סק"ש 2018 – שבוע 10

לא ראיתי את זה בא…


סערת השיער הורוד של קים קרדשיאן

https://static.zerochan.net/Zero.Two.%28Darling.in.the.FranXX%29.full.2251611.pngאם זה נראה לכם מוזר שהשם "קים קרדשיאן" מופיע בכותרת של כתבה בבלוג אנימה ומנגה – זה מובן, כי זה היה מוזר גם לי כשנתקלתי בכתבה המקורית ב ANN. כוכבת הריאליטי המפורסמת צבעה לאחרונה את שיערה לורוד ואישרה בטוויטר שלה שהצבע הוא בהשראת אנימה אליה היא אובססיבית.

האנימה המדוברת היא מסתבר סדרה שעלתה בעונת החורף הנוכחית ומשכה דיי הרבה תשומת לב – Darling in the FranXX כאשר הדמות בעל השיער הורוד שהיוותה את ההשראה עבור קרדשיאן היא גיבורת הסדרה Zero Two.

הכתבה זכתה לדיי הרבה תגובות ונראה שאנשים דיי חלוקים בדעתם בנושא. קהל המעריצים של קרדשיאן לא בדיוק חופף לזה של סדרות אנימה, כך שאפשר להבין את המבוכה הגדולה שנוצרה – אבל אני חושב שהתקרית הזאת מעלה נושא קצת יותר מעניין מאשר הכוכבת עצמה. נראה שמתחיל להישבר כאן איזשהו מחסום ושבדומה לקומיקס אמריקאי וגיימינג – אנימה נכנסת לאט לאט למיינסטרים והיא כבר אינה נחלתם של קבוצת גיקים קטנה באוכולוסיה. לא רק שסלבס אמריקאים מתחילים לדבר על אהבתם לאנימה, המגוון העצום של הסדרות המקבלות דיבוב לאנגלית בקצב מהיר מאוד, ובנוסף לכך חברות כמו נטפליקס שמתחילות לנסות לקבל דריסת רגל בתחום דיי מסמנות לדעתי תחילתה של מגמה. כרגע זה בעיקר בארה"ב, אבל אנחנו יודעים שמה שקורה שם מתפשט מהר גם לכאן – השאלה כמה זמן זה ייקח, מה יהיו ההשפעות של המגמה הזאת על התחום ואיך אנחנו אמורים להרגיש עם כל הסיפור.

קשה לדעת מה יהיה, אבל בינתיים תצטרכו לעכל את זה שאתם וקים קרדשיאן חולקים תחביב משותף (;

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/interest/2018-03-05/kim-kardashian-says-darling-in-the-franxx-zero-two-inspired-her-hair/.128583


סרטים חדשים ל Psycho-Pass

זוכרים את Psycho-Pass? סדרת המד"ב-משטרה הנהדרת הזאת של Production I.G שודרה ב 2012 ומהר מאוד צברה קהל מעריצים נלהב. עונתה השניה שיצאה ב 2014 עברה לסטודיו Tatsunoko Production וזכתה לביקורות קצת פחות נלהבות, ולאחר מכן הגיע סרט ההמשך ב 2015 שחזר שוב לידיהם של היוצרים המקוריים.

כעת הוכרז פרויקט חדש לסדרה בדמות שלושה סרטים שקיבל בינתיים את השם Psycho-Pass Sinners of the System (או בקיצור Psycho-Pass SS).

הסרט הראשון בפרויקט החדש צפוי לעלות לאקרנים בינואר 2019 ולהתמקד בדמויותיהם של גינוזה ומיקה. הסרט השני יתמקד במאסאוקה וסוגו, והשלישי ככל הנראה בקוגאמי.

בתור אחד מנפגעי העונה השניה (שאם להגיד את האמת לא הייתה גרועה לדעתי, אבל פשוט רחוקה מאוד מהרמה של העונה הראשונה) ושסרט ההמשך לא השאיר עליו רושם מאוד גדול גם כן, אני בכל זאת מאוד רוצה לתת ל Psycho-Pass הזדמנות נוספת להרשים אותי. בסך הכל מדובר בסדרה באמת טובה עם קונספט מאוד חזק ומעניין שאפשר ליצור איתו סיפורים מרתקים – בידיים הנכונות יש כאן פוטנציאל למשהו טוב.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-08/psycho-pass-ss-3-part-anime-film-project-revealed/.128710


המנגה החדשה של קישימוטו – סדרה

אם כבר הספקתם לשכוח, יוצר "נארוטו", מאסאשי קישימוטו, עובד בימים אלה על פרויקט חדש. כעת מאשר הירויוקי נקאנו, העורך הראשי של המגזין Weekly Shonen Jump שהמנגה החדשה של קישימוטו אינה וואן שוט – אלא סדרה.

מכיוון שאין עדיין פרטים נוספים כמו תקציר, ז'אנרים, או זמן משוער להתחלתה, קשה ממש לדבר על המנגה החדשה, אבל העובדה שמדובר בסדרה חדשה זו אכן ידיעה מעניינת. עבור מנגקה כמו קישימוטו שסיים ריצה של מנגה כל כך פופולרית כמו נארוטו, נראה היה שהוא יכל להסתפק מעתה והלאה בוואן שוטים או פרויקטים קצרים פה ושם, מתוך או מחוץ לעולם של "נארוטו", אך אם הוא בחר ליצור עולם חדש לגמרי עליו הוא יבסס סדרה שלמה – כנראה שיש לו שאיפות גדולות לפרויקט הזה. ובכן, יש לו ציפיות גדולות לעמוד בהן.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-03-05/naruto-creator-masashi-kishimoto-new-work-confirmed-as-serialization/.128589


בולרום עדיין לא חוזרת

על מצבה של המנגה Ballroom e Youkoso כתבתי כבר יותר מפעם אחת, ולמרות שנראה היה שבאפריל תהיה התקדמות מסויימת, הודעה שפורסמה במגזין Monthly Shonen Magazine בשרה אחרת. נראה שהמנגה טומו טאקאוצ'י עדיין מתקשה להמשיך בציור המנגה בשל בעיות בריאותיות, מה שגרם למנגה להיכנס להפסקה מלתחילה לפני כחודשיים.

עם כל הכאב של המעריצים (ביניהם אני שמחכה שהמנגה תסתיים כדי לקרוא את כולה, כי עונת המשך לאנימה כנראה כבר לא תהיה), נראה שנצטרך לחכות קצת יותר. נקווה שטאקאוצ'י תבריא ותוכל לחזור לעבודתה במהרה.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-05/welcome-to-the-ballroom-manga-does-not-return-as-planned/.128545


נובל חדש של Hibike! Euphonium

סדרת האנימה המוצלחת Hibike! Euphonium של Kyoto Animation הייתה אחת האהובות עליי בזמן יציאתה. הסדרה הנפלאה הזו אמנם הסתיימה וסיימה לעבד את הסיפור מהלייט נובל המקורי, אך כעת נראה שסיפור חדש הולך להכתב. נובל חדש שייקרא "Hibike! Euphonium ~Honto no Hanashi~" (סיפורים אמיתיים) יכיל אוסף סיפורים קצרים אודות הבנות מהשנה השלישית שסיימו את בית הספר כמו אסוקה, קאורי, הארוקה ואאוי (בתכלס בואו נודה באמת, לכולם אכפת בעיקר מאסוקה) וכן סיפורים נוספים.

עם הסרטים המתוכננים, נראה ש"היביקה" היא עדיין פרויקט מרכזי עבור קיואני, כך שאני מקווה שיום אחד הם יחזרו לעבד גם את הסיפורים החדשים האלו.

ואם כבר הסרטים – טריילר וויזואלים חדשים עבור הסרט Liz to Aoitori שמתמקד בדמויותיהן של נוזומי ומיזורה וצפוי לצאת באפריל שוחררו. עם כמה שזה נראה מעניין, קשה לי שלא להבחין בשינוי קל בסגנון האנימציה – שאני לא יודע כמה אני מחבב. האנימציה של Hibike! Euphonium תמיד הייתה מדהימה, אבל למרות שהיא נראית טוב גם כאן, הסגנון נראה מעט יותר "חופשי" ופחות מפורט ומלא בצבע ממה שזכור לי מסדרת האנימה, ואני חושב שאני בכל זאת מעדיף את הסגנון הקודם.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-05/sound-euphonium-series-gets-new-novel-in-april/.128565

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-03-09/sound-euphonium-liz-to-aoitori-trailer-previews-film-theme-song/.128770


פינת הטריילרים

טריילר חדש לאנימה Piano no Mori שעוסקת בנגינה על פסנתר וצפויה לעלות בעונת האביב הקרובה. זו אינה האדפטציה הראשונה של המנגה, זו זכתה גם לסרט ב 2007.

אם חשבתם שיפן כבר נגעה כל תחום ספורט אפשרי באנימה – חכו שתראו את אנימת הספורט הבאה. האנימה "Hanebado!" המבוססת על מנגה באותו השם, תעסוק בתחום הכדור-נוצה ותעלה לשידור בקיץ הקרוב. האמת? זה נראה… לא רע.

ובזמן שאנחנו עדיין מחכים לסרט השישי והאחרון של Digimon Adventure Tri שצפוי להגיע במאי, טריילר חדש מנסה להציל את מה שנשאר מההייפ. לצערי הוא נחמק מיוטיוב, אבל תוכלו למצוא אותו בקישור הבא ב DailyMotion.


ופינת ה"למה זה קיים?" השבועית – זוכרים את Niantic? החברה שפתחה את Pokemon GO? בוודאי שמעתם שהיא פתחה לפני כן גם משחק בשם Ingress עם קונספט דומה רק בלי פוקימונים. ובכן – הוא מקבל אנימה.

2 תגובות בנושא “סק"ש 2018 – שבוע 10

  1. אני מקווה מאוד שהסרטים יהיו ברמה של העונה הראשונה, ובמידה ולא – לפחות שיתרקבו לרמתה. העונה השנייה הייתה מזעזעת, מלאת חורים ומרגיזה, לכן אשמח לקבל שינוי מרענן. יש דבר אחד שלא ברור לי, מיהו סוגו? שמה של הדמות לא זכור לי; ובנוסף, בדקתי ב-MAL לגבי הקאסט הראשי, ולא הייתה דמות בשם זה; לכן, האם תוכל לרענן את זכרוני?

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s