יומן קריאה – Shuffle! פרולוג

יומן קריאה חדש הגיע! הפעם החלטתי ללכת על משהו יותר קליל ומשעשע מהקודמים. דוקי דוקי נהיה קצת פסיכי בשלב מסוים, ו Tsukihime שקראתי בפעם שעברה היה דיי כבד בעצמו, ולכן הפעם בחרתי ב Shuffle!. הסבר קצר ופרולוג בתוך הפוסט. החלק הראשון יעלה גם הוא בדקות הקרובות ומעכשיו ימשיכו להתפרסם חלקים נוספים על בסיס יומי. רק מזכיר שהפעם הבלוג לא יוצא להפסקה כך שסקירות וסק"שים ממשיכים גם הם כרגיל.

אז ה VN הזה הוא הארם מכל המשתמע מכך, ואחד עם קונספט דיי מיוחד שאני נורא אוהב. אני יודע שלא כולם חסידים של הז'אנר, אבל אני מקווה שבכל זאת תתנו הזמנות ליומן הקריאה. אני באמת חושב שמדובר בסיפור שהוא פשוט כיפי ומצחיק, ועם קונספט שלוקח את פנטזיית ההארם צעד אחד קדימה ויוצר סיטואציה פסיכית במיוחד.

הפעם אכנס לנעליו של טסוצ'ימי רין, תלמיד תיכון רגיל לגמרי שיום אחד מתגלה גם כבעל מזל גדול במיוחד (את הסיבה לא אספר כרגע כדי לא לעשות ספויילר, אבל אתם יכולים לתאר לעצמכם במה היא קשורה). למי שלא יצא לו לקרוא את יומני הקריאה הקודמים – הרעיון הוא לתעד בזמן אמת את החוויה שלי מהקריאה ולנסות להעביר אותה בצורה הומוריסטית ועם מספיק פרטים כך שגם אתם תבינו את הסיפור.

גילוי נאות לפני שאתחיל: את האנימה של Shuffle! המבוססת על ה VN כבר ראיתי בעבר אז הפעם אני לא מגיע לחלוטין כדף חלק – אבל זה כן היה לפני מספיק מזמן (הסדרה עצמה יצאה ב 2005, אני חושב שצפיתי בה כשנה-שנתיים מאוחר יותר) כדי שלא אזכור ממנה יותר מידי. כמו כן עלילת הסדרה היא לינארית, בעוד ה VN כולל בתוכו מספר ראוטים שונים, כך שיש עוד מספיק חלקים של הסיפור שאני כלל לא מכיר ושאחווה בפעם הראשונה.

לאלו התוהים לגבי הנטאי – ה VN במקור אכן כולל הנטאי, אך אני משחק בגרסת ה Steam שהסירה את הסצנות הללו בתמורה ל 2 ראוטים נוספים, כך שמי שחושש מתוכן לא הולם – הפעם לא יהיה כזה. מי שבכל זאת מחפש את הגרסה הלא מצונזרת – ממה שהבנתי, באנגלית היא כבר לא זמינה, בוודאי שלא באופן רשמי.

מבחינת ראוטים – ב Tsukihime כיסיתי ראוט אחד בלבד, כאן עוד לא החלטתי איך זה בדיוק ילך. נראה שחלק גדול מהסיפור הוא חופף לכל הראוטים אז יתכן ויהיה אפשרי לכסות את כולם בלי לגרור את זה יותר מידי. כרגע מה שאני נוטה לעשות זה לכסות בזמן הקרוב ראוט אחד (לא יודע בדיוק איזה מהם, אצטרך להבין תוך כדי המשחק) ואת השאר לפרסם במשך תקופת המבחנים כשזו תגיע ואאלץ לקחת הפסקה מהבלוג. עוד נראה לגבי זה. כמובן שכשאסיים את ה VN כולו אכתוב סקירה מקיפה כמו בפעמים הקודמות.

טוב אני חושב שזה מספיק בתור הקדמה – הבה נתחיל לשחק.


פרולוג

בהולכי ברחוב אני נתקל בחברי איטסוקי המשוחח עם בחור מוזר בעל אוזניים מחודדות. נראה ששיחתם חשובה.

shuffle001

shuffle002

האיש אומר לאיטסוקי שלעולם יש עוד המון להציע ושזו טעות מצידו להגביל את שיא היופי ל 20 נקודות בלבד מעל אותה בחורה. איטסוקי מתרשם מנסיונו הרב והאיש מחמיא לו בחזרה.

shuffle003

כל עוד אתה מאמין בעצמך איטסוקי…

איטסוקי מבחין בי סופסוף. אני רצתי כמו משוגע כדי להגיע בזמן אבל נראה שהוא שכח בכלל שקבענו.

הוא לא ממש מבין למה הייתי כל כך לחוץ להגיע בזמן אז אני מזכיר לו.

shuffle004

shuffle005

עוד יש לך תלונות אה? כפוי טובה. לפעמים אני תוהה לעצמי למה אני בכלל חבר שלך.

מאחורי חזית התלמיד המצטיין שלו, איטסוקי הוא שובב לא קטן והשיחה שהתרחשה עכשיו היא רק טעימה מהמוח המעוות של הבחור.

איטסוקי מציג לי את האיש שפגש בזמן שחיכה לי וניסה להתחיל עם בחורות. נראה שהשניים מצאו מהר מאוד נושא שיחה משותף.

shuffle006

אותו איש אגב, כפי שניתן להבין מהאוזניים שלו, הוא לא בן אדם. הוא שד.

לפני 10 שנים נפתח השער בין העולם שלנו לעולם השדים ומאז הם מסתובבים כאן חופשי והשתלבו בחיי היומיום. אפילו כמה מחברי לכיתה הם שדים.

האיש שם לב שאני בוהה באוזניו (מה לעשות, זה בולט) ואני מתנצל ואומר שזה גרם לי להרגיש נוסטלגיה משום מה. אני בעצמי לא יודע למה, אין סיכוי שאני מכיר אותו.

shuffle007

סתום. אף אחד לא שאל אותך.

האיש מזמין אותי להצטרף אליהם לשיחה, אבל נראה לי שאני אוותר על התענוג.

אני אומר שאני לא מעוניין ואז איטסוקי מתחיל להרצות לי על כך שיופי הוא כישרון ושזה רק טבעי שנחמיא ונעודד כשרונות. פילוסופיה מעניינת אבל…

shuffle008

אני לא חושב שזה עובד ככה…

האיש משועשע מהסיטואציה ומשום מה חושב שהגענו להסכמה. הוא ממהר לבחור את הקורבן הבא ומוצא אישה חדשה להתחיל איתה, אבל לזה לא אני ואפילו לא איטסוקי ציפינו. אנחנו מכירים אותה וזה לא הולך להיגמר טוב.

shuffle009

איטסוקי מציע שנברח לפני שיהיה מאוחר.

shuffle010

הפעם אני נאלץ להסכים עם הפילוסופיה בשקל שלך.

נראה שזה מאוחר מדי. האישה ששמה נאדשיקו בניבארה תפסה אותנו, והיא לא אחרת מאשר המחנכת שלנו מבית הספר, שלא ממש מתה על איטסוקי.

shuffle011

shuffle012

טוב, זה הסוף שלך חבר.

נאדשיקו לוקחת את איטסוקי ומותירה אותי לבד עם השד החרמן שמתנצל על המהומה שגרם.

נראה שאין לי יותר מה לחפש פה עכשיו כשאיטסוקי הלך, אז אני נפרד מהבחור שאומר לי להתראות, כאילו שאנחנו הולכים להיפגש פעם נוספת.

בדרכי חזרה הביתה אני נזכר שחסר לנו חלב בבית, או לפחות כך אני זוכר. הייתי שואל את קאדה אבל אם אזכיר את זה לידה היא פשוט תלך לקנות בעצמה ואני לא רוצה לטרטר אותה.

על הדרך אני מסתובב לי קצת בסופר וקונה עוד מצרכים. אני ניגש לקחת בשר ואז אני נתקל בבחורה שעורכת גם היא קניות במקום.

shuffle013

טוב שאיטסוקי לא פה, הוא היה משתגע ממנה…

לפי האוזניים שלה אגב, היא אלה. לאלים יש גם אוזניים מחודדות, אבל לא ארוכות כמו של השדים.

נראה שבהיתי בה קצת יותר מדי, כי ברגע מביך אני יוצרים קשר עין.

shuffle014

רגע… אנחנו מכירים?

אני עוזר לה להחליט איזה מהחבילות לקנות, אבל נראה שהיא ממהרת להספיק לקנות לפני שהמכירה המיוחדת תיגמר, אז אני לא מספיק לשאול אותה מהיכן אני מכיר אותה.

אני הולך לביתי עם המצרכים שקניתי ובדרך אני שומע לפתע שיר מוכר. אני הולך אל הכיוון ממנו מגיעה המנגינה ומגיע אל פארק קטן שנמצא באזור שבו הייתי משחק בתור ילד, שם אני נתקל בבחורה נוספת.

shuffle015

הפעם זו שדה.

אני מניח את המצרכים שקניתי על האדמה ומקשיב לשירתה, אלא שברגע שהיא קולטת אותי היא מפסיקה.

נראה שקצת הפתעתי אותה. אני מתנצל על ההפרעה ומנסה להחמיא לה ולהגיד שהיא שרה יפה.

shuffle016

אני לא מספיק לדבר איתה יותר מדי ונראה שהיא כבר צריכה ללכת. אני מתנצל שהפרעתי לה בזמן הפנוי שלה, אך היא אומרת שהיא שמחה שיצא לנו לדבר, אפילו אם זה רק קצת.

shuffle017

רגע רגע גם היא מכירה אותי?

כמובן שלפני שאני מספיק לשאול היא כבר נעלמת… נו טוב… נראה שאת התעלומה הזאת נפתור ביום אחר.

והנה נגמר הפרולוג והגענו לפתיח:

נתראה בפעם הבאה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s