Fate/stay night (2006) – פרק 8

האנימציה אולי גרועה, אבל הפרצופים של שירו פשוט פרייסלס.


סיימנו את הפרק הקודם כאשר שירו חוזר לבית הספר ופוגש במאסטר שאחראי על הצבת המחסום הנוראי מסביב לבניין – זה מסתבר באופן לא מפתיע כשינג'י. למרות שהמצב נראה רע, שינג'י דווקא מתעקש שהוא למעשה הקורבן, שכמו שירו הוא נקלע למלחמת הגביע מבלי שחפץ בכך ושהצבת המחסום היא רק אמצעי זהירות בשבילו כנגד רין. שינג'י מוצא במפגש ביניהם הזדמנות מושלמת להציע לשירו שיתוף פעולה שבמסגרתו ינטוש את שותפתו הנוכחית ויחבור לחברו הוותיק.

אני אוהב לראות שבניגוד לאופי הנאיבי שלו, שירו דווקא יודע לנתב את השיחה בשיקול דעת ולא ממהר לסמוך על שינג'י, שאת האופי הבעייתי שלו הוא כבר מכיר. מול מאגית עוצמתית שממהרת להילחם כמו רין אין לו סיכוי אמנם, אבל מול שינג'י שלא מסוגל להשתמש בקסם המערכה מתנהלת על ידי דיבורים – ובאופן מפתיע שירו לא רע בזה בכלל. הוא דורש תחילה לדעת אם שינג'י אחראי להיעלמותה של מיטסוזורי, מה שהוא כמובן מכחיש, אז פונה לשאול אותו כיצד נהיה מאסטר ומתוודע לחלקה של משפחת מאטו במלחמה ולדרך בה הידע עובר מדור לדור (צופי Fate/Zero כמובן כבר מודעים לכך מראש, מה שקצת הורס את התגלית ואף יכול להיות מעט מבלבל). מה שיפה הוא שבמהלך כל השיחה הזאת שינג'י אינו מודע לכך שהמאסטר היושב מולו הוא חסר הגנה ושהוא יכול להיפטר ממנו על המקום אם רק ירצה בכך. שירו אומר שהוא לא סומך עליו מספיק כדי להראות לו את הסרבנט שלו, אלא שסייבר כלל לא נמצאת שם וחסרת יכולת להיכנס למצב של רוח מלכתחילה בשל הזימון הכושל שלה.

השיחה מסתיימת ללא כריתת ברית כמובן, אך בסיומה מנדב שינג'י פריט מידע נוסף – הוא טוען שריידר גילתה על מכשפה שהתמקמה על מקדש ריודוג'י בו שוכנת משפחתו של איסיי המאשר את העניין. כפיצוי על כך שחזר מאוחר ועיצבן את סייבר שוב, יש לשירו לפחות לא מעט מה לספר הפעם, ובתזמון מצוין נראה שגם רין קפצה לביקור. כאשר היא שומעת על כך, סייבר כבר מכינה עצמה לזנק מיד לאותו מקדש ולהתחיל ללכת מכות עם כל סרבנט שיקרה בדרכה, אלא ששירו מסרב לכך בתוקף ונוצרת מחלוקת לגבי הנושא. אפשר להבין את סייבר, שגם ככה לא מרוצה מהאופן בו המאסטר שלה מתייחס אליה ולחוסר הרצינות בה הוא לוקח את המלחמה כולה, אך דווקא הפעם נראה שהיא במילכוד כי לשירו בהחלט יש נקודה. המידע ששינג'י סיפק אמנם אושר על ידי איסיי, אך כיוון שלא ברור אם ניתן לסמוך על שינג'י מלכתחילה, זו בהחלט עשויה להיות מלכודת – ובכך מצדדת גם רין שמעדיפה לחכות שארצ'ר יחלים לגמרי ומעדיפה בינתיים להתמקד באויב עליו יש להם מידע, איליה וברסרקר.

בהבנה שהשיחה הרצינית הסתיימה אפשר לחזור שוב להתעסק בהארם ושטויות אחרות. רין מכריזה שהיא עוברת לגור עם שירו וסייבר באופן זמני כי למה לא, סייבר מתעקשת שוב לישון עם שירו ביחד בחדר וכדי לסבך את העניינים עוד יותר סאקורה בדיוק נכנסת בדלת ומוצאת את עצמה שוב בקרב על מעמדה. הפעם אין לשירו דרך לצאת מזה טוב ונראה שרין גם לא מכוונת לכך, אלא מנסה לגרום לסאקורה להסתלק- זה כמובן נעשה מתוך כוונה טובה, אך רק מדליק אותה יותר וגורם לה לרוץ בתקיפות ולתפוס את מקומה במטבח. למסיבה מצטרפת כהרגלה פוג'ימורה שקפצה לאכול משהו, וזו מובסת בשנית, הפעם על ידי רין שכלל לא זקוקה לחרב כי לשונה חדה מספיק כדי להכניע את מורתה הרעבה. בינתיים נראה שיותר מקרבות וקסמים הסדרה הזאת היא קומדיית טעויות, אבל בהתחשב בכך שזה הדבר בו האדפטציה הנוכחית באמת מצטיינת – קשה לי להתלונן על כך. אני אמנם מת על האדפטציות המודרניות יותר של ufotable והראשון להודות שהן מתעלות על זו של DEEN בכל פרמטר, אך אלו חסרות את ההומור הזה שאני כל כך אוהב.

בכל אופן, כשמסיבת הפיג'מות הפרועה הזאת סופסוף מתפזרת, מוצאת בכך סייבר הזדמנות לגשת אל שירו פעם נוספת וליישב את המחלוקת ביניהם לגבי תוכנית הפעולה שנידונה קודם לכן. סייבר לא מוכנה לשמוע לא ומסרבת להמשיך לשבת בבית רק כי המאסטר שלה מפחד שתיפגע, שיקול שבעיניה הוא כלל אינו רלוונטי. שירו כמובן לא מוכן לזוז מעמדתו גם הוא, וכדי להבהיר שהוא הצודק הוא אף מעלה באוב את פציעתה בקרב נגד ברסרקר כהוכחה לכך שאסור לפעול בפזיזות. גם הפעם שירו מנצח בקרב הדיבורים ונותן נקודה נכונה שקשה להתווכח איתה, אלא שבניגוד לשינג'י סייבר אינה האויבת שלו אלא שותפתו – וככזאת עליו קודם להבין את הצד שלה, והבנה שכזו פשוט לא קיימת כרגע. סייבר לוקחת את הטיעון כעלבון אישי, כזלזול בכוחה וכהוכחה ניצחת לכך ששירו לא מתכוון לסמוך עליה גם בהמשך הדרך ולכן מחליטה שבהינתן המצב הזה עליה לפעול בכוחות עצמה. היא עוזבת באמצע הלילה ורצה לבדה לעבר המקדש שעל ההר, שם כבר ממתין לה סמוראי לא מוכר.

על אף שאין לפרק הזה הרבה מה לתת בכל הקשור לאופן הצגת הסיפור, הוא כן מהווה סופסוף צעד משמעותי קדימה עבור העלילה. אנו עדיין לא יודעים לגמרי באיזה צד נמצא שינג'י, אך כן מתחילים לקבל עוד ועוד מידע לגביו ולגבי אויבים נוספים שנראה שהעימות איתם יגיע בהקדם. גישתו של שירו לשם שינוי מניבה פירות והוא מוכיח שיש צדק גם בדרכו שלו – אלא שזה כל כך לא מוצא חן בעיניי סיבר. היחסים בין השניים שהתבשלו על אש קטנה עד עתה מגיעים סופסוף לנקודת רתיחה אמיתית. עד כה עבד שירו לבדו, וכעת תורה של סייבר. מטרתם משותפת, אך השאלה המרחפת היא אם יוכלו להגיד אליה בצורה כזו בה אינם מסוגלים לשתף פעולה ולעבוד יחדיו.

לסיום, אני לא נוהג לעשות זאת, אך לטובת הקוראים שכבר צפו ב Heaven's Feel אגע בנקודה מעניינת שעולה בפרק. שירו אומר שהוא לא בטוח אם הוא יכול לסמוך על שינג'י ורין מסבירה שהוא מכוון לעובדה שלרוב המאסטר והסרבנט הם דומים במובנים מסוימים. שירו אינו מרגיש שריידר היא לוחמת חסרת רחמים כמו לאנסר או ברסרקר, אלא אחת עם טבע הרבה יותר אנושי ולכן חושב שאולי גם שינג'י הוא כזה. זה כמובן מתברר בהמשך כמשהו לא נכון, אך שלא נאמר סתם – הרי שמדובר ברמז שניתן עוד בשלב המוקדם הזה לכך שריידר היא אינה הסרבנט של שינג'י, אלא של סאקורה, לה היא באמת דומה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s