Fate/stay night – מדריך התקנה ל Visual Novel באנגלית

הפסקה קלה מרשימת השירים כדי להביא לכם פוסט נוסף על Fate שאמור היה לעלות לבלוג כבר מזמן. אם אתם מחפשים משהו נוסף לקרוא בחג הזה חוץ מההגדה – אולי אוכל לעזור בזה (;


*הערה קטנה לפני שנתחיל: המדריך מיועד למחשבי Windows. כן ניתן להתקין את הויז'ואל נובל גם על מחשבי Mac/לינוקס, אבל מכיוון שאין לי מחשב כזה כדי לנסות זאת בעצמי (ופחות בא לי להתעסק עכשיו עם הרצות של מכונה וירטואלית) אעדיף שלא לתת הצעות "על עיוור". כן אוכל להפנות אתכם למדריך באנגלית מרדיט, ממנו תרגמתי חלקים מהתוכן ובו תוכלו למצוא גם הוראות עבור מחשבי Mac/לינוקס וגם בין היתר פתרונות לבעיות נוספות שאולי תתקלו בהן במהלך ההתקנה.

*הערה 2: אני לא מתכוון לספק במהלך המדריך קישור להורדת הויז'ואל נובל עצמו, שכן אני לא מעוניין שהבלוג יהווה במה ללינקים פיראטיים ולבקשות עבור לינקים שכאלה. אני יוצא מתוך נקודת הנחה שקניתם את המשחק או מצאתם אותו בעצמכם ברשת (מה שממש לא קשה לעשות).

*הערה 3: לפירוט על מה זה בדיוק הויז'ואל נובל Fate/stay night ומה מקומו בפרנצ'ייז הגדול הקרוי Fate, ניתן לקרוא את הפוסט: מאיפה להתחיל? – Fate.

הרצת נובלות ויזואליות/משחקים יפניים על המחשב

לפני שנתחיל לדבר על Fate/stay night עצמה, ארצה להפנות את תשומת לבכם לעובדה שהרבה משחקים יפניים, ביניהם נובלות ויזואליות, שלא קיבלו לוקליזציה רשמית הם חסומים לאיזור יפן. לכן חלק זה של המדריך יכול לעזור לכם גם עבור משחקים שהם לא Fate/stay night אשר נתקלתם בבעיה להריץ אותם. לדוגמה, במקרה שלנו, אם ננסה להריץ את המשחק ככה סתם ניתקל בשגיאה הבאה:

שימו לב שבגרסת העדכנית ביותר של Patch המעריצים לתרגום באנגלית אין צורך בהתעסקות עם הבעיה הזו וניתן לדלג לחלוטין על חלק זה במדריך ולעבור לשלב ההתקנה של Fate/stay night הנמצא למטה בהמשך הפוסט. לצורך מי שמריץ גרסה ישנה יותר, שמעוניין לקרוא ביפנית מבלי להתקין את ה Patch או שנתקל בבעיה הנ"ל במשחק/ויז'ואל נובל אחר (מה שקרה לי לא פעם), החלטתי לכלול בכל זאת את הפתרונות לכך במדריך – לנוחיותכם.

דרך ראשונה: שינוי הגדרות ה System Locale במחשב

דרך אחת להתגבר על העניין היא פשוט לשנות את הגדרות הלוקליזציה של המחשב כך שיהיה "יפני" במקום "ישראלי". אני אישית לא ממליץ על הדרך הזו כי היא לוקחת זמן ודורשת התקנה יחסית כבדה של השפה היפנית על המחשב. אם אין לכם צורך בזה, עדיף שלא. אם בכל זאת תרצו, תוכלו להגיע לשם באמצעות:

Settings->Time & Language->Region

שם לבחור ב Additional date, time & region settings ובחלון שנפתח לבחור שוב ב Region.

כעת יש לגשה לטאב Administrative ולבחור ב Change system locale… ולבחור ב Japanese(Japan)

לאחר מכן תתבקשו לעשות הפעלה מחדש למחשב, לאחריה אתם אמורים להיות מסוגלים להריץ משחקים יפניים.

דרך שניה: שימוש באימולטור

הדרך השניה והיותר מומלצת היא להוריד תוכנה קלילה בשם Locale Emulator שתאפשר לכם פשוט להריץ את אותם משחקים תחת הגדרות הלוקליזציה הנדרשות, זאת מבלי להתקין זבל מיותר על המחשב. ניתן למצוא תוכנה כזו בקישור הבא (ויש גם אלטרנטיבות אחרות אם תחפשו, אם כי לא יצא לי להתנסות איתן).

את ההוראות המלאות לגבי השימוש באימולטור תוכלו למצוא באתר שקישרתי אליו באנגלית, אבל בפשטות כל מה שאתם צריכים לעשות זה:

  1. לשים את הקבצים שהורדתם בתיקיה כלשהי על המחשב שם הם יאוחסנו באופן קבוע (לא ניתן להזיז את הקבצים, אחרת תידרש התקנה מחדש).
  2. להריץ את LEInstaller.exe
  3. כעת על כל קובץ exe של משחק שתרצו להריץ תוכלו ללחוץ קליק ימני ולגשת לתפריט האימולטור, שם תוכלו לבחור באופציית ההרצה ביפנית כפי שמתואר בתמונה הבאה:

התקנת Fate/stay night

קודם כל, עליכם לוודא שיש בידיכם את הגרסה של הויזו'אל נובל התואמת את Patch התרגום לאנגלית, שהיא גרסת Realta Nua המפוצלת לשלושת הראוטים: Fate, Unlimited Blade Works ו Heaven's Feel. היא אמורה לשקול כ 6GB ולכלול שלושה תיקיות כמתואר בתמונה:

שימו לב ששמות התיקיות צריכות להיות זהות לאלו שבתמונה (ללא התו "/". אם הוא קיים אנא מחקו אותו). כמו כן, אין לשים את התיקיות בתוך התיקיה Documents.

דרך נוספת לוודא שיש בידיכם את הגרסה הנכונה של המשחק היא הסתכלות על האייקונים שלו, שאמורים להראות כמו אלו שנמצאים בצד שמאל של התמונה הבאה:

(אם הורדתם גרסה פרוצה, יתכן שבשלב זה תצטרכו להעתיק את קבצי ה Crack שלכם אל אותן תיקיות. שימו לב שבכל מקרה בקבצי ה exe לא אמור להיות תו ה "/" ואם קיים יש למחוק אותו גם משם)

תוכן כל תיקיה אמור להראות כך:

כעת כשהכל מסודר ניתן לגשת להתקנת ה Patch לאנגלית. כאמור, ל Fate/stay night לא קיים תרגום רשמי, לכן נשתמש בתרגום מעריצים שאת גרסתו המעודכנת ביותר (נכון ליום כתיבת הפוסט הזה) ניתן למצוא בקישור הבא.

הורידו את קובץ ה Installer המתאים למחשב שלכם (32 או 64 ביט). . במהלך ההתקנה תצטרכו לבחור היכן אתם רוצים שיותקן המשחק, היכן יאוחסנו השמירות וכן לתת את הנתיב עבור כל אחת מהתיקיות של שלושת הראוטים.

שימו לב: כאשר תגיעו לשלב הבא בהתקנה תוכלו לבחור מספר אפשרויות. הייתי אומר שרצוי את כולן, אך לא חובה.

פירוט:

Merge Patch – מיזוג קובץ ההרצה של הויז'ואל נובל לקובץ אחד שכל הראוטים יהיו כלולים בו. כך לא תצטרכו לסגור קובץ אחד ולפתוח אחר כאשר תרצו לעבור לראוט אחר מהשלושה.

English Patch – האפשרות הכי חשובה כנראה. כמשמעו, מדובר בתרגום הנובל לאנגלית.

OP Patch – מוסיף את הפתיחים החדשים שנוספו בהוצאת ה Vita המוחדשת של המשחק מ 2012.

Vita OST – מוסיף את גרסת הסאונדטראק העדכנית מהוצאת ה Vita.

HD Patch – אפשרות להריץ את המשחק ברזולוציה גבוהה יותר של 960×1280 במקום 640×860 הסטנדרטית. כמו כן נוספת אפשרות להריץ את הנובל במסך רחב (אם כי לא מומלץ, כי מדובר פשוט בחיתוך של התמונה).

H Patch – הוספת קטעי ההנטאי שהיו בגרסה המקורית של הנובל (לא Realta Nua. לכן לא קיים דיבוב עבורם).

Decensor Patch – הסרת צנזורה מקטעי ההנטאי (אם תבחרו רק באפשרות הקודמת ללא סימון האפשרות הזו, קטעי ההנטאי יופיעו אך עם צנזורה מסוימת).

*יש לציין: במידה והותקנו, כל האופציות ניתנות לכיבוי והדלקה דרך תפריט המשחק. כלומר גם אם התקנתם את האפשרות לראות קטעי הנטאי, תוכלו עדיין לכבות אותה ולראות את הקטעים החלופיים של גרסת Realta Nua. כמו כן, תוכלו להחליף בכל העת בין ה OST הישן לזה של גרסת ה Vita אם בחרתם להתקין אותה. לכן אני כן ממליץ להתקין את כל האופציות כל עוד אתם לא בטוחים שלא תרצו אחת מהן בעתיד.

כעת, בסיום ההתקנה, התיקיה שבה בחרנו להתקין את ה Patch נראית כך:

כאשר הקובץ Fate.exe הוא קובץ ההרצה של המשחק.

בהרצה הראשונה יש ללחוץ קליק ימני על הקובץ ולבחור ב "Run as administrator". במידה והוא עדיין לא רץ, או נותן הודעת שגיאה על אחד מקבצי ה patch, ניתן לנסות להוריד את קבצי ה patch השונים בנפרד דרך אותו הקישור (רק במקום להוריד את ה Installer – להוריד את הקבצים שנמצאים תחת Mandatory patches) ולהחליף בהם את אלו שנמצאים בתיקיה כך:

אם הכל עבר חלק, המשחק אמור לרוץ ולהראות כך:

כאשר בשורה למעלה תחת "Patch" תוכלו להתעסק עם הגדרות כמו צנזורה ואחרות שהתקנתם, כמו גם להעביר למצב מסך מלא אם תרצו בכך.

המשחק יתחיל עם פרק הפרולוג ולאחר מכאן תחזרו לתפריט הראשי ותוכלו לשחק בראוט הראשון שהוא Fate. כשתסיימו אותו תוכלו להתחיל לקרוא שוב ולקבל אופציית בחירה נוספת בתחילת הסיפור שתפתח את הראוט השני, Unlimited Blade Works. לאחר שתסיימו אותו, באופן דומה, יפתח הראוט השלישי שהוא Heaven's Feel.

לכל אחד מהראוטים ישנה גם גלריית תמונות נפרדת שתלך ותתמלא ככל שתתקדמו בסיפור, אותה תוכלו לראות בתפריט תחת Extras (נפתח רק לאחר שסיימתם את הפרולוג).

הקריאה מתבצעת באופן פשוט: לחיצה על קליק שמאלי בעכבר למעבר לשורה הבאה, קליק ימני לתפריט (דרכו ניתן למשל לשמור ולטעון שמירות, להסתכל על טקסט שכבר עברתם ועוד), ושימוש במקש ctrl להרצה מהירה של הסצנה (זהירות לא ללחוץ על זה בטעות). ניתן בהגדרות לבחור גם קריאה אוטומטית של הטקסט באיזה קצב שתבחרו ומבלי שתצטרכו לגעת בעכבר. כמו כן, בכל פעם שתתחילו מחדש את הסיפור תינתן האופציה לדלג על כל סצנות שכבר קראתם.

מעבר לכך, מוזמנים להפנות כל שאלה או בעיה שנתקלתם בה בתגובות למטה.

קריאה מהנה ופסח שמח לכולם!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s