סק"ש 2018 – שבוע 22

השבועיים האחרונים לצערי היו עמוסים מכדי לאפשר לי לעדכן כאן מעבר לסק"שים, וכמו כן  הנפילה המצערת של MyAnimeList (עליה ארחיב בהמשך הכתבה) מנעה ועדיין מונעת ממני לעדכן את הפרופיל שם ולתת לקוראים אינדקציה למצב. אל דאגה, כן יצא לי להתקדם בסדרות השבועיות שלי וגם בג'וג'ו אני כבר לקראת סיום ובתקווה אסיים איתה כבר השבוע ואכתוב את הסקירה. מיד אחריה ארים את הסדרה DARLING in the FranXX שאני רוצה לראות כבר הרבה זמן, אבל בספק שאספיק לכתוב עליה (או בכלל לסיים אותה) לפני שאצא לתקופת הבחינות.

סקירה נוספת שמתוכננת היא על הארק האחרון במנגה של Shokugeki no Soma שהסתיים לפני כשבועיים – עליו רציתי לכתוב עוד אז, אבל גם חוסר הזמן וגם הרצון שלי לחכות ולראות קודם אם הסדרה כולה מסתיימת או ממשיכה גרמו לי לדחות את הכתיבה, ואני מקווה שאגיע גם אליה השבוע.

חלק מהזמן שלי הושקע גם בדברים אחרים שאני עובד עליהם בהקשר של הבלוג ובהקשרים אחרים, אותם אפרסם במועד מאוחר יותר. בינתיים, לפחות לשבועיים הקרובים, אני עדיין כאן, ולאחר מכן אצא להפסקה למשך תקופת הבחינות הקצרה בה הבלוג יפעל במתכונת קצת שונה. אני לא יודע אם מעבר ל 2 הסקירות המצוינות לעיל צפויה כתבה נוספת עד הזמן הזה, זאת מלבד לכתבה על עונת הקיץ שאני מאוד מקווה להספיק לכתוב מוקדם מאשר מאוחר, אבל נחיה ונראה.


נפיליתה של MyAnimeList

השבוע החל בהפתעה לא נעימה כאשר האפליקציה של PocketMAL שאני משתמש בה בטלפון הנייד החליטה שהיא לא מוכנה להתחבר לחשבון שלי. כאשר נכנסתי לאתר במחשב הופיעה לי ההודעה על שינויים שנעשים ב API שדורשים שאשנה סיסמה לפני ההתחברות, אלא שגם לאחר שינוי הסיסמה הנ"ל האפליקציה בטלפון לא הצליחה להתחבר. ביום שלמחרת, עם עדכון האפליקציה, התקבלה ההודעה שעקב אותם שינויים ב API היא תפסיק לפעול עד להודעה חדשה, זאת כיוון שמדובר באפליקציית צד שלישי ו MAL לא מאפשרים את השימוש שלה כרגע. התאכזבתי לגלות, אבל כל עוד האתר קיים במחשב אני יכול לשרוד עם זה.

כמובן, גם האתר הזה כבר לא פעיל כרגע. בלי להיכנס למושגים טכניים מדי ובלי להגיד דברים שאני לא יודע על מה שקורה בהנהלת האתר – ההודעה שנמסרה לגולשים היא שהתגלו חורי אבטחה פוטנציאליים במערכת האתר, ושנעשה בידוק בנושא.

המצב לא כל כך נעים ורבים מאיתנו התרגלנו להשתמש בשירות של MAL כדי לעקוב אחר הסדרות שלנו וכדי לחפש מידע בצורה נוחה ומהירה, אבל לפחות כמו שזה נראה כרגע – המצב הנוכחי הוא בסך הכל זמני. כבר שמעתי אנשים מספידים את MAL, חושבים לעבור לשירותים חלופיים ומשווים את המצב לסגירה שנכפתה על Nyaa Torrents מוקדם יותר השנה, ולא ממש ברור לי מהיכן החיפזון. הסיפור הוא דיי פשוט בסך הכל, מערכת ישנה שצריכה תחזוק, ואני מניח שכבר בימים הקרובים האתר יחזור או שלפחות נקבל עדכון בנושא.

בסופו של דבר בואו נודה באמת – מדובר בצרות של עשירים… לא שזה אומר שאני לא מרפרש את עמוד הבית שלהם כל 10 דקות… יהיה טוב…


הכרזה רשמית – האנימה של Yakusoku no Neverland

המנגה הפופולרית של מגזין שונן ג'אמפ, Yakusoku no Neverland (או The Promised Neverland) מקבלת סדרת אנימה ועכשיו זה רשמי. אחרי שלפני קצת יותר מחודש נקנה דומיין עבור הסדרה מה שהתפרש כהכרזה לא רשמית – הפעם יש לנו גם ציוץ טוויטר המכריז על התאריך שהוא ינואר 2019.

עוד לא נמסר מי יהיה הסטודיו שיעבוד על הסדרה, אך היא תשודר ברצועת השידור של Noitamina. כמו כן האתר הרשמי של הסדרה חשף כבר סקצ'ים ראשונים ופרומו ראשון המציג פאנלים מהמנגה בליווי קולם של הדמויות הראשיות.

ככל הנראה מדובר בסדרה שתהיה אחד הלהיטים הגדולים של חורף 2019.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-27/the-promised-neverland-manga-gets-tv-anime-in-january-2019/.131883


3 מנגות ספין אוף חדשה ל One Piece

בגליון ה 25 של שונן ג'אמפ הוכרזה מנגת ספין למנגה הנמכרת ביפן שתקרא "Chin Piece" ותחל כבר השבוע. על הפרויקט החדש הופקד המנגה יושיקאזו אמאמי (Battle Spirits Burning Soul) והיא תפורסם במגזין Saikyo Jump. אמאמי כבר פרסם בחשבון הטוויטר שלו תמונה ראשונה.

לפי אמאמי וחברת Shueisha היוצר המקורי, אייצ'ירו אודה, "אישר באופן רשמי" את הסדרה – מה שלא באמת אומר הרבה מעבר לכך שהוא התיר להם להשתמש ביצירה שלו, וניתן רק לקוות שזה אומר שהרמה תהיה בהתאם.

אין לי ציפיות גדולות ממנה, ואני לא ממש בקטע של סדרות ספין-אוף צ'יביות בסגנון, אבל אולי זה בכל זאת משהו ששווה לתת לו הזדמנות.

מנגה נוספת תהיה קרוסאובר עם קבוצת היוטיוברים היפניים Fischer's. במנגה החדשה חברי הקבוצה יגיעו לעולם של וואן פיס. המנגה תצויר על ידי סמימארו אבוראקוג'י ותחל ב 3 באוגוסט.

מנגה שלישית ואחרונה היא ספין אוף אינטרנטי על דמות שנראית כמו קובי והיא תקרא One Piece Koby ni no Kobiyama: Urifutatsu Nagi no Ōhihō (Kobiyama, Who Looks Like Koby: Two Piece in a Pod). המנגה תחל ב 18 ביוני ונאקמארו יצייר את הסדרה.

שלושת המנגות הנ"ל יוצאות לכבוד חגיגות ה 21 לוואן פיס, ובנוסף אליהן נאמר שבגיליון ה 34 של שונן ג'אמפ, שייצא ב 23 ביולי, תהיה "הכרזה חשובה ומפתיעה" בנוגע לוואן פיס. האם זה קשור לארק וואנו המתקרב? אולי סרט חדש? נחיה ונראה.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-27/yoshikazu-amami-launches-one-piece-spinoff-manga-chin-piece-on-june-1/.132074

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-01/one-piece-gets-crossover-manga-with-fischer-youtuber-group-important-announcement-on-july-23/.132362

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-06-02/one-piece-gets-spinoff-manga-about-koby-lookalike-on-jump-app/.132374


יוצרי קוד גיאס מדברים על ההמשך המתוכנן

באתר V-Storage של Bandai Namco פורסמו תגובות של הבמאי גורו טאניגוצ'י והכותב איצ'ירו אוקוצ'י בנוגע לסרט האחרון בטרילוגייה הסרטים המכסים את עלילת 2 העונות של Code Geass.

אוקוצ'י אמר בתגובתו שבזמן ששודרה הסדרה הוא התכוון שסיפורו של לולוץ' יסתיים ביחד איתה, אך הסרט החדש והאחרון, לו ניתן השם "Glorification" אינו מיועד להיות הסיום אלא ההתחלה, ולכן הוא כולל כמה שינויים מהגרסה המקורית.

גם אוקוצ'י וגם טאניגוצ'י חשפו כי הם חוזרים לעבוד על פרויקט ההמשך, עליו עדיין לא חשפו פרטים חדשים, אך נראה שאם מישהו חשב שטרילוגיית הסרטים האחרונה היא מיותרת מעבר לרענון הזיכרון – אולי בכל זאת כדאי לצפות בה לפני שאותו המשך יגיע. השינויים לפי מה שהבנתי לא גדולים, אבל הם קיימים. בכל אופן, טוב לדעת שהיוצרים המקוריים יהיו אמונים על הפרויקט החדש.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-29/code-geass-writer-director-confirm-return-for-next-sequel/.132177


המנגה החדשה של הירו מאשימה נחשפת

המנגה החדשה של יוצר פיירי טייל, הירו מאשימה, נחשפה בגיליון ה 26 של Weekly Shonen Magazine והיא תקרא Eden's Zero. כבר ביציאתה היא תופץ ב 5 שפות שונות מלבד לשפת המקור: אנגלית, צרפתית, קוריאנית, סינית ותאילנדית

המגזין חשף גם ויזואל ראשון שנראה… די מוכר אני מניח. גם מבלי לצפות או לקרוא את פיירי טייל, קל לזהות את סגנון הציור של מאשימה, שסך הכל נראה לא רע, אבל יותר מדי דומה ליצירה הקודמת שלו לדעתי..

המנגה תתחיל בגיליון ה 30 של המגזין הצפוי לצאת בסוף החודש.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-29/hiro-mashima-new-manga-gets-tentative-title-simultaneous-release-in-5-languages/.132062


המשחקים החדשים של פוקימון

נראה שנינטנדו לא מחכה ל E3 והכריזה כבר עכשיו באירוע משלה על העתיד של הפרנצ'ייז המצליח, וכמו תמיד, הצליחה לעשות הרבה רעש עם כבר יותר מ 6 מיליון צפיות בטריילר ביוטיוב.

המשחק הראשון שהוכרז ייצא בשתי גרסאות מקבילות , "Let's Go, Pikachuu!" ו "Let's Go, Eevee!" וייצא כבר בנובמבר הקרוב לקונסולת ה Nintnedo Switch.

המשחק יתרכז במחוז קאנטו ובאופן ספציפית יבוסס על המשחק Pokemon Yellow מ 1998. הוא יתמוך במשחק באמצעות שלט Joy-Con יחיד ובמשחק משותף של שני שחקנים יחדיו באופן לוקאלי. בנוסף, ניתן יהיה להעביר אליו פוקימונים שנתפסו במשחק הסמארטפון Pokemon GO, כך שאם ישנם איכשהו שחקנים שעדיין התמידו במשחק מאז ועד היום – אפשר להגיד שהרווחתם.

בנוסף תציע נינטנדו תוסף של שלט בצורת פוקדור למי שרוצה להיות מובך באופן קשה כשמישהו מסתכל עליו מהצד משחק, או סתם רוצה חוויה מציאותית יותר.

בינתיים לא ממש ברור כמה מחויית המשחק המקורית תגיע גם למשחק החדש, וכבר יש הרבה וויכוחים על אופן התפיסה של הפוקימונים בגרסה החדשה. נראה שמכניקת התפיסה ממשחק הסמארטפון היא הפיצ'ר שמנסים למכור לנו בטריילר, אבל לא ברור אם צריך או לא צריך להילחם בפוקימון היריב ולהחליש אותו לפני ניסיון התפיסה. קרבות כן מוצגים בטריילר, אך לא בהקשר זה, ויהיה חבל אם המכניקה הזאת אכן לא תגיע למה שמסתמך כרגע להיות השלב הבא באבולוציה של משחקי הפוקימון.

בכל אופן, לא הייתי פוסל את המשחק על זה, ואני כן חושב שמסתמן שיש לו לא מעט חידושים להציע ושהוא נראה בגדול דיי מרשים. אני מניח שנקבל יותר מידע ב E3, אבל בינתיים זה עושה לי חשק עז לקנות סוויץ'.

משחק נוסף שעתיד להגיע לסוויץ', בנוסף לגרסה לטלפונים הניידים שתגיע ביוני, הוא Pokemon Quest, המבוסס גם הוא על מחוז קאנטו. מדובר במשחק בסוג של משחק קרבות בו תשוטטו באי הפתוח ותלחמו נגד פוקימונים פראיים. אה, ומשום מה הכל כאן בנוי בצורה של קוביות. פחות התלהבתי.

ההכרזה האחרונה של נינטנדו, וכנראה הגדולה מכולן, היא על סדרת RPG חדשה שעתידה להגיע בחצי השני של 2019, ומדובר כנראה בפרויקט הגדול ביותר של חברת פוקימון כרגע. לצערנו אין עדיין פרטים נוספים, אבל זה בהחלט נשמע מסקרן.

ואם אנחנו כבר בנושא פוקימון – השבוע הודלפה באינטרנט גרסת בטא של המשחק Pokemon Gold מ 1998, וזו כוללות עיצובי פוקימונים שנדחו בסופו של דבר, חלקם צורות קטנות/גדולות יותר של פוקימונים מוכרים, וחלקם עיצובים קודמים של אותם הפוקימונים. לא ממש ברור מה גרם לדחייה הזאת, כי כמה מהעיצובים נראים מאוד מעניינים.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-29/pokemon-let-go-pikachu-eevee-switch-games-revealed-for-november/.132187

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-29/pokemon-quest-switch-game-revealed-launched-today/.132186

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-05-29/pokemon-gets-new-core-series-rpg-on-switch-in-2nd-half-of-2019/.132188

https://www.animenewsnetwork.com/interest/2018-06-01/beta-pokemon-gold-reveals-a-whole-new-world-of-monsters/.132343


אויב חדש נחשף לאנימה של Dragon Ball Heroes

האנימה של Dragon Ball Heroes רק הוכרזה בשבוע שעבר, וכבר מגיעים פרטים חדשים. תמונות פרופיל של הדמויות בסדרה חושפות את האוייב שיהיה סייאני וידובב על ידי ריקייה קויאמה (יאמאטו מ Naruto Shippuuden, אמיה קיריטסוגו מ Fate/Zero, טאקאמורה מאמורו מ Hajime no Ippo).

A New, Evil Saiyan

בנוסף אליו תהיה גרסה נוספת של גוקו ממימד אחר העובד בשירותי פטרול הזמן ומכונה Xeno Goku. למי שהתגעגע ל SSJ4, נראה שגוקו החדש מוצג בצורה הזאת.

Son Goku: Xeno

דמויות נוספות שהוצגו הן גוקו המקורי, וג'יטה, טראנקס העתידי, מאי, קולר, ודמות שחדשה לסדרה האנימה – פו, שהופיע כבר ב DLC האחרון של Dragon Ball Xenoverse 2.

לא ברור אם הסייאני החדש קשור איכשהו לזה שעשוי להופיע בסרט הקרוב, אבל אם אנחנו כבר בענייני הסרט, גם תמונות חדשות מעיצובי הדמויות שלו התקבלו השבוע ומציגים לראשונה את גוקו ווג'יטה בצורת הסופר סאיין בלו.

Dragon Ball Super Movie: Beerus and Whis Character Designs

אין הרבה מה להגיד על זה שכבר לא נאמר, בעיקר כשהתמונה של גוקו זהה לזו מהפעם הקודמת רק בצבע שיער אחר, אבל כן ניתן לראות בצורה יותר טובה את הדמויות האחרות שעיצובן כבר פורסם.

מקור:

http://www.animegamesonline.com/2018/05/a-new-evil-saiyan-in-up-coming-super-dragon-ball-heroes-anime

http://www.animegamesonline.com/2018/05/dragon-ball-super-movie-beerus-and-whis-character-designs


פינת הטריילרים

טריילר חדש לסדרת האנימה ISLAND המבוססת על Visual Novel באותו השם, חושף את שיר הפתיחה בביצוע של הזמרת יוקארי טאמורה. הסדרה מבית סטודיו feel תתחיל בקיץ הקרוב.

סדרה נוספת שקיבלתי המלצות חמות לשים עליה עין היא Grand Blue המבוססת על מנגה באותו השם, שתתחיל גם היא בקיץ הקרוב.

ונראה שנינטנדו היא לא החברה היחידה שהחליטה השנה שלא לחכות ל E3 – השבוע היה מלא בטריילרים חדשים למשחקים. הראשון הוא המשחק הבא בסדרת Mega Man שיקבל את המספר 11 וייצא לקונוסולות ה PS4, Xbox One, Switch ולמחשב האישי ב 4 באוקטובר.

המשחק החדש חוגג 30 שנים לפרנצ'ייז המצליח, וביחד איתו גם יוצא אוסף של המשחקים הישנים בסדרת ה Megaman X שיגיע גם הוא לכל אותן פלטפורומות המצוינות לעיל.

גם המשחק One Piece: World Seeker קיבל השבוע טריילר ראשון המציג את המשחקיות והעולם הפתוח שלו. בינתיים זה נראה דיי מרשים ביחס למשחקים הקודמים של וואן פיס, אבל משום מה מרגיש מעט ריק.

חברת Sega חושפת בטריילר קצר ביותר משחק מרוצים חדש של הפרנצ'ייז המצליח שלה, שיקרא Team Sonic Racing. אם כבר סוניק, מסתבר שמתוכנן לייב אקשן ושג'יימס מרסדן אמור לככב בו – נשמע כמו רעיון דיי נורא.

משחק הסמארטפונים החדש של דרגון בול הקרא Dragon Ball Legends שוחרר לאחרונה ל iOS ולאנרואיד, וגם הוא הציג טריילר המציג דמות של סאייני חדש בעולם הסדרה – בתור גזע נכחד הם רק הולכים ומתרבים לאחרונה.

ויזואל חדש של הסרט של בוקו נו הירו אקדמיה, שייקרא "Futrai no Hero", שוחרר גם הוא השבוע ומציג דמויות מקוריות.


ובפינת ה"למה זה קיים?" השבועית – אם התגעגעתם לטיטאנים של Shingeki no Kyojin בטח תשמחו לדעת שהם קיבלו קמפיין חדש… לחבילת הסרה לשיערות באף.

2 תגובות בנושא “סק"ש 2018 – שבוע 22

 1. ארצה להזכיר שתי הכרזות נוספות שארעו השבוע, שאני חושב כדי לתת להם קצת תשומת לב.

  סטודיו Ufotable הכריז על אדפטציה חדשה למנגה Kimetsu no Yaiba של שונן-ג'אמפ, ויש כבר אפילו Key-Visual ראשון לסדרה:

  לפי מיטב הבנתי מדובר באחת הסדרות המוצלחות החדשות של Shounen-Jump, וההחלטה לתת את הפרוייקט לUfotable היא מעניינת ביותר. בניגוד לשאר הסדרות האחרונות של Ufotable שאין קשורות לFate, הפעם חומר המקור הוא יותר מבטיח, ואני מחזיק אצבעות שהפעם נקבל סדרה שעומדת בסטנדרט שUfotable הציבה לעצמה בסדרות של Type-Moon.

  סטודיו Orange הכריז על סרט חדש של Monster Strike בסגנון Full CGI (אנימציה תלת-ממדית), שייקרא Monster Strike The Movie: Sora no Kanata.
  הכרזה זו משכה את צומת ליבי בעיקר בגלל הסטודיו האמון על הפרוייקט-Studio Orange, סטודיו חדש שחרט על דגלו להפיק סדרות אנימציה תלת-ממדיות איכותיות, ולהראות לעולם האנימה את העוצמה והפוטנציאל הגלום באנימציה תלת-ממדית.
  הסדרה המפורסמת ביותר שלהם היא Houseki no Kuni או The Land of the Lustrous של עונת סתיו 2017, והיא ככל הנראה סדרת האנימה התלת-ממדית (Full-CGI) הטובה ביותר שהופקה עד "לרגע כתיבת שורות אלו". (סדרת פנטזיה שמציגה יופי ותנועה שלא היו מתאפשרים בשום טכניקה אחרת של אנימציה).

  קישור לפוסטר לסרט: https://pbs.twimg.com/media/Degl9mlVAAULwjj.jpg?name=orig

  Liked by 1 person

  1. הכתבה על Kimetsu no Yaiba התפרסמה ב ANN בערך יום אחרי שפרסמתי את הסק"ש, אז היא תכנס לשבוע הבא (לא יודע אם זה כי היא שייכת לשבוע הנוכחי או שסתם הם היו בדיליי). בהחלט החלטה מעניינת מאוד לתת את זה ל ufotable.

   אחרי הפרנצ'ייז של Monster Strike אני לא עוקב אז כנראה בגלל זה דילגתי על הידיעה, אבל מאוד נחמד לדעת. את Houseki no Kuni לצערי לא יצא לי לראות, אבל כן הצצתי בה מתוך סקרנות לגבי האנימציה וזה אכן נראה מעולה. אכן מהאנימה הבודדות שמנסות לנצל את הטכנולוגיה ולא רק להשתמש בה כתחליף זול לאנימציה המסורתית.

   בכל אופן, תודה על הוספת המידע (:

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s