אוקטובר הגיע! – עדכון "אחרי החגים"

שלום לכל הקוראים של Isogashii!

החגים הסתיימו (ומקווה שנהנתם וניצלתם אותם כראוי), אוקטובר הגיע ביחד עם עונת הסתיו, ומכיוון שזה חודש דיי קריטי בשבילי – זה הזמן לדבר קצת על מה שצפוי בבלוג בקרוב, ועוד דברים שאולי יעניינו אתכם.

אתחיל במובן מאליו – שנת הלימודים האקדמית נפתחת ממש בקרוב (אצלי עוד שבוע וחצי, אצל אחרים אולי פחות/יותר) ועל סמך ניסיון קודם אני יכול רק להניח שעם בואה גם הזמן הפנוי שלי יעלם. כנראה שזה לא יקרה בין רגע ושהעומס יעלה בצורה הדרגתית, אבל בסך הכל מה שזה אומר זה שהבלוג חוזר לשגרת העדכונים הרגילה שלו – הרי היותי עסוק היה תמיד חלק מהעניין. מאז שיצאתי לחופשת הסמסטר האחרונה בסוף יולי היה לי הרבה יותר זמן פנוי, הבלוג התעדכן כמעט באופן קבוע ב 2 פוסטים שבועיים ונכתבו בסך הכל 16 סקירות מלאות (האחרונה שבהם, על Mawaru Penguindrum, התפרסמה אתמול בערב) ועוד 2 כתבות: אחת על אופציות לניהול רשימת האנימה והשניה על עונת הסתיו. הספק הצפיה שלי היה לשמחתי, בהתאם, לא רע בכלל. חודש יולי אגב, היה החודש המוצלח ביותר עד כה גם מבחינת כמות הכניסות עד עכשיו.

כעת, כשאני חוזר לשגרה, זה אומר לצערי שהבלוג יתעדכן באופן פחות תדיר, ושלא בהכרח כל שבוע יהיה פוסט חדש (בלי להכליל סק"שים, הצלחתי להתמיד איתם בשנה שעברה ואני לא רואה סיבה שלא יהיה כך השנה). עם כל הצער שבדבר, זו לפחות שנת הלימודים האחרונה שלי (תודה לאל) בדרכי אל התואר – וכרגע אין לי באמת מושג איך יראו חיי אחריה ובוודאי לא מה צפוי לבלוג כשהיא תחלוף, אבל נחצה את הגשר הזה כשנגיע אליו. עד שהלימודים יתחילו, בשבוע וחצי הקרובים אתרכז בלסגור את החובות הקיימים שהם הסקירות על:

 • העונה השלישית של Boku no Hero Academia
 • Happy Sugar Life
 • Hanebado
 • כמו כן בכוונתי לסיים לצפות ולכתוב עד אז על Re:Creators שהיא הסדרה החופשית בה אני צופה כעת (על הסדרות שארים אחריה אדבר מיד).

וכעת הרשו לי לעבור מהעדכון הטיפה מבאס הזה לחדשות קצת יותר משמחות: בעוד חודש, ב 3.11, הבלוג חוגג יום הולדת שנה!

כן כן, בנובמבר הקרוב תעבור שנה שלמה מהיום בו נכנסתי לוורדפרס בהחלטה רגעית ופתחתי את הבלוג הזה. את כל הסיכומים ושאר השטויות אשמור לאותו יום חגיגי, אליו קיימים כמה תכנונים מיוחדים, חלקם אשמור בהפתעה ועל חלקם אדבר מיד.

עד כה הייתי בוחר את הסדרה החופשית שלי כל פעם בעצמי. לכבוד יום ההולדת ארצה להעביר אליכם את הכוח, תוך כדי שאני מנצל את ההזדמנות להכיר קצת יותר את הקוראים שהצטברו כאן במשך השנה שחלפה, ולתת לכם הזדמנות להחליט בשבילי מה תהיה האנימה הבאה בה אצפה (וכמובן אסקר). הבחירה תתבצע באופן הבא: עד יום שבת ה 13.10 תוכלו לכתוב לפוסט הנוכחי תגובה הכוללת עד 5 המלצות לבחירתכם. האנימה שתבחרו יכולה להיות סדרה או סרט, ובכל ז'אנר שהוא. זו יכולה להיות גם סדרה שכבר צפיתי בה, אעדיף אמנם לצפות במשהו חדש, אבל לא אתנגד גם לעשות rewatch ולרענן את הזיכרון אם יש אנימה שראויה לכך. ההגבלות היחידות הן:

 • לא מדובר באנימה שכבר כתבתי עליה (אחרת מה הטעם?)
 • לא מדובר באנימה שיצאה השנה (2018). הסיבה פשוטה: טרם סיימתי להשלים את כל הסדרות והסרטים שרציתי להשלים מהשנה הנוכחית, ומאוד יתכן שמה שתציעו כבר נמצא בתכנון ממילא (ואם לא, תמיד יש את שנה הבאה).
 • אנא הימנעו מהטרלות של "בוקו נו פיקו" ושטויות בסגנון – אני פשוט לא אתייחס לכך וחבל. השתדלו להציע סדרות/סרטים שאתם באמת ממליצים עליהם ותרצו לקרוא עליהם.
 • ניתן להציע סדרות ארוכות (למשל באזור ה 50 פרקים) אבל אנא הימנעו מסדרות ארוכות בהגזמה (לא, אני לא מתכוון לצפות כרגע בנארוטו מחדש וכנראה שגם את גינטאמה לא אתחיל בינתיים). כתבתי קודם לכן שאהיה עמוס בתקופה הקרובה ולכן זה פחות מתאים. אם מדובר בסדרה שמורכבת ממספר עונות, כן ניתן להציע אותה כך שאצפה בעונתה הראשונה (כאשר את השאר אשלים מאוחר יותר במידה ואתרשם לטובה ובזמן שיהיה נוח לי).
 • כל אחד יכול להציע כאמור עד 5 סדרות/סרטי אנימה – אין טעם לנסות ולעקוף את ההגבלה הזאת עם מספר תגובות שלכאורה ממשתמשים שונים, כתובת ה IP שלכם רשומה לי.
 • כן ניתן להמליץ על אנימה שמשתמש אחר כבר המליץ עליה, אפילו רצוי אם אתם מסכימים איתו – כך אדע שיש לה ביקוש רב.

כרגע התכנון הוא שמתוך ההמלצות שלכם אבחר כ 10 סדרות/סרטים נבחרים ואכין סקר בו תוכלו לבחור ולהכריע מי תהיה האנימה שתבחר – התוצאה תחשף באופן רשמי בפוסט יום ההולדת. כמובן שכל העניין תלוי בשיתוף הפעולה שלכם ואני מקווה שאכן יהיה כזה.

שימו לב: אני יודע שיש אנשים שמשום מה קיבלו את הרושם שיש צורך להרשם לוורדפרס כדי להגיב כאן – דעו לכם שזה לא נכון. ניתן להגיב באופן אנונימי לחלוטין וללא כל הרשמה מוקדמת. אם אתם בכל זאת חווים בעיות כלשהן, ניתן לפנות אליי באמצעים הכתובים בעמוד צור קשר.

לפני שאעבור לחלק הבא רק אדגיש שיתכן ואדחה את הצפייה באנימה שתבחר לתחילת 2019, כתלות בהספק ההשלמות ממה שנשאר לי מהשנה הנוכחית. הסיבה היא שאני לא רוצה לדחות יותר מדי את פוסט הסיכום של השנת 2018 (כן, מתוכנן גם השנה אחד כזה).

דבר נוסף שמתוכנן לפוסט יום ההולדת הוא עמוד שאלות ותשובות. חוץ מעמוד האודות שנכתב עם פתיחת הבלוג, לא ממש נתתי לכם להכיר אותי, ואני חושב שלכבוד חגיגות השנה לבלוג הגיע הזמן לכך. אם רציתם אי פעם לשאול משהו שלא קשור לפוסט ספציפי, ומבלי להטריח את עצמכם ליצור איתי קשר במיוחד במייל או בטלגרם בשביל זה – זו ההזדמנות שלכם. אלו יכולות להיות שאלות עליי, על הבלוג, על אנימה או על כל דבר אחר שיעלה על דעתכם. אלו יכולות להיות שאלות רציניות או שאלות מצחיקות – הרגישו חופשי לשאול הכל ואני כמובן אשתדל לענות (כמובן כל עוד זה לא חורג מגבול הטעם הטוב, אני שומר לעצמי את הזכות לא לענות על מה שלא נראה לי).

את השאלות גם כן יש לשלוח בתגובה לפוסט הנוכחי, וניתן לעשות זאת עד ה 2.11. אין הגבלות על מספר השאלות לבנאדם, והתשובות גם כן יתפרסמו כשיגיע יום ההולדת. גם כאן אין לי דרך לשלוט בכמות האנשים שיחליטו להשתתף בפעילות והכל בידיים שלכם.

*במידה וברצונכם לשאול משהו שקשור לפוסט הנוכחי ולא לפעילות, ומצריך תשובה כרגע, אנא ציינו זאת כדי שאדע.

את שאר ההפתעות המתוכננות אשאיר כאמור כהפתעה לפוסט יום ההולדת.

המשך גלישה מהנה ושנת לימודים מוצלחת לכל הסטודנטים שביניכם,

ארצ'ר.

3 תגובות בנושא “אוקטובר הגיע! – עדכון "אחרי החגים"

 1. טוב, אני ארשום כאן את הבחירות שלי, ואפרט קצת על סדרות שלדעתי צריך להציג אותם (אם נפלה טעות פה ושם, אשמח אם תתקנו אותי).
  לחלק מהסדרות שארשום כנראה אין סיכוי ממשי להבחר על פי רוב, אבל לפחות אוכל קצת להציג אותם ולחלוק להם קצת כבוד, ואולי אפילו לשכנע אנשים לתת להם צאנס בלי קשר לסקר.

  הבחירות שלי הן:
  – Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu
  – Kara no Kyoukai
  – Houseki no Kuni
  – Mushishi
  – Princess Tutu

  Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu:

  סדרת דרמה באורך שתי עונות מבית Studio Deen, המספרת את סיפורם של סוקרוקו ויאקומו (ועוד מגוון מספר דמויות בעלות שמות מכובדים), מתלמדים המתמקצעים באומנות ה"ראקוגו".
  ראקוגו היא אומנות יפנית מסורתית של מספרי הסיפורים, כלומר אומנות בה המבצע יושב על כר מעל במה ומעביר סיפור לקהל ,לעיתים קומי ולעיתים דרמטי – "הצגה של איש אחד". הכלים העומדים לרשותו של המספר הם שפת גוף, הבעות פנים, שינוי טון הקול ומניפה אחת.
  הסדרה מצליחה להעביר סיפור כובש על אומנות מסורתית שעומדת בסכנת הכחדה, על האנשים שבדמם ובנפשם מפיחים חיים באומנות הסיפור, ועל אנשים בכלל.
  הסדרה עשויה למופת. קשה להסביר איך אפשר להפוך נושא כל כך "מוזר" שלכאורה לא מדבר לקהל המערבי לסדרה שנכתבו עליה דברי הלל לרוב.

  Kara no Kyoukai (The Garden of Sinners) :

  כנראה אני פחות צריך לפרט על הסדרה הזו (Archer כבר צפה בה).
  סדרת סרטים (מזאנר פנטזיה אפלה, מתח ) פרי מוחו הקודח של קינוקו נסו, ההוגה של סדרות ה Fate וחברת Type-Moon, ובהפקה של הסטודיו Type Moon.
  הסדרה מתרחשת באותו עולם בו מחתרחשת Fate/Stay Night – עולם הNasuverse, ומדברת על Shiki Ryougi בחורה מוזרה ש… בואנה היא לא נורמלית. עדיף לא לגלות יותר מדי.

  הסדרה עצמה מורכבת מ-8.5 סרטים בערך (וליתר דיוק, 7 סרטים + סרט recap + אפילוג + סרט נוסף + ova), והיא דורשת תשומת לב מלאה מהצופה. הסרטים נוטים התעלל בצופה ולגרום לו להבין מה שקורה על המסך רק בדיליי של סצנה ויותר.
  אני לא מרגיש צורך להלל את האסטטיקה והמוזיקה של הסדרה. הם מדברים בעד עצמם.

  מאחר וכיסית את Tsukuhime, זאת חתיכת הפזאל החשובה האחרונה בעולם הNasuverse. זו הזדמנות לא רעה לצפות שוב בסדרה ולהשלים את החסר.

  Houseki no Kuni (ארץ אבני החן):

  סדרה של סטודיו Orange על טהרת התלת ממד. ( טוב, נו , זה לא ממש נכון. הרקעים מצויירים בצבעי מים).
  הסדרה, שעוקבת אחרי מנגה בעלת אותו השם, מתרחשת בעולם לאחר כלות המין האנושי, כאשר אבני החן
  (צורת חיים אינטליגנטית (וחסרת מין) שחיה על פני האדמה לאחר הכחדת האדם) מנסות להגן על עצמם מפני מתקפות של "אנשי הירח", ולחיות חיים שמחים ושלווים עד כמה שרק אפשר.
  הסדרה עוקבת אחרי פוספופילייט – אבן חן קטנה וצעירה, חלשה, מעופפת ודי חסרת תועלת, בנסיונותיה להשתלב בחברת אבני החן ולהיות מועילה.

  הדבר הכי בולט בסדרה הוא שהאנימציה היא, שוב, תלת ממדית. בנתיים זו אחת הסדרות היחידות (אולי היחידה) שהצליחו להפוך את הטכניקה הזו (שנחשבת לכזו שאף פעם לא מצילחה להתאים לאופי של אנימה) לכלי רב עוצמה שמפיק מרגליות.
  העולם מעניין, האנימציה ייחודית ויפייפיה, המוזיקה משגעת והסיפור מדהים.

  Mushishi:

  גם על סדרה זו אין להרחיב. סדרה פילוסופית, כמעט-רוחנית, על גינקו- רופא אליל הנודד מכפר לכפר ומרפא מחלות ותקלות הנוצרות בגלל יצורים ושמם mushi.
  הסדרה כולה די ארוכה, אבל עקרונית כל פרק מספר סיפור שלם כך שאפשר לצפות רק בעונה אחת ולהרגיש מסופקים.

  Princess Tutu:

  “May those who follow their fate be granted happiness; may those who defy it be granted glory”

  מכל הסדרות שהזכרתי, זו הנידחת מכולם.
  סדרה וורודה במיוחד (שביסודה היא מזאנר הMagical Girls), שנראת מיועדת לילדות בגיל היסודי.
  למרות זאת, זו סדרה ששווה לשים עליה עין (אם לא לצפות בה עכשיו ומיד….)
  הסדרה מדברת על אהירו – ילדה קטנה ולא יוצלחת בבית הספר לבלט שהיא ,בעצם , ברווז. כן היא ברווזה שקיבלה כוחות קסם כדי להציל את הנסיך של הסיפור והשיב לו את ליבו השבור.
  הסדרה, משלבת מספר רב של אגדות ומחזות בלט מפורסמים (יחד עם מוזיקה קלאסית מתאימה), והיא עושה את זה בחינניות ובחוכמה.
  למרות כל הרקע הוורוד, הסדרה כתובה בצורה בוגרת להפליא, ולפעמים די אפלה. היא מרבה להתייחס לקלישאות באגדות ובזאנר הmagical girls, והופכת אותם על פיהם. לדוגמא, הסופר שכותב את האגדה על הנסיך והברווזה הוא דמות פעילה בתוך הסיפור. הדמויות מודעות לתפקידם בסיפור ותוהות שוב ושוב האם גולם חקוק בסלע, ועוד ועוד.

  האנימציה קצת מיושנת, אבל האופי הנוגה והתמים של הסדרה שובה את הלב.

  Liked by 1 person

 2. לי אין חמישה אנימות להציע, רק שלושה, ואני בהחלט מחזק את ההצעה של KNK. בהתבסס על הפרופיל שלך באניליסט זה מה שיש לי להציע:
  Kuuchuu Buranko- סדרה אפיזודית, למרות שזה לא מדוייק (עדיף לגלות לבד), על פסיכיאטר לא שיגרתי שמקבל מטופלים עם בעיות נפשיות שונות. סגנון ציור קצת שבהחלט יכול להרתיע את הצופה הממוצע, וכן, מתרגלים. 11 פרקים

  Baccano- סיפור על קרבות מאפיה בארה"ב של תחילת המאה הקודמת. מה שמשדרג את חווית הצפייה באנימה הזו היא שהעלילה מוצגת בצורה לא כרונולוגית. בהחלט לקחו סיכון (בהתייחס לעבודה שחומר המקור מוצג בצורה כרונולוגית) אבל עשו את זה מעולה. צריך להחזיק ראש קצת אבל בסוף הכל מסתדר. 13 פרקים (+ 3 ספיישל)

  NHK ni Youkoso- זו ממש מוכרת. סיפור הNEET המוכר והנערה שבאה להציל אותו, אבל כתוב בצורה מאוד בוגרת ומכיל אינסוף "relatable content".
  24 פרקים.

  אהבתי

 3. החלטתי סתם בשביל הכיף (וכי ראיתי שלא הרבה בחרו להגיב) להציע כמה סדרות שראיתי בהצלבה מהירה במאל שלא צפית בהן. הקשבת כבר להמלצותיי בעבר, אז אתה יכול לשים את אלה על אש נמוכה. זה בעיקר כדי לראות כמה היענות תהיה עבורן בסקר (:

  Oregairu – מהרומקומים האהובים עליי, עם פרוטגוניסט נהדר וציניקן שהופך את כל הז'אנר על פניו.

  Oban Star Racers – מקלאסיקות הילדות שלי, ואני לא רואה מספיק אנשים מדברים עליה. הפקה משותפת של יפן וצרפת. מופת של סדרת מירוצים, עם קאסט מהנה ומוזיקה יפהפייה.

  Sangatsu no Lion – דרמה צובטת לב על נער צעיר וביישן בשם ריי שמשחק שוגי בליגה המקצועית כבר בגילו, ורק רוצה להיות מאושר למרות הבעיות המשפחתיות הקשות שמלוות אותו במהלך חייו. סדרה אנושית ומרגשת עם דמויות מקסימות.

  Arakawa Under the Bridge – קומדיה קווירקית והזויה על בחור עשיר שחייו ניצלים על ידי הומלסית שחיה ליד הנהר מתחת לגשר אראקווה. אחרי שנשבע שייתן את חייו אם מישהו יציל אותו ממותו, הוא עובר לחיות איתה ליד הנהר ומכיר את חבריה המופרעים. זו קומדיה מצחיקה עם אנימציה משוגעת, וקל לחבב אותה.

  ילדי הזאב – סרט יפהפה של מאמורו הוסודה. לא מצריך ידע מוקדם. מאסטרפיס. עדיין לא מאמין שלא צפית.

  חוץ מזה, מחזק גם את ההמלצה על ראקוגו למעלה, אז אתה יכול להתחיל מזה. גם סדרת מופת (לפחות העונה הראשונה).
  מקווה שהסדרות האלו יקבלו בסקר את האהבה שמגיעה להן P:

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s