Fate/stay night (2006) – פרק 18

הפרק נפתח בפלאשבקים של קאסטר – גם על עברה (הלא ממש מפורט, אבל פייט מעולם לא התמקדה בלספר מחדש את סיפורי האגדות של הגיבורים שלה, אז אני בסדר עם זה) וגם על מפגשה עם קוזוקי. אני חושב שזה קצת קצר מכדי לאפשר לפתח אמפתיה אמיתית לדמות שהוצגה עד כה כמרושעת, אבל זה כן נותן קצת מושג על טיב היחסים בינה ובין המאסטר שלה. קאסטר אומרת שגם ביום ההוא ירד גשם, מה שמדגיש את החשיבות שהיא מעניקה לאותו מפגש גורלי וכמה היא מתרפקת על אותו זיכרון. נחמד ללמוד קצת אודות השניים רגע לפני שהמאבק איתם מתחיל, גם אם נכון לפרק הזה עוד לא רואים את התרומה של הסצנה הזו לסיפור.

ובחזרה לחבר'ה הטובים – שירו, רין וסייבר מגיעים לפתח מקדש ריודוג'י. רגע לפני שהם מחליטים לעלות לשם ולהסתער על קאסטר, עולה השאלה – מדוע היא לקחה בכלל את סאקורה? על כך רין עונה שגם סאקורה היא נצר לשושלת מאגים. אנו כבר יודעים על משפחת מאטו בגלל שינג'י, אבל לפי הגרסה שנתן בזמנו אחותו אינה זו שירשה את יכולות הקסם במשפחה. נראה שיש הרבה שעוד לא סיפרו לנו על סאקורה ושרין יודעת הרבה יותר ממה שהיא טורחת לספר. ישנם הבזקים קצרים של רין וסאקורה בתור ילדות קטנות, כשבינתיים הקשר ביניהן עוד לא ממש ברור.

רין מפנה את תשומת ליבם של שירו וסייבר לכך שקאסטר מסתתרת בתוך מנהרה סודית לצד הדרך – מקום שנבחר בצורה מעניינת למדי, שכן הוא משחק תפקיד בראוט של Heaven's Feel, אם כי שם נראה אחרת לחלוטין. פנים המנהרה נראה כעת כמו עיר תחתית עתיקה ולא ממש ברור מדוע קאסטר יצרה דבר כזה, אבל שיהיה.

מהר מאוד מתחילים לבזבז לנו את הזמן עם עוד קצת מכות בין הגיבורים לשלדים המהלכים של קאסטר עם סצנת אקשן משמימה למדי. העניינים מתחילים להתחמם כאשר מגיעים השלושה אל מדרגות המקדש בו שוכנת קאסטר – שם מחכה להם לא אחר מאשר אססין, המאפשר לרין ולשירו לעבור, שהרי משימתו היא לעכב סרבנטים בלבד. מיותר ככל שיהיה הפילר הזה – לפחות הקרב החוזר בין סייבר לאססין (שהיינו אמורים לקבל רק ב Unlimited Blade Works) מרגיש כמו השלמה מתבקשת לזה הקודם שנקטע באמצע. טוב שסידרו מדרגות גם שם במיוחד בשבילו.

רין ושירו מגיעים אל סאקורה העומדת מהופנטת במרכז מעגל הקסם של קאסטר ומתהדרת בלבוש חדש ומשונה (לקאסטר ללא ספק יש חוש אופנתי מעניין). מתקפת הפתע מגיעה במהירות כאשר קוזוקי תוקף את השניים מהצד – אז שירו קופץ להגן על רין עם חרבותיו של ארצ'ר, שנראה שהפכו לנשק החביב עליו. כך מתחיל קרב חוזר נוסף בזמן שרין ממשיכה במבצע ההצלה. נראה ששירו נמצא בעמדת נחיתות, אבל עדיין מראה ביטחון עצמי – ואני אוהב את זה. כמו כן, ישנו שוב שימוש יפה במנגינה Tenchi Hou Take כדי להעלות את ההייפ ולייצר מעבר חלק בין שתי הקרבות המתרחשים במקביל.

בזמן המאבק הפיזי מתחולל גם מאבק מנטלי המספק משקל נוסף למתרחש על המסך. בצד של שירו וקוזוקי הוא קצת פחות מעניין. שירו שואל את קוזוקי מדוע הוא נלחם אם אין לו רצון לשים יד על הגביע, כאשר תשובתו של קוזוקי היא שהדבר נכון גם לגבי שירו עצמו וכך הוא מייצג הקבלה ביניהם שעל שירו לשבור ולהוכיח שהיא שגויה.

מהצד של סייבר ואססין, אנו נחשפים לעובדה שאססין הוא למעשה גיבור פיקטיבי, שדמותו של סאסאקי קוג'ירו מעולם לא הייתה קיימת (זאת בניגוד להרקולס ואחרים, הם מסתבר אמיתיים לחלוטין בעולם של פייט), אלא מבוססת על אוסף שמועות על סייפים שונים שהתלכדו לכדי אגדה אחת. מכיוון שכך, אין לאססין משאלה משלו, ולמעשה הקיום שלו ריק וחסר משמעות. לכן, המשמעות היחידה שהוא מייחס לעצמו ברגע זה היא לנצל את רגעיו האחרונים לאותו קרב מול סייבר. את רצונו האישי אססין מבין היטב, ולהשקפתו זה גדול מספיק כדי להביא לו את הניצחון, אלא שלסייבר כפי שאנו יודעים, ישנה מטרה משלה לשמה היא נלחמת ומשאלה שהיא רוצה לבקש מהגביע – ולכן אינה נכנעת בקלות.

בחזרה לרין. היא הגיע סופסוף לסאקורה ואנו מתחילים לקבל מעט פלאשבקים נוספים על עברן המשותף של השתיים. הייתי מלין על כך שזה הורס טוויסט מסוים מ Heaven's Feel, אבל מדובר יותר ברמיזה מאשר אמירה מפורשת. לא נכנסים לעומקו של הסיפור הסבוך והמטלטל הזה (אותו לא יכולתי אפילו לדמיין כשצפיתי בסדרה הזו לראשונה), ואני חושב שמדובר לכל היותר בטיזר המעורר סקרנות להמשך ועשוי לפתח תאוריות אצל צופים חדשים. בבירור מדובר בסצנה המיועדת יותר עבור קוראי ה VN שמכירים את הקונטקסט, שלא ריגשה אותי יותר מדי באותה צפייה ראשונה, אבל כעת כשאני מכיר את הסיפור – אותם פלאשבקים הם פשוט קורעי לב.

המאבק עצמו בין רין לסאקורה הוא לא באמת מעניין. הוא דיי חד צדדי ומהווה סוג של גרסה משונמכת ומשמימה של מאבק דומה מ Heaven's Feel (עליו כבר לא יכול לחכות לדבר ברגע שאוכל לצפות בסרט השלישי), רק חסר כל המשקל העלילתי והרגשתי שאותו ראוט בונה במהלך הדרך. לבסוף מצליחה רין להגיע אל סאקורה ולהרגיע אותה, אך נפצעת בעצמה בזמן המעשה. נראה לרגע שהתוכנית של קאסטר השתבשה, אלא שזו מסתכלת בחיוך מן הצד ומתבשמת מהידיעה שכעת ישנן שתי מאגיות במרכז המעגל שלה ולא רק אחת – כך שהמערכה עוד רחוקה מסיום.

זהו עוד פרק פילר שעושה סלט משלושת הראוטים של Fate/stay night, אבל הוא לפחות יותר טוב מזה של השבוע שעבר לטעמי. שלושה קרבות מתרחשים כאן במקביל וזה לא מרגיש מזורז בצורה בלתי נסבלת. המעברים בין המוקדים השונים הם חלקים ויחסית לפרק כה גדוש באקשן הוא מצליח לספק גם לא מעט דיאלוגים מעניינים ולהרחיב על הדמויות והקשרים ביניהן. האנימציה, כרגיל, היא עקב האכילס פה והיא לא ממש מאפשרת לכל המופע הזה להתרומם לכדי משהו מרשים באמת (בעיקר כשמדובר באותו קרב מקדים מול השלדים בהתחלה, עליו הייתי מוותר כליל). בפרק הבא לשמחתי, כבר נחזור לעלילה המקורית של הראוט ונמשיך בהתקדמות אל עבר קו הסיום.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s