Fate/stay night (2006) – פרק 6

אנו חוזרים לנקודה בה עצרנו כאשר שירו מוצא עצמו לכוד בכיתה כמו עכבר וסופסוף המרדף של רין אחריו מקבל טון מעט יותר רציני. רין מעניקה לו 3 שניות אחרונות להחליט אם ברצונו לוותר ולהעביר לה את חותמי הפקודה שלו או להילחם עד המוות הידוע מראש. גם האופציה הראשונה נשמעת דיי כואבת, ותאלץ את רין לטענתה לקרוע את עצביו של שירו מידו, אך כמצופה מגיבורנו לא זה שמטריד אותו – כי אם הכניעה שמשעותה מבחינתו היא בגידה בסייבר.

האיום כמובן לא מתממש, אבל אני נהנה מהמחשבה שלולא היה גורם מפריע רין בעקשנותה אכן הייתה מסוגלת ללכת עד הסוף. ובכל זאת, צעקה שנשמעת מעבר למסדרון קוטעת את המאבק והתלמידה המעולפת שמוצאים השניים גורמת להם להבין שישנם דברים חשובים יותר לדאוג להם כעת. רין דואגת מיד לרפא את התלמידה ושירו שדאג לגורל ידו השמאלית עד לפני דקה, מקריב חיש מהר את ידו הימנית כדי להציל את רין מנשק שנזרק לכיוונה. עזבו את היד, את שירו מעצבן שמישהו ניסה לפגוע ברין בכלל, אז הוא יוצא לחפש לבדו את אותו אויב מסתורי. אין ממש ניסיון להסתיר את העובדה שהמאסטר שעומד מאחורי ההתקפה הוא מאטו שינג'י, הילד הבעייתי שכבר בפרק הקודם נרמז שמשהו לא כשורה לגבי ההיעלמות הפתאומית שלו.

שירו דווקא מצליח להתמודד לא רע עם הסרבנטית של שינג'י, בוודאי אם משווים זאת לדרך בה התמודד נגד לאנסר בפרק השני ונבעט ממקום למקום, אלא שמהר מאוד ברור שהקרב הזה הוא חסר סיכוי עבורו אם ימשיך להילחם לבדו. סייבר ביקשה משירו שיזמן אותה במקרה שיכנס לצרה ואין ספק שזהו אכן המקרה, אך התמונות הקשות מהקרב הקודם שלה לא עוזבות את ראשו והוא משוכנע להמשיך לספוג את הנזק ולהילחם בכוחות עצמו עד הרגע האחרון. בשלב זה נראה שלשירו יש יותר מזל משכל, והוא ניצל על ידי רין שגורמת לסרבנטית לסגת בעיקבות חסרונה המספרי.

על אף ששירו עוד חושב להמשיך את הקרב ביניהם (עד כמה עוד יוכל להתגרות במזל?), רין כבר מוותרת על העניין ומבינה שכנגד האיום המשותף מוטב עבורם שיתחילו לעבוד יחד. היא מזמינה אותו לביתה והשניים כורתים ברית זמנית (כביכול) במהלכה חולקת רין את ממצאיה על קיום מאסטר נוסף בבית הספר בעוד שירו חולק כל מידע חשוב מלבד העובדה שאולי ראה את שינג'י ביער לפני כמה דקות.

מבחינת תוכן זה כנראה אחד הפרקים היותר חזקים עד עכשיו, אם לא החזק ביותר. יש כאן לא פחות משני עימותים, דמות חדשה ומגניבה, תגליות חדשות ושינוי מאזן הכוחות במלחמה כעת כששירו ורין חוברים יחדיו. יחד עם זאת, יש בעיה אחת קטנה שבגללה אני מתקשה לתת לו את הקרדיט. כפי שאמרתי בפוסט על הפרק הקודם, החלק של המאבק בין רין לשירו לקוח מתוך Unlimited Blade Works וזה נכון גם לכל מה שמתרחש בפרק הזה. אני יודע, אני קצת סותר את עצמי כי את הפרק הקודם שיבחתי על כך שהצליח להכניס את אותו תוכן בצורה שגורמת לו להשתלב טוב עם העלילה המרכזית של הראוט הנוכחי, אך בפרק הזה, כשאני מסתכל על התוצאה של אותם אירועים – אני לא יכול שלא להרגיש שניתן היה לדלג עליהם ולהגיע לאותו המקום.

זה כן פרק שנכנס לעומק הדמויות, בעיקר לשירו ולרין. הוא עושה השוואות בין הבחירות שלהם, הדרך שהם נלחמים בה, המטרות שלהם, העבר שלהם והצורה בה גדלו ולמדו. הבעיה שכל זה נחוץ ל UBW כחלק מפיתוח היחסים בין השניים העומדים במרכזו של אותו הראוט, ואילו בראוט הנוכחי לא הולך להיות לכך שום שימוש בהמשך. למעשה, במקור הברית בין שירו ורין נרקמת מיד לאחר הקרב עם ברסרקר, משמע עשינו עיקוף וחזרנו לאותו מקום בו היינו אמורים להיות בתחילת הפרק הקודם. בהתחשב בעובדה שסטודיו DEEN כנראה בנו בזמנו על אנימה אחת ויחידה ל Fate/stay night מבלי להמשיך לראוטים הבאים, אני יכול להבין מדוע הכניסו את כל זה לכאן. הרי מדובר בעוד אקשן, הומור ורגעי דמויות כיפיים שחבל לפספס – זה פשוט ששני הראוטים האחרים ממילא כוללים מלא תוכן שלא ימצאו את דרכו הנה, ואני לא חובב גדול של הרעיון לכלול תוכן שאינו באמת רלוונטי לסיפור בו אנו עוסקים.

מה שדווקא כן מרגיש שנוצל כראוי הוא הדיאלוג בין שירו וארצ'ר בסיום הפרק. הסצנה בה הסרבנט של רין מלווה את שירו לביתו אחר המפגש עם עימה ולועג לאידיאלים שלו לקוחה גם היא מ UBW, שם היא משמעותית וחשובה יותר, אך הבחירה להשליך את הדברים על יחסיו של שירו לסייבר גורמת להם להיות רלוונטיים ואף יותר מכך. ארצ'ר מציג את שירו כנטל עבור סייבר וגורם לו לפקפק בעצמו, ונוכח האירועים שהתרחשו עד כה – אין ספק שהגיע הזמן ששירו יעשה קצת חושבים על כל העניין.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s