Fate/stay night (2006) – פרק 10

זיכרו – תמיד כדאי לבדוק אם יש מישהו במקלחת לפני שאתם נכנסים.


לאחר שהגיע להסכם הפסקת אש עם סייבר, שירו מחליט לקחת את עניין האימונים ברצינות ואפילו מבריז מבית הספר לשם כך, כי מה שלא עושה טורניר מכשפים מסכן חיים, מצליחה לעשות סרבנטית אחת עקשנית.

מהר מאוד מתברר לשירו מה שהיה ידוע מראש – הוא בעמדת נחיתות נגד סייבר שפשוט קורעת לו את הצורה פעם אחר פעם. קצת משעשע כמה מונטאז' האימונים הזה נלקח ברצינות כשמדובר בכיסוח חד צדדי שכזה, אבל מה שמעניין באמת אלו לא התוצאות הפיזיות של אותם אימונים, אלא אלו הריגשיות. מהרגע הראשון נהגו שירו וסייבר לפעול כל אחד בכוחות עצמו, וזוהי למעשה הפעם הראשונה שהם עושים פעילות משותפת כלשהי ביחד, מה שמהווה גם את הצעד הראשון האמיתי בדרך להתחממות היחסים בין השניים.

שירו ששונא להפסיד מתעקש להמשיך עד שמגיע לקצה גבול היכולת שלו, ואל אף שהוא נראה דיי מבואס מהעניין, סייבר דווקא מחמיאה לו ונראה שזו הפעם הראשונה שהיא ממש מרוצה מהמאסטר שלה. הם למעשה מצליחים כה להתקרב אחד לשניה, עד ששירו אוזר אומץ ומחליט לשאול את סייבר מה היא למעשה רוצה לבקש מהגביע. בתחילה היא לא בטוחה אם לענות, אך גם כאשר עושה זאת היא נותנת תשובה דיי עמומה שמתאימה לה בדיוק – סייבר צריכה את הגביע כדי להשלים משימה שלא הצליחה להשלים בחייה הקודמים, משימה שברור שעוד נשמע עליה בהמשך ושהיא בעלת משמעות קריטית לדמותה.

שירו בכל אופן, לא נכנס לשורש העניין. הוא מרוצה לדעת שלא מדובר באיזשהו רצון לכבוש את העולם או משהו כזה (כפי שלטענתו רין הייתה מבקשת) ויוצא לקנות מצרכים עבור ארוחת הצהריים. אז הוא נתקל בלא אחרת מאשר המאסטרית המפחידה בסביבה – איליה. מפגש שכזה סביר היה שיגמר ב Game Over עבור גיבורנו, אך איליה דווקא לא ניגשת אליו כדי להילחם, זהו אקט שהרי נשמר ללילות המלחמה, אלא סתם על מנת לייצר שיחה חברותית.

מי שהייתה עד עכשיו מאסטרית סאדיסטית וחסרת רחמים מתגלה כילדה קטנה, חמודה ואפילו תמימה. השניים הולכים לשבת יחדיו בפארק, שם כנראה אין אנשים שיצפו בהם מן הצד ויתקשרו למשטרה בחשד ששירו פדופיל, ואז חולקים חוויות משפחתיות כל אחד על אביו שלו. השיחה נקטעת כאשר השמש מתחילה לרדת ואיליה ממהרת לחזור חזרה לטירתה שביער. שירו מחליט לשמור את המפגש הכביכול חסר המשמעות הזה לעצמו ולא לספר על כך לסייבר או רין, מה שמעלה את השאלה בדבר השלכות עתידיות לכך וכיצד עליו לנהוג לגבי איליה בהמשך הדרך.

באותו הזמן נראה שדווקא איום מצד אחר מתחיל לפעול. שינג'י לא נח ולאחר שנכשל בכינון ברית עם שירו במטרה להביס את רין, הוא ניגש אל אותה רין כדי לעשות את ההפך. רין כמובן מנפנפת אותו כהרגלה, אך עצם התעקשותו של שינג'י להמשיך ולבחוש מתחת לפני השטח מראה שהוא לא בדיוק מתכוון לשבת בצד ורק להגן על עצמו כפי שטען. רין לא לוקחת אותו בתור איום ממשי, שהרי בתור מכשף הוא חסר תועלת וגם על ריידר כבר נאמר שהיא לא בדיוק הסרבנטית החזקה בסביבה, אך הדבר תלוי בשאלה אם יש מאסטרים נוספים שיסכימו להצטרף אליו או שמא הוא מסתיר קלף נוסף בשרוול.

יחסית לפרקים הקודמים לא קורה שום דבר מאוד משמעותי בפרק המעט משמים הזה וגם מבחינה הפקתית הוא מהיותר חלשים שהיו ל Fate/stay night עד כה. מה שמציל אותו בכל זאת היא כנראה הסצנה הקצרצרה והקורעת מצחוק בה שירו חוזר לביתו בסוף היום ונכנס למקלחת – זו מסתברת כתפוסה על ידי סייבר. שירו כמובן ממהר להפנות את מבטו כדי לא להביך אותה, אלא שמי שמובך זהו הוא בעצמו, שכן סייבר לא רואה עצמה אישה או כבת אדם אלא כסרבנט, לכן אין שום דבר מוזר בסיטואציה לטעמה – מה שכל כך מתאים לדמותה כפי שהכרנו אותה ומה שמאפשר לאותה סצנה לעבוד כל כך טוב.

מלבד אותו היילייט קצרצר ומשעשע, הפרק מסתיים באימונים נוספים של שירו, הפעם על ידי רין ובתחום הקסם. האימונים מתרכזים בקסם החיזוק ששירו נוהג להשתמש בו, ובאותו קסם בסיסי רין מצפה שיתרכז, אך באותה נשימה מזכירה קסם נוסף – העתקה, עליו היא אומרת שהוא מחוץ לתחום יכולותיו. שירו מתחיל לדאוג באשר ליכולות אלו וארצ'ר מגיע ללעוג לו פעם נוספת, ועל הדרך משאיר גם סוג של טיפ. הוא אומר שלשירו אין סיכוי לנצח בקרב מול סרבנט, לכן עליו לדמיין משהו שיעזור לו לנצח.

איך כל זה יבוא לידי ביטוי עוד נראה בהמשך, אך בינתיים למשוואה שאמורה לדאוג לניצחונו של גיבורנו נכנסים חמישה משתנים: על ארבעה מהם שם הפרק הזה דגש גלוי – מיומנות חרב, שימוש בקסם החיזוק, רמיזה כלשהי לגבי קסם ההעתקה ורמיזה נוספת לגבי השימוש בדמיון. כל אלה אמורים יחדיו לאפשר משהו מבחינת יכולותיו של שירו, בעוד המשתנה החמישי שהודגש באופן סמוי גם בפרק הזה וגם בקודמיו הוא שיתוף הפעולה עם סייבר – עליו יצטרך שירו עוד לעבוד לא פחות אם ברצונו לנצח במלחמת הגביע.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s