סק"ש 2018 – שבוע 7

למי מכם שפספס, ישנה סקירה חדשה על Pluto למטה (שבסוף הספקתי לכתוב קצת לפני שנגמר השבוע).

כמו כן כבר לפני כמה ימים עדכנתי את מד הדירוגים של הבלוג בכותרות חמודות שנמצאת בסוף כל סקירה במקום הציון שהיה עד כה בטקסט – זה עדיין זמני וייתכן ואשנה אותן בעתיד, אך בינתיים אני חושב שזה טאץ' נחמד סך הכל. את כל הכותרות ניתן לראות בעמוד האודות. כמו כן גם עמוד הלו"ז התעדכן בימים האחרונים.

עדכונים נוספים יהיו בהמשך השבוע.


Diamond no Ace לא נגמרה?

ריוטה אוסאקה, המדובב של הדמות הראשית בסדרה, סאוומורה אייג'ון, אמר במהלך הקונצרט "Daiya no A The ORCHESTRA" ביום ראשון שהאנימה תמשיך. הוא לא ציין מתי, אך אמר שהסדרה לא נגמרה ותמשיך בוודאות.

זו אמירה דיי מפתיעה למען האמת שלא ציפיתי לשמוע, לפחות לא בקרוב. העונה השניה של הסדרה התסיימה לפני קצת פחות משנתיים, זאת לאחר ששודרה ברצף אחרי העונה הראשונה ולשתיהן יחד היו 125 פרקים. האנימה סיימה לכסות את החלק הראשון של המנגה, ואני עדיין זוכר את ההכרזות על מנגת ההמשך בזמנו, כך שאני לא בטוח כמה זמן עבר כדי שבאמת ייצברו מספיק פרקים לעונה נוספת. מה שבטוח – עוד עונה של 50 פרקים נשמעת כמו רעיון שלא יקרה בעתיד הקרוב.

ריוטה אמנם לא ציין מתי זה יקרה, וכל עוד לא הייתה הודעה רשמית כלשהי מהסטודיואים האחראים על האנימה, קשה לי להאמין שזה יקרה בשנה הקרובה. אני כן מקווה שדבריו של ריוטה נאמרו מאחד שיודע משהו מבפנים, ולא רק בתור השערה או תקווה כלשהי, כי Diamond no Ace בכל זאת סדרת ספורט שמאוד נהנתי ממנה ואני יותר מאשמח לחזור לצפות בה כשתהיה את האפשרות לכך.

החשש שלי תמיד היה שעד שיצטבר מספיק חומר במנגה יעבור יותר מידי זמן, וסטודיו כמו Madhouse לא ידוע כאחד שקופץ על סדרות המשך (היכן העונה הרביעית של Hajime no Ippo שכולם מחכים לה?), ואני יודע שגם Production I.G היו בתמונה ביחד איתם, מה שמעלה עוד יותר שאלות לגבי קבלת ההחלטה לעונת המשך.

הדבר היחיד שאני יכול להגיד על כך, שזו אמירה מאוד מעודדת, גם אם אינה רשמית לגמרי.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-02-12/ryota-ohsaka-ace-of-diamond-anime-is-not-over-will-continue/.127672


המאבק בפיראטיות – המנגקות מדברים

זה לא סוד שכבר במשך שנים רבות מכירות המנגה יורדות. זה מתבטא גם במכירה של כרכים פיזיים של סדרות וגם במכירה של מגזינים גדולים כמו שונן ג'אמפ ואחרים. גופי ההפצה נוהגים להפנות את האשמה לאתרי הפצה פיראטיים, ודרך ההתמודדות שלהם עם המשבר הוא מאבק באותם אתרים.

השבוע הביע את דעתו על הנושא המנגקה יושידה טאקהאשי (Yareta kamo Iinkai) בדיון לאתר The Huffington Post Japan. דעתו של יושידה בתור יוצר היא דווקא פחות לוחמנית בכל הקשור לאתרים הפיראטיים – למעשה המנגקה טוען ששיטת הטיפול של חברות ההפצה במשבר היא שגויה והוכיחה כלא מניבה תוצאות.

יושידה טען שקהל היעד של אותם אתרים פיראטיים הוא לא קהל המיינסטרים של המנגות, אלא קהל המעריצים הכבד יותר, זה שאמור לקנות את הווליומים, ושבמקום להילחם בו על חברות ההפצה לשרת אותו. יושידה מתח ביקורת על כך ששיטת המכירה של מנגות לא השתנתה כלל בשנים האחרונות ושהיא כבר מיושנת. הוא הפנה אצבע מאשימה לאותן חברות הפצה שלא מנסות לחדש ולספק שירותים נוחים יותר לקהל הקוראים שיגרמו להם לנטוש את האתרים הפיראטיים מיוזמתם.

מספר הצעות הועלו באותו דיון מצידו של יושידה, כמו אתרים חוקיים שיאפשרו גישה למגוון מנגות בתשלום סמלי, או הסרת כיסוי הפלסטיק ממנגה הנמכרת בחנויות כך שהקוראים יוכלו לדפדף בה כאשר היא על המדפים ולהחליט אם ברצונם לקנות אותה. יושידה סיכם בצורה דיי סקפטית שהוא מודע שהרעיונות האלו אינם מקוריים וכבר הוצעו בעבר על ידי מספר אנשים, אך מכיוון שאלה עדיין לא אומצו בתפוצה רחבה הוא בספק שגם עכשיו חברות ההפצה יקשיבו לו ויעשו משהו בנידון.

בניגוד מוחלט ליושידה, דיבר השבוע גם טטסויה צ'יבה (Ashita no Joe) בתגובה לכתבה על פיראטיות באתר NHK, אך הוא נשמע הרבה פחות מפויס עם המצב. צ'יבה אמר שהוא מרוצה לדעת שמנגה נקראת היום בדרכים מגוונות, אך ציין את האתרים הפיראטים כגורם המפריע לתעשייה ומונע מיוצרים שעובדים קשה לפרנסתם לקבל את תגמולם. הוא אף הכביר ואמר ששוק המנגקות הצעירים קורס בעקבות התופעה, ופנה לקוראים בבקשה לא לקרוא מנגה באתרים הפיראטיים הללו.

הכתבה ב NHK ציינה עליה חדה בנתוני הקריאה באתרים פיראטיים, כאשר רוב הקוראים הינם צעירים בגיל העשרה. עוד צוין בכתבה שבעוד שוק המנגה הדיגיטלי מתחיל לצמוח והגיע ב 2017 לרווח של 171 ביליון ין, האתרים הפיראטיים גרמו להפסדים של לא פחות מ 50 ביליון ין.

על פיראטיות בכלל ובתחום המנגות בפרט ניתן לכתוב מאמר שלם, ודיונים וסטטיסטיקות אפשר למצוא בכל רחבי האינטרנט, אך נראה שכרגע אין פתרונות קסם למצב, לא ביפן וכמובן שלא בעולם המערבי. בעוד שאני מבין לליבם של היוצרים והייתי מאוד רוצה לצרוך גם אני את המנגה שלי בדרכים חוקיות – אני מסכים עם יושידה שאין כיום דרך נוחה עבור כל הקהלים לעשות את זה, ומקווה שאכן חברות ההפצה ינסו לעשות מאמצים בתחום הזה. חוץ מקניית ווליום פה ושם כשמתאפשר, נראה שעדיין אמשיך לצרוך את המנגה שלי באתרים הפיראטיים בזמן הקרוב.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/interest/2018-02-13/manga-creator-criticizes-publishers-attacks-on-piracy-sites/.127695

https://www.animenewsnetwork.com/interest/2018-02-14/ashita-no-joe-manga-creator-jca-ask-fans-to-avoid-pirate-sites/.127744


נמצאה המחליפה לבולמה

Bulma מנובמבר האחרון כאב קהל המעריצים של דרגון את מותה של המדובבת הירומי טסורו, המדובבת של בולמה שהלכה לעולמה. הרבה כבר נאמר עליה טסורו, גם כאן בבלוג, אבל לדרגון בול עדיין ממשיכה וכולנו ידענו שיגיע הרגע ויצטרכו למצוא לה תחליף.

ב Toei Animation הודיעו באופן רשמי על כניסה של המדובבת הידועה איה היסאקוואה לתפקידה של בולמה, והיא זו שתדובב את הדמות החל מהיום בכל סדרה, סרט או משחק שעתיד לצאת.

איה היסאקוואה היא מדובבת מנוסה, ואת רשימת תפקידיה תוכלו לראות בעמודה ב MAL או ב ANN, וזו בהחלט נראית כמו בחירה ראויה. קולה אכן דומה לזה של הירומי, אך אני מניח שחדי האבחנה יוכלו להרגיש בהבדל, ושייקח זמן להתרגל.

עוד אישרו בטואי שפרק 128 של דרגון בול סופר כבר הוקלט תחת דיבובה של הירומי טסורו לפני המקרה המצער, וקולה עדיין ישמע בפרק זה.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-02-15/dragon-ball-recasts-bulma-with-aya-hisakawa-after-hiromi-tsuru-passing/.127823


מה חדש בזירת הלייב אקשן?

נתחיל מכך שהאדפטציה של Sword Art Online נמכרה לנטפליקס. בנוסף אמר המפיק לאטה קאלוגרידיס בראיון שאת דמויותיהם של אסונה וקיריטו יגלמו שחקנים אסייתיים – האם זה ניסיון ללמוד מטעויות העבר? אולי. אני לא בטוח שדווקא זו הנקודה שהפריעה לאדפטציות לייב אקשן מערביות בעבר. אני לא יודע איך המכירה לנטפליקס תשפיע על איכות הסדרה (היה מספיק מאכזב עם Death Note) – אבל זהו עוד צעד בדרך של ענקית הטלוויזיה לקחת חלק במדיום האנימה אותו היא הולכת ומאמצת לחיקה.

חדשות נוספות בתחום הוא שהסרט Alita: Battle Angel יידחה לדצמבר, זאת בניגוד לחדשות קודמות על יציאתו ביולי. הסרט הוא אחד הפרוייקטים היותר מעניינים כרגע בתחום, שכן על חלקו אמון הבמאי המפורסם ג'יימס קאמרון. נקווה שהדחייה תתן זמן להשיג תוצאות טובות יותר ותעשה לסרט רק טוב.

ואם אתם יותר בקטע של לייב אקשן יפניים – טריילר חדש ל Inuyashiki יצא והוא נראה לא רע למען האמת. הטריילר (כמו גם הסדרה במובן מסויים) עוסק בעיקר בדמותו של שישיגאמי, והסרט צפוי לצאת לאקרנים ב 20 באפריל ביפן:

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-02-13/live-action-sword-art-online-producer-series-sold-to-netflix-will-have-asian-lead-actors/.127753

https://www.animenewsnetwork.com/daily-briefs/2018-02-13/alita-battle-angel-film-pushed-back-to-december-21/.127741

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-02-13/live-action-inuyashiki-film-trailer-reveals-man-with-a-mission-theme-song/.127752


Steins;Gate – חדשות טובות וחדשות רעות

נתחיל בטובות – קאנקו איטוו חוזרת לבצע את שיר הפתיחה עבור סדרת האנימה החדשה Steins;Gate 0. איטוו ביצעה בעבר את שיר הפתיחה Hacking to the Gate המוצלח של סדרת האנימה, וכן שרה את שיר הנושא של הסרט. חזרתה לפרנצ'ייז היא בשורה מאוד משמחת, ונראה ש Steins;Gate 0 הולכת ומסתמנת כהבטחת העונה.

החדשות הרעות – מי מכם שתכנן לשחק בגרסה החדש של ה VN המקורי – Steins;Gate Elite במרץ הקרוב, יצטרך לחכות קצת יותר. הגרסה החדשה שתחליף סצנות מהמקור בסצנות מהאנימה ותצא ל PS4, ל PS Vite ול Nintendo Switch נדחתה לתאריך לא ידוע ב 2018 וכרגע נאלץ להישאר בחוסר וודעות לגביה. טוב נו, העיקר שזה יגיע בסוף.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-02-13/kanako-itou-zwei-perform-steins-gate-0-anime-theme-songs/.127730

https://www.animenewsnetwork.com/news/2018-02-14/steins-gate-elite-game-delayed-to-general-2018-release/.127770


פינת הטריילרים

טריילר חדש לסרט READY PLAYER ONE יצא והוא נראה טוב. מאוד טוב. זה לא בדיוק קשור לאנימה, אבל טריילר קודם כבר הראה מספר דמויות ממשחקים יפניים, וזה תירוץ מספיק עבורי (אה כן, ויש גם את ענק הברזל, וזה הכי חשוב):

טריילר חדש למשחק של Attack on Titan מראה סופסוף את מצב הסיפור ומכיל קטעי מפתח מהעונה השניה, כמו כן מציג בקצרה את מערכת בניית הדמות האישית שלכם ומודים שונים במשחק.

סרטון מאחורי הקלעים חדש של המשחק One Piece: World Seeker לא חושף הרבה מידע חדש, אבל עבור אלה מכם שעבורם כל פיסת גיימפליי היא חשובה, זה גם משהו.

ואם אנחנו כבר בקטע של משחקים, מי מכם שצמא למשחק קצת פחות… שגרתי(?), תמיד אפשר לסמוך על Senran Kagura. המשחק החדש יגיע ל Steam במרץ הקרוב. אתם עדיין יבשים?

ואם חשבתם שאחרי הטריילר הזה כבר ראיתם הכל, יש לי חדשות בשבילכם.

שיהיה שבוע טוב לכולם.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s