סק"ש 2018 – שבוע 29

עכשיו כשחזרתי סופית לפורמט של שבוע אחד הכתבה קצת פחות עמוסה, אבל עדיין לא חסרים דבר מעניינים שקרו השבוע.


Dragon Ball Super: Broly – טריילר חדש ועיצובי דמויות

סטודיו Toei Animation ביחד עם חברת ההפצה Funimation חשפו באירוע ה Comic-Con שהתרחש השבוע טריילר חדש לסרט המתקרב של Dragon Ball Super. מדובר בטריילר של דקה וחצי, אבל הפעם אנחנו מקבלים יותר מקצת הצצה לסגנון האנימציה החדש, אלא גם לא מעט רמזים על הסיפור ומיקומו בטיימליין של הסדרה, וכמו כן גם הכרעה סופית כיצד ברולי משתלב בו. הטריילר שוחרר גם ביפנית וגם באנגלית שכן הוא הולך להיות מוקרן גם בארה"ב בינואר הקרוב ובדיבוב – לכן ה Comic-Con היווה במה מושלמת כדי לדבר אל כל קהל היעד הייעודי. אני לא מחסידי הדיבוב האנגלי, כך שאכלול בכתבה את הטריילר היפני, אבל למי שבכל זאת מעדיף את גרסת הדיבוב יוכל למצוא אותה בכתבת המקור למטה.

אז לפי מה שנראה הסרט החדש אכן יהיה סוג של ריבוט לסרט השמיני של Dragon Ball Z, שיציג מחדש את ברולי לייקום של דרגון בול בצורה מעט שונה מהמקור. ניתן לראות כי אביו של ברולי, פאראגוס, יופיע גם הוא בסרט (כאשר הפעם שיערו בצבע אפור. אני בכלל חשבתי שסייאנים לא יכולים להזדקן, אבל מילא, קונסיסטנטיות אף פעם לא הייתה הצד החזק של דרגון בול ובטח לא של סופר). כמו כן השניים מופיעים עם בגדים שנראים כאילו הם שייכים לצבא של פריזה (שמופיע גם הוא לזמן קצר ונלחם בברולי – אולי כחלק מאימון? קשה לי להאמין שפריזה ישתף שוב פעולה עם גוקו ווג'יטה, נשמע לי הגיוני יותר שהוא זה ששלח את פאראגוס וברולי כדי להלחם בהם – הם גם מופיעים ליד חללית שדומה לשלו). ישנן עוד דמויות מקוריות של טוריאמה שכרגע תפקידן עוד לא ברור, ונראה שנקבל גם הצצה לעברו של ברולי – שבתקווה הפעם לא יסתכם ב"הוא שונא את גוקו כי הוא בכה לידו כשהיו תינוקות".

עיצובי הדמויות שנחשפו גם כן מעלים כמה נקודות מעניינות:

קודם כל אני חייב להגיד שהשריון החדש מאוד מחמיא לברולי ואני בהחלט מעדיף אותו על התלבושת הקודמת שלו. כמו כן נראה שוויתרו על צורת הביניים שלו מהסרטים הקודמים לפני שהוא הפך לסופר סאייה האגדי, והחליפו אותה בשתי צורות ביניים אחרות – אחת בה שיערו פשוט עומד והשנייה שנראית כמו סופר סאייה רגיל (רק בלי האישונים). חושב שזה מתיישב יותר טוב עם ההגיון של הסדרה מבלי להעלות שאלות מיותרות (וגם סך הכל נראה טוב יותר).

את עיצובו של וג'יטה כבר ראינו, אבל ניתן לראות הפעם שהוא מופיע גם בצורת הסופר סאייה גוד עם השיער האדום – צורה שלא זרה לקוראי המנגה שכן היא הופיעה שם בארק של זאמאסו, אך זו הפעם הראשונה בה וג'יטה משתמש בה באנימה. כמו כן בציור השמאלי ביותר הוא מופיע בתלבושת שלו מסאגת בוו, ולא ממש ברור לי כרגע כיצד זה משתלב בסרט.

ואחרון חביב הוא גוקו. התמונה לא באיכות שמאפשרת לראות יותר מידי, אבל גם כאן את רוב המודלים הללו כבר ראינו מלבד צורת הגוד (שמופיע בתקריב גם בטריילר).

מכיוון שהטריילר חושף באופן חד משמעי שהסרט מתרחש אחרי ארק טורניר העוצמה, אני מאוד מקווה שיהיה כאן איזה קאמבק של צורת האולטרה-אינסטינקט, אבל נחכה ונראה. למרות שבסק"ש הקודם אמרתי שאני קצת מאוכזב מכך שבחרו להחזיר שוב את ברולי – קשה להגיד שזה לא נראה מדהים. הטריילר הראה שגם העיצובים החדשים והעגלגלים יותר עובדים נפלא בסצנות אקשן וקרבות, ולדעתי זה הכי טוב שדרגון בול נראתה איי פעם, ובתור מעריץ וותיק, אני מחכה לסרט הזה בקוצר רוח.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-19/dragon-ball-super-broly-movie-trailer-unveiled-at-comic-con/.134472


Shokugeki no Sanji

שיתוף פעולה מפתיע במגזין שונן ג'אמפ מתוכנן בין סדרות המנגה של One Piece ו Shokugeki no Souma. וואן שוט חדש שיגיע עם הגיליון שייצא ב 23 ביולי ישלב את דמותו של סאנג'י (שאותו ניתן לראות בתמונה מצוייר בסגנון הציור של של סאקי שון המאייר את שוקוגקי נו סומה) בעולמה של סדרת קרבות האוכל. התיאור המדויק בינתיים הוא:

This creative team-up is just too perfect for Sanji! Food battles! Disrobings! Don't miss out on this delightfully delectable manga!

זה נראה כמו רעיון דיי נחמד ובאמת מתבקש. זו לא הפעם הראשונה שאייצ'ירו אודה, יוצר וואן פיס, משתף פעולה עם מנגקה אחר לוואן שוט קצר אבל זו הפעם הראשונה שאני זוכר אחד כזה שבו הדמויות של וואן פיס מצויירות על ידי אומן אחר, וזה יכול להיות מעניין אם יופיעו דמויות נוספות כאלה מלבד סאנג'י. בתור אחד שמאוד אוהב את שתי הסדרות אני מאוד מחכה לראות כיצד זה יתבצע.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-16/one-piece-food-wars-spinoff-manga-about-sanji-to-run-in-english-shonen-jump/.134343


האם בכל זאת נזכה לראות את הסרט הרביעי של Evangelion?

את הסרט הרביעי של אוונגליון, או בשמו הרשמי, Evangelion 3.0+10, מחכים המעריצים לראות כבר שנים ארוכות. למעשה בפעם הראשונה בה דובר על הסרט הוא עתיד היה לצאת עוד ב 2013, כשנה אחרי הסרט השלישי, אלא שמאז הוא נדחה ונדחה ובשנים האחרונות כבר כמעט והפסיקו לדבר עליו ולא קיבלנו ולא ויזואל קטן או רמיזה למה שמתרחש. הפעם האחרונה בה הוזכר הסרט על ידי סטודיו Khara האחראי עליו הייתה באפריל 2017 בה אשרו שהסרט אכן נמצא בתהליכי הפקה (מלבד הויזואל הבא שנחשף ביולי של אותה השנה ולא אומר יותר מדי).

כעת באופן מפתיע חושף טיזר חדש (ע"פ ANN, לא ברור לי היכן ואם ניתן למצוא את הטיזר הנ"ל ברשת) שהסרט ייצא ב 2020 – זה עוד רחוק, אבל זה עדיין תאריך. אני לא אתפלא אם מדובר בדצמבר של אותה שנה, או אם התאריך יידחה שוב, אבל אפשר להתנחם בכך שסופסוף מדברים עליו אני מניח.

בנוסף, בפוסט שפרסם הסטודיו נחשפה רשימה של הצוות שיעבוד על הסרט וכן עיצובי קונספט עבור רובוט חדש בשם Unit 08. אני אישית פחות התחברתי לעיצוב, אבל אתם מוזמנים להתרשם בעצמכם:

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-20/next-shin-evangelion-film-teaser-reveals-2020-opening-date/.134484

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-20/new-shin-evangelion-film-reveals-additional-staff/.134511


אנימה חדשה ל Spice & Wolf

לפני שאתם קופצים מהתרגשות – לא מדובר בעונת המשך לסדרת הטלוויזיה (שאני כבר חייב להשלים מתישהו), אלא בפרויקט צדדי שיבוסס על טכנולוגיה של מציאות מדומה (VR). היוצר המקורי, איסונה האסקורה, יכתוב את התרחיש לפרויקט החדש (לא ברור אם את התסריט עצמו), והמדובבים מסדרת האנימה יחזרו גם כן.

האנימה החדשה מיועדת להגיע למשקפי ה HTC VIVE וכן ל Oculus Rift בתחילת 2019 וע"פ הכתבה ניתן יהיה לצפות בה גם ללא משקפי VR. האמת שקצת מפתיע שהיא לא הוכרזה ל PS-VR, שנראה שעד עכשיו לא מקבלת יותר מידי יחס מהתעשייה.

לא ברור לי איך כל עניין ה VR הזה אמור לעבוד באנימה, וכנראה שאין מה לצפות למשהו מיוחד שיהיה הרבה מעבר לגימיק שמסתמך על אותה טכנולוגיה, אבל מי יודע, אולי זה יהיה ניסיון מעניין, ואולי ההעלאה של הפרנצ'ייז לכותרות שוב תשפיע גם על ההחלטה לקבלת סדרת המשך מתישהו.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-16/spice-and-wolf-gets-vr-anime-in-early-2019/.134344


Citrus מסתיימת

עוד סדרה שאני צריך כבר להשלים זו Citrus, לה יצאה אנימה בינואר האחרון שכללה 12 פרקים אותם הבטחתי לעצמי שאני אראה – ואני עוד אגיע לזה!

כעת מנגת היורי עליה מבוססת הסדרה מגיעה לסיומה אחרי 6 שנים של פרסום והצ'אפטר האחרון שלה יגיע ב 18 באוגוסט. לא נאמר שהסדרה בוטלה, וגם ממה שידוע לי היא דיי פופולרית, כך שאני בספק, אבל אני מקווה שהיא תקבל סיום הולם.

אולי כעת כשהמנגה מסתיימת יתנו עונה נוספת לאנימה שתסיים את הסיפור?

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-17/saburouta-citrus-manga-ends-on-august-18/.134284


פינת הטריילרים

טריילר נוסף למשחק One's Justice של Boku no Hero Academia חושף קטעים מסיפור המשחק (וספויילרים למי שעוד לא צפה בחצי הראשון של העונה השלישית) ואפשרויות קסטומיזציה לדמויות. המשחק כאמור ייצא באוקטובר הקרוב לקונסולות ה PS4, XB1, Switch ול PC.

הסרט I Want to Eat Your Pancreas מקבל שני טריילרים חדשים שחושפים את שיר הנושא "Fanfare" של להקת sumika. הסרט יגיע לאקרנים ביפן ב 1 בספטמבר. כמו כן נחשף ויזואל חדש.

נטפליקס יוצאת בקמפיין חדש ביפן בה היא מפרסמת כ 100 ציטוטים זכורים מתוך 60 סדרות וסרטי אנימה הניתנים בשירותיה (לא ספרתי כמה מהם זמינים גם בישראל, אם כי ההיצע לאחרונה הולך וגדל).

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s