אופציות לניהול הרשימה

הפוסט תוכנן לתחילת השבוע וקצת התעכב, אבל אני חושב שהיה שווה את זה. מדובר באחת הכתבות היותר מושקעות (ולדעתי גם מעניינות) שפרסמתי עד עכשיו בבלוג.

אז הפסקה קצרה מהסקירות (שעוד ימשיכו) כדי לתת לכם כתבה מסוג קצת אחר. כמו שרובכם בוודאי יודעים, כבר קרוב לחודשיים מאז הנפילה של MyAnimeList והאתר עדיין לא חזר לעצמו לגמרי. אמנם רוב הפונקציות המרכזיות שלו כבר הספיקו לחזור והאתר מתאושש בקצב איטי, אך התקופה הארוכה גרמה למשתמשים רבים להסתכל לצדדים ולחפש תחלופות. למרות שאני סבור שהמשבר הזמני הזה עם MAL יחסית קרוב לסיומו, עדיין חשבתי שזו תהיה הזדמנות מצוינת לבדוק את האתרים המרכזיים שתפסו את תשומת הלב בזמן זה – אולי אגלה שהדשא של השכן אכן ירוק יותר?

בשבועות האחרונים התנסתי בניהול רשימת הצפייה שלי באמצעות האתרים AniList, Kitsu ו Anime-Planet וניסיתי להשוות ביניהם על פי קריטריונים שונים וכמו כן לבצע השוואה בינם לבין מה שכולנו רגילים אליו מ MAL. ההשוואה כוללת פעולות נפוצות בניהול הרשימה, נוחות הממשק ועיצובו, פיצ'רים יחודיים, תכנים שכולל כל אתר ועוד כמה קריטריונים נוספים שנבדקו. אשתדל להתייחס לכמה שיותר פרטים ולצאת עם המסקנות כמה שיותר ברורות. לשם כך אאגד את הקריטריונים בקטגוריות וכל אתר יקבל ציון מ 1-5 לכל קטגוריה כך שבסוף ניתן יהיה לסכום ולקבל את הציון הסופי.

אני מודע לכך שכנראה ישנם אתרים נוספים (ובהתחלה רציתי לכלול גם את AniDB הוותיק, אך כל כך הסתבכתי עם הממשק המיושן והמבולגן שלהם שפשוט וויתרתי אפילו על ההתנסות. אם אתם מחובבי האתר הזה – תנחומיי) אבל קיבלתי את הרושם שהשלושה הנ"ל הם האלטרנטיבות המרכזיות כיום – כמובן שאם יש לכם המלצות נוספות אתם מוזמנים להציע בתגובות.


היכרות ראשונית

אתחיל מכך שההרשמה לכל האתרים שנבחנו הייתה פשוטה מאוד. בכולם ניתן היה לייבא את רשימת הצפייה מ MAL גם לאנימה וגם למנגה על ידי קובץ XML (אותו ניתן לייצא גם כעת כשהאתר לא עובד באופן מלא), אפשרות שמאוד הקלה עליי את התהליך. רוב הסדרות עברו ללא בעיה. מתוך רשימה של למעלה מ 500 סדרות וסרטי אנימה (בכל הסטטוסים יחד) רק בודדות לא עברו והתקבלה התראה על כך – ומתוכן הסיבה הייתה לרוב בגלל שימוש בשם מעט שונה או ערכים שהיו מפוצלים ב MAL בעוד באתרים אחרים הם היו מאוחדים (למשל פרק 0 של Fate/stay night Unlimited Blade Works נכלל בערך של העונה הראשונה של הסדרה באתר AniList). מעבר לייבוא הרשימה כל שצריך היה לעשות הוא לאשר את ההרשמה במייל וניתן היה להתחיל לעבוד.

האתר הראשון שניסיתי הוא AniList שאפשר לי לבחור את מערכת השמות הרצויה מבחינתי מבין האפשרויות: אנגלית, יפנית ורומאג'י (כלומר שימוש בשם היפני אך באותיות באנגלית. למשל Attack on Titan תקרא כך באנגלית כאשר ברומאג'י היא תקרא Shingeki no Kyojin). מכיוון שאני רגיל לרומאג'י מ MAL ומעדיף את הדרך הזאת, זו האופציה שבחרתי. כמו כן ניתן היה לבחור את שיטת הדירוג: שיטה דצימלית (מספר שלמים בין 1 ל 10), ניקוד מ 1 עד 10 כולל מספרים שאינם שלמים, ניקוד מתוך 100, ניקוד באמצעות 5 כוכבים או שימוש בסמיילים כדי לייצג את שביעות רצונכם מהאנימה. גם כאן בחרתי את השיטה שאני דבק בה מ MAL והיא השיטה הדיצמלית, שכן אני משתמש בה גם בבלוג.

mal1

לאחר מכן עברתי לאתר Kitsu. האתר מאפשר למעוניינים לדלג על ההרשמה ולהתחבר ישירות באמצעות חשבון פייסבוק, אני אישית העדפתי להירשם ידנית. ההרשמה גם כאן הייתה פשוטה מאוד וכללה גיף חמוד ביותר של גוקו המשתנה לסופר סאייה בהתאם לחוזק הסיסמה שבחרתם. כמו כן כללה ההרשמה בחירה של Waifu/Hasbendo מתוך מאגר הדמויות הקיים, מה שנורא הדליק אותי, ומיד בחרתי בסייבר הכה אהובה עליי. כשסיימתי את ההרשמה הבסיסית האתר דאג להציע לי עוד פרטים שחסרים בפרופיל שלי ואולי ארצה לחלוק אותם עם הציבור, אך לא היו קישורים לבצע זאת מה שטיפה העיק על העניין ושלח אותי לבצע את ההשלמות באופן ידני בעזרת פונקציות בהן נדון בהמשך.

mal2

ב Anime-Planet ההרשמה הייתה סטנדרטית לחלוטין ללא שום דבר מיוחד שניתן לציין. אם נרשמתם בעברך לאתר המשתמש במערכת garvatar כדי לקשר את תמונת הפרופיל שלכם לכתובת המייל (למשל האתר wordpress.com) אז Anime-Planet ייבא את התמונה ישירות מתוך אותה מערכת ויחסוך עבורכם את הטרחה.

ההרשמה ל MAL לא פעילה כעת אז לא יכולתי לבדוק אותה בזמן אמת, אך כזכור לי גם היא סטנדרטית לגמרי ולא נותנת אפשרויות מיוחדות מלבד קישור החשבון לפייסבוק או לחשבון הגוגל שלכם.

מכיוון שההרשמה היא תהליך דיי פשוט וקצר שלא ממש משפיע על המשך השהות באתר, אמנע מלתת עליה ציון וההשוואה האמיתית תתחיל בקטגוריות הבאות.


עמוד הבית

הקריטריון הראשון שאיתו ארצה להתחיל בהשוואה הוא האחד שרואים מיד בכניסה לכל אחד מן האתרים.

ב MAL החליטו ללכת על השיטה של "לדחוף כמה שיותר" – מה שמצד אחד יוצר עמוד בית דיי עמוס, אך מצד שני קשה להתווכח עם כך שהוא עמוס בכל טוב. סדרות העונה מקבלות במה מרכזית ברשימת תמונות נגללת שמוצגת בראש העמוד כאשר מתחתן ניתן למצוא קישורים לפרקים ולפרומואים. מיד לאחר מכן ישנו קיבוץ של חדשות, דיונים אחרונים מהפורומים, קישורים לכתבות, ביקורות והמלצות. כמו מוצגות רשימות של הסדרות שמדורגות במקום הגבוה ביותר מבין אלו המשודרות כרגע, הסדרות להן מצפים הכי הרבה משתמשים ועדיין לא יצאו והסדרות הפופולאריות ביותר באתר.

mal3

כמו כן ניתן לבצע שינויים בתכנים שיוצגו בעמוד הבית בעזרות ההגדרות דרך לשונית ה Panel וכך להוסיף למשל היסטוריית עדכונים אחרונים ברשימה שלכם או של חבריכם – אך האופציה סגורה נכון לכתיבת שורות אלה.

גרסת הדסקטופ של האתר מרגישה כמו אתר תוכן גדול המנצל את גודל המסך, זאת לעומת אתרים אחרים ברשימה שעוצבו בצורה מעט יותר מינימליסטית. גם גרסת המובייל של האתר מצליחה, למרות גודל המסך המצומצם, לדחוף את רוב התוכן הנ"ל בצורה קומפקטית יותר.

AniList מציגה מראה מעט יותר מודרני מאשר זה של MAL, אך שמה דגש על דברים אחרים לגמרי. האתר מחולק לשניים – בצידו הימני יוצגו האנימה והמנגה שאתם צופים/קוראים כרגע עם אפשרות (מבורכת) לעדכן כאשר צפיתם בפרק חדש. כמו כן סדרות בהן אתם נמצאים בפיגור והפרק החדש בהן כבר יצא יסומנו בקו אדום בנוסף לקבלת התראה (אם תבחרו בכך). מתחת לאפשרויות אלה תמצאו גם כן פוסטים אחרונים מהפורומים, ביקורות אחרונות ובמקום צנוע הרבה יותר גם רשימות קצרות של סדרות טרנדיות וחדשות.

את החלק השמאלי שמהווה את עיקר עמוד הבית תופס החלק החברתי המציג פוסטים של משתמשי האתר בכל נושא שהוא. תוכלו לבחור שם בין לצפות בתוכן גלובלי ולהיחשף למימס והודעות רנדומליות מכל משתמשי האתר, או להתמקד רק בתוכן שפורסם על ידי אנשים אחריהם אתם עוקבים – כולל באילו פרקים הם צפו לאחרונה.

mal4

בגרסת המובייל של האתר שרדו רק רשימת הסדרות בהן אתם צופים והחלק החברתי של האתר. בשני הגרסאות אגב קיימות 3 ערכות נושא שניתן לבחור מהן, ואם אתם מחובבי ה Dark/Night Mode בממשקים שלכם – לאתר יש גם גרסה כזאת והיא המועדפת עליי באופן אישי.

Kitsu מרגישה כמו גרסה רזה ומינמלית אף יותר של AniList כאשר למעלה תוכלו לחזות במשבצות גדולות המייצגות את סדרות האנימה בהן אתם צופים כעת, כולל האפשרות לעדכן ישירות מעמוד הבית וכולל מד ויזואלי של כמות הפרקים שעברתם מכלל אורך הסדרה. שאר האתר דומה לחלק החברתי של AniList רק שהוא נפרס על כולו, כאשר תפריט הצד מאפשר לכם לבחור בין פוסטים בנושא אנימה, מנגה או גלובאלי ובנוסף להסתכל בפוסטים מקבוצות שאליהן הצטרפתם. קצת חורה לי שהאתר כמעט ולא שם דגש על קידום אנימה או תכנים הקשורים לאנימה בעמוד הראשי ומסתפק בחלק החברתי בלבד.

mal5

המעט שניתן למצוא בגרסת הדסקטופ של דף הבית של Kitsu עובר כולו גם לגרסת המובייל, אם כי בה כנראה שלא תשתמשו מאחר ובניגוד לאתרים האחרים, ל Kitsu אפליקציית מובייל רשמית (בה ניגע מאוחר יותר).

באופן דיי אבסורדי, דווקא כאשר אתם לא מחוברים למשתמש שלכם ב Kitsu, עמוד הבית שלהם יראה הרבה יותר מכוון לחובבי אנימה ויציג רשימות של הסדרות הטרנדיות השבוע, הסדרות הפופולריות, המדורגות הכי גבוה ועוד.

Anime-Planet היא עוף קצת מוזר מבחינה עיצובית. מבחינת התכנים האתר דווקא שם את האנימה במרכז דף הבית, עם רשימות של סדרות אנימה ומנגה פופולאריות שנפרסות לכל רוחב העמוד, וממשיך ברשימת סדרות מהעונה הנוכחית ורשימת מנגות מומלצות. כמו כן בראש העמוד יש קישורים לצפייה ישירה חוקית באמצעות שיתופי פעולה עם קראנצ'ירול ו Hulu, וב Anime-Planet טוענים שקיימים אצלם מעל 45,000 פרקים שניתן לצפות בהם.

mal6

מעבר לכך לא תמצאו בדף זה תוכן חברתי או תוכן בכתב – לא של גולשי האתר ולא של צוות האתר, מה שמקנה לו תחושה סטטית מאוד ביחד לאתרים האחרים. כמו כן העובדה שהעיצוב, לפחות לדעתי, דיי מזעזע ומלא בבאנרים רחבים ובפרסומות גורמת לו להראות הרבה פחות מזמין מהאחרים ורק לרצות להמשיך לעמוד הבא.

ציונים:

 • MyAnimeList: 5
 • AniList: 4
 • Kitsu: 2
 • Anime-Planet: 3

עמוד הפרופיל

עמוד הפרופיל של MAL, כמו עמוד הבית, מלא בכל מה שאפשר לבקש. בתפריט השמאלי מוצג כל המידע של המשתמש שלכם בתוספת תמונת פרופיל, קישורים לרשימות האנימה והמנגה, רשימת חברים ועוד. את שאר העמוד תופסת האטרקציה המרכזית של פרופיל באתר כזה והיא סטטיסטיקות והיסטוריית צפייה. הסטטיסטיקות מציגות גם את מספר האנימה/מנגה שנמצאים בכל תת רשימה (Watching, Completed…) וגם את מספר הימים שהשקעתם בתחביב ואת הציון הממוצע שנתתם. הכל מסודר ומחולק יפה וברור לפי צבעים, ולמרות שההיסטוריה כוללת 3 פריטים אחרונים שבהם צפיתם, כניסה לקישור שמעליה תפתח רשימה מפורטת שהולכת גם 3 שבועות אחורה ונותנת לכם ראייה קצת יותר רחבה על ההספק שלכם בתקופה האחרונה.

mal7

שאר הפרופיל מציג את ה Favorites שלכם באנימה, מנגה, דמויות ואנשים מהתעשייה, כאשר ניתן לבחור עד עשרה פריטים בכל קטגוריה כזאת, ומתחת ניתן גם למצוא סקשן צנוע המיועד לתגובות. אישית אני פחות נוהג להשתמש בסקשן הזה, ותמיד הפריע לי שאם אני מגיב לתגובה שקיבלתי שם היא נשלחת לפרופיל של אותו המשתמש שלו הגבתי במקום להיות מוצגת כשיחה רציפה בפרופיל שלי. כן ישנו קישור שפותח את השיחה עצמה בעמוד נפרד, אך זה נראה לי כפתרון לא אלגנטי במיוחד.

כמו כן MAL מאפשרת למי שרוצה קצת יותר ייחוד בפרופיל שלו להוסיף טקסט ותמונות בחלקו העליון (היכן שרשום biography) וכך להחליט בעצמו איזה מידע נוסף וכמה ממנו הוא ירצה לחלוק עם המבקרים בפרופיל שלו. לי אישית לא יצא להשתמש בפיצ'ר הזה, אבל זה סתם כי אין לי רעיון מיוחד למה לכתוב שם.

ב AniList החליטו להיות קצת פחות נדיבים בכל הקשור להצגת פרטי המשתמש ולא ניתן ממש להפיץ או להשיג מידע מעבר לתבנית הקיימת. הפרופיל מציג בצידו השמאלית טבלת משבצות המייצגת את תדירות הצפייה שלכם בחודשים האחרונים, וכן דוחס את רשימות ה Favorites לצד זה (אם כי הפעם ניתן להוסיף יותר מ 10 פריטים בכל קטגוריה. לא בדקתי בדיוק כמה). גם הסטטיסטיקות מוצגות באופן דיי פשטני בראש העמוד, כאשר הן מציגות את מספר הימים שהשקעתם בצפייה ואת מספר הסדרות הכולל, אך לא את מספר הסדרות בכל תת רשימה. כן ישנו סקשן קטן המציג את התפלגות הז'אנרים בהם צפיתם בצורה צבעונית ויפה, אך השאר מעט בנאלי.

mal8

את מירב העמוד תופס שוב, החלק החברתי המוקדש להצגת הפרקים בהם צפיתם ולסטטוסים שכתבתם וכתבו לכם. את החלק הזה אגב, אני אוהב הרבה יותר מאשר ב MAL. העובדה שההיסטורית הצפייה משולבת בו גורם לה להיות הרבה פחות סטטי ומאפשר לכם להשאיר הערות ולהגיב בזמן אמת על מה שחשבתם לאחר צפיית הפרק, גם אם אין לכם את החשק להיכנס לפורומים מיוחדים לדיון. כמו כן הכתבן של AniList נותן אפשרויות רבות יותר בכתיבת הסטטוסים שלכם והופך את החוויה להרבה פחות פשטנית מאשר ב MAL ובאתרים האחרים. תוכלו להדגיש חלקים מהטקסט, להוסיף קישורים, רשימות וציטוטים וכן להעשירו בתמונות וסרטוני וידאו.

הבעיה שציינתי קודם לכן לגבי הסטטיסטיקות אגב, הוכחה דווקא כמינוריות שכן קיים עמוד נפרד המציג בדיוק אותן בצורה מפורטת הרבה יותר מאשר בכל אתר אחר. עמוד הסטטיסטיקות המצורף מכיל את כל הנתונים המספריים שיש ב MAL ועוד הרבה נתונים שניתן להסיק מהרשימות שלכם, והכל בצירוף של גרפים ורשימות בהתאם. למשל ניתן למצוא גרפים המציגים את מספר הסדרות שצפיתם בהן לפי שנים ואת הדירוג הממוצע שנתתם לפי שנים. ניתן גם למצוא רשימה מורחבת של התפלגות הסדרות בהם צפיתם לפי ז'אנרים, מדובבים, סטודיואים וצוותי הפקה. זה ללא ספק אחד הפיצ'רים היותר יחודיים ומעניינים שנותן ל AniList יתרון על המתחרים.

mal9

הפרופיל ב Kitsu, כמו עמוד הבית, מרגיש שוב מאוד רדוד וכמעט כמו העתק שלו. גם כאן תוכלו למצוא רשימות Favorites שדחוסות בפינה, כאשר אפילו מקום לפרוס את רשימות האנימה והמנגה יחדיו לא ניתן להן ותצטרכו לבחור לצפות במועדפים שלכם ממדיום אחד בלבד. מעבר לכך ניתן למצוא בפונט קטן את הפרטים האישיים שלכם בדומה ל MAL ובצירוף הוואיפו שבחרתם בהתחלה, וכן טקסט אודות שתוכלו לערוך כפי שתראו לנכון. רוב העמוד מוקדש, שוב, להצגת הפעילות שלכם, בדומה ל AniList, רק שהפעם תוכלו להגיב רק על סטטוסים שכתבתם או שנכתבו לכם, ולא על פריטים מתוך היסטוריית הצפייה. כמו כן הכתבן, בדומה ל MAL ובשונה מ AniList, הוא מאוד פשוט ומאפשר להוסיף טקסט פשוט ותמונות בלבד.

mal10

ב Anime-Planet החליטו ללכת בגישה הפוכה לגמרי מהשניים האחרונים ולהקדיש את הפרופיל כמעט כולו לסטטיסטיקות, כך שתקבלו גרפים צבועניים וגדולים לאנימה ומנגה המציגים פחות או יותר את מה שקיים ב MAL רק בצורה מאט יותר מפורטת הכוללת גם גרף של התפלגות הציונים שנתתם. עם כמה שזה יפה זה מרגיש מעט מוגזם להקדיש חלק גדול כל כך מהמסך למידע שבסופו של דבר הוא אינו אינפורמטיבי ברמות ש AniList מספק, ואני חושב שניתן היה להקטין את הרווחים הגדולים ולצמצם את הסקשן הזה לפחות בחצי.

mal11

מעבר לסטטיסטיקות תוכלו למצוא רשימת המלצות בהתאם לרשימת הצפייה שלכם, שזה רעיון שלדעתי מתאים הרבה יותר לדף הבית מאשר לעמוד הפרופיל, ובוודאי לא צריך לתפוס כל כך הרבה מקום. כתוצאה מכך תוכלו למצוא בתחתית העמוד את מערכת התגובות שכמעט מוחבאת לגמרי, וחבל, כי דווקא כאן היא מועשרת בכתבן עשיר באפשרויות בדומה לזה של AniList אך כנראה בשל החשיפה המועטה משתמשים לא ירבו לנצל זאת.

ה Favorites אגב, אם חסרים לכם ב Anime-Planet הועברו לעמודים נפרדים שמציגים גם את הסדרות/דמויות/אנשים שאהבתם וגם את אלו שלא. הסימון הוא באמצעות לב ולב שבור וזה רעיון דיי חמוד. הבעיה שכדי להוסיף פריטים לרשימות האלו תצטרכו לחפש אותם באתר בעמוד חיפוש נפרד.

בכל האתרים מלבד MAL ניתן להוסיף באנר שמתפרס לרוחב החלק העליון של עמוד הפרופיל – אופציה נחמדה, אך לא הכרחית לדעתי.

ציון:

 • MyAnimeList: 4
 • AniList: 5
 • Kitsu: 2
 • Anime-Planet: 3

רשימות האנימה והמנגה

כנראה הפיצ'ר המרכזי ביותר שכל האתרים האלו מספקים הוא יצירת רשימת צפייה/קריאה אישית. MAL בתור האתר שנושא את הפיצ'ר הזה על דגלו כבר שנים עושה זאת ללא ספק בצורה המרשימה והנוחה ביותר. רשימת האנימה שלכם ב MAL תחולק לקטגוריות של Currently Watching, Completed, On Hold, Dropped ו Plan To Watch, ורשימת המנגה תכיל גם היא קטגוריות מקבילות. כאשר תכנסו לרשימה של משתמש מסויים תוכלו לבחור האם להציג את כל הקטגוריות יחד (כאשר ההפרדה נעשית ויזואלית באמצעות פס צבעוני בצד השמאלי של הפריט) או להסתכל על קטגוריה ספציפית. כמו כן תוכלו לבחור ברשימה שלכם האם באופן דיפולטיבי תופיע קטגוריה אחת או כולן, וכן אילו נתונים ברצונכם להציג – בחירה מתוך רשימה דיי מכובדת הכוללת ציונים, ז'אנרים, תאריך התחלה וסיום, סטודיו, עונת שידור ועוד.

המיוחד ברשימות של MAL בנוסף לקסטומיזציה של המידע זה כמובן הקסטומיזציה העיצובית. MAL מציעה לא פחות מעשרה ערכות עיצוב שנראות לא רע בכלל, ועוד מאפשרת לאנשים לערוך את ה CSS שלהן וכך לייצר רשימת מעוצבת ומותאמת אישית – וזהו פיצ'ר שהמון אנשים מאוד מאוד אוהבים לשחק איתו. יש לכך גם חסרונות, שכן האיפשר הנ"ל גורם לחוויה לא כל כך אחידה באתר ולהרבה רשימות שנראות, בלשון המעטה, דיי רע (וגם אני חטאתי לא מעט בעיצוב רשימות מזעזעות וכעת חזרתי לאחד העיצובים הדיפולטיביים עד שיהיה לי כוח להתעסק עם זה שוב) – אבל בסך הכל קשה להתעלם מהעניין שהפיצ'ר הזה יוצר עבור משתמשי האתר ואת החוויה האישית שהוא נותן.

mal12

כמו כן ראוי לציין שהרשימות ב MAL מהירות ומגיבות היטב. ניתן לבצע פעולות של העלאת מונה הפרקים עבור סדרה מסויימת (או הכנסה ידנית של מספר הפרקים) ומתן ציון לסדרה דרך עמוד הרשימה עצמו מבלי להישלח לעמוד של סדרה ספציפית. כמו כן MAL הוא האתר היחיד המאפשר הוספת של אנימה חדשה לרשימה ישירות מהרשימה עצמה בלי צורך לגשת לעמוד הסדרה במאגר. פעולות נוספות כמו שינוי סטטוס הצפייה או הכנס תאריכי התחלה וסיום של הצפייה מתבצעות דרך חלון פופ-אפ שניתן לפתוח בלחיצת כפתור, והכל נעשה בצורה חלקה, נוחה, ללא בעיות מיוחדות ועם חיווי ראוי למשתמש (למשל כשתסיימו סדרה תוצג לכם הודעה שתשאל האם להעביר אותה לרשימת ה Completed – מה שנותן לכם לדעת שמערכת האתר שמה לב לשינוי סטטוס שכנראה תרצו לבצע). כן שמתי לב שרשימות שמעוצבות ועמוסות בקוד עלולות להגיב בצורה חלקה פחות, כך שצריך לקחת גם את זה בחשבון.

שאר האתרים כוללים הרבה פחות אפשרויות ומציגים רשימה בסיסית יותר ומפורטת פחות. ב AniList העיצוב הדיפוטלטיבי עדיין נראה טוב, ותוכלו לבחור בין הצגת הרשמית כרשימה שמית, רשימה שמית בתוספת תמונות, או בקוביות המציגות תמונות גדולות של הסדרות. כמו כן יסומנו בנקודה ירוקה וזוהרת סדרות שמשודרות כרגע ובנקודה אדומה סדרות שעדיין לא יצאו.

גם כאן ניתן לבצע את הפעולה הישירה של העלאת מונה הפרקים עבור סדרה מסוימת, אך שאר הפעולות ידרשו לפתוח חלון פופ-אפ עבור עריכת הפריט ברשימה שלכם. למרות שנדרשת פתיחת החלון הזאת, האתר עדיין מגיב יחסית במהירות.

mal13

ב Kitsu גם כן ניתן לסדר את הרשימות בקוביות או בצורה המסורתית, וכן קיימים הפסים הצבעוניים משמאל לפריט בדומה ל MAL. כמו כן ניתן לבחור כיצד למיין את הרשימה (כאשר משום מה הצורה הדיפולטיבית היא סידור לפי תאריך עדכון ולא סידור בצורה שמית, סידור שאני באופן אישי פחות אוהב) וניתן לבצע פעולות ישירות של העלאת מונה הפרקים והוספת דירוג לסדרה. כמו כן לכל פריט ברשימה ישנה משבצת checklist שניתן לסמן וכך לבצע פעולת מחיקה של מספר סדרות במקביל – אישית לא יוצא לי למחוק רשומות יותר מדי כך שהאופציה הנ"ל נראית לי כקצת מכבידה על המסך ונותנת פתח לטעויות. שאר הפעולות גם כאן ידרשו בחלון פופ-אפ נפרד שפועל כהלכה כמו באתרים האחרים.

mal14

כמה דברים שאני חייב לציין לרעה ב Kitsu הם: קודם כל, זמן התגובה פשוט נוראי כאשר גוללים את הרשימה. רוצים לצפות בכולה או להגיע לפריט שנמצא יחסית למטה? אם יש לכם רשימה ארוכה זו תתגלה כמשימה לא פשוטה, בעיקר אם האינטרנט שלכם הוא לא הכי יציב. האיטיות הבלתי נסבלת הזאת גורמת לכל העניין להיות כמעט לא שמיש. דבר נוסף הוא שרשימות האנימה והמנגה נמצאות באותו העמוד שנקרא Library וניתן להחליף ביניהם באמצעות תפריט Dropdown בצידו הימני. אני לא מבין למה שוב בקיטסו מתקמצנים בהפרדה של אנימה ומנגה, ומצאתי את זה דיי מציק. כמו כן, לקח לי דיי הרבה זמן להבין שהרשימות נמצאות תחת הכותרת Library, ואני לא ממש מבין למה ההתעקשות לחרוג מהסטנדרט ולתת שם שלא בדיוק מייצג את תוכן העמוד.

ב Anime-Planet גם כן קיימת האופציה של סידור בקוביות או ברשימה, אך שם ניתן לבצע באופן ישיר העלאה של יותר מפרק אחד ובנוסף גם החלפת סטטוס הצפייה (למשל מ Watching ל Dropped). הביצוע נעשה באמצעות בחירה מרשימת Dropdown שעובדת טוב בהחלפת הסטטוסים אך פחות בקביעת מספר הפרקים אם מדובר בסדרה ארוכה, ועדיף היה לו היו מאפשרים הכנסה ידנית כמו ב MAL במקרה זה. כמו כן ניתן לתת דירוג באופן ישיר על ידי סימון הכוכבים שמופיעים לצד כל ערך ברשימה – מה שדיי מכער אותה (ובאופן כללי, כל כל שאר העיצוב של האתר, נראית לא מי יודע מה).

mal15

כמו כן, למרות שהרשימה מציגה באופן ברור ובצבעים את סטטוס הצפייה שלכם בכל פריט בה, הפריטים עצמם לא מקובצים לפי הקטגוריות הנ"ל מה שיוצר בלאגן אחד גדול ומקשה על ניהול הרשימה.

אופציה נחמדה שכן נותן Anime-Planet היא אתגרים. ישנה רשימה ארוכה של אתגרים שתוכלו לבצע (בסגנון "צפה ב X סדרות מז'אנר Y או שיצאו בשנת Z") וכל פעם שתמלאו אתגר כזה תקבלו תגים כפרס. זה לא משהו שהייתי משתמש בו כדי לקבוע באילו סדרות לצפות, אבל זו תוספת נחמדה ומיוחדת.

אציין שבאתרים AniList ו Anime-Planet קיימת אפשרות לערוך השוואות בין הרשימה שלך לרשימות של משתמשים אחרים כאשר אתה צופה ברשימה שלהם. ההשוואה מציגה את הסדרות משני הרשימות וניתן לראות את סטטוס הצפייה אצל כל משתמש ואת הדירוג שהוא נתן לסדרה. ב AniList הרשימה ממוינת לפי דירוגים, כאשר ב Anime-Planet ניתן לבחור גם מיון שמי או לפי עדכון אחרון. גם ב MAL קיימת אופציה השוואה, אך היא לא נגישה כרגע ואני לצערי לא זוכר מספיק כדי לפרט עליה – אל אופציה זו ניתן להגיע בפרופיל המשתמש, שם עדיין ניתן לצפות באחוזי ההתאמה שלו אליך, שזה פיצ'ר חמוד ביותר.

ציונים:

 • MyAnimeList: 5
 • AniList: 4
 • Kitsu: 1
 • Anime-Planet: 3

מאגר אנימה ומנגה – חיפוש

עוד שימוש נפוץ באתרים הללו הוא חיפוש מידע במאגר המידע שלהם כדי לקבל פרטים על אנימה/מנגה/דמות ועוד. כל האתרים כוללים חיפוש פשוט באמצעות שורת החיפוש בחלקו העליון של האתר, וחיפוש מתקדם המאפשר סינונים שימקדו את התוצאות. אתייחס גם לאפשרויות החיפוש וגם למידע המוצג.

נתחיל שוב מ MAL. כבר בשורת החיפוש הפשוט למעלה ניתן לבחור מה ברצוננו לחפש (אנימה, מנגה, דמויות ואפילו חדשות ודברים נוספים) כאשר ברירת המחדל היא לחפש בכל הקטגוריות. החיפוש נותן תוצאות מיידיות תוך כדי הקלדה בדומה לגוגל וכל מערכת חיפוש מודרני כיום, ובמידה ומתקבלות תוצאות מכמה קטגוריות ישנה הפרדה ביניהן כדי שנדע על מה מדובר. החיפוש המתקדם מאפשר לסנן לא רק לפי קטגוריה, אלא גם לפי ציון ממוצע, סטטוס שידור, יוצרים, שכבת גיל, תאריכי התחלה וסיום וכמובן ז'אנרים.

mal16

ב AniList אין אפשרות סינון בחיפוש הפשוט, אך התוצאות מוצגות בצורה מהירה ודומה מאוד לזאת של MAL. בכניסה ל Browse ניתן לבצע סינונים לפי עונת שידור, פורמט (TV, סרט, OVA וכו'), סטטוס שידור, ז'אנרים ותגיות ואפילו לסנן לפי שירותי סטרימינג (למשל אם ברצונכם לחפש סדרות המשודרות בקראנצ'ירול בלבד).

mal17

החיפוש הפשוט ב Kitsu דיי זהה לזה של AniList, אך החיפוש המתקדם של האתר (אליו ניתן להגיע גם כן באמצעות כפתור ה Browse למעלה ובחירה ב advanced search – הבעיה היחידה כאן היא כמה שהקישור קטן וקל לפספס אותו) הוא גולת הכותרת שלו. ממש הסינון מאוד נוח, מסודר יפה ויזואלית, והכי חשוב – מלא באפשרויות. ניתן לסנן לפי שנים, דירוגים, מספק פרקים, שירותי סטרימינג, עונות שידור, פורמטים, דמוגרפיה, ז'אנרים, תתי ז'אנרים, פטישים(!), setting, נושאים ותתי נושאים מתוך רשימה ארוכה ומכובדת. ניתן להגיד בוודאות ש Kitsu הוא האתר המושלם אם אתם רוצים לגלות משהו חדש בנושאים שאתם מעוניינים בהם.

mal18

ב Anime-Planet החיפוש הפשוט ניתן רק בסינון לפי מדיום – כלומר תצטרכו לבחור בין אנימה (האפשרות הדיפולטיבית), מנגה, דמויות, אנשים ומשתמשים באתר ולא תוכלו להציג תוצאות מכמה קטגוריות במקביל. לחיפוש המתקדם ניתן להגיד דרך לשוניות האנימה והמנגה למעלה, אבל הוא לא מציע משהו מיוחד. כן יש אפשרות לבחור חיפוש לפי שם, ציון, סטודיו ועוד אבל לא ניתן לשלב בין הסינונים השונים.

mal19

ציונים:

 • MyAnimeList: 3
 • AniList: 3
 • Kitsu: 5
 • Anime-Planet: 2

מאגר אנימה ומנגה – הצגת ערכים

בכניסה לערך הנבחר, בהנחה שמדובר בסדרה, ניתן לראות את כל הפרטים הטכניים אודותיה, ציון ממוצע, מספר המשתמשים שהוסיפו את הסדרה לרשימתם, מיקום הסדרה בדירוגי כל הסדרות מאותה הקטגוריה (גם בציונים וגם בפופולריות) וקישורים לאתרים רשמיים, ויקיפדיה ועוד. כמו כן ישנם קישורים לסדרות קשורות יחד עם פירוט ההקשר (סדרת המשך, סיפור צדדי, אדפטציה ועוד), טבלת דמויות ומדובבים (אותה ניתן לפתוח כדי לקבל את רשימת הדמויות המלאה כולל מדובבים במספר שפות שונות – לחלק מהסדרות אף הוסיפו מידע על מדובבים בעברית!), הצוות שעבד על הסדרה ושירי פתיחה וסיום. ניתן גם לערוך את סטטוס הסדרה ברשימה שלכם ישירות מדף הסדרה, לצפות בהתפלגות הציונים בקהילה ובציונים שנתנו חבריכם לאותה סדרה באמצעות לשונית ה Stats, ואם חפצה נפשכם ישנם קישורים לקנייה ולסטרימינג חוקי.

mal20

כמו כן האתר נותן במה לביקורות משתמשים שניתן להצביע האם הן טובות או לא, מציג המלצות לסדרות דומות בסדר יורד (לפי כמות המשתמשים שהמליצו), מציג חדשות אחרונות בנוגע לסדרה, כתבות, קבוצות פנסאב המתרגמות אותה ודיונים מהפורומים. היתרון הגדול של MAL וקשה להתווכח על כך, זה שהוא האתר הפופולרי ביותר מזה שנים, ולכן בכל הקשור לתכני משתמשים כמו ביקורות ודיונים – האתר מכיל את כמות התוכן הגדולה ביותר בלי שום תחרות (הבעיה כמובן, שהפורומים כרגע מושבתים קרוב לחודש ולא ניתן להשתמש ולא לצפות בהם). גם בתכני האתר עצמו, כמו למשל תקצירים, אתרים אחרים לוקחים את המידע פעמים רבות מ MAL שמתעדכן על בסיס קבוע.

mal21

ב AniList הסידור מעט שונה, אך הוא מודרני, נוח, ומכיל פרטים רבים בפני עצמו. מצד שמאל תוכלו לראות את כל הפרטים הטכניים, למעלה תוכלו לבצע פעולות ישירות על הסדרה ברשימה שלכם ושאר העמוד מוקדש לסדרות קשורות, דמויות ומדובבים, הצוות שעבד על הסדרה, קישורים לצפייה, ביקורות ודיונים. חדשות, המלצות וכתבות לא תמצאו כאן, ותכני המשתמשים דיי לוקים בחסר (למשל כמות הביקורות לסדרות, גם חדשות וגם ישנות, מאוד מצומצמת) אבל בדומה לעמוד הפרופיל גם כאן AniList מצטיינים בכל הקשור לסטטיסטיקות, המוצגות בצורה גרפית ומפורטת בהרבה מאשר ב MAL.

mal22

ב Kitsu העיצוב מאוד מזכיר את זה של AniList, וגם כאן ניתן לבצע פעולות ישירות על הרשימה ופרטים טכניים מפורטים, אבל כל השאר הוא דיי העתק-הדבק של העמודים הקודמים שלהם מה שיוצר תוכן מאוד מצומצם שמבוסס בעיקר על הצד החברתי של האתר. כך יוצא שאת מירב העמוד תופסים תגובות של אנשים על הסדרה, ולא מדובר בביקורות מפורטות אלא ב "Reactions" – מעין ציוצים קצרים המוגבלים ל 140 תווים. כן ישנם קישורים לדיונים על פרקים תחת לשונית Episodes, כולל סימון שמראה באילו פרקים כבר צפיתם ובטוח להיכנס לדיון, וכן קיימת לשונית Characters שנועדה להציג דמויות ומדובבים – בפועל ראיתי שעל הרבה סדרות, אפילו מאוד פופולריות כמו העונה השלישית של Boku no Hero Academia, המידע פשוט חסר.

mal23

ב Anime-Planet החליטו שוב להיות שונים מהכלל ולעצב את העמוד בצורה שונה שתשים דגש על המלצות לסדרות אחרות בליווי קישורים גדולים ובולטים ותמונות גדולות. המידע הטכני על כל סדרה מאוד מינימלי ומוגבל למספר פרקים, סטודיו, תאריכי שידור ידירוג ממוצע. תקציר הסדרה דחוס למעלה בצורה לא נעימה לעין, סטטיסטיקות המשתמשים מוצגות בצורה מאוד בולטת וצבעונית, אבל שוב לא אינפורמטיבית מאוד, ודווקא הדיונים דחוסים בצד ימין בצורה של מערכת תגובות מוזרה. כן יאמר לטובת Anime-Planet שביקורות לא חסר בה, אבל כל השאר פשוט כואב בעיניים.

mal24

ציונים:

 • MyAnimeList: 5
 • AniList: 5
 • Kitsu: 3
 • Anime-Planet: 2

פורומים וקהילה

כמות האנשים המתרכזים באתרים האלו יוצרים קהילה וריבוי דעות, ואחד התחומים בהם זה מיוצג הכי טוב הוא הפורומים. כי מה יותר כיף מאשר לסמן ברשימה שצפית בפרק? ללכת ולקרוא מה אנשים חשבו עליו!

ב MAL כאמור הפורומים מושבתים כבר קרוב לחודש, אך זה מצב זמני שכנראה יסתיים מתישהו (בתקווה בקרוב). עיצוב הפורומים הוא דיי מסורתי וכולל חלוקה לקטגוריות, חתימות וסמלים אישיים גדולים, וכל הטוב והמוכר. אם כבר חתימות, MAL בינתיים היחידה המאפשרת יצירת חתימה המציגה את העדכונים האחרונים ברשימת הצפייה (אם כי גם זאת פונקציה שכרגע מושבתת). מבחינת כמות התוכן בפורומים שלהם, הפופולריות של האתר דיי מכריעה את הכף לטובתו. ישנם דיונים רבים גם על סדרות ישנות ונידחות, בעוד שעל סדרות חדשות יותר ניתן למצוא דיון מרובה עמודים על כל פרק ופרק. אל הדיונים ניתן להגיע או דרך הפורומים עצמם או, בדרך היותר נפוצה, באמצעות עמוד הסדרה המציג את הדיונים הרלוונטיים אליה בלבד.

mal25

AniList מסודרת בצורה הרבה יותר מודרנית המזכירה יותר את המבנה של Reddit, לטובה ולרעה. הפורומים נראים כרשימת אשכולות המוצגים ככותרת ומשפט ראשון, ובצידו השמאלי של האתר ישנו תפריט שבעזרתו ניתן לסנן דיונים לפי הקטגוריות הרצויות. גם כאן ניתן למצוא דיוני פרקים, אם כי הרבה פחות פעילים, אליהם ניתן להגיע בצורה קלה יותר דרך עמוד הסדרה מאשר לחפש בפורום עצמו בין אלפי דיוני האנימה השונים.

mal26

ב Kitsu אין פורומים. ניתן להיכנס לדיוני פרקים דרך עמודי הסדרות כמו שנאמר קודם לכן, אבל לא קיימת שום מערכת אחרת – אבוי.

ב Anime-Planet קיימת גם כן מערכת פורומים מסורתית בדומה לזאת של MAL, אך הפעילות בה כה דלילה שאפילו אין טעם לייצר קישורים לאשכולות מתוך עמודי האנימה ולכן מסתפקים באשכול רשמי על כל סדרה שעליה דנים – ממש כמו בפורומים הישראליים הנטושים.

mal27

ציונים:

 • MyAnimeList: 5
 • AniList: 4
 • Kitsu: 1
 • Anime-Planet: 2

עדכון הרשימה דרך המובייל

בואו נודה באמת, רובנו לא נמצאים על המחשב כל היום, והרבה פעמים נוח לנו לעדכן את הרשימה דווקא דרך הסמארטפון שנמצא איתנו כל עת.

ל MAL הייתה אפליקציית צד-שלישי מאוד נוחה בשם PocketMAL, אך עם נפילת האתר נחסם ה API שלו ועד עכשיו לא קיימת יותר תמיכה של אפליקציות כאלה, ולא ברור אם ומתי תחזור. ניתן לעדכן דרך האתר עצמו, אך זה דורש כניסה לדפדפן, התחברות במקרה הצורך, וממשק שהוא אמנם מותאם למובייל, אל פחות נוח לביצוע פעולות כאלה.

AniList תומכת רשמית בארבעה אפליקציות צד-שלישי: AniDroid, Kamuy ו AniTrend לאנדרואיד, ו MyAniList ל iOS. אישית אני מחזיק בטלפון אנדרואיד כך שאת MyAniList לא יכולתי לבדוק, אך בשאר התנסיתי וההתרשמות שלי מרובן היא שהן דיי בסדר. את AniTrend הכי אהבתי מבחינת ממשק, והיא מביאה בנוסף גם אפשרויות של חיפוש במאגר, צפייה בסטטיסטיקות ועוד המון תכנים דומים מתוך המאגר של AniList, אבל עדכון והצגת הרשימה עצמה עדיין דורש שיפור לדעתי. כל שאר האפלקציות נראות בסך הכל דיי חובבניות ופחות נוחות, ואני לא הכי נלהב לעבוד איתן – מה שבטוח זה עדיף מאשר כניסה לדפדפן.

Kitsu היא היחידה כרגע שלה קיימת אפליקציה רשמית (הנקראת פשוט Kitsu) והיא ללא ספק הנוחה ביותר שיש כרגע. האפליקציה מביאה כמה שניתן את כל הפונקציונאליות הקיימת מהאתר, ולא רק את זו הקשורה לרשימות. דף הבית של האפליקציה מציג את הפוסטים האחרונים מהאתר, וכן ניתן לצפות בהתראות, לחפש במאגר, וכמובן לעדכן את הרשימה (בממשק שלדעתי מתעלה על זה של הדקסטופ ואפילו עובד אצלי קצת יותר מהר).

ל Anime-Planet אין אפליקציה כלל, ולמרות שניתן להיכנס לאתר דרך הדפדפן – עדכון הרשימה בצורה זו הוא דיי כאב ראש ולא מותאם במיוחד למובייל.

ציונים:

 • MyAnimeList: 2
 • AniList: 4
 • Kitsu: 5
 • Anime-Planet: 1

סיכום

מצב הנקודות בסיום ההשוואה הוא:

 1. MyAnimeList: 29
 2. AniList: 29
 3. Kitsu: 19
 4. Anime-Planet: 16

בסופו של דבר הציונים הם לא אבסוליטיים וברור שלא הספקתי לגעת בהכל, וגם במה שכן נגעתי יתכנו דברים שחשובים יותר למשתמש אחד ופחות למשתמש אחר. כמו כן כל ארבעת האתרים מספקים חוויה בסיסית דומה בסך הכל, ואחד הדברים שאתם צריכים לשאול את עצמכם ועשויים להכריע את הבחירה באיזה שירות לבחור הוא דווקא הדברים אותם אתר מסויים מספק באופן אקסקלוסיבי אשר מעניינים אתכם. אם זה העיצובים ש MAL מאפשר, הסטטיסטיקות של AniList או החיפוש של Kitsu (ואולי בכלל בחירת הוואיפו קנתה אתכם, גם זה בסדר).

באשר אליי, אני עוד מתלבט. ככל הנראה אשאר עם MAL מכיוון שרוב חבריי שם, אני מכיר את האתר, אוהב אותו, רגיל אליו, וכמו שאתם רואים זה משתקף גם בציון.

את AniList לא הכרתי ואני חייב להגיד שהופתעתי לטובה ממה שהוא מספק, ולכן אני חושב שאמשיך לעדכן גם בו לפחות בתקופה הקרובה עד שאחליט באופן סופי.

כמו תמיד, אתם מוזמנים לחלוק את מחשבותיכם בתגובות, לספר באיזה שירות אתם משתמשים ולמה ולכתוב אם שוכנעתם לעבור משירות אחד לשירות אחר בעקבות הכתבה. ואם אתם עדיין משתמשים בעט ונייר משבצות שתלשתם מהמחברת בשביל ניהול הרשימה שלכם… גם זה בסדר אני מניח.

2 תגובות בנושא “אופציות לניהול הרשימה

 1. ח"ח על הכתבה, עושה סדר בזמן שיש כל כך הרבה מאגרים.

  אני אישית התייאשתי ממאל ועברתי לאניליסט. נכון למאל יש את הקלף החזק של תוכן, אבל דבר ראשון אין גישה אליו (ולא ברור לכמה זמן) ושנית בהפורמט של מאל מיושן ולא עומד "בסטנדרטים" של היום. לכן מי שמחפש מקום לשתף ולמצוא אנשים לדבר איתם על הפרקים – אניליסט היא התשובה. לשם עברתי ושם אשאר, הכל שם יותר זורם ונוח. מאל ישאר כגיבוי אצלי.
  בגלל העובדה וכיוון שניתן לראות שההתלבטות היא בין מאל לאינילסט אני אתייחס לשניהם.

  לגבי עמוד פרופיל – אני לא רואה במה אניליסט גרוע בתחום הזה. בהגדות יש לך תיבת טקסט שבה אתה יכול לכתוב על עצמך כל מה שתרצה, כמו הביוגרפיה במאל. גם דברים כמו יום הולדת ומיקום – דברים שמאל ייחדו להם שורה משלהם בפרופיל.
  היה ראוי גם לציין שבמאל ניתן לראות מתי נרשמת ומתי התחברת לאחרונה. חלק יקחו את זה כחדירה לפרטיות וחלק דווקא יראו בזה כלי יעיל לדעת האם משתמש מסויים רלוונטי.

  עמוד אנימה/ מנגה – כאן בהחלט למאל יש יתרון, אבל, באניליסט החלק של עונות המשך/ סדרות קשורות/ חומר מקור וכו' כולל קאבר, היחס אל העמוד שבו אתה נמצא (המשך, סיפור צד וכדו'), מצב שידור, ופורמט שידור (סרט, סדרה וכו') ככה שבמבט אחד אתה יודע הכל.
  כמו כן באניליסט אתה יכול האם מישהו מרשימת המעקב שלך קשור לעמוד הזה (באיזה שלב הוא: צופה, סיים, מתכנן) ומה הדירוג במידה והוא דירג. אתה גם יכול לראות מה מידת ההתעניינות של אנשים בזמן האחרון, התפלגות דירוג. אפשר גם לראות פעילות (וסוג פעילות) של משתמשים מכל האתר, שזה אולי סטוקרי קצת? אבל למי שמפריע הוא יכול להיות אנונימי/ למחוק תיעוד פעילות.
  בנוסף מהתרשמות שלי – לאניליסט יש תקציר כמעט על כל אנימה, למעט ספיישלים והמשכים שאז מיותר להרחיב. לעומתם במאל יש לא מעט סדרות שאין להם תקציר, אני מדבר על החדשות בעיקר.
  עוד משהו לגבי קיטסו הפעם, יש להם תקציר על כמעט כל פרק, שזה בונוס. אבל אין להם מידע על אנשי צוות שזה מינוס דיי גדול.

  פורומים – אם נתעלם מהעבודה שמאל חסום בתחום הזה, הרי שכאן יש לו יתרון מוחץ. ניתן לעקוב אחרי הנושאים והתגובות של כל משתמש. לעומת זאת באניליסט לא ניתן לדעת האם מישהו פתח נושא והיכן הוא הגיב. אמנם יש התראות, אבל זה מאוד בוסרי וקשה לעקוב אחרי זה.
  כמו כן למאל יש הודעות פרטיות. באניליסט זה כמו לפרסם על הקיר, כלומר מי שיכנס לפרופיל יראה את זה.

  אם לסכם בשורה:
  מחפשים תוכן ומערכת פורומים? מאל. מחפשים פורמט עדכני וקהילתיות? אניליסט

  אהבתי

 2. כתבה מעניינת, נהנתי לקרוא.
  כשמאל נפל, ועוד לא פתח את האופציה של ייצוא הרשימה, ניסיתי לעבור ל-Kitsu. האמת שממש לא נהנתי מחווית השימוש בו וויתרתי עליו די מהר. אני שמחה שלאט לאט מאל מתחיל לחזור לעצמו. אישית, מבחינתי החלק של הרשימה עצמה תמיד היה החלק החשוב ביותר, ולכן זו גם הסיבה שנראה לי אשאר עם מאל לעוד הרבה זמן. גם בעבר הייתי משתמשת הרבה בסקשן הפאנסאב שיש בעמודי הסדרות, אם כי לעידן הנוכחי זה פחות מתאים (הסקשן פשוט לא מעודכן ולא מתעדכן יותר). בשביל רשימת פאנסאב שתרגם אני הולכת עכשיו ל-AniDB, שאני מסכימה איתך שהוא מזעזע ברמת החוויה למשתמש, ואין לי מושג איך יש לו כל כך הרבה משתמשים. הסרבול שהם הוא אמיתי ובכל תחום. רק כדי להוסיף למשל קבוצה שתרגמה אנימה מסויימת, זה סיפור ממש מסובך שכולל הורדה של תוכנת מחשב כלשהי שתמיר את הפרקים לקודים ייחודים אותם אתה מכניס כדי להוכיח שבאמת הקבוצה תרגמה פרק מסוים… משהו די הזוי.
  מה שכן, הסטטיסטיקות באניליסט נשמעות מעניינות. אולי אייצא את הרשימה שלי וארשם לשם רק בשביל להתסכל עליהן חח.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s