון שמתחילה ללמוד לנגן בגיטרה בזמנה הפנוי וחולמת להיות בלהקה, חלום שקצת קשה לה להגיע אליו כי היא ביישנית מדי ולא מצליחה להשיג חברים. הכל משתנה כאשר היא פוגשת בניג'יקה איג'יצ'י, תלמידה אחרת המנגנת על תופים ומחפשת גיטריסטית ללהקה שלה.

האנימה החדשה של CloverWorks (שעשו את Wonder Egg Priority, Bunny Girl Senpai ולאחרונה גם את My Dress-up Darling ו Spy x Family) נראית חמודה ואני לא חושב שהיא זקוקה להרבה יותר מזה. היא מבוססת על מנגת 4-koma קומית מז'אנר הסלייס-אוף-לייף והוייב הכללי נורא מזכיר לי את K-On! המוכרת, רק אולי אם קצת יותר עיסוק אשכרה בנושא המוזיקה. מודה שאת K-On! מעולם לא סיימתי (זה חוב שעליי להשלים כנראה. הפסקתי איפשהו בעונה השניה), אז לא יודע כמה Bocchi תהיה בשבילי, אבל יש לי הרגשה טובה לגביה.

הסדרה תתחיל ב 9 באוקטובר.


Renai Flops

אסאהי קאשיוואגי מנהל אורח חיים דיי סטנדרטי לתלמיד תיכון – עד שיום אחד עתיד שנחזה לו בתוכנית טלוויזיה מתחילות להתגשם שלב אחר שלב דרך שרשרת פגישות גורליות, כולן קשורות איכשהו לנערות יפהפיות שנתקל בהן. מהר מאוד מוצא את עצמו אסאהי לא עם אחת או שתיים, אלא עם חמש בנות שהתוודו על אהבתן בפניו, וכעת עליו להקשיב לליבו ולבחור באהבה המושלמת, או שלא.

בגדול, זה נראה ונשמע כמו רומקום הארם טיפוסי, וסיכוי סביר שזה אכן המצב, ואני אמנם לא משונאי הז'אנר, אבל גם לא יכול להגיד שיש פה איזה קונספט מקורי או דמויות שנראות סופר מעניינות. למה זה בכל זאת ברשימה? מכיוון שמדובר בפרויקט מקורי לגמרי של סטודיו Passione (שעשו את Citrus ולאחרונה את הסדרה החדשה של Higurashi no Naku koro Ni), לא כזה מבוסס מנגה או VN, שנותן לי קצת הרגשה שהוא דוחף בכוח את כל עניין ה"הארם גנרי" בצורה קיצונית שעשויה להתברר כאפילו אירונית. הכל מאוד בוטה וצעקני, ומכיוון שאין מקור להתבסס עליו, אי אפשר להניח שמדובר בפארודיה או בסדרה שתיקח טוויסט מסוים על הז'אנר, אבל גם לא הייתי פוסל את האפשרות הזאת מראש.

אז כמו האהבה של אסאהי עצמו – מדובר בהימור, בתקווה שלא יתברר כפלופ.

הסדרה תתחיל ב 12 באוקטובר.


Akiba Maid Sensou

ועכשיו לסדרה שהסיכוי שלה לעשות טוויסט על הנושא אותו היא מציגה הוא כבר יותר גדול.

אביב 1999. נערה צעירה המעריצה משרתת חמודה מגיעה לאקיהאברה, או "אקיבה" כפי שהיא מכונה בקרב הוויבז למינים – עיר השופעת במשרתות מכל הסוגים. היא מצטרפת למייד-קפה "טון טוקוטון" ואז מתחיל הבלאגן.

לא הכי ברור מה בדיוק מצופה לנו כאן, אבל זה כן נראה שאת הצבעוניות שמרו בטריילר בעיקר למסכי המעבר ופחות לקטעים מתוך האנימה עצמם שנראים מעט יותר חיוורים, ועגמומיים ואני מניח שבכוונה. זה נורא מזכיר לי בוויב את Uramichi Oniisan מהקיץ של השנה שעברה, שלקחה את הקונספט של תוכנית ילדים והראתה את הצד המדכא של התעשייה הזו – אז אולי הפעם נקבל משהו כזה על מיידס? או שמה יש לסמוך על השם ולצפות למלחמה בין הבנות? אולי גם וגם? נראה כבר.

מעניינת גם העובדה שמדובר בפרויקט מקורי של סטודיו P.A. Works, שאמנם לא תמיד מספקים את הסחורה, אבל מדי פעם יוצא להם איזה Paripi Koumei כמו באביב האחרון (ששמעתי שהייתה נהדרת, לא יצא לי לצפות בעצמי לצערי). הפעם יש לי תחושה טובה שזה יהיה המצב גם כן.

הסדרה תתחיל ב 7 באוקטובר.


C Danchi

קימי היא נערה המתגוררת במתחם דיור קטן על שפת הים של העיר קורוסאקי. נראה שצרות רודפות אותה להיכן שרק הולכת ואירועים איומים מתחילים להתרחש.

מדובר בסדרה מקורית לחלוטין של סטודיו Akatsuki שעד כה התמחה בעיקר במשחקי מובייל כמו (Dragon Ball Z: Dokkan Battle). הרבה לא ידוע על האנימה, מלבד העובדה שהיא הולכת להיות מז'אנר האימה ועושה רושם שהיא מתכוונת להתאמץ מאוד כדי להצדיק את העניין. יהיה כאן כנראה הרבה gore, מוות ובחורות צועקות כמו שמצופה מהז'אנר.
להגיד שאני מתלהב מאוד? לא. אני פחות חסיד של הז'אנר. אבל מדובר רק ב 4 פרקים וזה לא שיש הרבה סדרות מן הסוג הזה (ו Uzumaki שהייתה אמורה לעלות העונה נדחתה לבינתיים), אז אולי זו עוד תפתיע לטובה.

תוכלו למצוא את הסדרה ב HBO MAX ב 1 באוקטובר.

3 תגובות בנושא “עונת סתיו 2022

 1. יותר מידי סדרות, זו אולי עונת הסתיו האולטימטיבית
  אני אצפה ב:
  Spy x family – סדרה בעונת האביב שחשבתי שלא תעניין אותי אך ניסיתי פרק אחד וממש נהנתי וכך סיימתי אותה
  Bleach – לפני שנה בערך החלטתי שאנסה את אחת מגדולי הbig 3 וזאת לא אחרת מבליץ' תחילה ראיתי 8 פרקים עצרתי וחזרתי ומשם דיי חיבבתי את זה עד שהגעתי לפרק 16 שהיווה הטוויסט של הארק הראשון ושם ממש נשאבתי לזה את הסול סוסייטי גמרתי בשלושה ימים מרוב שנהנתי מאוד אהבתי את הטוויסט עם אייזן אך באותו זמן הייתי כאוב שספוילרתי על היותו נבל כי באמת מדובר בטוויסט שקשה להבחנה, ההתלהבות לא ירדה, את בליץ' ראיתי בהפסקות אחרי סול סוסייטי של ארק ואז הפסקה כדי לא להעמיס מן הסתם דילגתי על הפילרים, סך הכל דרך אידיאלית, כמובן שההנאה לא הפסיקה אחרי סול סוסייטי ואהבתי את האראנקר ובמיוחד את האספדות בעיקר את גרימג'ו ואולקיורה, וארק אייזן היה שנוי במחלוקת מבחינת כמה החלטות שנעשו, אבל סך הכל ממש נהנתי, את פולברינג יצא לי לראות כמה ימים לפני יום הולדתי (27 למרץ) מסיבה שבליץ' הסתיימה בדיוק ביום הולדתי השישי ומאחר ועבר עשור וגם אני וגם בליץ' התבגרנו החלטתי שיהיה חביב לצפות בפרק האחרון ביום הולדת, הסיכום הכללי זה שבליץ' זו סדרת שונן ממש טובה בעיני, יש לה ארקים חלשים ויש חזקים מאוד וסך הכל נהנתי
  Chainsaw man – המנגה היחידה מג'אמפ שהיה לה הייפ לאנימה עוד רק בהכרזתה שלא ראינו שום ויזואלים ואם לדוגמא ג'וג'וטסו קאיזן ודימון סלייר לא היו ידועות במיוחד לפני יציאת האנימה (במיוחד דימון סלייר שהייתה בתחתית מכירות ג'אמפ עד שיופו באו עם הצעה לאדפטציה ועשו ממנה סנסציה עולמית) אבל המנגה הזו צברה פופולריות רבה עוד מלפני יציאת האנימה או מלפני דיבור עליה, וההייפ רק עלה עם הטריילרים שהוצג לנו שבצדק, נראים מרשימים אין ספק שהכי מצפה לזה
  Blue lock – המנגה קיבלה שבחים אבל מה שגרם לי באמת להתעניין זה שנאמר שהיא מאוד דינאמית וללא מנוחה לכן יכול להיות שכבינג' זה יכול להתגלה כחוויה מוצלחת
  אנסה להשלים את מוב פסייקו או מיי הירו עד אז, בעדיפות למוב סייקו כי מיי הירו התקשתי להנות גם מהאנימה וגם מהמנגה, ומוב פסייקו במילא נראת יותר לטעמי כרגע ובהתחשב בזה שאני יא' ואין הרבה זמן אנסה להשלים כמה שיותר, בנתיים אני כן מצליח להשלים את החמישיית הארם עבור הסרט שטכנית יוצא בישראל בסוג של סתיו שזה נורא נדיר שאני משלים סדרה ככה עבור משהו כזה , הסדרה היחידה שהשלמתי עבורה משהו זה מייד אין אביס עבור דיון משותף

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s