שינוי כיוון

שלום לכל הגולשים של Isogashii!

זה הולך להיות עוד אחד מהעדכונים האלה שבהם אני מלין על משהו שלא עובד מספיק טוב בשבילי במתכונת הנוכחית של הבלוג ומודיע על שינוי מסוים. נכון, בדרך כלל מדובר על שינוי קטנטן בנוגע לאופן הצפייה שלי שלא באמת נוגע או משפיע עליכם ועל התוכן כאן (להגנתי לא בלבלתי לכם את המוח יותר מדי השנה) – אבל הפעם אבקש שתקדישו קצת תשומת לב, כי מדובר במשהו קצת יותר מהותי לפרסומים הבאים בבלוג ואני רוצה לוודא שאני מתאם ציפיות עם הקוראים.

הפעם לא מדובר על עוד שינוי שאני מתכוון לבצע בלו"ז, ממנו אני דווקא עדיין מרוצה ומרגיש שהוא שומר על ההספק שלי בצורה דיי טובה. למעשה, אולי מעט יותר מדי טובה – מיד אגיע לזה. מאז שהוקם הבלוג התוכן העיקרי בו היה סקירות, בעיקר אנימה ומנגה, ומדי פעם גם דברים אחרים. ספציפית מאז שחזרתי מהפגרה, תקופה של כבר יותר מ 8 חודשים, סקירות היו כמעט התוכן היחידי שמילא את דפי הבלוג והתפרסמו על בסיס כמעט שבועי. על אף שמדובר בחלק כה דומיננטי שאפשר להגיד שהוא כנראה הלב של הבלוג מאז הוקם – הוא כנראה לא יהיה יותר כזה בהמשך.

לפני שאגע במה שצפוי להיות כאן במקום, ארצה להסביר מדוע הגעתי להחלטה הזאת.

הסיבר הראשונה היא עומס. אמנם משבר הקורונה תקע אותי במצב בו חיי היומיום שלי כבר לא עמוסים כלל (מה שבזכותו היה לי כנראה זמן לכתוב את כל הסקירות הללו), אבל הקצב בו אני מסיים סדרות אנימה במתכונת הנוכחית של הלו"ז מייצר מצב בו נוצר לי מעין "חוב" של סקירות שטרם הספקתי לכתוב לפני שהתקדמתי לסדרה הבאה. אותו חוב אף לעיתים מעכב אותי להתקדם לסדרה הבאה כי אני מנסה למנוע הצטברות שלו. ההפסקות בלו"ז עוזרות לאזן את זה, אבל לא מספיק בשביל שבאמת ארגיש שיש לי זמן לנשום בין פוסט לפוסט. לא אשקר – סקירה זה משהו שדורש לא מעט מאמץ עבורי. מדובר בפוסט שמכיל לרוב בין 1000 ל 2000 מילים, ולא כי אני מנסה להיות חופר או משהו, אלא פשוט כי מה לעשות – לרוב יוצא שיש לי הרבה מה להגיד על כל סדרה וסדרה וזאת התוצאה כשאני מנסה להוציא הכל אל הכתב ולוודא שלא שכחתי דבר.

הסיבה השנייה והחשובה לא פחות היא מיצוי. מאז שהוקם הבלוג נכתבו בו כמעט 100 סקירות שונות, וכאמור החודשים האחרונים תרמו לא מעט למספר הזה. בפעם הקודמת שהתחלתי להרגיש מיצוי זה נגמר בהחלטה לסגור את המקום, החלטה שהתחרטתי עליה בסופו של דבר, אם כי לקח לי מספר חודשים לשחזר את המוטיבציה. אני לא רוצה לצאת פה שוב בהצהרות שאני עוזב. כבר למדתי שזה לא הפתרון ואני גם לא באמת מעוניין לעזוב – אבל ההתקעות הזאת באותו מקום על אותו סוג תוכן יוצרת שחיקה בלתי נמנעת שמכריחה לעשות דברים קצת אחרת.

אני לא מעוניין להיפרד מהסקירות באופן טוטאלי, ובוודאי לא לעצור את עצמי מלחפור על אנימה או מנגה שאני מרגיש צורך לספר עליה לעולם או לנבור במשמעויותיה השונות – אבל כנראה שאין צורך שאספר לכם כל כך בהרחבה כמה Kaguya-sama הצחיקה אותי או כמה נהניתי מחצי עונה של Haikyuu!! שהיא בכלל רק בילד אפ לחצי השני. זה לא אומר שאבחר על מה אסקר לפי פופולריות חלילה, אבל באופן כללי אשתדל להימנע מסקירות מלאות באופן תדיר.

אז מה בעצם כן אעשה?

ובכן, מכיוון שבכל זאת מדובר בבלוג שמטרתו לשתף דעות, ומכיוון שאני כן רוצה לתעד ולהעביר את מחשבותיי על הסדרות השונות שאצפה בהן – אני מתכוון לעשות זאת מעכשיו במתכונת מצומצמת יותר בפינה שתיקרא "סקירות מקוצרות". הכוונה היא להעלות פוסט באופן חודשי בפורמט דומה לזה של סיכום השנה האחרון שעשיתי, בו אסכם בקצרה את כל מה שהספקתי לראות/לקרוא/לשחק באותו חודש (ביחד עם ציונים למי שזה חשוב לו). זהו פתרון נוח עבורי לכל מה שנוגע להבעת דעתי על סדרות אנימה שונות, וגם עשוי לספק קוראים שמעוניינים מפעם לפעם לקבל מספר המלצות/דיסהמלצות קצרות מבלי לקרוא מאמר שלם על סדרה שהם טרם צפו בה.

אני מוכרח לציין שזה לא אומר שאני בונה על פוסט בודד בחודש. הכוונה היא כאמור לפתוח את הבלוג לכיוונים חדשים (שאולי ימשיכו להשתנות ולהתעצב עם הזמן), כאשר כרגע המיקוד הולך להיות על פינת הכתבות שנזנחה והכילה בעבר כמה מהפוסטים האהובים עליי ביותר כמו אופציות לניהול הרשימה ומסע אל העבר – קהילות האנימה לאורך השנים. זו פינה שלא מעט פעמים אני רוצה לכתוב אליה, ולא מעט פעמים יוצא לי אפילו במהלך סקירה להתחיל לגלוש לנושא מסוים עד שאני עוצר ואומר שהוא דורש פוסט נפרד – אבל מרוב עומס הסקירות אני פשוט לא מגיע ללכתוב עליו. הכוונה לעסוק בנושאים שקשורים לקהילה, לתעשייה ולתרבות האנימה והמנגה באופן קצת יותר רחב מאשר הצמדת זכוכית המגדלת לסדרה אחת ספציפית.

אותן כתבות לוקחות גם הן לא מעט זמן ומשאבים (ואולי אף יותר מהסקירות אותן נהגתי לכתוב), לכן מראש אני מודיע שאין לצפות להן על בסיס שבועי או קרוב לכך (וכרגע לא מעוניין להתחייב על תדירות כלל). כך או כך, לפני שאקח באופן מלא את הכיוון החדש ישנן כמה התחייבויות קודמות שאותן אני מתכוון להמשיך/לסיים:

  • סקירה על Zoku Owarimonogatari – תהיה גם תהיה. סיקרתי את כל עונות מונוגאטארי עד כה ואני לא מתכוון לפסוח גם עליה. צפו לזה בזמן הקרוב.
  • מדריך "מאיפה להתחיל? Monogatari Series" – הבטחתי שאכתוב ברגע שאסיים לצפות בכל הסדרות של הפרנצ'ייז ואני מתכוון לעמוד בהבטחה – גם כן בקרוב מאוד. כמו כן, אין לי כוונה לזנוח את פינת "מאיפה להתחיל" והיא תמשיך לקבל פוסטים נוספים בהמשך הדרך.
  • סקירה על Danganronpa V3 – נכון, לא הבטחתי זאת מעולם, אבל את שני המשחקים הראשונים כבר סיקרתי ואני ממש לא מתכוון לדלג על האחד הזה שיש לי כל כך הרבה מה להגיד עליו.
  • פרויקט סקירות הפרקים של Fate/stay night (2006) – ימשיכו להתפרסם באופן שבועי עד שאסיים את הסדרה.
  • Yakusoku no Neverland – עברתי את החצי, מתכוון להמשיך לסקר גם את שאר החלקים באופן מלא. כרגע אני לא יודע בכמה סקירות מדובר (לפי מספר הצ'אפטרים שנשארו הייתי מהמר על 2, אבל על תתפסו אותי במילה). אני עוצר את הקריאה בכל פעם שאני מרגיש שעברתי מספיק חומר כדי להצדיק סקירה וכשאני מרגיש שנקודת העצירה מהווה איזשהו סיום של סאגה שלמה שאני יכול לדבר עליה.
  • סקירות עונתיות – ימשיכו כרגיל. כמו עונת הקיץ האחרונה, גם על עונת הסתיו אכתוב כשזו תגיע ומתכוון להמשיך גם לעונות הבאות.

כלומר תוכן לא יחסר כאן בזמן הקרוב. אני מודע לכך שבעבור רבים מכם זה כנראה לא ימלא את החלל הריק שישאר פה. כבר היו פה בעבר פינות שונות כמו סק"שים ויומני קריאה שנזנחו והוחלפו – אבל הסקירות המשיכו להיות התוכן המרכזי כאן מהיום הראשון. לכן, מובן לי שהקוראים שלי מגיעים בראש ובראשונה בשביל זה ולא אאשים אף אחד שיהיה מאוכזב מהשינוי, אבל אני מקווה שעם הזמן הוא יוכיח עצמו לטובה.

גם אני עוד לא יודע לגמרי איך יראה הבלוג עוד מספר חודשים מהיום ועבורי מדובר בשינוי לא קל, אך כזה המרגיש לי הכרחי. אני בטוח שעוד ייצא לי לדבר על הנושא בהמשך ולעשות שינויים כאלה ואחרים עד שארגיש נוח מספיק. כך או כך, עדכון לגבי מצבו ועתידו של הבלוג עוד יגיע בוודאי בנובמבר הקרוב, אז אציין 3 שנים להקמתו.

שאלות, הצעות, הערות או כל דבר אחר שתרצו להגיד בנושא (או בכל נושא אחר) מוזמנים כמובן לכתוב לי בתגובות – אני קורא את כולן ומשתדל לענות. בהזדמנות זו אאחל גם שנת לימודים מוצלחת למי מהקוראים שעדיין נמצא במערכת החינוך ומגיע מחר לבית הספר (מודה שאני קצת מקנא בכם).

שלכם, ארצ'ר.

תגובה אחת בנושא “שינוי כיוון

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s