Boku no Hero Academia the Movie 3: World Heroes' Mission

"ארן יגאר!"


עוד סרט הגיע לקולנוע בארץ ושוב אני מוצא את עצמי באחד האולמות של "יס פלאנט" מוקף בילדים רעשניים שלא נמאס להם ממימז גרועים שהם מצאו בטיקטוק. מה לא עושים בשביל לקדם את התחום בארץ?

אה כן, וגם הסרט עצמו נחמד. זה דיי מפתיע בהתחשב בכך שהסרטים הקודמים של Boku no Hero Academia היו בשבילי דיי על הגבול שבין סביר לבין בזבוז זמן. הסרט השלישי למרבה המזל לא חוזר על הטעויות של קודמיו (או לפחות על רוב הטעויות), קודם כל כי יש לו עלילה. חברי הכת הקיצונית "הומרייז", המאמינים כי יכולות הקווירקס שהפכו לנפוצות בעולם הסדרה הן רעל לא פחות גרוע מהטיקטוק, ולכן מחליטים לעשות ניקוי רעלים. הדרך שלהם לעשות זאת היא באמצעות השטלת פצצות ה"טריגר בומב" שבנו, המפיצות גז שגורם לאנשים לאבד שליטה על הקווירק שלהם ולגוף שלהם להרוס את עצמו תוך דקות. את הפצצות הנ"ל הם לא מסתירים רק ביפן, אלא ברחבי העולם כולו, וכך הגיבורים שלנו נשלחים למשימה למצוא ולנטרל את האיום בכל המוקדים הרלוונטיים במקביל.

נכון שזה קצת מוזר שמזימה שכזאת הצליחה להירקם מאחורי הקלעים בשקט בשקט מבלי שאף לא שם לב ומבלי שיהיה מודיעין מוקדם על כך, ונכון שהאידיאולוגיה של חברי "הומרייז" מצוצה מהאצבע (וחכו שתשמעו על מה שהוביל את המנהיג שלהם למסקנה הזו), אבל בסך הכל זה באמת סרט לא רע בכלל. לא מדובר באיזושהי דוגמה למופת לאיך סרט שונן אמור להראות, אבל כן הייתי אומר ש World Heroes' Mission עומד פלוס מינוס בסטנדרט הצפוי מהז'אנר. הוא מהנה וכיפי, יש בו אקשן והומור לא רעים בכלל ויש לו גם פואנטה – אליה תכף נגיע.

אם מסתכלים על פאנסרביס גרידא, אין פה הרבה בניגוד לסרטים הקודמים. דמויות אהובות כמו אולמייט כבר לא משחקות תפקיד וגם רוב חברי כיתתו של דקו, על אף שכן מציגים אותם נלחמים פה ושם, לא מקבלים יותר מכמה דקות במצטבר של זמן מסך. אם אתם שואלים אותי זה שינוי מבורך, כי הרי בפרק הזמן המצומצם של שעה ו 45 דקות אין באמת זמן להקדיש לכל אחד ועדיף בהחלט שהמאמצים יושקעו בבניית הסיפור החדש שעומד לפנינו.

לשם כך הסרט מציג לנו דמות חדשה, בחור בעל קווירק סודי העונה לשם רודי, אשר מתגורר במדינה הבדיונית אות'און. לא ממש ידוע הרבה עליו בתחילת הדרך, רק שכדי לכלכל את אחיו הקטנים הוא לוקח על עצמו משימות מגורמים מפוקפקים שלא בדיוק פועלים במישור החוקי. אחת המשימות הללו כוללת העברה של תיק מלא בתכשיטים גנובים, אלא שלצערו נתקל רודי בגיבור החביב עלינו שמתחיל במרדף ברחבי האזור על מנת לתפוס את הפושע הנמלט. דבר גורר דבר ודקו ורודי מוצאים עצמם שקועים יחד בבוץ עמוק במיוחד. התיק שהחזיק רודי מתגלה כמשהו חשוב בהרבה משנראה תחילה והשניים, המחזיקים בו, מופללים על לא פחות מאשר רצח המוני ונאלצים לברוח מהמשטרה ברחבי המדינה ומחוצה לה.

לא זה מה הכיוון שאליו ציפיתי שהסרט ילך מהכותרת ומהטריילר, אבל אני מניח שגם זה בסדר. בעוד הלחימה מול הטרוריסטים של "הומרייז" קצת נדחקת לאחור עד לאקט האחרון של הסיפור, מערכת היחסים בין רודי ודקו מקבלת את רוב זמן המסך והשניים לומדים להכיר ולהעריך זה את זה. רודי מנסה שוב ושוב למצוא דרכים קלות לצאת מהתסבוכת ולשקר לעצמו שזה אפשרי, בעוד דקו מחליט להתמודד עם המצב באומץ, להילחם ולהגן על שותפו לדרך לא חשוב מה, הרי זה מה שגיבור לדעתו אמור לעשות. אני אוהב את הדינמיקה שנוצרת בין השניים, אחד ציני להפליא והשיני תמיח וצח כשלג, וכן את מה שאנחנו מגלים על רודי במהלך המסע ואת איך שכל זה מתנקז לכדי המסר של הסיפור שהוא שאסור לעולם לוותר. זה קלישאתי, זה צפוי, זה לא מתוחכם בשום צורה, אבל זה מספיק כדי לקחת דמות מנקודה שבה היא מאמינה בדבר אחד ולייצר מסע שיגרום לה לשנות את השקפת עולמה – וזה בדיוק מה שצריך כדי לתת את ההרגשה שאכן היה כאן על מה לספר.

זה אולי הזמן להגיד שהסרט לוקח בחשבון שכבר צפיתם בעונה החמישית של הסדרה, שכן הוא מתרחש במהלכה ומשתמש באלמנטים עלילתיים שהוצגו בה (ספוילרים אליה בהמשך). אהבתי לראות שהצוות שמגיע לאות'און הוא הצוות בפיקודו של הגיבור אנדוואר, לכן מוצאים את עצמם שם גם דקו, באקוגו וטודורוקי שהיו בדיוק בהתלמדות אצלו. כך מצליח הסרט לכלול שלושה מגיבוריו האהובים ביותר בתפקיד מרכזי וזאת מבלי להשתמש בתירוצים מטופשים ומבלי להנדס את העלילה בכוח כך שתכלול גם אותם.

עוד משהו שחוזר מהעונה החמישית הוא יכולות הקווירק החדשות של דקו – השוט השחור, שלמען האמת לא הרשים אותי יותר מדי בסדרה עצמה, אבל בסרט השימוש בו פשוט נהדר. לא חשבתי שבעודי מתכונן ליציאת הסרט החדש של "ספיידרמן" אחווה משהו דומה דווקא ב Boku no Hero Academia, אבל תנועותיו של דקו ברחבי העיר, כאשר השוט מאפשר לו לקפץ מבניין לבניין בזריזות, מזכירות מאוד את ירי הכורים של איש העכביש. זה מוצג בצורה נפלאה גם בסצנת המרדף אחר רודי וגם בסצנות נוספות בהמשך, ובליווי משחקי מצלמה ואנימציה פנומנליים – זה מאוד מספק לראות את זה.

האנימציה באופן כללי היא אחד האספקטים החזקים בסרט, על אף שויזואלית אין כאן הרבה מעבר לזה. הייתי מצפה מסרט שלוקח את הגיבורים למקומות שונים על הגלובוס לנסות לייצר תמונות ונופים מרשימים יותר, אבל רוב הזמן הרקעים הם בעיקר הרים וגבעות דיי רנדומלים והצבעים והקומפוזציות אינם בולטים בשום צורה ביחס לסדרת הטלוויזיה. העיירה שבה גדל רודי היא אכן צבעונית ויפה, אבל עוזבים אותה מהר מכדי שנוכל להנות מהצבעוניות הזו.

היופי הוא כאמור באנימציה, כלומר בתנועה של הדמויות והמצלמה, ולכן הוא מתבטא בעיקר בקרבות, שנראים דינאמיים ומלאי פיצוצים לא פחות מאשר אלו של הסרט הקודם. לצערי אותם הקרבות גם סובלים מאותה הבעיה של הסרט ההוא – שמעבר לאנימציה אין להם יותר מדי מה להציע, ובשל כך, האקט האחרון של הסרט הוא כנראה המשעמם ביותר. הנבלים שנלחמים מול באקוגו וטודורוקי מרגישים כמו פארודיה על נבלים גנריים, הם חסרי אישיות וכבר הספקתי לשכוח איך קוראים להם (אם בכלל זה נאמר) ומה היכולות שלהם כבר במהלך הקרב עצמו – כי פשוט לא אכפת לי.

גם הנבל הסופי מולו נלחם דקו (אלא מי?) הוא דיי מגוחך והסיבה היחידה שמהקרב שלו כן נהניתי זה כי הוא בא יד ביד עם השיא העלילתי והשיא של מערכת היחסים בין דקו ורודי – וכרגיל אפשר לסמוך על סטודיו Bones שידעו לעשות את הרגעים הדרמטיים הללו כמו מעוררי הייפ כמו שרק הם יודעים (ואם להיות כנה, עצם העובדה שהם יכולים לשלוף מהמגירה את המנגינה "You Say Run" ולהקפיץ את ההייפ של כל קרב סופי שכזה בכמה רמות זה צ'יט שאני מוכן להבליג עליו בשמחה).

קשה שלא להתאכזב מהמחשבה שאילו היו שואפים גבוה יותר יכלו להפוך את כל ההרפתקה הזאת לארק בן שני סרטים לפחות שבאמת מממש את הפוטנציאל מאחורי הקונספט שלו ונותן גם לנבלים את מקומם העלילתי. מובן שזו לא המטרה, אחרי הכל לא מדובר בחלק מעלילת המנגה או בהרפתקה שתוכל להשפיע עליה באיזושהי דרך, כך שהגיוני שלא יראו לנכון להשקיע עד כדי כך, אך זהו בסופו של יום אותו המחסום שהופך את הסרט הזה, בדומה לסרטי באטל שונן אחרים, לחוויה שהיא skippable לגמרי גם עבור המעריצים האדוקים של הפרנצ'ייז. אני, אם לא היה ברור מדבריי עד עכשיו, נהניתי, בוודאי שיותר מאשר בשני הסרטים הקודמים ואפילו מספיק כדי להרגיש שהיה שווה לשלם על כרטיס ולשמוע צעקות קרינג'יות מילדים שישבו באולם, אבל להגיד שמדובר בסרט מומלץ שכל מעריץ חייב לראות? אני לצערי לא יכול. תראו רק אם אתם ממש אוהבים את הסדרה ולא אכפת לכם מעוד סיפור צד חביב שלא מקדם את העלילה.


סיכום

מה עבד:

 • שומר על מבנה עלילתי ברור שמאפשר לו להעביר את המסר של הסיפור.
 • לא מנסה להכניס בכוח פאנסרביס ודמויות שאין זמן להכיל במסגרת הזמן הקצרה.
 • מערכת היחסים שנבנית בין דקו ורודי מקבלת את היחס המגיע לה כבסיס של הסיפור כולו.
 • אנימציה ברמה גבוהה שמציגה בצורה מרשימה את היכולות של הדמויות השונות.

מה פחות עבד:

 • האיום החדש והמוגזם בסקאלה שלו מרגיש שהגיע קצת משום מקום ולכן לא מאבד מאמינותו.
 • קרבות משעממים שלא מציגים שום דבר חדש או מעניין.
 • נבלים גנריים ומגוחכים במקרה הטוב, עם סיבות מטופשות לעשות את מה שהם עושים.
 • אין מצב שבסרט הבא שיגיע לארץ יארגנו איזו הקרנה מוקדמת לבלוגרים שכותבים ביקורות, אה?
grades4_7

3 תגובות בנושא “Boku no Hero Academia the Movie 3: World Heroes' Mission

 1. תודה ארצ'ר בזכותך למדתי מה הרעל שגרם לתופעת ארן יגאר בכל מקרה סיקור נהדר ובגלל שאני מכיר אותך יותר מידי טוב אני גם הצלחתי לנחש מהשורות הראשונות של הסיקור את הציון שתיתן כי הרי לכל סרט אנימה שהיה בו ארן יגאר עד עכשיו נתת 7 סתם סתם זה השורות הראשונות שלא ארן יגאר

  אהבתי

  1. באמת נוצר כאן איזשהו רצף של ציוני 7 לכל הסרטים שהגיעו עד עכשיו לארץ, לא יודע אם זה טוב או רע.
   הייתי אומר שאני מקווה שהסרט של SAO ישבור את הרצף, אבל אני חושש לשים את מבטחיי בפרנצ'ייז הזה.

   אהבתי

   1. שמע זה החצי הראשון שהרבה הוללו בגרסת רימייק אני מניח שזה לא יהיה רע הסרט קיבל ביקורות חיוביות ממאל אז אולי רק הפעם זה באמת יוכל להיות טוב

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s