Fate/stay night (2006) – פרק 11

לא הפרק החזק ביותר, אבל בהחלט מספק מאוד.

שירו ממשיך את מסכת העינויים האימונים עם סייבר במקביל לאלו עם רין, כאשר השניה מתחילה לחשוד שמשהו לא כשורה בדרך בה הוא למד והתאמן על קסם עד כה. כשהיא נכנסת למחסן שבחצר היא מאמתת את אותו חשד – אז היא מגלה ששירו יוצר כלים יש מאין, משהו לא מובן מאליו, אלא ששירו לא מודע לכמה שהיכולת הזו מיוחדת ולכן ממשיך להסתמך על קסם החיזוק הפשוט הרבה יותר.

בינתיים גיבורנו מקבל טלפון משינג'י שנראה שהתגעגע אליו והחליט להגיד שלום. בערך. שינג'י, כפי שידענו כבר, אינו מתכוון לעמוד מן הצד במלחמה הזו, ואחרי שנדחה גם על ידי שירו וגם על ידי רין, הוא מחליט לשבור את הכלים ויהיה אשר יהיה. שירו התמים שלנו נענה לבקשתו של שינג'י להיפגש לבד, זאת רק כדי לגלות שהוא הפעיל את המחסום של ריידר בבית הספר, הביא את כל התלמידים לסכנת מוות והכין אמבוש.

אותו מראה איום של גופות על הרצפה מזכיר לשירו את טראומת העבר והוא ניגש לעצור את הילד קקה שעומד מולו. שינג'י בטוח שידו על העליונה, אך נראה שהאימונים של שירו השתלמו והקסמים של שינג'י לא בדיוק משתווים למכות רצח שהוא חוטף מסייבר כל יום. כמובן, זה לא עוזר יותר מדי כאשר מגיע המכשול האמיתי בדרכו של שירו לניצחון – ריידר, זו משום מה לא מצליחה לפגוע בו אנושות עם הסכינים שלה, אבל זה לא עוצר מבעדה להחליט פשוט לזרוק אותו מהחלון.

בדרכו לכיוון הרצפה עליה הוא צפוי להימרח, מבין שירו סופסוף שעשה טעות. הוא באמת לא יכול להביס סרבנט לבדו ואסור לו לתת לאותן תמונות שרדפו אותו מילדותו לחזור על עצמן רק בגלל עקשנותו להילחם בעצמו – לכן הוא מחליט בשעה טובה לזמן את סייבר. אחרי שהיא מצילה אותו מהנפילה הקטלנית הוא מעבר לה חפיפה קלה על המצב והשניים רצים חזרה מעלה להילחם יחדיו בשינג'י וריידר – את זה הם עושים בהצלחה רבה.

הקרב לא בדיוק מדהים, אבל כן מספק כמה פנינים. בעיקר אהבתי את הקטע בו שינג'י בורח משירו כאילו רודף אחריו נמר, וכאשר זה תופס אותו הוא שובר לגמרי את דמות הגיבור התמים. שירו חונק את שינג'י ומאיים להרוג אותו, לא פחות. גם שינג'י לא מאמין בתחילה, אבל שירו שלנו מבהיר שעם כמה שהוא מכשף פגום, אם יש משהו בסיסי שהוא כן למד זה שעליו להיות מוכן לשבור לאנשים את הצוואר מפעם לפעם. הרבה אנשים פחות מתרשמים משירו בשל האופי הכביכול גנרי שלו, במיוחד בראוט הזה, אבל סצנות שכאלו מראות כמה הוא יכול להיות באדאס כשבאמת צריך. גם שינג'י כבר משוכנע שאם לא יקשיב זה יהיה סופו, לכן מורה לריידר להסיר את המחסום מיד.

הקרב של סייבר וריידר פחות מספק רגעים מעניינים, אם בכלל, וגם מבחינה ויזואלית האקשן הפעם הוא דיי חלש. באופן כללי הייתי אומר שהאנימציה בפרק הזה היא לא בדיוק מהטובות שהיו עד עכשיו, בעיקר בגלל הדמויות שחלק גדול מהזמן לא שומרות על המודלים ונראות דיי רע. עם זאת, בכל הקשור לבחירת זוויות צילום זהו אולי הפרק החזק ביותר, וגם הרקעים נראים טוב מאוד. המסדרון הצר הוא זירת קרב מושלמת לעימות חזיתי שכזה בו אין לאן לברוח, ונעשה לא מעט כדי לתפוס אותו כציר אחד ארוך ובלתי נגמר שנותן תחושה קלסטרופובית. האור האדום שמגיע מהמחסום של ריידר ומשתקף בחלונות הצדדיים גם כן עוזר לחזק את הרגשת הסטרס וזה עובד פשוט מצוין.

כאשר מסתיים הקרב משחק אותו מסדרון תפקיד נוסף, כאשר ריידר משתמשת בנובל פאנטזם שלה וכל שאנו רואים זה אור לבן הבוהק מבין החלונות. אותו נובל פאנטזם כבר לא משחק תפקיד בקרב עצמו שהסתיים, כי אם בנסיגה של השניים מהמקום, אבל לפי ריידר מדובר בנשק המתעלה על אלו של הסרבנטים האחרים – והנזק שהוא משאיר אחריו בהחלט מגרה את הדמיון. בסופו של דבר לא הסתיים העסק עם שינג'י, אבל כעת כשהוא חשף עצמו לגמרי עושה רושם שנגמרו המשחקים ושירו יצטרך לטפל בו בהקדם האפשרי, אז אפשר להניח שנראה יותר מאותו נובל פאנטזם בפעולה.

את כל הבלאגן שנוצר הפעם מנקה קיריי, כך לדבריה של רין, המסבירה שאת פצעיו של שירו הוא לא היה צריך לרפא, אלו נרפאו בעצמם בדומה למה שקרה אחרי המפגש עם ברסרקר ובזכות החיבור המיוחד שלו עם סייבר. בפני אותה סייבר שירו מתייצב כעת ומודה – "הייתי טיפש". הידד!

פרקים רבים חיכינו לרגע הזה, ועל אף ששירו לא חוזר בו לגמרי מגישתו, לפיה הוא לא מוכן לתת לסייבר להילחם לבדה ולא רוצה לראות אותה נפגעת, הוא כעת מבין שעליו להפריד בין החמלה המובנת לעקשנות המטופשת, ולהניח לה להילחם לצידו. זוהי בהחלט פשרה שסייבר יכולה לקבל, ואחרי שלל מריבות והתנגחויות – מחמם את הלב לראות שהשניים הגיעו סופסוף למצב בו קיימת הבנה הדדית ביניהם.

עוד מחמם את הלב לראות בסצנה האחרונה שסייבר ביקשה מרין להביא לה בגדים נוספים, זאת מהסיבה ששירו החמיא לאיך שהיא נראית בהם. העובדה שסייבר מייחסת חשיבות לאותה מחמאה או בכלל בצורך להראות טוב בעיניי שירו, היא סנונית ראשונה לכך שהיא אולי מתחילה לקבל את עצמה כמשהו שהוא יותר מסרבנט – כבת אדם הראויה ליחס. על כך אני מניח שיהיה לא מעט מה לדבר בפרקים הבאים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s