עונת חורף 2020

נדחה לקצת מאוחר יותר מהרגיל בשל הנסיבות, כי בכל זאת חזרתי לפעילות בסוף השנה והייתי צריך לכתוב את הפוסטים של סיכום השנה וסיכום העשור (וגם כי בדרך התחשק לי לצפות שוב באיזה סרט, זהו אגב עוד פוסט שפורסם בלילה למקרה שפספסתם). לא יודע מי אחראי על הקטע הזה, אבל אני מבקש שבפעם הבאה 2021 תחכה כמה ימים אחרי ש 2020 תסתיים כדי להתחיל את השנה החדשה, לא יהרוג אף אחד.

ובכן, מכיוון שהבלוג חזר לשגרה, זהו זמן לסקור את עונת השידור החדשה בכתבה שתרכז את סדרות האנימה החדשות שתפסו את העין שלי (אלו כמובן לא כל הסדרות שיוצאות העונה).

זו לא רק עונת השידור הראשונה השנה, אלא הראשונה בעשור החדש – האם מתחילים ברגל ימין? …לא בדיוק. מדובר בעונה דיי חלשה עם יחסית מעט שמות גדולים, אבל מי יודע? תמיד יש סיכוי שהסדרות שנראות פחות מבטיחות דווקא הן אלו שיפתיעו את כולם.

*מפאת העיכוב בפרסום הפוסט יצא שחלק מהסדרות כבר התחילו או מתחילות היום, עדיין השארתי את התאריכים, אך אם זה כתוב בלשון עתיד ועדיין מתייחס להיום – קחו זאת בהבנה.


Haikyuu!!: To the Top

סדרות הספורט הכנראה פופולרית ביותר בעשור החולף (ואת האמת, בצדק) חוזרת אחרי המתנה ארוכה לעונה נוספת רביעית במספר, ואני לא חושב שיש מישהו שצפה בעונות הקודמות וצריך באמת שכנוע להמשיך.

אחרי הניצחון על שיראטוריזאווה, הנבחרת של קארסונו חווה הפתעה נוספת כאשר קאגיאמה מוזמן להשתתף במחנה אימונים אליו נבחרת קבוצה מצומצמת של שחקני כדורעף צעירים מרחבי יפן כולה. בעוד ה setter שעבד איתו עד עכשיו נוטש אותו כדי לפגוש בשחקנים הטובים שיש למדינה להציע, גיבורנו הינאטה צריך להתמודד עם העובדה שנשאר מאחור.

הפרק הראשון ייצא ב 11 בינואר. נכון לעכשיו לא נמסר מספר פרקים מדויק, אך כן ידוע שזו תהיה ספליט-קור (כלומר בסביבות ה 12 פרקים בעונה הנוכחית, אחריהם תיקח הסדרה הפסקה ותחזור לשידור בעונת הקיץ). שימו לב שישנם גם שני פרקי OVA שהוקרנו באירוע Jump Festa ולפי MAL מתרחשים לפני עלילת העונה החדשה (אשמח אם קוראי המנגה יאמתו את זה ויכתבו לי אם ניתן להתחיל לצפות בעונה רק אחרי הצפייה בהם או שצריך לחכות). אותם זוג פרקים ייצאו ל DVD ולבלוריי ב 22 בינואר, אז הם יהיו זמינים גם מחוץ ליפן.


Magia Record: Mahou Shoujo Madoka☆Magica Gaiden

סדרת ספין-אוף חדשה שלמאדוקה שאני לא בטוח כיצד היא מתקשרת לסדרת הטלוויזיה או הסרטים שהיו עד עכשיו, אבל כן אני יודע שהיא מבוססת על משחק סמארטפונים מצליח. קשה לי להחליט אם זה מעיד לרעה על התסריט או שלא (שהפעם לא יכתב על ידי גן אורובוצ'י למרבה הצער), אבל גם כך לא ברור כמה האנימה אכן תעקוב אחרי עלילת המשחק. כן מנחמת העובדה שהיא עדיין מופקת על ידי סטודיו SHAFT, אם כי לא בדיוק באותו הרכב (ואם יוקי קאג'ורה לא בעסק, אני כנראה ממש אתבאס מהפסקול החדש).

גיבורת הסיפור היא מאהו שוג'ו בשם אירוהא היוצאת לחפש את אחותה הנעדרת. במקרה ממש, באותו הזמן והמקום נמצאת גם מאדוקה, המחפשת את הומורה שעקבותיה נעלמו.

מכיוון שזה מאדוקה ושזה עושה רושם מספיק מעניין, אני דיי בטוח שאצפה. עם זאת, הייתי ממליץ שלא לפתח יותר מדי ציפיות. זה כן נראה אחלה, אבל מעט סטנדרטי יותר מסדרת המאהו שוג'ו האפלה והמוכרת.

הסדרה התחילה ב 5 בינואר. היו דיווחים שתימשך 2 קורים (כלומר בסביבות ה 24-26 פרקים פלוס מינוס), אך לאחרונה אושרו דווקא 13 פרקים. יתכן שגם כאן, כמו בהאיקיו, מדובר בספליט-קור, נאלץ להתעדכן בהמשך.


Kyokou Suiri

נקראת במערב In/Spectre ומבוססת על מנגה של שירודאירה קיו (Zetsuen no Tempest).

בגיל 11 קוטוקו איוואנגה נחטפה על ידי שדים למשך שבועיים, אז התבקשה להפוך ל"אלת החוכמה" שלהם – מעין מתווכת בין עולם הנשמות לעולם בני האדם. קוטוקו הסכימה, אך העסקה הזו גבתה ממנה את רגלה השמאלית ועינה הימנית. 6 שנים לאחר מכן, כל פעם כאשר יש לשדים בעיה הם פונים אל קוטוקו.

באותו הזמן, בחור בן 22 בשם קורו סאקוגאוורה נפרד מבת זוגתו לאחר שברח לבדו ונטש אותה כשהם נתקלו יחדיו בקאפה. קוטוקו מזהה את ההזדמנות להתקרב אל קורו (איתו היא מקווה להתחתן יום אחד), אך אז היא מבינה שהוא לא ממש טיפוס רגיל – מה שמוביל אותה לבקש ממנו לעזור לה עם כל ענייניה העל-טבעיים.

שמעו, זה לא נראה היסטרי, אבל זה גם לא נראה רע. אני כן קצת חושש כי את Zetsuen no Tempest אהבתי מאוד בחציה הראשון ואז היא הדרדרה לתהום בחציה השני, אבל כן אהיה מוכן לתת עוד ניסיון ליצירה של שירודאירה. ובואו נגיד את האמת, יש 3 סיבות טובות באמת לצפות בזה:

  1. מאמורו מיאנו בתפקיד ראשי
  2. מאמורו מיאנו בתפקיד ראשי
  3. מאמורו פאקינג מיאנו בתפקיד ראשי!

וברצינות, הדמויות נראות מאוד נחמדות ומלאות אישיות, וקוטוקו ספציפית נראית כמו דמות שיהיה לאנשים קשה להישאר אדישים אליה (לחיוב או לשלילה, את זה עוד נראה). על העיבוד אחראי סטודיו Brain's Base, שיש להם רזומה לא רע (של נטישת סדרות אחרי עונה ראשונה, אבל עדיין לא רע) ובסך הכל מדובר בהימור שעשוי להשתלם (ובואו, זה לא שיש יותר מדי הצלחות בטוחות בעונה הזאת). אני אחכה לשמוע מה אנשים אומרים כי גם ככה אשלים את סדרות העונה רק לאחר שיסתיימו, אבל אם הייתי צופה שבועי הייתי בהחלט נותן ניסיון.

הפרק הראשון מתוך 12 שהוכרזו ישודר ב 12 בינואר.


Pet

סדרת סיינן-מסתורין-על טבעי חדשה ומסקרנת המעבדת מנגה מ 2002.

הסיפור יעסוק באנשים המכונים "פט", בעלי היכולת לחדור אל מוחם של אנשים אחרים ולשנות את זכרונותיהם, יכולת קטלנית אך כזו שבאה יחד עם סיכון משמעותי למשתמש.

התקציר לא מספר הרבה מעבר, אך אין ספק שזה קונספט שנשמע טוב (ומעט מזכיר את הסרט Inception, אז אני אהבתי), ואין הרבה סדרות מהסוג הזה שיוצאות לאחרונה – אז בהחלט כדאי לתת לה את הצ'אנס הזה.

הסדרה התחילה ב 6 בינואר, כרגע לא ידוע מספר פרקים (למנגה יש 55 צ'אפטרים אם זה נותן אינדיקציה).


Dorohedoro

עוד מנגת סיינן, אחת קצת יותר מוכרת ועטורת שבחים שהסתיימה לפני קצת יותר משנה, מקבלת סופסוף עיבוד לאנימציה, ואחד מבית סטודיו MAPPA.

זוהי אנימת מד"ב על בחור בשם קאימאן שראשו הוא ראש של תנין והוא סובל מאמנזיה. קאניאן שלא מת על מה שקרה לפרצופו, מסתובב בעיר "חור" (ועד עכשיו חשבתי שאני זה שגר בחור) ופותח במסע ציד על מנת למצוא את המכשף שהביא אותו למצב הזה ולהסיר את הלחש.

לא הוכרז עדיין מספר פרקים, אך יש לא מעט חומר (190 צ'אפטרים שלמים) לעבד – אז יתכן שמדובר בסדרה ארוכה לפנינו. אם מה ששמעתי על המנגה נכון, זו יכלה להיות סדרת העונה בקלות, אלא שיש כאן קאץ' – מדובר בסדרת שמונפשת ב CGI, ומהטריילר לא נראה שמדובר באנימציה מרשימה כמו של Beastars מהעונה הקודמת. יתכן ובסדרה עצמה זה יראה קצת יותר טוב ולא יפריע, אבל במקרה הגרוע שהאדפטציה הזו בכל זאת תאכזב – לפחות תמיד אפשר לפנות אל המקור.

הפרק הראשון ישדור ב 13 בינואר.


Jibaku Shounen Hanako-kun

סדרת שונן קומית מבית סטודיו Lerche המבוססת על מנגה דיי פופולרית.

הסיפור מתרחש באקדמיית קאמומה, שם מופצות שמועות אודות "האנאקו-סאן", רוח המאכלסת את שירותי הבנות בקומה השלישית של בניין בית הספר הישן. כאשר היא מזומנת, האנאקו-סאן תגשים כל משאלה.

ננה יאשירו, תלמידה בבית הספר המחפשת אהבה, נכנסת אל תא השירותים הרדוף, אך אז מופתעת לגלות שהאנאקו-סאן שהיא מוצאת שם הוא למעשה זכר ולא נקבה.

האנימציה נראית לא רע מהטריילר (מאוד מזכירה את העבודה של אותו הסטודיו ב Assassination Classroom המעולה), מעריצי המנגה נשמעים דיי נלהבים ועיצוב הדמויות מלא האופי הוא ספציפית זה שקנה אותי. אם יש סדרה שאני כן מוכן להמר שהיא תהיה אחת מההצלחות הבטוחות של העונה – זאת כנראה הסדרה שלי. גם אם זה לא יהיה מדהים, זה יהיה לפחות מהנה.

הפרק הראשון מתוך 12 ישודר ב 10 בינואר.


Eizouken ni wa Te wo Dasu na!

הפרויקט החדש של הבמאי המהולל מאסאקי יואסה (Devilman: Crybaby) – כבר סיבה לא לפספס.

אסאקוסה מידורי רוצה ליצור אנימה, אך היא לא מספיק בטוחה בעצמה מכדי לעשות את הצעד הראשון. אז היא פוגשת במיזוסאקי טסובאמה, בחורה ממעמד גבוה החולמת להיות אנימטורית. ביחד עם חברתה הטובה הנוספת (וחובבת הכסף) של מידורי, קאנאמורי סאיאקה, השלוש מתחילות לעבוד יחדיו כדי להפוך את "העולם האולטימטיבי" שלהן למציאות.

זה נראה פשוט מעולה. הסגנון של יואסה תמיד היה מיוחד ולא שגרתי, כך שיתכן שזו לא סדרה שתדבר לכולם ולא תעשה גלים, אך בתור אחד שכן אוהב את הסגנון שלו – לדעתי מדובר באחת מסדרות האנימה הכי מעניינות שיוצאות העונה, אם לא המעניינת שבהן.

הפרק הראשון ישודר ב 6 בינואר.


Ishuzoku Reviewers

נסיים בסוג של גילטי פלז'ר ל"תרבותיים" מבנינו.

סדרת אצ'י מבית סטודיו Passione המתרחשת בעולם אחר ופנטזי, בו הדמויות עוסקות במה שמעסיק אנשים בעלי תשוקה אמיתית לאנימה בעולם שלנו: מי הבסט גירל, מה הפטיש הטוב ביותר ועוד נושאים חשובים ברומו של עולם.

אם אתם מחפשים משהו עם עלילה, חפשו לכם סדרה אחרת. זה הולך להיות טראש, וכנראה טראש מצחיק שיגרור לא מעט תשומת לב.

הפרק הראשון ישודר ב 11 בינואר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s