סק"ש 2018 – שבוע 12

השבוע לצערי היה דיי עמוס ולא ממש הספקתי לעדכן כאן. גם השבוע הקרוב צפוי להיות כזה ולכן לא בטוח שאוכל להיות פעיל במיוחד, אך אל דאגה, בשבוע שלאחריו אני בחופש פסח (ובתקווה בלי יותר מידי עבודות). בכל אופן, אני כן מתכנן השבוע לפרסם לפחות את הסקירה על דרגון בול סופר שמגיעה לסיומה (עליה כבר התחלתי לעבוד והיא צפויה להיות ארוכה מהרגיל) – וככל הנראה היא תתפרסם בתחילת השבוע, בשאיפה כמה שיותר מהר אחרי שידור הפרק האחרון.

בינתיים הספקתי לסיים גם את המנגה "Oretama" שעליה גם אכתוב (לא יודע אם אספיק השבוע, מקסימום בפסח) ולו"ז הקריאה שלי התעדכן עם המנגה "Claymore" במקומה.

עוד מתוכננת כתבה על עונת האביב בפורמט דומה לכתבה הקודמת על עונת החורף (מי היה מאמין שהבלוג קיים מספיק זמן כדי שאכתוב כבר על 2 עונות) שגם צפויה להיכתב מתישהו בשבועיים הקרובים (בעדיפות לשבוע הקרוב, שוב, רק אם אספיק) וכרגע לא רוצה להבטיח מעבר לזה.

בכל אופן, היו הכרזות מאוד מעניינות השבוע אז בואו נתחיל (;


עונה שניה ל Mob Psycho 100, והאם One Punch Man מראה סימני חיים?

רק בשבוע שעבר כתבתי על המנגה החדשה של מוב בכיכובו של רייגן, ופחוץ מ 24 שעות לאחר מכן כבר הוכרזה העונה החדשה. טוב, אין כאן הרבה הפתעה, זה היה עניין של זמן – רק לא ברור למה זה לקח כל כך הרבה זמן להכריז על כוונה לעונה נוספת.

העונה הראשונה של מוב הסתיימה בספטמבר 2016, וכרגע לא ידוע מתי תעלה העונה החדשה או כמה פרקים מתוכננים לה – אבל בניגוד לאחותה הגדולה One Punch Man של היוצר ONE, מוב תישאר בביתה בסטודיו BONES (לפחות ממה שידוע כרגע), וזה מעולה.

יש לציין גם שהווב קומיקס המקורי הסתיים, ולכן אין מה לדאוג מבחינת חומר שיש לכסות בעונה החדשה – פוטנציאלית ניתן לרוץ עד הסוף.

ואם כבר וואן פאנץ' מן – השבוע קיבלנו לראשונה מזה הרבה זמן סימן חיים מהעונה החדשה, עליה לא דובר מאז שהוכרז שהיא תעבור מסטודיו Madhouse לסטודיו J.C. Staff. ב CD drama הרביעי של הסדרה נחשף שהמדובב היקארו מידוריקאווה ידובב דמות חדשה בשם גארוו בעונה השניה, שאת תמונתו ניתן לראות בתמונה המצורפת.

אני מקווה שאותה תמונה אגב מתארת נאמנה את איכות הציור בעונה החדשה, ויש סיבה לחשוף כך כיוון שמעצב הדמויות צ'יבקאשי קובוטה דווקא כן נשאר לעונה הזאת – אם כך לפחות הדמויות יראו טוב כמו בעונה הקודמת (מבחינת איכות האנימציה עצמה אני קצת פחות אופטימי).

בכל אופן, חדשות בנוגע לליהוק מדובבים זה לרוב סימן לכך שהפרויקט מתקדם, ולמרות שעד כה לא ראינו ויזואל או טריילר – אולי עוד ניתן לקוות שהעונה החדשה כן תספיק להגיע עוד ב 2018.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-18/mob-psycho-100-anime-gets-2nd-season/.129141

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-19/one-punch-man-anime-season-2-casts-hikaru-midorikawa-as-garou/.129226


אנימה ל Vinland Saga

אם לא יצא לכם לשמוע תשבוחות על המנגה של Vinland Saga עד היום – כנראה שאתם חיים מתחת לסלע. סדרת המנגה רצה כבר מ 2005 ויוצאת באופן חודשי, ונראה שכל מי שקרא אותה רץ להמליץ עליה. אם אתם כמוני ומרגישים רע שעדיין לא התחלתם אותה – אפשר להרגע, כי מגיעה אלינו בקרוב גרסת אנימה.

עדיין לא ידוע מתי תצא סדרת האנימה, מה יהיה אורכה ומי האנשים שיעבדו על הסדרה, אבל מה שכן ידוע זה שהסטודיו האחראי הוא סטודיו WIT, אותו סטודיו שזכות סדרות כמו Shingeki no Kyojin ו Mahoutsukai no Yome. בין אם אתם אוהבים את הסדרות והסרטים של הסטודיו, קשה להתווכח שבכל הקשור לאנימציה הם מצוינים ונראה שאדפטציות זה אכן צד חזק אצלם. אם חומר המקור אכן טוב כמו שאומרים שהוא – אני חושב שאפשר בביטחון להתחיל לפתח ציפיות ולעלות על רכבת ההייפ.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-19/vinland-saga-manga-gets-tv-anime-by-wit-studio/.129196


הכרזות נוספות

זה היה שבוע דיי עמוס הכרזות ולא על כולן יש הרבה מה להגיד כרגע כמו על הסדרות הקודמות שכתבתי עליהן – אבל זה לא אומר שהסדרות הבאות נראות פחות מעניינות.

הראשונה היא "Dororo" שמבוססת על מנגה של לא אחר מאשר אבי האנימה והמנגה המודרני – אוסאמו טזוקה. סדרת הסמוראים הזו כבר קבלה בעבר סדרת אנימה, אי שם בשנות ה 60 ובשחור לבן, ועכשיו היא תקבל סופסוף עיבוד מודרני. על המלאכה הופקד סטודיו MAPPA המצוין, ומהטיזר הקצר שקיבלנו זה כבר נראה נהדר.

עוד סדרה שהוכרזה היא "pet" המבוססת על מנגת סיינן שרצה בשנים 2002-2003 ומספרת סיפור בז'אנר העל טבעי והמתח. הטריילר הראשון לא ממש מראה משהו שניתן להתרשם ממנו, אבל התקציר בכתבת המקור נשמע מעניין, וסדרות סיינן חדשות זה תמיד מבורך.

סדרה נוספת שהוכרזה היא "Babylon" שמבוססת על נובלה של מאדו נוזאקי (KADO – The Right Answer). גם זו סדרת מתח וגם עליה לא ידוע הרבה בינתיים, חוץ מהעובדה שהיא תופץ אקסקלוסיבית בשירות Amazon Prime (מלבד לשידורי הטלוויזיה היפניים).

כמו כן נחשף ויזואל שצויר על ידי Zain, המאייר של הנובל:

והסדרה האחרונה היא סדרה בשם Sirius the Jaerger, סדרה מקורית של סטודיו P.A. Works. בניגוד לסדרות הקודמות – דווקא עליה יש לא מעט מידע. הסדרה תעלה לשידור בקיץ הקרוב והבמאי שלה יהיה מאסאהירו אנדו (Sword of the Stranger). מדובר בסדרה על ציידי ערפדים שמתרחשת בשנות ה 30, וכבר הספקנו לקבל את רשימת המדובבים וצוות ההפקה, טריילר, וויזו'אל ראשון:

בתור אחד שחושב שכמעט כל סדרה של P.A. שווה לפחות ניסיון, אני חושב שסך הכל יש למה לצפות. כמו כן, זה לא בדיוק הסגנון שאני רגיל אליו מהסטודיו מהשנים האחרונות ומאוד מסקרן אותי לדעת איך ילך להם בסדרת אקשן כזו. בינתיים זה נראה מבטיח.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-19/osamu-tezuka-dororo-manga-gets-new-tv-anime-by-mappa-tezuka-pro/.129198

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-19/durarara-takahiro-omori-helms-tv-anime-of-ranjo-miyake-psychic-suspense-manga-pet/.129200

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-19/mado-nozaki-babylon-novels-gets-tv-anime-by-revoroot/.129199

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-22/p.a-works-reveals-sirius-the-jaeger-original-tv-anime-project/.129345


פינת הטריילרים והוויז'ואלים

רגע, לא היו כבר טריילרים? נכון, אבל אני מעדיף לעשות את ההפרדה בין ההכרזות החדשות לבין טריילרים חדשים לפרויקטים שכבר הוכרזו.

נתחיל בטריילר ראשון שיצא במפתיע לסרט של דרגון בול סופר ומאשש את מה שכתבתי על הסרט בשבוע שעבר. העיצוב החדש של גוקו, שהמפיק של הסרט אמר שהם עבדו עליו במשך השנה האחרונה, והאנימציה המשוחררת יותר בולטים כאן וזה נותן לדרגון בול מראה מרענן שפשוט כיף לראות. נראה שבטואי מאוד מרוצים מהתוצאה, וגוקו נראה כאילו הוא כמעט משוויץ בעיצוב החדש והמשוחרר שלו כשהוא מתנועע בקפיצות במקום. כמו כן, קשה להתעלם מעובדה שהיריב של גוקו בסרטון הוא ככל הנראה סייאני – מה שכבר יכול להתחיל להוביל ללא מעט תאוריות שירוצו ברשת בזמן הקרוב.

טריילר חדש נוסף הוא לעונה החדשה והרביעית (טכנית החצי השני של השלישית) של Shokugeki no Soma שעולה ממש באפריל הקרוב (וליתר דיוק ב 8 באפריל). בטריילר ניתן להתרשם גם מהפתיח החדשה שלפחות כרגע נשמע אחלה.

כמו כן גם ויזואל חדש של הסדרה יצא:

סדרה נוספת שתעלה ב 12 באפריל היא Hisone to Maso-tan המקורית, שאני לא יודע איך לא שמעתי עליה עד עכשיו – אבל היא נראית מאוד מאוד מרשימה וחווייתית. מטוסי קרב, דרקונים, מוזיקה טובה, עיצובי דמויות חמודים ואנימציה שנראית טוב – צריך יותר מזה? כן? טוב, אז זה של סטודיו BONES. אני קניתי.

פרויקט חדש של סטודיו Trigger בשם SSSS. Gridman הציג גם הוא טריילר חדש החושף את קאסט המדובבים. את הרשימה המתורגמת תוכלו למצוא בקישור הבא. הסדרה צפויה לעלות בסתיו הקרוב.

טריילר חדש ל Sword Art Online Alternative שתעלה גם היא בעונת האביב בתאריך ה 7 באפריל חושף פתיח של הזמרת Eir Aoi הנהדרת:

בנוסף פורסם פרומו קצר ל Sword Art Online: Alicization שחושף את עלייתה לאוויר באקוטובר הקרוב. את הפרומו הקצר לא הצלחתי למצוא ביוטיוב, אבל אין כל כך מה לראות בו שכן כל מה שהוא חושף למעשה זה את הויזואל הבא:

סדרת אביב נוספת שתעלה ב 9 באפריל היא סדרת האנימה המבוססת על המנגה המפורסמת Golden Kamuy. הטריילר החדש חושף את הפתיח של הסדרה ונראה דיי מבטיח. סטודיו Geno יעבדו על הסדרה.

ויזואל נוסף וטריילר שנחשף השבוע הוא לסדרה Black Fox של סטודיו 3Hz שהוכרזה בשבוע שעבר, ופרטים נוספים אודות הצוות שיעבוד על הסדרה נחשפו גם הם בכתבה הבאה. זה נראה לא רע.

סדרה נוספת שדיברתי עליה בשבוע שעבר היא Iroduku Sekai no Ashita kara של סטודיו P.A. Works וכעת נחשף טריילר ראשון וויזואל חדש – כמו כן נחשף קאסט המדובבים ותאריך עליה בסתיו.

סדרה חדשה בשם Goblin Slayer המבוססת על לייט נובל באותו השם צפויה לעלות השנה – על המושכות אחראים סטודיו WHITE FOX (המוכרים בעבודתם על Steins;Gate ו Re:Zero). הטריילר לא חושף הרבה, אבל הוא נראה מגניב והסאונדטראק מצמרר.

טריילר חדש לסדרת שונן ג'אמפ החדשה Yurai-sou no Yuuna-san שתעלה לשידור בקיץ הקרוב ותופק על ידי סטודיו XEBEC:

ולסיום טריילר ההשקה למשחק השני של Shingeki no Kyojin שקיבל סך הכל ביקורות דיי פושרות עם ממוצע 76 ב metacritic, אבל אם אתם בקטע של לחסל טיטאנים – זה נראה דיי כיף:


ובפינת ה"למה זה קיים?" השבועית – סכו"ם בצורת חרבה של סייבר מ Fate/stay Night. מסוג הדברים שלא ידעתי כמה אני צריך עד שראיתי אותם.

2 תגובות בנושא “סק"ש 2018 – שבוע 12

  1. אני ממש נהנה לקרוא את הפוסטים שלך. מאז שהגעתי לכאן בזכות המבחן הקטן שביצעת באנימה ספין לא הפסקתי לקרוא את הפוסטים והביקורות שלך, הן ממש מעניינות ונראה שאתה די מנוסה בזה. אני שמח עד מאוד שאתה משתדל להעלות בקביעות ואף מצליחה. תודה רבה.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s