סק"ש 2018 – שבועות 25-28

הרבה קרה כאן כשלא הייתי.


חלק 5 של ג'וג'ו מקבל אנימה

נתחיל עם ההכרזה הגדולה ביותר שהייתה החודש ללא כל עוררין – כמעט שנתיים לאחר שהסתיימה האנימה האחרונה של ג'וג'ו שכסתה את החלק הרביעי של המנגה, Diamond wa Kudakenai, המעריצים סופסוף קיבלו את מבוקשם.

האנימה החדשה שתכסה את החלק החמישי במנגה, Ōgon no Kaze (Golden Wind), תתחיל את שידוריה כבר בעונת אוקטובר הקרובה. מעריצי ג'וג'ו מעבר לים שנכחו בכנס Anime Expo זכו גם לצפות בפרק הראשון בהקרנה מיוחדת לפני כולם – הקנאה. טריילר ראשון כבר יצא וכן רשימה של קאסט המדובבים.

לו הייתי מכיר את הסיפור קצת יותר לפרטים יכולתי להרחיב את דעתי בנושא, אבל כיוון שאני עדיין באמצע האנימה של החלק השלישי, אין לי יותר מדי מה להגיד חוץ מזה שנראה שהתזמון שלי להתחלת הסדרה היה טוב ושאני מצפה לחלק החדש.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-21/jojo-bizarre-adventure-part-5-golden-wind-manga-gets-tv-anime-in-october/.133202

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-05/jojo-bizarre-adventure-golden-wind-anime-6-main-cast-members-revealed/.133828


ברולי מגיע לסרט של Dragon Ball Super

עוד חדשה מרעישה, והפעם אחת שקצת מעוררת מחלוקת בקהל המעריצים. על הסרט החדש של Dragon Ball Super כבר דובר רבות, וגם אני הייתי בהייפ מרגע שקיבלנו את ההצצה לסגנון האנימציה ועיצובי הדמויות החדשים. הפעם גם נחשפים סופסוף שם הסרט, הלוגו שלו, ויז'ואל ראשון וכן זהות הנבל המרכזי.

הסרט ייקרא Dragon Ball Super: Broly ויכיל, איך לא, את הסופר סאייה האגדי והשרירי הכה אהוב על כולם. אישית דיי התאכזבתי לגלות ששוב בחרו להחזיר אחד מהנבלים הנוסטלגיים של Dragon Ball Z, וספציפית את ברולי שכבר קיבל שלושה סרטים שונים (כשהאחרון עם ביו-ברולי היה דיי מביך) ומעולם לא היה נבל מי יודע מה לדעתי פרט לעיצוב המאוד מגניב שהכין לו אקירה טוריאמה טוריאמה.

אם כבר טוריאמה, יוצר המנגה שהובא כדי לכתוב את התסריט שלח דרך האתר הרשמי של הסרט מסר למעריצים, שאולי יכול להעלות קצת את מידת האופטימיות לגבי מה שמתוכנן בסרט הקרוב:

Everyone, do you know who Broly is?

He appeared only in past anime films, and is a ridiculously strong Saiyan. I am told I only drew his design; at that time I was mostly uninvolved with the anime, and so I completely forgot the details.

Even now it seems Broly is still very popular not just in Japan, but overseas as well, and because of that, the supervisors suggested, "Why don't we make the movie about Broly this time?"

At that time I was shown the film, and I felt that it would become really interesting depending on how it's arranged, so we started talking immediately about including [Broly] into the Dragon Ball Super series.

In order to not disappoint Broly fans, I was conscious of Broly's past image, while also giving him new aspects, and I think he ended up as a fascinating Broly.

Of course, the film won't just show amazing battles — it will also show what kind of fate Goku, Vegeta, and Broly will follow when they meet; how the Frieza Army is connected; and the history of the Saiyans — the content of the film is dramatic and has a huge scale.

That greatest Saiyan, Broly, appears!
There will be lots of other content that will be included for all the fans, so please look forward to it and wait a little longer until it is complete!!

אני לא בטוח אם מדובר בריבוט לדמות של ברולי, אבל לפי דבריו של טוריאמה והעובדה שבניגוד לסרטים של Z, גם הסדרה של Dragon Ball Super וגם הסרט הקרוב נחשבים כקאנון (כלומר חלק רשמי מעולם הסדרה) זאת אפשרות שמאוד תתכן כדי להפוך אותו לחלק מהסיפור החדש. נזכיר גם שכבר ראינו בארק האחרון של הסדרה את קייל מיקום 6 שלה היו כוחות מקבילים לאלו שאנחנו כבר מכירים אצל ברולי, מה שעשוי להעיד על כוונה מוקדמת לחשוף אותו בתור המקביל אליה ביקום 7.

למרות שכל הרעיון עדיין לא יושב אצלי יותר מדי טוב, אני חייב להודות שלהכניס סייאני חדש נוסף ליקום של דרגון בול לא ממש עבד בפעמים האחרונות (כמו במקרה של טארלס או הסייאנים של יקום 6), אז אולי הבחירה באחד שכן הצליח ליצור רושם חיובי היא בחירה חכמה – רק נקווה שלא יהיה לנו עוד ביו ברולי.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-09/dragon-ball-super-film-reveals-dragon-ball-super-broly-title-visual/.133123


ההכרזות של סטודיו Trigger

על הבמה שנתנה לאנשי הסטודיו בכנס Anime Expo הם דאגו להכריז על סדרת אנימה מקורית וחדשה בשם Promare שעתידה לטענתם להיות באווירה דומה לזו של Kill la Kill ו Tengen Toppa Gurren Lagann.

גיבור הסדרה ייקרא גאלו (Galo), והוא יהווה גיוס חדש בצוות חילוץ כלשהו. תמונתו של גאלו פורסמה וקשה להכחיש את הדמיון לקאמינה מגורן לגאן.

בנוסף תכיל האנימה, שוב, רובוטים שהפעם יקראו "Matoi-Tech" על שם דגלי המאטוי הנם השתמשו בתקופת האדו, ועיצובם (לפחות כפי שנראה בויזואל למטה) נותן תחושה שהאנימה תנסה לעשות שילובים מעניינים בין טכנולוגיה חדשנית לעיצובים היסטוריים.

אני מקווה שהסדרה לא תהיה יותר מדי גורן לגאן ותוכל לעמוד בזכות עצמה, אבל בינתיים אני לא רואה סיבה לחשוש – זה נראה מעולה.

עוד הכריזו בטריגר על פתיחת עמוד Patreon בתקווה למנף את ייצור המרצ'נדייס לפרויקטים של הסטודיו בעזרת תמיכת המעריצים. הודעתם המלאה של טריגר בנושא:

We're a studio that strives for a global audience and values communications with our fans. If you've been in a creative business, I bet we can all relate that a simple feedback is all it takes to make our day great. However, there's no denying at times we wished we had an extra buck or two. There's been one too many incidents where we had to give up a merchandise idea because it was unprofitable, or simply due to lack of funding. That's where you and Patreon comes in! With your support, we would like to forward funds into various aspect of the studio. Possibly a new line of merchandise, attending/conducting more events, or simply providing a little more to our staff.

אלו שירשמו ל Patreon של טריגר ויתרמו דולר אחד בחודש יקבלו גישה לציורים באיכות גבוהה מבית הסטודיו, ואלו שיתרמו 5 דולרים יקבלו גם גישה לקבצי ה psd, ai וקבצי ה clip studio – הצעה מאוד מפתה עבור אומנים דיגיטליים. ברגע שהסטודיו יגיע לרווח של 1500$ בחודש יחלו גם לבצע שידורי סטרימינג חיים בהם יראו את תהליך העבודה של האומנים והאנימטורים שלהם.

בסך הכל נראה שטריגר מנסים מודלים כלכליים חדשים ויהיה מעניין לראות אם סטודיואים נוספים ילכו בעקבותיהם. לתעשייה זה נשמע כמו מיזם מבורך שיאפשר למעריצים לתמוך בסטודיו באופן ישיר, גם אם בסכומים קטנים יחסית.

הכרזה אחרונה שנתן הסטודיו היא על משחק חדש של Kill la Kill שמיוצר על ידי Arc System Works ויגיע ב 2019 ל Steam ולקונסולת ה PS4. המשחק יקרא "Kill la Kill: If" ויכיל סיפור חדש שאותו יחזור לכתוב קאזוקי נקאשימה. בינתיים שוחרר טריילר שנראה לא רע בכלל.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-06/trigger-reveals-more-details-on-promare-anime/.133947

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-07/studio-trigger-launches-patreon-page/.133961

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-06/kill-la-kill-game-trailer-reveals-ps4-pc-release-in-2019/.133866


סרט חדש ל Violet Evergarden

לאחר שפרסמו ב Kyoto Animation טיזר לקראת "פרויקט חדש" הקשור ב Violet Evergarden, כעת נחשף שמדובר בסרט קולנוע שיגיע בינואר 2020. להכרזה לווה טריילר המכיל קטעים מתוך הסדרה (כנראה כי עדיין אין משהו ממשי להראות מהסרט, דיי הגיוני בהתחשב בתאריך הצפוי שהוא עדיין בשלבי הפקה מוקדמים), ובנוסף ויזואל ראשון.

מה שלא יהיה, אני חושב שאפשר להגיד בביטחון שהסרט לפחות יראה מצוין – אם סדרת האנימה נראתה כל כך טוב בתקציב של סדרת טלוויזיה, קשה לדמיין מה קיואני מתכננים עבורה במעבר למסך הגדול. בנוגע לסיפור – מניח שאפשר להתחיל להכין את הממחטות כבר מעכשיו.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-01/violet-evergarden-film-announcement-video-reveals-same-time-period-release-worldwide-in-january-2020/.133671


Doki Doki Literature Club יוצר סערה באנגליה

מקרה התאבדות של נער בן 15 מהעיר סנדרלנד שבאנגליה הוביל לכך שנשלחה אזהרה למורים מחנכים בבתי הספר העירוניים בנוגע למשחק, זאת לאחר שבחקירת האירוע נמצא כי הנער שיחק בו.

בדיווח בעיתון נאמר ש Doki Doki Literature Club מכיל תכנים אובדניים ואלימים שעלולים להוביל לפגיעה עצמית, ושלמרות האזהרה בתחילתו העובדה שמדובר במשחק תמים למראה שמכיל בנות חמודות גורם לצעירים להימשך אליו.

הדיווח על המקרה הגיע גם לרשת ה BBC שדנה בו כ 13 דקות בהן הועלו טענות שהמשחק מהווה סיכון עבור ילדים.

בתור אחד ששיחק במשחק (כפי שאתם בטח יודעים), קשה לי להאמין שאדם בריא בנפשו באמת יושפע ממנו בצורה כזו, אבל אני תוהה עד מתי ימשיכו להאשים ברצינות שכזו סרטים ומשחקי וידאו המכילים מראש אזהרות והגבלות גיל.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-23/warning-issued-in-sunderland-regarding-doki-doki-literature-club-game/.133325

https://www.animenewsnetwork.com/interest/2018-06-30/bbc-report-on-doki-doki-literature-club-game-controversy/.133608


רצף הכרזות של עונות המשך

נראה שטרנד ה split-cour בו סדרה משודרת למשך עונה אחת של 12 פרקים וחוזרת בהפרש של עונה או שתיים לאחר מכן צבר תאוצה האביב הזה. בנוסף ל Tokyo Ghoul:re שכבר הוכרז שתמשיך באוקטובר ול Shokugeki no Soma: San no Sara שסיימה לא מזמן את חציה השני, ישנן עוד שלוש סדרות מעונת האביב שיחזרו אלינו ממש בקרוב.

הראשונה היא Golden Kamuy שתחזור באוקטובר הקרוב, ויחד איתה גם החצי השני של Souten no Ken Regenesis. כמו כן בינואר תחזור לשידור Piano no Mori.

ומעבר לאותו טרנד ישנן סדרות אחרות שהוכרזו שהולכות לחזור אל המסך בקרוב: עונה חדשה ל Ace Attorney איכשהו קבלה אור ירוק (נראה שביפן העונה הראשונה התקבלה יותר טוב מאשר אצל הטוקבקיסטים המערביים), סרט המשך לסדרת מונוגטארי שייקרא Zoku Owarimonogatari וסרט ל Yuri!!! on Ice הפופולרית שייקרא Ice Adolescence ויגיע ב 2019.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-25/golden-kamuy-anime-gets-2nd-season-in-october/.133374

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-25/fist-of-the-blue-sky-regenesis-anime-2nd-season-to-premiere-in-october/.133401

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-01/the-piano-forest-anime-gets-2nd-season-in-january/.133668

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-06/ace-attorney-anime-2nd-season-visual-october-6-premiere-revealed/.133941

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-06/zoku-owarimonogatari-anime-reveals-visual-fall-theatrical-premiere/.133944

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-01/yuri-on-ice-anime-film-reveals-staff-title-2019-date-visual/.133649


נחשף ה One-shot של קובו טיטה

לאחרונה דווח שיוצר בליץ' עובד על One-shot שיפורסם במגזין Shounen Jump, וכעת נחשף שמו וציור ראשון. העבודה תקרא Burn the Witch ותכלול 62 עמודים שעל פי הדיווח ייצאו ב 14 בחודש (כלומר ממש היום).

מעריצים רבים כבר התחילו לזהות דמיון בין הדמויות שבציור לאלו של הסדרה הקודמת, בעיקר הדמות השמאלית שנראית כמו גרסה נשית של ביאקויה, אבל היי, זה לפחות לא מחזור רע כמו שהירו מאשימה, יוצר פיירי טייל, עשה לאחרונה במנגה החדשה שלו.

אני לא יודע אם לקובו יש כוונות להפוך את ה One-shot הזה לסדרה אם יצליח, והאם ל Jump עצמם יש כוונה שכזו, אבל בוודאי אקרא אותו מתוך סקרנות.

אותו גיליון של Jump שבו יוצא הוואן-שוט אגב הוא גיליון מיוחד לכבוד חגיגות ה 50 למגזין, ובכריכה שלו ניתן למצוא ציורים של מנגקות שעבודתם מתפרסמת במגזין כאשר הציורים מכילים את דמויות המנגה שלהם יחד עם דמויות של מנגות וותיקות – למשל יוצר וואן פיס, אייצ'ירו אודה, צייר את לופי ביחד עם גוקו ויוצר בוקו נו הירו אקדמיה, הוריקושי קוהיי, צייר את דקו ביחד עם נארוטו.

ואם נחזור רגע לבליץ' – לאלו שחששו שדמויות הסדרה לא יופיעו במשחק החדש Jump Force – אפשר להרגע. כבר הוכרז שאיצ'יגו יגיע למשחק כפי שהופיע בארק האחרון של המנגה, וביחד איתו גם אייזן ורוקיה.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-27/bleach-tite-kubo-unveils-burn-the-witch-1-shot-manga/.133493

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-07-01/rukia-aizen-join-jump-force-crossover-game-as-playable-characters/.133670

https://www.animenewsnetwork.com/interest/2018-07-13/new-old-heroes-hang-out-on-weekly-shonen-jump-50th-anniversary-issue-cover/.134237


סרט חדש לסוניק הקיפוד עם ליהוקים מפתיעים במיוחד

הסרט של Paramount Pictures צפוי להביא אל המסך הגדול את הקיפוד הכחול והזריז של SEGA שכולנו אהבנו לשחק בו בילדותנו. מדובר בסרט לייב אקשן ועל פי התיאור סוניק יהיה "עבריין צעיר שיוצא להרפתקאות בסביבה כפרית ביחד עם שוטר מקומי" – לא ממש נשמע כמו המשחקים, אבל שיהיה.

הסרט ככל הנראה ישלב CGI עבור הדמויות והוא צפוי לצאת בנובמבר 2019.

ליהוק אחד שאושר כבר במאי הוא ג'יימס מרסדן (ששיחק את צייקלופ בסרטי X-Men ולאחרונה כיכב גם ב Westworld),  שעוד לא ברור את מי הוא ישחק (אולי את השוטר?), וליהוק אחר שאושר כעת הוא של הקומיקאי ג'ים קארי שיכנס לנעליו של הנבל דוקטור אגמן.

לא חושב שאפשר לפתח ציפיות לגבי הפרויקט הזה, אבל נחכה לטריילר ומידע נוסף כדי לשפוט. אולי לפחות בזכות קארי יהיה מצחיק?

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-19/paramount-ceo-sonic-the-hedgehog-is-juvenile-delinquent-in-upcoming-film/.133111

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-29/jim-carrey-joins-sonic-the-hedgehog-film-as-robotnik/.133607


פינת הטריילרים

נתחיל הפעם בלשפוך את כל מה שקשור ב Boku no Hero Academia – ויש לא מעט. החצי הראשון של העונה השלישית המשודרת כעת הסתיים, ובחצי הבא אנחנו נכנסים לארק חדש בשם "Pro Hero Provisional License Exam" ונקבל גם פתיח חדש של Lenny code fiction שייקרא Make my story (אותו ניתן לשמוע בטריילר). כמו כן פורסם ויזואל לארק החדש.

עוד טריילר קצר לסרט החדש שמגיע ב 3 באוגוסט הקרוב. בנוסף פורסמו עיצובי דמויות ותלבושות עבור הסרט.

וטריילר חדש וקצר למשחק "One's Justice" חושף תאריך יציאה ב 26 באוקטובר.

ועכשיו כשסיימנו עם בוקו נו הירו, יש טריילר חדש למשחק Pokemon: Let's Go והוא פשוט נראה מקסים. לא שזה ישכנע את האנשים שוויתרו עליו (וקצת בצדק) בגלל החוסר במערכת הקרב המסורתית מול פוקמונים פראיים שהחולפה במערכת הפשוטה יותר לתפיסת פוקמונים שהוצגה ב Pokemon Go. כל כך חבל.

סטודיו Kyoto Animation מתכנן סדרה חדשה – וזה תמיד מעורר ציפיות. הפעם הסטודיו יעבד את הנובל Tsurune: Kazemai Kōkō Kyūdō-bu (Tsurune: Kazemai High School's Archery Club) העוסק כמובן בקשתות, והאנימה תעלה לשידור באוקטובר הקרוב.

טריילר חדש לעונה השלישית של Sword Art Online עבור מי שעדיין לא התייאש או החליט שהוא שונא את הסדרה מעמקיי נשמתו משום מה – האמת שזה נראה דיי מרשים ואני חייב להודות שהמוזיקה עושה לי את זה. גם ויזואל חדש שוחרר לסדרה שתעשה באוקטובר.

סדרה נוספת שתגיע באוקטובר היא Bloom Into You המבוססת על מנגת יורי באותו השם.

משחק חדש של Tokyo Ghoul:re מגיע למחשב האישי דרך Steam ולקונוסולת ה PS4 ולשם שינוי לא מדובר במשחק מכות אחד על אחד ונראה שגם לא מוסו. המשחק יכיל את הסיפור של טוקיו גול וגם את זה של רי והוא ייצא בחורף הקרוב וייקרא Tokyo Ghore:re Call to Exist.

משחק אחר, או יותר נכון Visual Novel שיוצא בקרוב הוא Steins;Gate Elite שיהווה חידוש ל VN המקורי בשילוב עם סצנות אנימה חדשות. סרטון חדש מציג את פתיח המשחק שצפוי להגיע לקונסולות ה PS4, PS Vita ו Nintendo Switch בספטמבר ביפן ובשנה הבאה במערב.

לאלו מכם שהיו מאוכזבים מחסרונה של Steins;Gate 0 השבוע יכולים להתנחם בויזואל חדש לקראת החצי השני של הסדרה, המציג את אוקאבה בחלוק המעבדה הלבן והמקורי שלו ופוזת הואין-קיומה (שאני לפחות מאוד התגעגעתי אליה) – מה שאולי מעיד על התפתחות אופטימית יותר בקו העלילה.

אני לא חובב גנדאם, אבל הסרט החדש Mobile Suit Gundam Narrative (Kidō Senshi Gundam NT) נראה דיי מרשים. הסרט צפוי לצאת בנובמבר ביפן.

סרט נוסף שקיבל טריילר הוא Penguin Highway של סטודיו Colorido המעבד נובל באותו השם. הטריילר מציג את שיר הנושא של הסרט, "Good Night" והרבה פינגווינים – ומשום מה זה נראה כל כך קסום שפשוט בא לי לצפות בזה כבר. הסרט יעלה לאקרנים ביפן ב 17 באוגוסט.

וסרט אחרון הוא של סטודיו Ponoc, זה המורכב מיוצאיו של סטודיו גיבלי ואחראי על "מארי המכשפה". הסרט החדש Modest Heroes יגיע לאקרנים ב ביפן ב 24 באוגוסט.

ונסיים בויזואל חדש של Emiya-sanchi no Kyō no Gohan, כי זה תמיד עושה טוב על הלב.


ופינת ה"למה זה קיים?" השבועית – פרסומת חדשה "מאריכה" קצת את סצנת הסיום של דרגון בול סופר… כדי למכור מקררים.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s