יום הולדת 4 לבלוג!

עוד שנה חלפה לה והפעם אני כבר לא ממש מופתע מכך שהבלוג עדיין עומד על הרגליים וממשיך להתעדכן באופן קבוע.

אם בשנים קודמות לא ידעתי להעריך כמה זמן העסק הזה ימשך, היום זה כמעט מובן מאליו עבורי שאני צריך את המקום הזה וקשה לי לדמיין את חיי בלעדיו. כמו שאני נהנה ממנו, אני שמח לגלות שגם אחרים, ונחמד לגלות כל פעם על קורא חדש שנכנס לקרוא את החפירות שלי ומחכה לפוסט הבא. השנה כנראה הייתה הצמיחה הגדולה ביותר בכמות המבקרים, שהגיעה לכמעט פי שניים מאשר בקודמתה. עם הזמן אני מקבל את הרושם שיותר ויותר אנשים בקהילת האנימה והמנגה הישראלית מכירים את "Isogashii!", גם אם לא כולם ממש קוראים את הפוסטים בבלוג, והייתי אומר שגם זה כשלעצמו הישג שאפשר להתגאות בו.

עוד כמה הישגים בלתי מבוטלים, כי כמיטב המסורת זה הזמן להיכנס למספרים: 62 פוסטים נכתבו בשנה החולפת, זאת מתוך 384 שהצטברו עד כה. מניין המילים הגיע ל 527,555, חלק לא קטן בזכות השנה הספציפית הזאת, בה ממוצע המילים לפוסט זינק לכמעט 2000. אני לא יודע מה אנשים חושבים על זה שהפוסטים נעשים ארוכים יותר, מניח שיש מי שאוהבים את הרעיון לצד לא מעט שזה דווקא מרתיע אותם מלקרוא, אבל כך או כך לא מדובר באיזושהי מגמה מתוכננת. השנה פשוט יצא לי לכתוב על כמה מהכותרים היותר אהובים עליי בתחום האנימה והמנגה, ועם האהבה באות הרבה פעמים גם מגילות הטקסט הארוכות. אני כן שמח שהיה לי איכשהו את הכוח לכתוב בפירוט שכזה על סדרות כמו Evangelion, Berserk, Fruits Basket וכמובן על הסרט השלישי של Fate/stay night: Heaven's Feel, אבל זה לחלוטין היה מעייף מכדי שארצה להשקיע בצורה כזו באופן שגרתי.

עוד הישג משמעותי בפני עצמו מהימים האחרונים ממש: הבלוג הגיע לכמות מכובדת של לא פחות מ 100 סקירות אנימה. מדובר על סקירות מלאות (כלומר מהסוג החופר), לא כולל מקוצרות וענותיות ולא כולל סקירות מנגה ופוסטים מסוג אחר. לאלה מכם שלא קוראים בבלוג מהתקופה בה הוקם ולא ממש טרחו עד היום להשלים פוסטים ישנים, או לאלה שסתם לא זוכרים ציונים (זה בסדר, חלק גם אני לא זכרתי), תוכלו להתרשם מ tier list שפרסמתי בטוויטר של הבלוג המסכם את הדירוגים שקיבלו 100 הכותרים השונים עליהם נכתב כאן (לא בדיוק 100 כותרים, אני חושב שקצת יותר. היו פוסטים שסיקרו יותר מעונה אחת של סדרה ולהיפך):

אם תרצו תוכלו לדרג את הרשימה גם בעצמכם באמצעות הקישור הבא ולשתף בתוצאות – אשמח לראות מה הקהל של הבלוג חושב ומה הטעם של הקוראים השונים שנכנסים לכאן.

זה הזמן להזכיר גם ש 26 מתוך הסקירות הנ"ל נכתבו בשנה החולפת, חלק מהן כולל את הסקירות של סדרת Toaru, עליה עברתי על כל עונותיה השנה, וחלק גם של הסדרה Legend of the Galactic Heroes שהתחלתי בחודשים האחרונים ושתלווה את הבלוג גם לתוך השנה הבאה.

ואם כבר השנה הבאה, זה זמן טוב גם לתאם ציפיות להמשך הדרך: לצערי אין לי ממש חדשות טובות לספק, מאחר ובשבועות האחרונים נכנסתי לתקופה עמוסה שכנראה שהולכת להימשך בעתיד הנראה לעין. זה לא בדיוק מצער אותי באופן אישי, מאחר שזה מגיע בעקבות שינויים חיוביים בחיים שלי בסך הכל, אבל זה כן אומר שיהיה לי הרבה פחות זמן לאנימה ומנגה וכנ"ל לכתיבה בבלוג, משהו שהצלחתי לעשות דיי בקונסיסטנטיות למשך רוב השנה האחרונה. מצד שני, אולי זו אותה שנה אחרונה שהייתה חריגה בכמות הזמן הפנוי שהיה לי, שכן הבלוג הוקם כקונספט שיעזור לי לשמור על קשר עם התחום הכה יקר לליבי בזמן היותי עסוק מעל הראש – אז בסך הכל מדובר בחזרה למקורות.

הלו"ז כנראה עתיד להשתנות בהתאם, אני עוד לא יודע להגיד ממש כיצד, כרגע בעיקר הורדתי את מניין הפרקים ואני מניח שאנצל את סופי השבוע בהם לא תהיה לי סדרה חדשה שסיימתי לכתוב עליה בכתיבה על דברים אחרים שנותרו במגירה או בהשלמה של פוסטים שכבר התחלתי וטרם פורסמו. אולי זו גם הזדמנות טובה להתחיל לראות יותר סרטים ולהשלים כמה חורים בהשכלה על הדרך – עוד נראה בקשר לזה.

מבחינת פרויקטים שכבר התחלתי: אין לי כוונה לזנוח אותם כרגע. אמנם זה יקח הרבה יותר זמן מהמתוכנן עד שאשלים את Legend of the Galactic Heroes ואת Berserk, אבל זה יקרה בסופו של דבר. גם לגבי Kingdom – אני עדיין לא וויתרתי על לחזור אל המנגה בהזדמנות הראשונה שתהיה לי ולקרוא אותה עד הסוף, ייקח כמה זמן שייקח.

ולאלה מכם שעוקבים אחר עמודי הציורים שלי בטוויטר, באינסטגרם או בפיקסיב, שלא התעדכנו ממש בחודשים האחרונים ותוהים גם לגבי העניין הזה – כחלק מההיכנסות לאותה תקופה עמוסה, ובשילוב ארט-בלוק עקשני במיוחד, גם זה משהו שנאלץ לזוז קצת הצידה למרבה הצער. אני מאוד מקווה לחזור לצייר וכמה שיותר מהר, כי זה באמת תחביב יקר לי לא פחות מהכתיבה.

יש עוד הרבה דברים שהייתי רוצה לעשות במסגרת הבלוג, אבל ניסיון העבר הוכיח שלא לכל דבר יש זמן ושעדיף להפחית בדיבורים על דברים שאולי לא ייצאו לפועל. נכון לעכשיו אין לי עוד משהו קונקרטי לדבר עליו שצפוי בתקופה הקרובה וגם לא הספקתי להכין משהו מיוחד לכבוד חגיגות היום הולדת לבלוג לצערי. כן אני יכול לספר לכם, כמו בשנה שעברה, מה היו עשרת הפוסטים שהכי עניינו את הקוראים השנה:

10. Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Movie: Take On Me

אני לא יודע מה היה מיוחד בסקירה הזאת מ 2018 שהביא לה כל כך הרבה קוראים דווקא עכשיו, אבל היי, הסרט עצמו הוא מספיק טוב בשביל להצדיק את זה. הקריאה מחדש של הפוסט הזה גרמה לי להיזכר כמה אהבתי את "צ'וניביו" וכמה אני רוצה שתמשיך יום אחד בפורמט כזה או אחר. מקווה שהיום הזה אכן יגיע.

9. Bakemonogatari

הפוסט הופיע ברשימה גם בשנה שעברה, אז במקום גבוה יותר, ואני שמח לראות שהוא עדיין פופולרי, ואני מניח שמאותן הסיבות. אני גאה בכך שהבלוג מכיל סקירות על כל העונות של הסדרה ושמח שהסקירה הנוכחית על זו הראשונה יכולה להוות דלת כניסה עבור כל מי שאי פעם התעניין או הסתקרן לדעת במה מדובר. לחלוטין כיף לראות אותו ברשימה.

8. מאיפה להתחיל? – Monogatari Series

פוסט נוסף על מונוגטאטרי שאני גאה בו מסיבות דומות. הוא לא הספיק להגיע לרשימה הזו בשנה שעברה כיוון שפורסם לקראת סופה, ומאוד משמח לראות שמאז הוא המשיך לשרת לא מעט מהקוראים שהחליטו לצלוללסדרה הנהדרת הזו בעצמם. הפוסטים של פינת "מאיפה להתחיל?" הם מהאהובים עליי בבלוג ותמיד אני מתמלא תחושה של סיפוק כאשר אני מסיים פרנצ'ייז גדול ומסוגל לכתוב עליו פוסט מסכם שכזה שיעזור גם לאחרים לתכנן את המסע שלהם בין אפשרויות הצפייה השונות. גם מתוך הפוסטים של הפינה הספציפית הזו, אני חושב שמדובר ללא ספק באחד המוצלחים והשימושיים ביותר.

7. עונת קיץ 2021

נראה שהשנה עונות השידור עניינו את הקוראים של הבלוג יותר מבכל שנה אחרת, ועונת הקיץ האחרונה היא ממש לא היחידה שהתברגה לרשימה הזו. גם את זה כיף לראות, כי אני לחלוטין אוהב לכתוב את הפוסטים הללו תוך כדי שאני בעצמי עובר על סדרות העונה ומגלה פנינים שלא ידעתי שקיימות בה. עונת הקיץ אמנם הייתה יותר חלשה מהאחרות (או לפחות כך מסתמן, אני בקושי מספיק לצפות במשהו מהסדרות שאני כותב עליהן בכתבות הללו), אבל גם ממנה יש לי עדיין השלמות שאני יודע שאהיה חייב לעצמי מתישהו.

6. לא כל אנימה היא לכולם – וזה בסדר

זה פוסט מהשנה הנוכחית שאני לא ממש יודע מה לחשוב על כך שהוא גרף כל כך הרבה צפיות. אני עדיין עומד מאחורי כל מילה בו, אבל דווקא מכיוון שהוא מדבר על נושא שהיה (ואולי עדיין) כל כך קונטרוברסלי בקהילה, ומכיוון שאין לי ממש מושג מה אנשים שקוראים אותו חושבים, נוצרת לי הרגשת אי נוחות קלה מזה שהוא ברשימה הזאת. אני יודע שחלק מן הקוראים מסכימים, אבל בטוח שיש גם כאלה שקראו אותו וחשו אי נחת בעצמם מהדעה המפורטת בו ותמיד יש את אלה שלוקחים צד קיצוני בעניינים שכאלה. שיהיה. מאוחר מכדי להתחרט עליו ואם הייתי ניצב בפני ההחלטה אם לפרסם אותו שוב כנראה שהייתי עושה זאת עדיין, שהרי אין טעם בבלוג שנועד לפרט את דעתי על התחביב אם אמנע מלהביע אותה גם היכן שזה הכי קשה ומעורר מחלוקת. אם כך, נראה שמקומו אכן כאן.

5. עונת חורף 2021

עוד פוסט עונתי על אחת העונות הכנראה יותר חזקות שהיו כאן בשנים האחרונות, שהביאה בין היתר את שתי הסדרות מעוררות המחלוקת עליהן דיבר הפוסט הקודם, כמו גם את Beastars בעונתה השניה, Wonder Egg Priority ועוד להיטים. אה כן, ואת העונה השניה והמאכזבת של Yakusoku no Neverland. טוב, אין עונות מושלמות אני מניח.

4. Darling in the FranXX

מצטער לבשר: אין ולא יהיו כאן פרקים בעברית של "יקירי בתוך הפרנקס". נקסט.

סתם סתם. זה נכון שכמות החיפושים לא ממש משאירים מקום לטעות בנושא, ושגם בשנה שעברה הפוסט הגיע למקום דומה כנראה מאותה הסיבה שילדים מחפשים את הסדרה בתרגום לעברית, אבל אני עדיין אוהב את הפוסט הזה. וגם את הסדרה… חוץ מהסוף.

3. Seishun Buta Yarou wa Yumemiru Shoujo no Yume wo Minai

אותה גברת בשינוי אדרת. אם בשנה שעברה יכולתי להבין מדוע הסרט הנהדר והיחסית טרי של "באני גירל" מושך את תשומת הלב, נראה שהשנה הפוסט עושה זאת בדיוק מאותן הסיבות של הסדרה הקודמת ברשימה. מצטער לכל המאוכזבים שחיפשו כאן קישורים, זה פחות המקום לזה, ומקווה שהיו גם כאלה שממש קראו.

2. עונת אביב 2021

העונה העמוסה ביותר של השנה בפער. חלקים ממנה כבר השלמתי, כמו עונות ההמשך ל Zombieland Saga, SSSS.Dynazenon, Megalo Box ו Boku no Hero Academia שלא על כולן הספקתי לכתוב, אבל עדיין נותרתי עם עוד כל כך הרבה…

באופן מפתיע הפער בין הפוסט הנוכחי לבין המקום הראשון ברשימה הוא קטן משחשבתי שיהיה, ואילולא איזה סרט שיצא לאחרונה ומשך את תשומת הלב מחדש לנושא בו הוא עוסק, יתכן והיה קורה כאן מהפך מפתיע במיוחד, אבל אתם כבר יודעים מה התוצאה…

1. מאיפה להתחיל? – Fate

אז כן, אין הפתעות, ואני לגמרי בסדר עם זה. מדובר בפוסט שהוא כנראה פוסט הדגל של הבלוג ושממשיך להיות רלוונטי לא משנה כמה זמן עבר. מדהים אותי כיצד השאלה של "מאיפה מתחילים פייט?" עדיין עולה בתדירות שכזו בקהילה, ושמח שלפחות לחלק מהאנשים שמתלבטים בנושא יכולתי לעזור בזכות הפוסט הזה, שבאמת השקעתי עליו מעל ומעבר. כל כך הרבה מיסאינפורמציה קיימת בנושא, ובתור מי שהסדרה יקרה לליבו, חשוב לי שאנשים יקבלו לא רק רשימות מכולת עם המלצות סותרות מאנשים שונים, אלא שגם יבינו למה ואיך הפרנצ'ייז הזה עובד לפני שהם מקבלים החלטה על הדרך בה הם מעוניינים לחוות אותו, גם אם זו לא הדרך האידיאלית בעיניי. אני לא היחיד שעושה לפוסט הזה יחסי ציבור, אז בהזדמנות זו מודה גם לכל אחד אחר שעזר לשתף אותו ולהפיץ אותו למי שביקש חוות דעת בנושא.


ומכיוון שכבר התחלנו עם התודות, נמשיך: תודה שוב לכל הקוראים באשר הם. בין אם אתם מכירים את הבלוג כבר 4 שנים ובין אם אתם חדשים, בין אם אתם קוראים רק פוסטים בודדים שמעניינים אתכם ובין אתם עוקבים אחר כל פוסט ופוסט, בין אתם מסתפקים בקריאה בלבד ובין אם אתם מאלה שגם מגיבים כאן מפעם לפעם או עוקבים אחרי גם במקומות אחרים ברשת. כיף לדעת שיש מי שנהנה מהתחביב הזה שלי, וזה לגמרי לא מובן מאליו ונותן המון מוטיבציה להמשיך, בעיקר בתקופות בהן זה מרגיש קשה עד בלתי אפשרי. אני לא יודע להבטיח שהשנה החמישית תהיה טובה יותר (כנראה שלא), אבל כן אעשה את מיטב יכולתי כדי שנמשיך להנות יחדיו מהפינה האינטרנטית הקטנה והחביבה שנוצרה פה ושהיא תמשיך לצבור עוד ועוד תוכן עם הזמן.

תגובה אחת בנושא “יום הולדת 4 לבלוג!

  1. מזל טוב ארצ'ר! אל הבלוג שלך נחשפתי השנה (ולצערי באיחור) נהנתי מסגנון הקריאה וחיפשתי רק עוד מהתוכן שלך והייתי נוטה להעריץ אותך החיבה שלי לאנימה גם מתבטאת באמצעות הכתיבה שלי שלקחה השראה גדולה ממך אני נורא מעריך אותך ואם כבר פוסט יחסי ציבור אני שמח לגלות שלא שכחת לתת לי קרדיט 🤣פרסמתי את הפוסט הזה כל פעם שמישהו רצה להתחיל פייט (טוב כמעט, חוץ מהפעמים שאני יודע שאותו אדם לא רוצה להיכנס לפרנצ'ייז או למדיום האנימה בכללי ואז לצערי נאלץ להמליץ על פייט זירו) אני רוצה להודות לך על כל הפוסטים הנפלאים שכתבת שגם הפכו אותי לעסוק והיה ממש תענוג לקרוא (טוב לא קראתי את הכל יש כמה סקירות כמו יאקוסוק ומונוגאטארי שהעדפתי לשמור לשלב שאני אצפה/אקרא אותם) מייחל לך שתמשיך להיות בלוג כזה נהדר ותמשיך להנות מהתחביב שלך לעוד שנים רבות מזל טוב!

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s