עדכון מצב, שינויים בלו"ז ועוד

שלום לכל הקוראים של Isogashii

הייתה אמורה להתפרסם השבוע (או יותר נכון עוד בשבוע שעבר) סקירה על Megalo Box אך זו כרגע מתעכבת. לצערי נראה שנכנסתי לתקופה עמוסה למדי, ובעיקר השבוע אני עמוס הרבה יותר מהרגיל – לכן גם הסק"ש הקרוב יבוטל ושבועות 48-49 ככל הנראה יסוקרו יחדיו בסופ"ש שלאחר מכן.

בכל זאת, בין כל העיסוקים שלי היה חשוב לי לקחת רגע פסק זמן ולשתף אתכם במחשבות שלי להמשך. מדי פעם בכל זאת חשוב לי לעדכן במצב הבלוג ובתוכניות לעתיד הקרוב, וגם סתם לפרוק את מחשבותיי בנושאים הללו מעבר לפוסטים הרגילים (ולאחרונה יומני הקריאה) שמתפרסמים פה על בסיס קבוע.

אתחיל מכך ש 2018 מתקרבת לסיומה, וכמו שכבר אמרתי בפוסט יום ההולדת, פוסטים של סיכומי השנה כבר בתהליכי תכנון וכתיבה. לשם כך אני גם נמצא כרגע בניסיון השלמה של סדרות אחרונות שרציתי לצפות בהן שיצאו השנה – אלא שעקב חוסר הזמן הפנוי והעובדה שאני לא רוצה לדחות את הסיכומים יותר מדי (ובכל זאת, בינואר כבר מתחילים לי מבחנים ויש גם עונת חורף שבדרך וצריך לכתוב עליה) מספר הסדרות שבאמת אספיק לסיים הוא כנראה דיי מצומצם. לכן, ולמרות שמאוד רציתי להגיע לסדרות נוספות, אתמקד כרגע בשלושת הבאות:

  • Zombieland Saga
  • SSSS.Gridman
  • Irozuku Sekai no Ashita kara

לאו דווקא בסדר הזה ולא בהכרח שאסיים את שלושתן – הכל תלוי בהספק שיהיה לי עד ה 31 בדצמבר (פלוס מינוס כמה ימים אם אצטרך). זה לא אומר שלא אחזור להשלים סדרות נוספות, אך זה כרגע לא בעדיפות עליונה. הסדרה שכן תהיה בעדיפות עליונה בראש ובראשונה היא כמובן Sangatsu no Lion אותה בחרתם בסקר ואני כבר משתוקק לצפות בה.

מעבר לכך, ההתנהלות שלי עם מדיום האנימה כנראה הולכת להשתנות. חשבתי על זה והרבה ועם כמה שאני אוהב את מבנה הלו"ז הנוכחי (ואף שמעתי עליו לא מעט פידבקים חיוביים ואפילו אנשים שאימצו אותו באופן חלקי) – אני כן רוצה לנסות לעשות שינוי שבתקווה יהיה לטובה. המצב כרגע נועד לאפשר לי לעמוד בקצב של ארבע סדרות שבועיות שחשוב לי לצפות בהן – גם כי אני מאוד אוהב להיות מעודכן וגם כדי שאוכל להשתתף בדיונים עליהן, ובנוסף ישנה הסדרה החופשית שמאפשרת לי להשלים גם סדרות ישנות יותר.

אני כן חושב שמדובר ברעיון טוב, לפחות בקונספט שלו, אבל בפועל אני מרגיש שאני פחות נהנה מהצפיה השבועית מאשר בזו הרציפה, שיום בו אני מפסיד פרק גורר שבוע שלם עד הפרק הבא (וזה בעייתי כי הזיכרון שלי דיי קצר), שאני גם כך לא באמת מספיק להשתתף בדיונים ושאני עדיין לא מצליח להימנע מהמירוץ הבלתי אפשרי של לנסות ולהשלים כמה שיותר סדרות עכשוויות לפני/אחרי שמסתיימת העונה בזמן שאני לא מספיק להגיע לכמות גדולה של סדרות ישנות וחשובות לא פחות (אם לא יותר). מעבר לכך, גם כשזה נוגע לכתיבה נוצר המצב שבו לעיתים אין לי על מה לכתוב למשך זמן ארוך ואז בסיומה של העונה יש לי כמות מוגזמת של סדרות בבת אחת לכתוב עליהן שגורמת להרבה דחיות ולכתיבה בזמן שחווית הצפיה פחות טרייה בראשי.

אז אחרי הרבה התלבטויות אני מרגיש שזה הזמן בשבילי לזנוח את המירוץ הבלתי אפשרי הזה ולקחת כיוון קצת אחר בתחביב הזה שלי. החל מ 2019 ועונת החורף הקרובה אני הולך להפסיק לעקוב באופן שבועי אחרי סדרות אנימה ולהתמקד בסדרה אחת בלבד כל פעם (עם מינימום של פרק אחד בכל יום בשבוע) – כאשר אצפה פעם בסדרה ישנה לבחירתי ופעם בסדרה חדשה מעונת השידור האחרונה (שהסתיימה). זה כנראה אומר שאצפה בפחות סדרות עכשוויות, שלא אבין כל meme שמשתמשים בו על סדרות חדשות (על זה אני יכול להתגבר) ושאאלץ לדחות סיפוקים כשאנימה חדשה שממש בא לי לראות יוצאת סופסוף – אבל אני מקווה שזה יהיה שווה את זה.

אני חושב שגם אני ארוויח מזה וגם אתם כקוראים שתקבלו סקירות בקצב קצת יותר אחיד, אולי גם כאלה יותר מעניינות (והרי גם ככה אני מסקר סדרות רק לאחר שהם הסתיימו וההייפ דועך) ובתקווה גם אספיק להגיע ליותר המלצות שלכם. אולי גם אוכל לתת זמן להתמקד בז'אנרים ספציפים או בסדרות משנים ספציפיות, או אפילו לריוואטצ'ים וכתיבה על סדרות שכבר סיימתי ולא זכו לסיקור כאן בבלוג – אפשרויות לא חסר. במקרה ואתחרט, תמיד אפשר לאמץ שוב את המודל הישן (שאם לא עבד מספיק טוב בשבילי לא אומר שהוא לא יעבוד עבורכם) במידה וארגיש שהוא היה עדיף.

לגבי מנגה – אני עדיין לא סגור. הייתי הולך על אותו הרעיון אבל אני גם כך קורא רק 2 מנגות שבועיות וזה לוקח לי משמעותית הרבה פחות זמן, ובכנות – הייתי לוקח בשמחה הפסקה מוואן פיס וממרתן כל פעם ארק אבל בפעם האחרונה שניסיתי את זה קיבלתי ספוילרים נוראיים ואני לא מוכן לחזור על זה שוב. אם תהיתם אגב לגבי Gunnm שאני קורא כרגע – אני אכן לא מצליח ממש לעמוד בלו"ז שקבעתי, זאת גם מכיוון שימי שישי לא פחות עמוסים בשבילי וגם כי הצ'אפטרים לא ממש אחידים באורכם (ושמגיע פתאום אחד או שניים עם 70 עמודים זה כבר נהיה מוגזם עבורי). יתכן ואצטרך גם כאן לחשוב מחדש כיצד עליי לנהל את הקריאה.

כרגע בכל אופן, אני ממשיך עם הלו"ז שנקבע עד סיום השנה ובתקווה לסיים את הסדרות שהקצבתי לעצמי – את ג'וג'ו בינתיים שמתי ב hold עד שיסתיים פארט 5 כיוון שזה גם ככה יקרה רק בעוד יותר מחצי שנה. כתבות על עונות שידור עדיין יעלו כרגיל, פשוט בלי החלק של בחירת סדרות ללו"ז, ואת עמוד הלו"ז עצמו אעדכן כבר כשאהיה סגור לחלוטין על כל הפרטים.

אני חושב שזה הכל לבינתיים. זה אולי פוסט טיפה מיותר של חובב אנימה מתוסכל שלא מצליח לעמוד בקצב של כולם, ואני לא יודע כמה זה משנה לכם כקוראים אם בכלל, אבל לי זה עדיין חשוב. בכל זאת, חלק מההגדרה הזאת של חוקי המשחק היא גם בשבילי ובשביל ליצור מחויבות לעצמי. תמיד אשמח כמובן לשמוע את דעתכם, ואם יש לכם הצעות משלכם או שסתם בא לכם לחלוק איתי ועם שאר הקוראים כיצד אתם מנהלים את זמן הצפייה שלכם.

לסיום רק אעדכן שיומן הקריאה של Shuffle! מסתיים מחר – אז אפרסם את חלק 23 ואת האפילוג של הראוט של קאדה. כרגע טרם החלטתי סופית, אבל כנראה שאמשיך לראוט נוסף או שניים ואפרסם את המשך יומן הקריאה בתקופת המבחנים הקרובה כשזו תגיע. מקווה שמי מכם שקרא נהנה מיומן הקריאה הזה כפי שאני נהניתי לכתוב אותו.

הגיע הזמן לחזור לעיסוקיי, בתקווה לשוב לכאן כמה שיותר מהר.

שלכם, ארצ'ר.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s