עונת קיץ 2018

קצת מוקדם אני יודע, אבל כיוון שכנראה לא אוכל לכתוב על כך במועד קרוב יותר – עדיף מוקדם מאשר מאוחר.


אז עונת הקיץ מתקרבת, ובתחילת החודש הבא יחלו להגיע סדרות אנימה חדשות שיחליפו את הקיימות שמגיעות לסיומן. כמו בכל עונה אספתי לעצמי רשימה של סדרות שתפסו את העין שלי מתוך ההיצע החדש (שלא אכסה את כולו), אשר הייתי מעוניין לצפות בהן ואני חושב שיש להן פוטנציאל לספק את הסחורה. כמו כן אציין שלמרות שישנן סדרות המשך שבוודאי יתפסו הרבה תשומת לב – במידה ולא צפיתי בעונות הקודמות לא אוכל לכתוב עליהן (אתם מוזמנים בכל אופן להגיד את דעתכם ולהמליץ על סדרות נוספות בתגובות לכתבה).

וכמו בכל עונה – לא אוכל לצפות אפילו בכל הרשימה הזאת, ואכניס ללו"ז הצפייה שלי את מה שניתן כאשר לאחרות אקווה להגיע בהמשך. הפעם בלו"ז הצפייה מתפנה לי מקום אחד בלבד כאשר Yowamushi Pedal: Glory Line תסתיים, ויש עוד מקום פוטנציאלי נוסף במידה ותסתיים גם העונה הנוכחית של Shokugeki no Soma (שנכון להרגע עדיין לא נמסר מספר הפרקים שלה משום מה, לא מבין מה נסגר עם זה).


אז הסדרה שתיכנס ללו"ז שלי, באופן לא מפתיע במיוחד היא:

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) Season 3

עונה שלישית לסדרת האנימה המגה-פופולארית על טיטאנים שאוכלים אנשים. תגידו מה שתגידו עליה, אני נהנתי בכל פרק ופרק במהלך העונות הקודמות של פצצת האנדרנלין הזאת, ואני לגמרי מחכה לעונה החדשה. זוהי סדרת הדגל של סטודיו WIT ואין ספק שמבחינה הפקתית היא תהיה מושקעת לפחות כמו קודמותיה, ולמרות שמעריצים רבים של המנגה כבר טרחו להודיע בכל חור באינטרנט שמדובר בחלק היותר משעמם שלה שיעובד בעונה הזאת – נראה שמתוכננים שינויים כדי לפצות על כך, ואני נשאר אופטימי לגבי זה.

כמו כן, בניגוד לעונה הקודמת והקצרה הפעם מתוכננים לא פחות מ 24 פרקים מה שיאפשר לה לדחוף קצת יותר תוכן ולהתקדם בצורה רצינית בעלילה. העונות הקודמות העלו בעיקר שאלות ורמיזות על מה שמתרחש בעולם הסדרה – הפעם אני מקווה לקבל קצת תשובות.

הסדרה תעלה לאוויר ב 23 ביולי.

הסדרה הנוספת שתיכנס ללו"ז שלי אם אכן יתאפשר:

Grand Blue

סדרת האנימה הזו מבוססת על מנגה שהומלצה לי בחום כבר זמן מה ושדחיתי את הקריאה שלה בעקבות האנימה המתקרבת. מדובר בקומדיה ו Slice of Life, לא בדיוק הז'אנרים האהובים עליי, אבל כבר הרבה זמן שלא ראיתי משהו קליל שכזה באופן שבועי ואני חושב שזה יהיה שינוי מרענן לחופשת הקיץ – מה גם שמדובר בסיינן, וזה תמיד טוב.

הסדרה מתרחשת בעיירת חוף וסובבת סביב איורי קיטהארה שמתחיל את שנתו הראשונה באוניברסיטה שעובר לחיות אצל דודו בחנות הדייג Grand Blue ומצפה בכיליון עיניים לחייו הסטודנטיאלים בחברת בנות יפהפיות, אלא שדברים לא ממש מתנהלים כמתוכנן.

הסדרה תעלה במהלך חודש יולי, מספר הפרקים טרם הוכרז.

סדרות מומלצות נוספות:

Overlord III

עונה שלישית לסדרת ה"נתקעתי במשחק רשת" המוצלחת של סטודיו Madhouse, בה לגיבור לא ממש אכפת למה הוא נתקע באותו משחק אותו הוא מחליט להפוך לממלכה שלו. אוברלורד היא אולי הסדרה היחידה בז'אנר שהתקבלה כל כך בחום בשנים האחרונות, וכנראה שיש לזה סיבה. את העונה הראשונה חיבבתי מינוס, אבל יש לזה פוטנציאל והבנתי שזה משתפר, אז אשמח לתת לה ניסיון נוסף. אני עוד צריך להשלים את העונה הקודמת כך שאני מקווה לצפות בשתיהן יחד מתישהו בקרוב.

הסדרה תעלה במהלך חודש יולי, מספר הפרקים טרם הוכרז.

Yuragi-sou no Yuuna-san

זוהי סדרת הארם, ומי שלא נאה לא יכול לדלג הלאה – לי דווקא אין בעיה עם זה כלל. מדובר באדפטציה למנגה של שונן ג'אמפ, והחיים למדו אותי שתמיד שווה לשים עין על אדפטציות למנגות שלהם.

הסיפור הוא על פויוזורה קוגראשי, בחור בעל יכולת לראות רוחות והוא רדוף על ידן מאז שהיה ילד. קוגראשי הוא עני, הומלס ושואף לחיי תיכון נורמלים. בעודו מחפש בית הוא נתקל בבית הבראה זול המאוכלס על ידי נערות יפות, שהיה בעבר ידוע במעיינות החמים שלו. ישנה בעיה אחת -הוא רדוף על ידי רוח של נערת תיכון בת 16 בשם יונה המתגוררת בחדרו. קוגראשי מחליט לעזור ליונה לפתור את העניינים הלא גמורים שיש לה בעולם החיים כך שתוכל לעבור לעולם הבא בנחת ולא תגיע לגהנום.

הסטודיו הוא Xebec שאני לא ממש זוכר מהם משהו מלהיב בשנים האחרונות, אבל גם לא זכורות לי מהם אכזבות מיוחדות. למרות שאין ספק שמדובר בסדרת אצ'י זולה – אם המנגה הצליחה להחזיק עד עכשיו בג'אמפ מתחילת 2016, כנראה שיש בה משהו ואני סומך על זה שהיא משעשעת מספיק.

הסדרה תעלה ב 14 ביולי, מספר הפרקים טרם הוכרז.

Banana Fish

למרות איך שהשם שלה נשמע – הפעם מדובר בסדרה רצינית יותר. מדובר באדפטציה של סטודיו MAPPA האיכותי לסדרת מנגה משנות ה 80 על בחור בן 17 בשם אש שהמטרה שלו בחיים היא לא ממש להיות מאסטר פוקימון. אש חווה התעללות בילדותו שגרמה לו לברוח ממשפחת האצולה בה גדל וספציפית מאביו המפלצתי, אך נראה שזה לא ממש עוזר לו להתחמק מצרות.

מדובר בדרמת אקשן המוגדרת כשוג'ו – אין הרבה שילובים כאלה ויהיה מאוד מעניין לראות איך זה ייצא. כמו כן, אדפטציות מודרניות למנגות ישנות שנשכחו זה תמיד בשורה משמחת. הטריילר נראה מצוין וזו אכן נראית כמו סדרה שיושבת על MAPPA כמו כפפה, ואני בקלות מוכן להתערב שמדובר באחד הלהיטים הגדולים של הקיץ.

הסדרה תעלה ב 6 ביולי ויהיו לה 24 פרקים.

Back Street Girls

סדרת סיינן קומית שנראית משוגעת במיוחד ומעבדת מנגה באותו השם.

הסיפור מתמקד בשלישייה של חברי יאקוזה שאכזבו את הבוס שלהם פעם אחת יותר מידי ולכן הוא משאיר להם 2 ברירות: או להרוג את עצמם או לבצע ניתוח לשינוי מין ולהתחיל קריירה כבנות איידול.

עם כמה שזה נשמע ביזארי, זה עשוי דווקא להיות מצחיק ביותר. הטריילר נתן לי קצת וייב של Prison School אותה נורא אהבתי, ולמרות שזה נראה דל תקציב עדיין יש לזה חן מסוים והקיצוניות שבקונספט הזה עלולה להתברר כהצלחה.

הסדרה תעלה ב 3 יולי, מספר הפרקים טרם הוכרז.

Happy Sugar Life

עוד אדפטציה לסדרה שנראית דיי מטורפת. הפעם מדובר בסדרת איימה.

נערה פסיכופטית בשם סאטו מאטסוזאקה מתאהבת בילדה קטנה בשם שיו, והיא מוכנה לעשות הכל בשביל להגן על הקשר ביניהן – כולל רצח ופשעים נוספים.

זאת כנראה לא סדרה שתתאים לכל אחד, ואני לא מצפה ממנה להרבה הגיון ולאיזה סיפור מרתק במיוחד, אבל האיימה נראית עשויה היטב, המוזיקה מצמררת וקאנה האנזוואה בתפקיד הראשי – מי צריך יותר מזה?

הסדרה תעלה במהלך חודש יולי, מספר הפרקים טרם הוכרז.

Tenrou: Sirius the Jaeger

עוד סטודיו שתמיד שווה לעקוב אחריו הוא P.A. Works. הפעם נראה שהחליטו לנטוש את רצף סדרות הסלייס אוף לייף שלהם וללכת על סיפור אקשן על טבעי עם ערפדים.

הסדרה מתרחשת ב 1930 כאשר קבוצה בשם "Jaegers" (לא מצאתי דרך נורמלית לכתוב בעברית ואני כבר מתאר לעצמי שזה ישמע מוזר ביפנית) נוחתת בטוקיו על מנת לצוד ערפדים. הדמות הראשית הוא בחור בשם יוליי, איש זאב שהוריו נרצחו על ידי ערפדים, ועם כמה שהעלילה נשמעת גנרית – זה כן נראה טוב, אז הייתי בכל זאת נותן לזה ניסיון.

הסדרה תעלה במהלך חודש יולי, מספר הפרקים טרם הוכרז.

ולקינוח קצת גילטי פלז'ר

אני אוהב סדרות ספורט. 2 סדרות ספורט עולות העונה ולשם שינוי בכיכובן של נשים. אם יש לכם זמן פנוי ולא אכפת לכם להרגיש אשמים – גם Harukana Receive שעוסקת בכדורעף חופים וגם Hanebado! שעוסקת בבדמינטון הן כנראה בשבילכם, ואי אפשר להגיד שהן לא נראות דיי מרשימות יחסית למה שהן מציעות. מה שבטוח, הן לא יעזרו לכם להפסיק להזיע בקיץ החם הזה.

אם שואלים – לא אני שלחתי אתכם לצפות בזה. בכלל לא.

זהו לבינתיים. חושב שיש לנו היצע לא רע בכלל בקיץ הזה, וכמו תמיד אני מקווה שאגיע לצפות לפחות ברוב הרשימה הנ"ל. מוזמנים לספר במה אתם הולכים לצפות, שיהיה קיץ נעים.

תגובה אחת בנושא “עונת קיץ 2018

 1. BANANA FISH בהחלט נראה משהו מעניין, אני אצפה בזה בהחלט.

  לגבי SNK 3, בגלל שהסדרה בלה בלה אני אתן לזה ניסיון של שני פרקים לראות האם זה יתפתח למשהו טוב או שאני יכול סופית להדריפ את זה.

  אמנם זה יצא לקראת סוף העונה, אבל העונה השלישית של FLCL נחשבת עונת קיץ, אז זה גם משהו שאני מתכנן לראות.

  עוד משהו מעניין שמצאתי זה "Hataraku Saibou" ("תאים בעבודה", אם להסתמך על השם האנגלי). בגדול זה כמו הסדרה "החיים" שהייתה בחינוכית, רק אנימה. נשמע מספיק מעניין בשביל שאני אצפה בזה (מה גם שמדובר ב-David Production, למרות שמהם יש לי דרישות אחרת…)

  שיהיה קיץ בריא ומרתק!

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s