Fate/stay night (2006) – פרק 17

הפרק נפתח בעוד חלום של שירו על עברה של סייבר. הוא רואה את סייבר עומדת מעל הר של גופות, הוא רואה אותה מנצחת מלחמות והוא שומע איך העם הבריטי מגיב למלך הכנראה מוצלח מידי שלו. סייבר הביאה הישגים רבים לממלכה שלה, אבל השלטון שלה היה קר ומנוכר. היא לא הצליחה להתחבר אל העם וככל שהתקדמה יותר – כך הפכה בודדה יותר בפסגה.

בסוף הפרק שעבר שמענו את סייבר מבקרת את דרכו של שירו והעתיד שבחר לעצמו. היא אמרה שהם דומים ולכן היא מבינה את טעויותיו. כעת אנו רואים כיצד הם דומים – גם היא כמוהו הקריבה עצמה למען אחרים ועשתה זאת עד יום מותה. כפי שהיא מתקשה לקבל את דרכו של שירו, הוא מתקשה לקבל את גורלה, אלא ששירו עדיין לא ממש שם לב לדמיון ביניהם. מה שהוא כן זוכר זה שסייבר רצתה להשלים משהו שלא הספיקה בחייה באמצעות הגביע – משהו שאולי קשור לאותו חלום שראה.

זהו הבסיס ממנו אנו יוצאים אל הארק האחרון של ה Fate route, אלא שכפי שהוזכר בשבוע שעבר – לפני שבאמת נכנס אל אותו ארק נצטרך לעבור דרך עיקוף קל, אותו מתחילים החל מנקודה זו.

בבית משפחת אמיה חוזרות להופיע דמויותיהן המוכרות של פוג'ימורה וסאקורה, אותן לא ראינו כבר זמן מה (ואם כבר סאקורה, קצת משונה שלא היא ולא אף אחד אחר טורח להתייחס לעובדה שאחיה הגדול כבר לא בחיים). כעת צריך להסביר לשתיים איך הסתננה לולי נוספת למסיבת הפיג'מות של שירו, מה שעובר דווקא דיי חלק כשרין מציגה את איליה כקרובת משפחה שלה. אני חייב להודות שאני אוהב את מערכת היחסים מרובת העקיצות ההדדיות בין השתיים, זה משהו שסיפק לא מעט חומר משעשע בנובלה הויזואלית ולצערי נעדר מאדפטציות אחרות של הסדרה, בעיקר מזו של Heaven's Feel שם המריבות ביניהן נחתכו לחלוטין (ואם כבר Heaven's Feel – ישנו איסטר אג נחמד בצורת שוט של סאקורה מתחת לקורי עכביש שקורץ למעריצים שכבר מכירים את הראוט הזה).

אבל נשים את המצב בבית בצד – הבעיה האמיתית שהפרק מניח על השולחן היא ש"דליפות הגז" ממשיכות ובתדירות גבוהה מתמיד. כעת, כאשר ברסרקר מחוץ לתמונה, נראה שקאסטר החליטה להגביר קצב ושיש לעצור אותה במהרה. התנגשות חזיתית פחות באה בחשבון כשגם אססין נמצא יחד איתה במקדש ריודוג'י, ובנוסף בעייתי להשתמש שם באקסקליבר כשאנשים מתגוררים באזור (לא בדיוק הפריע לסייבר לנסות בפעם הקודמת, אבל נו מילא). לכן דרך הפעולה עליה המתבקשת חושבים החבורה היא לנסות לאתר את המאסטר.

ו… אני לא אוהב את זה. כל החלק הזה הוא דחיסת העלילה של קאסטר מ Unlimited Blade Works בצורה גסה ומאולצת שלא באמת תורמת דבר לסיפור הנוכחי. אין באמת זמן להיכנס לאותו סיפור לעומק, לכן במקום שרין ושירו יחקרו ויגלו את כל הפרטים בזה אחר זה, בצורה הדרגתית ובסדר הגיוני – הסדרה בוחרת בקיצורי דרך לא בדיוק הגיוניים ופשוט פורסת את כל התשובות בצורה סתמית למדי. איליה מסבירה שקאסטר היא זו שזימנה את אססין, שהיא מאסטרית בעצמה, שזהותה היא המכשפה מדיאה ושהרגה את המאסטר הקודם שלה. היא גם מודיעה להם שהמאסטר הנוכחי של קאסטר אינו מכשף, אלא אדם רגיל המשמש עבור קאסטר כבובה. איך איליה יודעת את כל זה? כי איליה יודעת הכל! ואם זה לא מספיק, איסיי בדיוק החליט להגיע לביקור ולספר שהמורה שלהם מבית הספר, קוזוקי, מתגורר במקדש יחד איתו. רין כמובן מעלה מיד השערה שקוזוקי הוא המאסטר הנוכחי של קאסטר – למה דווקא הוא מכל מי שמתגורר שם? ככה! מספיק עם שאלות מיותרות.

ההשערה כידוע הייתה נכונה, וכאשר החבורה עורבת לקוזוקי באמצע הרחוב היא מגלה שקאסטר אכן מסתובבת איתו. למרות הכל, שירו פחות מוצא את הסיטואציה כמניע לתקוף במלוא העוצמה. הוא רוצה לוודא קודם שקוזוקי אכן תחת השליטה של קאסטר, ולמעשה מתברר שלא כך הדבר – פשוט לא אכפת לו מה היא עושה ואינו מעוניין להתערב. לצערו של קוזוקי, הנכונות שלו להעלים עין ממעשיה של מדיאה לא מסיר ממנו את האחריות – ולכן הוא זוכה למתקפה ישירה מחרבה של סייבר. לא ברור למה קאסטר שעומדת ממש לידו לא עושה דבר כדי למנוע את המתקפה, ולא ברור עוד יותר למה סייבר הפסיקה להחביא את חרבה באוויר הבלתי נראה ופשוט מסתובבת איתה גלויה לחלוטין – אבל שני אלה לא ממש עולים בקנה אחד עם הסצנה המקבילה בנובלה או בגרסת האנימה של UBW (וחייב לציין שמדובר בסצנה שנעשתה כל כך טוב באדפטציה של ufotable, שהופכת את הנוכחית לממש כואבת לצפיה בדיעבד).

המתקפה של סייבר נכשלת באופן מפתיע, כאשר קוזוקי עוצר את חרבה בעצמו. לאחר מכן הוא מצליח לנטרל את סייבר המופתעת, להמשיך אל רין ולשבור גם את החרב של שירו. עד כה ידענו שמאסטרים משמשים כתפקיד תומך בקרב, אך קוזוקי מציג עצמו כיוצא דופן, כמאסטר שעומד בחזית כאשר קאסטר היא זו התומכת בו – טוויסט מעניין. כדי להציל את המצב יוצר שירו את חרבותיו של ארצ'ר – למה דווקא אותן? גם כאן אין ממש קונטקסט כדי להבין זאת, אבל היי העיקר שזה עובד.

גם סייבר מתחילה להתרומם וקאסטר מבינה שלהמשיך להיאבק כרגע יהיה מיותר ושהגיע הזמן לסגת. לפני שהיא ושותפה עוזבים היא מציעה לחבורה להיצטרף אליה ולחלוק בגביע, שלטענתה ניתן לזמנו כבר עכשיו. את המאנה הדרושה לשם כך רין כבר יודעת מהיכן קאסטר מתכוונת להשיג (והפעם הכוונה היא לא באמצעות יחסי מין, אז אולי עוד היה על מה לדבר), כך שההצעה ממש לא באה בחשבון. דבר נוסף שעולה בשיחה הוא הצורך במכשף שישמש ככלי קיבול עבור זימון הגביע, ומכיוון שקאסטר אומרת שכבר מצאה אחד, שירו ורין מגיעים למסקנה המתבקשת שמדובר באיליה וחוזרים מיד לביתם להצילה.

מה שמחכה להם שם כבר נרמז בסוף הפרק הקודם. לא איליה היא זו שנלקחת, אלא דווקא סאקורה. לפני שזה קורה, מספיקה סאקורה תחת שליטתה של קאסטר לדקור את סייבר עם הנובל פאנטזם שלה – "Rule Breaker". בשימוש רגיל הוא אמור להותיר את הקשר בין המאטסר לסרבנט, אך תחת ידיה של סאקורה הוא רק מסיר מסייבר את האפשרות להשתמש בנובל פאנטזם שלה, כי זה מה שנוח לעלילה כעת.

כל כך הרבה קורה בפרק הזה בזמן כל כך קצר וכל כך הרבה מידע נשלף מהמותן שזה פשוט מעייף. בעיקר חבל לי על המידע שאמור היה להיחשף רק ב Unlimited Blade Works, אך כיוון שהוא לקוח כולו מחציו הראשון של הראוט ההוא, ושאותו מפגש עם קאסטר וקוזוקי עדיין נשאר פחות או יותר זהה – קשה לטעון שמדובר בספוילרים נוראיים מדי. מה שבטוח – הסלט שעשתה האדפטציה של DEEN מהראוטים השונים של הסיפור מעולם לא הרגיש רע כל כך כמו בפרק הזה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s