Fate/stay night: Heaven's Feel – I. Presage Flower

הו הו כמה שחיכיתי לזה.

ביולי 2013 הכריזו Ufotable על הכוונה שלהם לעבד מחדש את Fate/stay night, ואחרי ההצלחה הכבירה שלהם ב Fate/Zero – בתור מעריץ לא יכולתי להתרגש יותר. כשנה לאחר מכן נחשף סופסוף שהפרויקט המתוכנן יכלול סדרת טלוויזיה לראוט השני, Unlimited Blade Works, ושבהמשך מתוכנן סרט לראוט השלישי והאחרון – Heaven's Feel.

Heaven's Feel היה הראוט היחיד שעוד לא קיבל אדפטציה ושרק קוראי הנובלה הויזואלית הכירו, ובתור מעריץ שקרא אותו והוא היה הראוט האהוב עליו – זו הייתה האנימה לה ציפיתי הכי הרבה בשנים האחרונות. אז כן, בזמן שהעולם עדיין לא התאושש מההייפ על Infinity War, אני בכלל הייתי עסוק בזמן האחרון בלספור את הימים עד לסרט הראשון של Heaven's Feel. אחרי 5 שנים של ציפייה שסופסוף מסתיימות – עכשיו הגיע הזמן לבחון האם זה היה שווה את זה.

*הסקירה עומדת לכלול ספוילרים לסדרות Fate/stay night (2006) ו Fate/stay night: Unlimited Blade Works (2014) – כן אזכיר כנראה פה ושם גם את Fate/Zero, אך לא אכנס לספוילרים לגביה כי אני מאמין שיש לצפות בה אחרי סטיי נייט. כמו כן לא אתייחס לספוילרים מה VN עצמו ופינת הספוילרים תכלול רק את מה שנראה בסרט הנוכחי. לכל מי שמבולבל ולא יודע האם לקרוא את הסקירה או האם הוא יכול לצפות בסרט, ממליץ לקרוא את הכתבה: מאיפה להתחיל? – Fate.


סיפור אהבה לפני הכל

Presage Flower הוא הסרט הראשון מתוך טרילוגיית הסרטים שאמורה לעבד את סיפור הראוט השלישי של הנובלה הויזואלית – Heaven's Feel. מדובר בסיפור המקביל לראוטים Fate ו Unlimited Blade Works שלוקח אותנו שוב חזרה לתחילתה של מלחמת הגביע הקדוש החמישית ולאמייה שירו שעדיין לא מודע להיותו מאסטר ולכל מה שמתרחש.

vlcsnap-2018-05-10-01h02m10s548

את הפרולוג לכל הסיפור הזה אנחנו כבר מכירים. עד אותו הרגע בו שירו מגיע לכנסייה לפגוש את קוטומינה קיריי ולהחליט האם הוא מוכן לקחת על עצמו את ההשתתפות במלחמה ולהיות מאסטר, מדובר באותו הסיפור בדיוק. בין אם קראתם את החלק הזה בנובלה הויזואלית, צפיתם בו בסדרה הישנה של DEEN, או בגרסה המחודשת של UBW 2014 של Ufotable – ההנחה היא שהצופים כבר מעורים במתרחש ואין סיבה לפרט יותר מידי. מכיוון שזהו גם פרויקט קולנועי והזמן קצוב, היה צורך להריץ את העניינים. זה נעשה בעבר בפתיח של כ 2 דקות בסרט של UBW מ 2010 ש DEEN עשו, אבל אותו סרט היה גם הרצה מהירה באופן מוגזם של כל הראוט הזה – טעות שלמזלנו לא חוזרים עליה כאן.

הפעם הסרט נפתח בצורה קצת שונה וההתמקדות היא בדברים אחרים לגמרי. אנחנו חוזרים שנה וחצי לאחור, כששירו עדיין היה במועדון הקשתים וסאקורה הייתה עדיין בחטיבת הביניים. ב Ufotable החליטו שהם מעדיפים להתחיל בלבסס את מה שעתיד להיות הנושא המרכזי שמניע את הראוט הזה – היחסים בין שירו לסאקורה. הדקות הראשונות של הסרט מספרות איך השניים נפגשו, מה הייתה ההיסטוריה שלהם ביחד וכיצד הגיעו למצב הנוכחי – מה שעד עכשיו הוזכר אולי במשפט בסדרות הקודמות. מבחינתי זה היה שינוי מרענן – זה אמנם לא קיים במקור, אבל זה בהחלט נחמד ונותן פרספקטיבה קצת אחרת על הדמויות ומכין את הקרקע כמו שצריך להמשך, בעיקר עבור מעריצים חדשים שעדיין לא מזוהים במיוחד עם דמותה של סאקורה.

vlcsnap-2018-05-10-01h12m07s996

גם בשני הראוטים הקודמים של Fate/stay night הייתה התמקדות ביחסים בין אמייה לבין סייבר ורין, אבל בעוד אלה היו צריכים להבנות מאפס והמצב הקיים לא ממש אפשר לרומנטיקה לפרוח – עם סאקורה מערכת היחסים כבר מבוססת ומוכנה להתניע שלב אחד קדימה. זהו כנראה הראוט הרומנטי ביותר, בו שני הצדדים אוהבים זה את זה מבלי צורך להתכחש לכך, ומכיוון שזה הולך לתפוס חלק מרכזי בהמשך העלילה, היה מן הראוי לבנות ולהשקיע בזה כבר מההתחלה. זוהי בהחלט נקודת זכות שיש לסרט הזה על פני ה VN, והרגשתי שסאקורה של האנימה היא דמות שהרבה יותר קל להתחבר אליה ולרצות בטובתה. בניגוד למקור בו לא כל כך אהבתי את קריאות ה"סנפאי" הבלתי פוסקות והקרקורים שלה סביב שירו – כאן הכל הרגיש במקום והוצג במידה הכי מדויקת שאפשר.


צל כבד מוטל על המתרחש

שאר סצנות הפתיחה, שבסופו של דבר אי אפשר להתעלם מהן, אמנם נדחסו לכרבע שעה – אבל מאוד אהבתי את הדרך בה הן הוצגו. הבימוי השונה, נקודת המבט החדשה על האירועים, והעובדה שחלק גדול מההתרחשות היו רק במרומז הייתה לדעתי דרך מאוד מגניבה מצד אחד לחסוך זמן ומצד שני לגרום לצופים להזכר בהתרחשויות – למשל את הקרב בין ארצ'ר ללאנסר לא היה צריך להראות שוב, וכשרואים שמשהו קורה לשירו בבית הספר מבינים מיד שהגענו לסצנה שלאנסר דקר אותו – גם בלי שנראה את הדמות שעושה את זה. כמה מהקטעים שכבר לא היה טעם להנפיש מחדש – כמו הזימון של סייבר והקרב שלה נגד לאנסר נדחסו לפתיח קצרצר ואני לגמרי בסדר עם זה – הם היו מציונים כמו שהם ואין צורך לגעת בהם מעבר לכך.

vlcsnap-2018-05-10-01h13m56s884

לאחר כחצי שעה העלילה המקורית סופסוף מתחילה – ואם אם ציפיתם שגם הפעם העלילה תתפתח לאט לאט ושנבלה הרבה סצנות בנעימים בבית הספר או במטבח, אפשר להתחיל לשכוח מכך. זו עוד נקודה שאני זוקף לזכותה של האדפטציה הזו לעומת המקור – הסרט לא מבזבז זמן על שטויות וקובע את הטון כבר מהתחלה, וזהו טון אפל יותר ממה שראינו עד כה בכל אדפטציה אחרת. חובבי Fate/Zero יכולים להתחיל לחייך – אם התגעגעתם לאווירה האפלה של הסדרה ההיא, עוד לא ראיתם כלום. הסרט הראשון הזה הוא רק ההתחלה של Heaven's Feel, אבל כבר מעכשיו לא מדובר במלחמת הגביע הסטנדרטית והמוכרת שאנחנו רגילים אליה – ומרחץ הדמים שהולך על המסך לא דומה לשום דבר שהכרנו ונראה שגם הדמויות עצמן לא ממש מבינות איך העולם התהפך עליהן בצורה הזו.

זהו גם הזמן לציין לטובה את האנימציה הכה מרשימה של הסרט הזה. בשלב זה אני אבין אם כבר תהיו אדישים לכך, זה בכל זאת סרט של Ufotable, זה ברור מאליו שזה יראה מצוין – אבל לא רק שהאנימציה טובה יותר מכל מה שהסטודיו עשה עד היום, היא גם יוצרת את האווירה האפלה של הסרט בצורה כל כך מדויקת שזה פשוט מדהים. את גווני הכחול שאפיינו את הלילות ב UBW החליפו גוונים אפורים יותר, ההצללות נעשו כבדות יותר וכל מאור קטן של מנורת רחוב יוצר תחושת חמימות קטנה בעולם הקודר הזה, כאילו ישבתם ליד מדורה קטנה בליל חורף קר. כדי להגביר את תחושת המתח והסיכון החליטו גם להחליף את הרחובות הפתוחים בהם מטיילים המאסטרים בסמטאות צרות וחשוכות, כאלה בהן הייתם מצפים למצוא אנשים מפוקפקים. מהבחינה הזאת הרקעים מזכירים הרבה יותר את סרטי Kara no Kyoukai מאשר כל אדפטציה שהיא של Fate/stay night – ואני מאוד אוהב את הסגנון הזה. מדובר בזירה פשוט מושלמת למאבקים הליליים בין המאסטרים והסרבנטים, והפעם יותר מתמיד זה יש הרגשה שבכל פעם ששירו וסייבר עוזבים את ביתם המוגן והבטוח לסיורים הליליים שלהם הם עושים זאת תוך סיכון משמעותי של חייהם.

vlcsnap-2018-05-10-01h08m49s970

עוד משהו שמעריצי Fate/Zero יישמחו כנראה לשמוע, ושמדגיש עוד יותר האווירה הקודרת של הסרט הזה הוא פס הקול של יוקי קאג'ורה. המלחינה המעולה שיצרה את המגינות האהובות של Fate/Zero ו Kara no Kyoukai חוזרת לאחר היעדרות מ UBW – והמוזיקה שלה כרגיל מופלאה. המגינות שקטות יותר ממה שהייתי רגיל לשמוע באותן יצירות קודמות, אך הן שומרות על אותו סגנון מיוחד ומשתלבות מצוין גם בסצנות האקשן ובעיקר בסצנות הרומנטיות, כאילו הותאמו עבור דמותה של סאקורה במיוחד. גם Aimer ששרה את הפתיח השני של UBW חוזרת לבצע את שיר הנושא של הסרט הזה – ואם קראתם את הסקירה שלי על Koi wa Amaegari no You ni אתם יודעים כמה אני אוהב אותה.


החצים שפגעו במטרה ואלה שלא

בעיה פוטנציאלית שיכלה להיות בסרט הזה היא שהשליש הראשון של Heaven's Feel הוא לא בדיוק גדוש אקשן. החלק הזה כאמור מתמקד הרבה יותר בבניית היחסים בין שירו לסאקורה, ולמרות שהרבה התרחשויות קורות מסביב הן נעשות בעיקר באופן מרומז מבלי שהקורא יחווה אותן. צופי הסדרות של יופוטבל אוהבים לראות את האקשן הגרנדיוזי של Fate – ולכן החליטו, ובצדק, להרחיב אודות אותם אירועי רקע ולהציג קרבות שלא נראו במקור. התוצאה כמובן לא פחות ממדהימה. הקרבות ב Persage Flower יפיפיים ודינאמיים אפילו יותר מאשר ב UBW, ואפילו כשנזרקות לעברי כמויות של CGI ואפקטים ממוחשבים – זה נעשה כל כך יפה שפשוט לא אכפת לי, ואני חושב ש Ufotable הם הסטודיו היחיד שהצליח לגרום לי להרגיש כל כך בנוח עם שימוש בטכניקות האנימציה האלו. "להרגיש בנוח" זה גם אנדרסטייטמנט – זה נראה פשוט מעולה, חד וחלק. כל פריים ופריים בסרט הזה הוא יצירת אומנות, ואפילו ביחס לסרטי האנימציה היפים ביותר כמו אלה של מאקוטו שינקאי או Kyoto Animation – אני חייב להגיד שאת הסגנון של Ufotable אני הכי אוהב.

vlcsnap-2018-05-10-01h17m10s509

בעיה שהסרט קצת פחות טוב בלפתור היא הקצב. הסיפור של Heaven's Feel הוא עדיין יחסית ארוך, אם אני זוכר נכון אפילו ארוך יותר משל UBW במעט, וקשה לכסות שליש ממנו בסרט של שעתיים. זה גורר כמובן קצב מהיר במיוחד, הרבה פעמים על חשבון הסברים וסצנות קישור, ועבור מעריצים חדשים זה עשוי להיות מאוד מבלבל. שלא תבינו לא נכון, ההתרחשויות המוזרות ב Heaven's Feel הן מבלבלות מאוד גם במקור, אבל בעוד שב VN אותם התרחשויות קורות בצורה איטית ויוצרת תחושה של מסתורין, כאן זה מרגיש בעיקר כמו בלאגן. חלק מהסצנות שקורות בימים נפרדים בסיפור אוחדו לכדי סצנה אחת או שמתרחשות באותו היום (למשל אחרי הקרב ההתחלתי נגד ברסרקר אנחנו עוברים מיד לאירוע שהיה אמור להתרחש בלילה אחר בכלל), סצנות אחרות מרגישות שאינן ממצות את עצמן ושהמטרה שלהן מתפספסת – וזה מעט חבל. גם את המחשבות של הדמויות, התהיות שעולות במוחן והדיונים כיצד עליהן לפעול בהתאם למתרחש – כמעט ולא תראו כאן. כן מובן לי שלא היה מנוס מקיצוצים בסיפור, ושפריסה שלו על פני יותר משלושה סרטים הייתה יכולה להיות מעייפת, עם נקודות פחות טובות לעצירה בכל סוף סרט, ועם התחלה איטית שנגררת במשך שני סרטים או יותר – אבל חבל שלא נוספה לפחות עוד חצי שעה לסרט הזה רק בשביל לסבר מעט את העניינים ולהקל על צופים חדשים – אפילו אם זה היה יוצר סרט של שעתיים וחצי, לדעתי זה שווה את זה.

vlcsnap-2018-05-10-01h23m34s919

על כך שהסרט "מעז" לדלג על חומר מקורי בזמן שהוא מציג חומר חדש לגמרי אגב אני לא כועס, כי אני חושב שאותו חומר מקורי הוא רק לטובה – הוא מדגיש את הנושאים המרכזיים בסיפור ומייצר עניין גם עבור המעריצים הוותיקים כמוני. הבעיה הכי גדולה של הסרט היא לא שהוא מבלבל בפני עצמו – אלא שהסרט הבא יוצא בעוד זמן רב, ולכן הרבה מאוד חלקים שהיו לא מובנים או אפילו נראו מיותרים עבור צופים פשוט יישכחו ויותירו טעם רע. יש כאן הרבה בילד אפ שנעשה עבור שני הסרטים הקרובים, ולכן אני יכול רק להמליץ לחזור לצפות ב Persage Flower שנית לפני שאתם צופים בסרט הבא. כנראה שמי שיצפה בשלושת הסרטים ברצף ירוויח חוויה חלקה ומספקת יותר.


פינת הספוילרים

קשה למצוא דברים לדבר עליהם שעוד לא אמרתי בנוגע לסרט הזה. בתור קורא וותיק של Fate/stay night הסיפור לא חדש לי ולא גיליתי כאן שום דבר שלא ידעתי ואני יכול להגיב עליו. כן אני יכול להגיד מה חשבתי על הסצנות הבולטות.

הסצנה הראשונה שתפסה אותי קצת לא מוכן היא הסצנה בה שירו מציל את סייבר מהמכה של ברסרקר. המכה ששירו חטף הייתה off-screen אבל כמות הדם שהותזה בבת אחת גרמה לה להרגיש כה ברוטאלית וכואבת שזה היה פשוט מושלם. זו גם אחת הסצנות היחידות שלא ממש הפריע לי החוסר בפירוט המחשבות של שירו באותו רגע וההסבר מדוע הוא עשה את מה שעשה – כביכול בנקודה זו כולנו היינו אמורים לחוות את אותה הסצנה בפייט ראוט ולדעת מה עומד מאחוריה. אני יודע שחלק מהאנשים לא צפו באדפטציה של DEEN ולא קראו את ה VN – אבל זה משהו שחבל לדעתי גם בלי קשר לסרט הנוכחי, אני חושב ש Fate הוא ראוט מצוין שחבל לפספס.

vlcsnap-2018-05-10-01h25m42s895

הקרבות שהגיעו מאוחר יותר גם כן היו מספקים בטירוף ונעשו יותר טוב ממה שיכולתי לדמיין. הקרב של סייבר וריידר בסמטה היה אמנם קצר, אבל גרם לסייבר להראות כל כך באדאסית כשהיא קורעת לריידר את הצורה, וזה בהחלט היה מגניב בהרבה מב VN בו היא פשוט חתכה אותה תוך רגע. הקרב של לאנסר נגד אססין כלל לא היה במקור, שם לאנסר פשוט נהרג בסצנה קצרה על ידי "הצל" ההוא – וזה היה לדעתי ההיילייט של הסרט ואחת הסצנות המרשימות ביותר בפרנצ'ייז.

את העובדה שאססין אוכל את הלב של הקורבנות שלו לא זכרתי מהמקור ואני לא יודע אם זה היה שם, אבל זה כן נותן הסבר מסויים עבור מה שקרה עם סייבר בסוף הסרט, שאת הלב שלה הוא לא הצליח לקחת. ועם כבר סייבר – קצת חבל לי שלא הודגש כמו שצריך החשש של זוקן ברגע הזה ששירו ניסה לזמן אותה נגדו ולא הצליח כי היא כבר נאכלה על ידי הצל – זו אחת הסצנות שהיו יותר אהובות עליי בראוט הזה. זוקן אגב עשה את תפקידו כראוי והחרקים שלו המשיכו לייצר אי נוחות בדיוק כמו ב Fate/Zero ואפילו יותר – קצת חבל לי שהדיאלוגים שלו זורזו כל כך ולכן הוא הרגיש כמו נבל מאוד שטחי.

vlcsnap-2018-05-10-01h07m24s058

הקרב האחרון בו ריידר חזרה להילחם באססין היה גם כן מצוין, רק היה חסר לי קצת ההדגשה שהיא חזקה מאוד ביחס למה שהייתה קודם לכן – מה ששירו חושב לעצמו באותה סצנה במקור. בוודאי שמתם לב שהיא נשחטה דיי בקלות נגד סייבר ופתאום מצליחה לגבור על אססין שעשה בעיות ללא מעט סרבנטים במהלך הסרט הזה – וזה ממש לא כי יחסי הכוחות שבורים, אלא זה משהו שאמור לגרום לכם להרים גבה (ויותר מזה לא אגיד כדי לא להרוס).

ייתכן גם שצופים חדשים לא הבינו מדוע הסרט מתרכז כל כך הרבה בדמותה של סאקורה שאפילו לא קשורה למלחמת הגביע הקדוש ושעד עכשיו הייתה דמות רקע ללא כל תפקיד משמעותי – אבל בהחלט יש למה לצפות כשזה נוגע אליה. לצופי Fate/Zero כנראה יהיה קל יותר לנחש לאן זה יתפתח כיוון שהם כבר מכירים את עברה – לשאר מצפות הפתעות. אני בכל אופן מאוד אהבתי את סאקורה בסרט הזה והדמות הצליחה לקנות את אהבתי מחדש.

שינג'י גם כן הוא דמות שקיבלה דיי הרבה זמן מסך, וגם את זה מאוד אהבתי. שינג'י הוא הבחור המניאק ההוא שכולם אוהבים לשנוא, אבל לראות אותו מובס זה מספק כל פעם מחדש, והוא בהחלט אנטגוניסט מוצלח.

vlcsnap-2018-05-10-01h29m46s101

קצת הצחיק אותי שהחליטו לכלול את הפנטזיה של שירו על רין – זה נעשה בצורה שונה משני הגרסאות של ה VN, גרסת ההנטאי (שאתם יכולים לנחש מה היה בה) והגרסה המצונזרת בה הוא צפה ברין ומיטסוזורי מתנשקות מהצד, ודווקא אהבתי את ההחלטה הזאת. מצד אחד אין כאן תכנים פורנוגרפיים שירתיעו קהלים מסוימים, ומהצד השני זה מצליח לשמור על האופי המיני שיש לחלומות האלה של שירו (ומסיבה טובה). קצת גורם לי לתהות איך יחליטו לטפל בסצנות מיניות נוספות בהמשך העלילה, אני לגמרי בעד הניסיון הזה להעז קצת מעבר לגרסה המצונזרת של realta nua.

סצנת הסיום עם סייבר היא סצנה מקורית אבל מתקשרת ישירות למה שיגיע בסרט הבא – ומדובר בפאנסרביס ממש נחמד עבור שחקני FGO ואחלה של בונוס. גם בתור דרך לסיים את הסרט ולפתח ציפיות לגבי מה שקרה איתה לקראת הסרט הבא מדובר בסצנה שטוב שהגיעה לכאן.

vlcsnap-2018-05-10-01h30m41s942

קצת הפריע לי לגבי קיריי שהוא נידב מידע שבמקור שירו הגיע לשאול אותו – בעיקר על המלחמה הקודמת ועל קיריטסוגו, ונראה שזה לא קיבל את ההקשר הנכון והמשמעות שהייתה אמורה להיות לזה באותו הרגע. קיריי מרגיש כמעט כמו אחד מהטובים, ואנחנו הרי יודעים שהוא אמור להיות נבל, וגם שירו עצמו יודע שלא לסמוך עליו יותר מידי – וכל זה לא הועבר בצורה טובה במיוחד. מה שכן, סצנה ששמחתי לראות היא סצנת המאפו טופו הזכורה לטובה של קיריי – גם כאן מדובר בפאנסרביס נחמד ביותר וזוהי רק ההתחלה עבור קיריי – שבראוט הזה אהבתי אותו הרבה יותר מאשר בקודמים.


סיכום

בסופו של דבר למרות אותן סצנות מבלבלות, ולמרות שעבור מעריצים חדשים זה יכול להראות כאילו לא קרה כאן הרבה – מדובר בהתחלה של הסיפור, ויש הרבה למה לחכות, בעיקר כשיגיע הסרט השלישי שכנראה ירכז החלקים הכי אייקוניים ומגניבים של הראוט הזה ושל Fate/stay night בכלל. כרגע גם כך Persage Flower הוא סרט מצוין – חוויה נהדרת הן עבור אלו שלא מכירים את המקור והן עבור אלה שכן. מדובר בפסגת הביצועים של Ufotable עד היום, גם באנימציה וגם בדרך בה הם מספרים את הסיפור. למרות החסרונות שבפורמט הקולנועי והתוכן שאבד – נהניתי הרבה יותר מהצפייה בסרט מאשר בקריאה של החלק הזה בנובלה הויזואלית, ככה שלא יכולתי לבקש יותר.

אני כל כך שמח לחזור ולחוות שוב את הסיפור הזה שאני כל כך אוהב ואת הדמויות האלה שנכנסו לליבי אי שם ב 2006 ולא עזבו מאז – ואני פשוט מאושר שזה נעשה בצורה כל כך מושקעת. את הסרט בינתיים הספקתי לראות פעם אחת, ובזמן כתיבת הסקירה הזו הוא מתנגן אצלי בצד בפעם השניה – אלו פעמיים מתוך עוד המון פעמים שאני רואה את עצמי צופה בו בעתיד הקרוב והרחוק, כי אם לא הלחץ בלימודים ושאר המשימות שיש לי לעשות, כנראה שהדבר שהכי הייתי רוצה לעשות עכשיו הוא לצפות בו שוב. עדיין לא הגענו לחלקים שגרמו לי להתרגש מאוד או להזיל דמעה – אבל כבר עכשיו מדובר בלא פחות ממאסטרפיס. זו בהחלט הרגשה מצוינת כשמשהו שמצפים אליו כל כך הרבה מצליח לעמוד בציפיות ואף להתעלות עליהן.

vlcsnap-2018-05-10-01h33m14s893

מה עבד:

 • סיפור רומנטי שנעשה מצוין ומתבסס בצורה הרבה יותר משכנעת מבמקור ומבסדרות הקודמות.
 • ערכי ההפקה הגבוהים ביותר שנראו עד היום ב Fate וכנראה אחד הסרטים היפים ביותר במדיום.
 • הסרט מייצר שינוי אווירה מרענן ביחס לסדרות הקודמות והנובלה הויזואלית, ומחזיר בגדול את האספקטים האפלים הכה אהובים מ Fate/Zero.
 • סצנות חדשות מרגישות לא פחות חשובות מסצנות שהיו במקור ומצליחות לייצר עניין גם עבור קוראי ה VN שכבר מכירים את הסיפור.

מה פחות עבד:

 • הקצב מהיר מידי וגורם לחלקים מהסיפור להתפספס ולהיות מובנים פחות או חסרי הסבר כלל – עבור צופים חדשים עשוי להיות מאוד מבלבל.
 • הפער הגדול בזמן היציאה בין הסרט הנוכחי לסרט הבא עלול לייצר בעיה עבור הצופים שלא הבינו נכון סצנות כאלה ואחרות ולהשאיר בזיכרון חוויה פחות טובה ממה שיכלה להיות לו היו צופים ברצף.
grades4_10

6 תגובות בנושא “Fate/stay night: Heaven's Feel – I. Presage Flower

 1. אני יכול להבין את התסכול על קיצוץ בפרטים וקצב מהיר, אבל בסופו של דבר אני חושב שזה בלתי נמנע במעבר בין VN לסרטים. מה שחשוב לדעתי הוא שUfotable יצליחו להעביר את עיקר הסיפור ואת מה שהוא מנסה להעביר.

  אישית לא קראתי את הVN. ראיתי את UBW החדש, FZ ויש לי היכרות כללית עם היקום של פייט, אז אני כותב בעיקר לפי זה.
  אני חושב שUfotable עשו בשכל כשהם הרשו לעצמם לדלג על ההתחלה ובאופן כללי להניח שהצופה כבר ראה את UBW. זה איפשר להם להגיע לחלקים המעניינים כבר בסרט הראשון ולהוציא אותו כסרט, שלפי איך שאני מפרש אותו, אמור להראות שמשהו לא סטנדרטי ומאוד כאוטי קורה הפעם. אני מניח שהסרט הבא יתמקד בהדרדרות כלשהי של סאקורה (בעיקר מהשם שלו, Lost Butterfly, ורמיזות במהלך הסרט הזה https://i.imgur.com/Rt9QSUT.jpg), והסרט האחרון יהיה סגירה של כל הסיפור. סה"כ מאוד נהנתי ויש לי ציפיות גדולות מהסרטים הבאים.

  ספציפית על הפנטזיה של שירו, אני לא יודע מה היה בקטע הזה בVN או מה הייתה המטרה שלו. בסרט לדעתי זה חיזק את הרעיון ששירו עובר להתעניין בסאקורה. זה חשוב כי אם ההנחה היא שהקהל כבר צפה בUBW לפני, צריך לשבור לו את התמונה של שירו עם רין.

  Liked by 1 person

  1. עם כל קוראי ה VN והאנשים שלא קראו אבל קיבלו ספויילרים וכבר יודעים מה הולך להתרחש, אני חייב להגיד שזה ממש מעניין לשמוע על החוויה מנקודת מבט של מי שלא מכיר את הסיפור.
   לא אגיד לך כמובן אם המסקנות שלך נכונות או לא, כי אני לא רוצה להרוס, אבל כיף לשמוע שנהנית (:

   אהבתי

  1. היי.
   לכל הידוע לי הסרט לא קיים במאגר של שירות סטרימינג כלשהו כמו נטפליקס או אמאזון-פריים, אז הדרך היחידה לצפות בו באופן חוקי היא לרכוש את הבלוריי, אותו ניתן למצוא דיי בקלות באתרי מכירות מוכרים, יפניים ומערבים.
   אם אתה מחפש לינק לצפייה/הורדה פיראטית, לצערי לא אוכל לעזור לך. אני לא שופט ולא אעמיד פנים שאני עצמי לא משתמש באתרים כאלו, אבל ככלל, אני מעדיף לשמור את הבלוג נקי מקישורים כאלו.
   רק אגיד שבאתרים הגדולים והמוכרים יותר לטורנטים/צפייה אפשר למצוא את הסרטים בלי בעיה, אלא אם אתה מחפש בתרגום לעברית ואז זה כבר תחום שאני בכלל לא מתמצא בו ולא יודע מי תרגם, איפה הוא פרסם ואם בכלל תרגמו.

   אהבתי

  2. הסרט הראשון תורגם באנימה ספין עד שנסגר,אני מאמינה שיעשו לו גיבוי או הכי טוב-לקוות לגאולה של נטפילקס

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s