סק"ש 2018 – שבוע 21

ארק Skypeia של וואן פיס מקבל ספיישל חדש

זו לא הפעם הראשונה שוואן פיס חוזרת לסקור ארקים ישנים שלה. בעבר כבר היו סרטים על אלבסטה ועל Drum Island, בנוסף לספיישל על East Blue וספיישל נוסף בשם Episode of Nami שהתרכז בארק של ארלונג ו Episode of Merry שהתרכז בארקים של water 7 ואניס לובי.

כעת זהו תורה של Skypeia לקבל ספיישל שיסקור את האירועים שלה בקצרה ובאנימציה מודרנית. הספיישל יהיה שעתיים וייצא ב 25 באוגוסט. בנוסף נאמר שבספיישל תופיע דמות שלא הייתה בארק המקורי.

לאט לאט אנחנו מקבלים גרסאות מקוצרות לכל הסאגות הנהדרות של הסדרה, ואמנם לא הייתי ממליץ לצופים חדשים לנסות לצפות בסדרה בצורה הזו, אבל בשביל הוותיקים שבנינו שעוקבים אחרי הסדרה – זו אחלה דרך לחוות אותה מחדש בלי הצורך לצפות במאות פרקים.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-20/one-piece-episode-of-skypeia-anime-special-previewed-in-video/.131777


ה Playstation 4 נכנסת לימיה האחרונים

הנשיא והמנכ"ל של Sony Interactive Entertainment, ג'ון (טסויושי) קודרה, חשף השבוע כי הקונסולה נכנסת לשלב האחרון במחזור החיים שלה. לפי מה שאמר קודרה, התוכנית הנוכחית עבור הקונסולה מיועדת להסתיים במרץ 2021.

הגילוי הלא כל כך מפתיע הזה בהתחשב בכך שהקונסולה שוחררה ב 2013, כנראה רומז שהשמועות על קונסולת ה Playstation 5 בסביבות 2020-2021 הן כנראה נכונות (יש גם שמועות על תאריך מוקדם יותר, אך כרגע לא נראה שזה יתממש ובסוני כבר הודיעו שב E3 הקרוב לא יהיו הכרזות הנוגעות לחומרה אלא למשחקים בלבד).

נראה שסוני לא ממש חוששת מירידה ברווחים עקב ירידה במכירות הקונסולה בשלביה האחרונים, אך עבור קונים פונציאלים זה אכן יכול להוות דילמה – האם עדיין שווה להשקיע ב PS4 שאוטוטו מסיימת את חייה או לחכות שנתיים-שלוש לדור ההמשך. אני מניח שהעובדה שהקונסולה כעת זולה מאי פעם (ושאולי תוזל אף יותר בשלב זה), עם ספריית משחקים גדולה מאי פעם ומשחקים חדשים ומצופים שאמורים לצאת בקרוב מאוד קצת מקלה על ההחלטה. עם זאת, אני מאוד מקווה שהדור הבא של סוני יכיל תמיכה לאחור, כי יהיה מאוד מבאס לקנות את המשחקים האחרונים של ה PS4 בידיעה ששוב תצא גרסה משופרת שלהם ב PS5 (ואת זה אני כותב בזמן שאני מסתכל על העותק של The Last of US שיש לי ל PS3, כזה בזבוז שהוא לא עובד על ה PS4…).

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-22/sony-interactive-entertainment-ceo-ps4-enters-final-phase-of-life-cycle/.131853


Gin no Saji מקבלת צ'אפטר נוסף

לא, זה לא מחזור של תוכן משבוע שעבר, בערך. בפעם הקודמת כתבתי על הצ'אפטר החדש שיגיע ב 23 במאי לאחר הפסקה של כמעט שנה, וכעת אפשר לנשום לרווחה ולדעת שצ'אפטר נוסף מתוכנן להגיע כבר בשבוע הבא ב 30 במאי. עדיין אין הודעה רשמית אם המנגה חוזרת לצאת באופן סדיר, אבל כל התקדמות קטנה היא משמחת אני מניח.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-05-24/silver-spoon-manga-gets-another-new-chapter-on-may-30/.131885


מנגת ספין אוף ל Eromanga Sensei תתמקד ביאמאדה אלף

התגעגעתם לארומנגה סנסיי? האנימה מבוססת הלייט נובל שעשתה גלים בשנה שעברה עקב הנושא הפרובוקטיבי שלה הצליחה לתפוס גם אותי. אדפטציה למנגה גם היא נעשתה בשלב מוקדם יותר, עוד ב 2014, וכעת תגיע מנגת ספין אוף נוספת שתעסוק בדמותה של יאמאדה אלף (אובייקטיבית הבסט גירל של הסדרה). המנגה תחל ב 27 ביולי בגיליון ספטמבר של המגזין Monthly Comic Dengeki Daioh של Kadokawa.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-25/eromanga-sensei-elf-yamada-gets-her-own-spinoff-manga/.132046


המדובבת היסאקו קאנמוטו לוקחת הפסקה

קאנמוטו החליטה לממש את שאיפותיה ללמוד בחו"ל והודיעה בבלוג שלה שהיא תיקח הפסקה מהקריירה שלה עד מרץ 2019. המדובבת הודתה בבלוג למעריציה ולסוכנות שלה שתמכו בה במהלך הדרך שהחלה בעולם הדיבוב ב 2010.

היסאקו קאנמוטו מדבבת כרגע את דמותה של נאקירי ארינה ב Shokugeki no Soma לאחר שהחליפה בעונה השלישית את ריסה טאנדה שנאלצה לפנות את מקומה עקב מצבה הרפואי. האם עזיבתה של קאנמוטו מעידה על שינוי מדובבת נוסף בעונה הבאה (או על חזרתה של ריסה טאנדה – רעיון שאני דיי בעדו, למרות שקאנמוטו עושה עבודה לא רעה בעצמה)? או שאותה עונה כלל לא צפויה להגיע עד מרץ? ייתכן שלאותה עזיבה מתוכננת יש קשר לקצב המזורז שבו האנימה מתקדמת לאחרונה?

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-05-26/voice-actress-hisako-kanemoto-takes-hiatus-to-study-abroad/.132058


סערת ההעתקה של טויוטארו

דרגון בול מסרבת לרדת מהכותרות גם כשהיא לא משודרת. כעת על המוקד נמצא המנגקה שמחליף את אקירה טוריאמה בציור המנגה של Dragon Ball Super הידוע בכינוי טויוטארו.

טויוטארו פרסם השבוע בטוויטר שלו סקיצה לכריכה של המגזין V-Jump בה מופיעה דמותו של גוקו. זמן קצר אחר כך הספיקו לזהות מעריצים כי הציור מאוד מוכר להם, ואיתרו את המקור מתוך קומיקס של קפטן אמריקה.

בעוד חלק מהמעריצים רבו ביניהם אם אכן מדובר בהעתקה או לא, חלקם האחר לקח את היוזמה לשים את הסקיצה מעל הציור המקורי של קפטן אמריקה – מה שלא ממש השאיר מקום לספק. מלבד הזזה קלה של הידיים, הקווים פשוט עוקבים אחר הציור המקורי אחד לאחד.

טויוטארו הסיר את הציור מהטוויטר שלו כמובן, מה שלא ממש עזר להרגיע את הרוחות, אבל נראה שאת הצייר המקורי דקסטר סוי זה לא ממש הטריד. סוי הופתע גם הוא מהעניין אבל בציוץ משלו הוא נשמע מפויס בהרבה מהמעריצים, ובעיקר מוחמא מכך שבפרנצ'ייז שהוא כה אהב בילדותו החליטו להעתיק דווקא את עבודתו.

זוהי אמנם לא הפעם הראשונה שטויוטארו נתפס בהעתקה, אך בפעמים הקודמות בהן הוא העתיק את ציוריו של טוריאמה, זה נתפס כפחות בעייתי כיוון שיצירתו היא בכל זאת חלק מהפרנצ'ייז של דרגון בול.

Image

המילה "העתקה" יכולה להישמע קצת מוזר עבור אלו מכם שלא מציירים ולא כל כך מבינים על מה המהומה – הרי בציור אחד יש את גוקו ובשני את קפטן אמריקה, והרי ציירים מעתיקים כל הזמן מתמונות ומנופים. כדי לעשות סדר קצת, אסביר את המושגים באנגלית כדי שניתן יהיה להבין:

Referencing – ציור מהסתכלות על תמונה או על מציאות (מרפרנס), היא אכן טכניקה מוכרת ומקובלת מאוד, ולמעשה בכל המוסדות הגבוהים לאומנות מעודדים אותה כשיטה טובה. תוך שימוש ברפרנס ניתן להעביר תמונה מציאותית באמצעות ציור, או להבין כיצד המציאות "מתנהגת" – כמו לדוגמה פוזות של דמויות, פרופורציות, פרספקטיבה ועוד המון דברים שניתן ללמוד מהתבוננות. השימוש ברפרנס אינו נחשב פסול כי היצירה היא עדיין מקורית, וההתבוננות משמשת את האומן להבנה כיצד הדברים עובדים ואמורים להראות.

Tracing – ההעתקה היותר "קלאסית" שלא כוללת למעשה שום יכולת אומנותית, אלא פשוט מעקב אחר הקווים של היצירה המקורית. גם שיטה זו יכולה להיעשות על ידי התבוננות, או כמו שחלקנו היינו עושים כילדים קטנים – לשים דף נייר מעל התמונה המקורית ולצייר את הקווים שלה אפילו יותר בקלות. כיום באמצעים ממוחשבים זה אפילו קל יותר כאשר ניתן בתוכנות כמו פוטושופ ודומותיה לשים את תמונת המקור בשכבה אחת ולצייר בשכבה שמעליה.

לרוב כשיוצא לי לראות ציורים שילדים מפרסמים בפורומים של דמויות מוכרות, בעיקר כשאני מכיר את תמונת המקור, קל מאוד להבין שמדובר ב Tracing ולא בכישורים אמיתיים, אך מאומן מנגה שמצייר למחייתו הציפייה היא כמובן אחרת. הציורים של טויוטארו אמנם כן דורשים כישרון, שכן הוא משנה את הדמויות המקוריות לאלו שלו, אבל קשה מאוד להכחיש שעדיין מדובר ב Tracing (גם אם הוא עושה את זה בצורה הרבה יותר מרשימה מאשר ילדים בני 12 שמפרסמים באינטרנט). הסיבה כמובן לשימוש בהעתקה מהסוג הזה ברורה, והיא כדי לחסוך זמן בלו"ז הצפוף בצורה מוגזמת של המנגקות ביפן, אבל קשה להצדיק את המעשה שהוא סוג של גנבה אומנותית, בעיקר כשהמעתיק מתפרנס מכך.

כמובן שכל העניין קצת הוצא מפרופורציות, וגם אני לצורך ההסבר כנראה גרמתי לזה להישמע חמור יותר ממה שזה באמת, בכל זאת מדובר בציור בודד שמועתק מפאנל לא מאוד מוכר שלא מפריע לאומן המקורי עצמו, אבל פשוט חבל שדברים כאלה קורים בדרגון בול ומכתימים את שם הסדרה. בפעם הקודמת זה היה באנימה של Dragon Ball Kai שמלחין הפסקול קנג'י יאמאמוטו נתפס בגניבה של מגינות מה שגרם לכך שהוחזר פס הקול המקורי של Dragon Ball Z ב 2 הפרקים האחרונים, ולאחר מכן בעונת ההמשך הוחלף המלחין. אני לא חושב שמדובר הפעם במעשה באותה מידת חומרה, או אפילו קרוב לכך, ואני כן חושב שטויוטארו עשה עד עכשיו עבודה לא רעה בכלל על המנגה של DBS, ואני יכול רק לקוות שזה לא יחזור שנית.

מקור:

http://comicbook.com/anime/2018/05/23/dragon-ball-super-controversy-tracing-captain-america-goku/


פינת הטריילרים

2 טריילרים חדשים לסדרה Siruis the Jaeger של P.A. Works שיוצאת בקיץ הקרוב ותעסוק בציד ערפדים.

סדרה חדשה נוספת שמגיעה בקיץ היא Banana Fish המעבדת מנגה משנות ה 80 באותו השם. על האדפטציה אחראים סטודיו MAPPA – וזה נראה חבל"ז.

סרט חדש בשם Shikioriori (Poem of Seasons Woven Together) צפוי לצאת לאקרנים ביפן בקיץ הקרוב גם הוא, ליתר דיוק ב 4 באוגוסט וירוץ למשך שלושה שבועות בלבד. הסרט יכיל 3 סיפורים קצרים שיתרחשו בערים שונות בסין ויעסקו באוכל, לבוש ומקלט.

דמותו של וג'יטו מגיעה ל Dragon Ball FighterZ

גם המשחק Naruto to Boruto: Shinobi Striker שחרר טריילר חדש ותאריך יציאה ב 30 באוגוסט ביפן וב 31 באוגוסט בארה"ב ובאירופה לקונוסולות הביתיות ולמחשב האישי דרך Steam.

Naruto to Boruto Shinobi Striker PS4 Box Art


ופינת ה"למה זה קיים?" השבועית:

מוצרי לבוש המושפעים מאנימה הם לא דבר חדש, אבל בנוסף לשעונים ומטריות, משום מה מישהו חשב שהלבשה תחתונה בהשראת Shingeki no Kyojin זה רעיון טוב.

ואם אתם מחפשים לבוש בהשפעת סדרה אחרת, אולי תתעניינו בעגילים החדשים (הקישור הבא כולל ספוילרים לפרקים האחרונים של Hunter X Hunter) בהשראת גון.

 

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s