Fate/stay night (2006) – פרק 9

אחרי שמונת נפרקים הקודמים, אפשר להגיד שהגענו סופסוף לקרב הראשון האמיתי.

סייבר מגיעה למקדש ריודוג'י ואת פניה לא מקבלת אותה אישה שנאמר שמסתתרת שם, אלא אססין, המזהה עצמו כסמוראי האגדי סאסאקי קוג'ירו. כבודה של סייבר מנחה אותה למסור גם היא את שמה, אך העלילה לא מרשה קוג'ירו עוצר בעדה ואומר שאין צורך בכך.

בזמן שהשניים מתכוננים להילחם זה בזו, נראה שריידר צופה מן הצד ושהכל מתנהל לפי התוכנית שלה ושל שינג'י. כפי שתכננו, סייבר הגיעה להעסיק את אססין וכך פינתה את הדרך וגרמה לו להשאיר את המקדש חסר הגנה. ריידר מנצלת כמובן את הפירצה שנוצרה וכך מקבלת את ההזדמנות להילחם בקאסטר ששוכנת במקום, זו כנראה משתפת פעולה עם אססין.

אין באמת הרבה מה להגיד על הנרטיב של הפרק, שכמעט כולו הוא מעבר בין אותם שני קרבות, זה שבין סייבר לאססין וזה שבין ריידר לקאסטר. שניהם אגב, נראים לא רע, אפילו טוב לרגעים. זה של ריידר וקאסטר מעט יותר קוניסיסטנטי באיכותו, אך זה של סייבר ואססין הוא המעניין באמת.

הסמוראי חושף במהרה את הנובל פאנטזם שלו, "טסובאמה גאשי", שממבט ראשון אינו מרשים במיוחד, זאת עד שסייבר מסבירה שהוא הצליח להגיע אליו ללא שימוש בקסם כלל, אלא בעזרת מיומנות החרב הבלתי רגילה שלו. הנובל פאנטזם של אססין מאפשר לו לבצע חיתוך כה מהיר עד שחרבתו "מתפצלת" לשלושה להבים התוקפים במקביל ולא מאפשרים ליריב לחמוק, אך למזלה של סייבר המתקפה הפעם פספסה ונוצרו שני להבים בלבד.

אחרי שהמזל כבר איפשר לה לחמוק באופן דומה מהנובל פאנטזם של לאנסר, זה מרגיש מעט נוח מדי ששוב קרה אותו הדבר, אבל ניחא. המצב החדש בו אססין חשף את יכולותיו שם אותו, תרתי משמע, במדרגה גבוהה יותר מהלוחמת זהובת השיער. בעמדתו החדשה מרשה לעצמו קוג'ירו לדרוש מסייבר שתפסיק להסתיר את כוחה ותראה גם היא את הקלף שמסתירה מתחת לשרוול. הפעם כשיש לה את ההזדמנות להחזיר בכבוד הראוי, סייבר לא מהססת ומחליטה לחשוף גם היא את הנובל פאנטזם שלה – אותו טרם ראינו.

רוח מתפרצת ממלאת את ההר כולו ומתמקדת בחרבה של סייבר, כאשר נראה שהאוויר הבלתי נראה עומד להתפוגג ולחשוף את צורתה האמיתית של אותה חרב. זהו רגע קריטי לא רק כי עד עכשיו מראה החרב נשאר בסוד, אלא גם כי הסכנה בשימוש בנובל פאנטזם הוא חשיפת זהותו של הסרבנט המשתמש בו – כלומר חשיפה של אותו סוד גדול שסייבר הסתירה עד כה אפילו מהמאסטר שלה. אני מאוד אוהב את הדרמטיות המלווה את הסצנה, שגם מבחינה ויזואלית וגם מבחינת המוזיקה מדגישה שמשהו גדול ועוצמתי מתקרב.

אלא שזה מוקדם מדי לחגוג וכל העניין מתגלה כטיזינג. שירו מגיע למקום כשהקרב כבר בעיצומו, אך מזהה מיד שסייבר ואססין אינם לבדם שם ושיש צופה נוסף מן הצד שרק חיכה להזדמנות לקבל הצצה על יכולתיה של סייבר. הצעקה של שירו גורמת גם לאססין להבחין בכך וזה מחליט מצידו לעצור את הקרב מיד ולהרוס את המסיבה.

יכולתי להתאכזב מכך שכל השתלשלות העניינים נגמרה בלא כלום, אך חשיפת הנובל פאנטזם של סייבר כעת או הריגתו של אססין אינם המטרה של המערכה הנוכחית. אלו רק פרטי עלילה שהוצגו ככאלה שיקבלו מענה בהמשך, כמו גם ההתעלפות של סייבר לאחר ניסיון השימוש שלה בנובל פאנטזם – המראה שיש מחיר רציני לעניין. המטרה האמיתית של הפרק הייתה להניע את הקונפליקט שהכניס אותנו מלכתחילה לכל הבלאגן הזה – אותו קונפליקט בין שירו לסייבר.

שירו סוחב את סייבר המעולפת חזרה לביתו, שם מקבלת אותו רין שמבינה מיד מה התרחש באותו לילה ומביטה על השניים בשעשוע. כאשר היא חוזרת לעצמה מגיעה סייבר לדון על מה שחוותה, אז שירו מאמת אותה עם הסיבה שבגללה בחרה לצאת להילחם לבדה. השניים סופסוף אומרים את אשר על ליבם בצורה ברורה ושירו מודה שלא יהיה מוכן לתת לה להילחם. סייבר טועה לחשוב ששירו מזלזל בסרבנטים ולא רואה בה את הלוחמת שהיא באמת, אך רין מסבירה לה שזה לא העניין ולשבחור שלנו תסביך מורכב בהרבה.

שירו לא באמת שובניסט וגם לא מזלזל בכוחם של חבריו ויריביו – הוא פשוט חסר ערך עצמי ומעריך את חייהם של הסובבים אותו, כולל אלו של סרבנט כמו סייבר, יותר מאשר שלו עצמו, ולכן מוכן להילחם על כך עד נשימתו האחרונה. סייבר מודעת לכך שלתת לו להילחם זה חסר סיכוי, שהוא לא יוכל לגבור על לאנסר או אססין ובוודאי שלא על ברסרקר, אך גם מבינה שלא יוותר על רצונו. מבטה משתנה מאחד כועס ומאוכזב לכזה המראה סופסוף על הבנה של המצב ושל מי שעומד מולה. היא מבינה ומכבדת את רצונו של שירו להילחם, אך מתנה זאת בכך שתאמן אותו בעצמה ותאפשר לו להבין את המשמעות של למות בשדה הקרב.

זהו עדיין לא פתרון של הקונפליקט, שכנראה שלא יפתר לגמרי עד שישכילו השניים להבין שעליהם לשלב כוחות ולעבוד יחד – אך הבנה האחד של השני זהו הצעד הראשון בדרך ליישובו של כל סכסוך.

זהו אחד הפרקים היותר טובים לדעתי של הסדרה עד כה. הוא פשוט מלא בכל מה שמצופה מ Fate/stay night לתת ובקצב הנכון. יש כאן גם אקשן הממלא כמעט את הפרק כולו ובאיכות סבירה שלא הורסת את העניין (ולעיתים זה אפילו נראה ממש טוב כאמור), ובו זמנית קיים להכל גם משקל רגשי שבא לידי ביטוי גם בהחלטה של סייבר להילחם לבדה וגם בחזרתה המאכזבת הביתה על גבו של שירו לאחר שנכשלה במשימתה. כל זה נעשה תוך כדי מתן רמיזות לדברים שיש לצפות להם בהמשך הדרך ואף התקדמות ביחסים בין זוג הדמויות הראשיות שלנו בסופו של דבר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s