סק"ש 2017 – שבוע 51

אחרי גל ההכרזות של שבוע שעבר, השבוע הזה היה טיפה יותר רגוע. יש קצת השלמות לעשות מאירוע Jump Festa שנפל בשבוע שעבר בדיוק על שבת-ראשון, ועוד כמה כותרות שאולי יעניינו חלק מכם.

השבוע הקרוב יהיה השבוע האחרון של 2017, וצפויות כתבות נוספות בהמשכו (:


מאסאשי קישימוטו מסתכל קדימה, בורוטו מסתכלת לאחור

המנגקה המפורסם שכתב וצייר את המנגה של "נארוטו" במשך לא פחות מ15 שנים הפתיע השבוע כשהכריז שהוא אינו פורש ומתכנן לצייר מנגה חדשה עבור שונן ג'אמפ כבר ב 2018. בעבר הביע קישימוטו את רצונו לכתוב מנגת מאפיות בשם "Mario" לאחר סיומה של נארוטו, וב 2013 אכן צייר וואן שוט שלה, אך נראה שלא זו תהיה המנגה החדשה שלו, שכן הוא אישר שמדובר במנגה מז'אנר המד"ב.

עוד סיבה שההכרזה מפתיעה היא שבכל הקשור לבורוטו, הממשיכה את נארוטו שאיתה כל כך הצליח, קישימוטו לא מראה נוכחות בולטת. את המנגה של בורוטו מצייר בכלל איקמוטו מיקיו שהיה בעבר אסיסטנט של קישומוטו, והכותב הוא קודאצ'י אוקיו. מלבד האמירה של קישימוטו בשנה שעברה שהוא מתכוון לגרום לבורוטו להיות אפילו מוצלחת יותר מנארוטו,לא נשמעה עוד התבטאות של המנגקה בנושא, או רצון מכיוונו לייצר סיפורים נוספים בעולם הסדרה.

ואם כבר בורוטו – השבוע נחשף הארק הבא באנימה, וכן ויזואל שלו. ארק זה יתמקד במבחני הצ'ונין, וכן, זה אומר שהוא יעבד מחדש את הסרט. לא ברור כמה ישתנה התסריט בעיבוד החדש, אבל כבר ידוע שנבל חדש יצטרף לצמד הנבלים משבט אוטסוקי שהופיע בסרט – שינוי שלא הופיע אגב בגרסת המנגה, שהציגה גם היא שינויים קטנים.

את האנימה של בורוטו לא המשכתי אחרי הפרק הראשון, ואת המנגה גם הפסקתי אחרי הארק של הפרקים שכיסו את הסרט, אך זה לא בגלל אכזבה מסויימת (טוב, סגנון הציור של המנגה היה דיי מאכזב ביחס למקור) או דעה שלילית, אלא פשוט מחוסר זמן. אני עדיין חושב לחזור מתישהו ולהשלים את האנימה של בורוטו, ולכן ההכרזה על הארק החדש, אפילו שמאוד צפויה, דיי מאכזבת. דרגון בול סופר כבר עשתה את זה פעמיים – ואת המעריצים זה ממש לא ריצה, ולכן אני לא מצפה שאצל בורוטו המצב יהיה שונה. השאלה המעניינת יותר היא היכן ממשיכים לכאן, ולאן מועדות פניה של סדרת האנימה לאחר שתכסה את כל החומר שכבר נכתב לפניה. לפי הטיזר בתחילתה, נראה שלכותבים כן יש רעיון מסויים – השאלה כמה סבלנות תהיה מעריצים לחכות שהרעיון הזה יגיע למסך סופסוף.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-17/naruto-manga-creator-masashi-kishimoto-teases-new-work-in-2018/.125392

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-17/boruto-anime-reveals-new-visual-for-upcoming-chunin-exam-arc/.125393


אודה ממשיך לעשות טיזים לקראת ארק Wano

המנגה אייצ'ירו אודה שלח הודעה חדשה למעריצי וואן פיס במהלך Jump Festa, בה הבטיח שוב כניסה של המנגה לארק וואנו במהלך 2018. אודה התנצל על כך שהבטיח אותו הדבר גם שנה שעברה, ושהארק הנוכחי נמשך יותר משחשב, אך כעת שארק "Whole Cake Island" כבר נמצא בשיאו, נראה שהפעם הסבירות לכך אכן גבוהה.

https://i0.wp.com/www.onepiecelovers.net/wp-content/uploads/2016/09/2016-08-07_23-34-05-1.png

אודה דאג שוב בהכרזה להלהיב שוב את המעריצים לקראת המשך המנגה, וחזר על האמרה שארק "Marinford" שנחשב עד כה כשיא של המנגה בכל הזמנים, יהיה "חמוד" לעומת המלחמה המתוכננת בוואנו. עוד הוסיף שהוא מתכנן להציג בקרוב דמות שתהיה לפי דבריו "האויב הגדול ביותר של לופי והצוות", ושאותו אויב "עשוי להיות קשור לוויטברד". התאוריות כבר החלו לרוץ ברשת – חלק חושבים שמדובר באדווארד ווביל שהוצג מוקדם יותר במנגה כשיצ'יבוקאי חדש, המסתובב עם אימו הזקנה שטוענת שהוא הבן של וויטברד. חלק מהמעריצים חושבים שאולי מדובר בבלקבירד, כיוון שהוא מסתמן כאויב הסופי של המנגה, וחלק חושבים על אפשרות של דמות חדשה לגמרי. מה שבטוח – על אודה אפשר לסמוך,וכנראה שהשנה הקרובה של וואן פיס תהיה מאוד מעניינת.

עוד חדשות בנושא וואן פיס, שאולי יתקבלו בקצת פחות אהדה, הן בדבר סדרת הלייב אקשן ההוליוודית המתוכננת. מפיק הסדרה מארטי אדלשטיין הודיע השבוע שהסדרה החדשה (המפוקת על ידי Tomorrow Studios) תתחיל את הסיפור מסאגת East Blue, בדיוק כמו המנגה, ושהוא מקווה שלאחר מכן תמשיך לשאר הארקים. לפי דבריו מדובר באחד הפרויקטים הכי יקרים בתולדות הדרמות הטלוויזיוניות, והוא מאוד נלהב מהעבודה עליו ומתכוון לעשות הכל כדי שהסדרה תצליח. קהל המעריצים קצת פחות נלהב, וזה מובן. זה לא רק בגלל ההיסטוריה המלאה סרטי לייב אקשן גרועים לסדרות אנימה ומנגה, וואן פיס באופן ספציפי היא סדרה שמאוד קשה לדמיין בתור לייב אקשן. חלק מהקסם של הסדרה הוא בעיצובים המאוד מוגזמים שלה, באינטרקציות ובדמויות הקיצוניות והמלאות אישיות, וזה דבר שקשה מאוד לפתור רק בעזרת תקציב ואפקטים ממוחשבים. אני באמת שמח לדעת שבהפקת הסדרה כל כך נהלבים ומוכנים להשקיע כמיטב יכולתם, אבל עד שלא תוצג איזשהי הצצה לפרויקט – אני עדיין פסימי.

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-17/eiichiro-oda-teases-developments-for-one-piece-manga-in-2018/.125399

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-17/live-action-hollywood-one-piece-tv-series-will-start-with-east-blue-arc/.125396


Mob Psycho 100 מסתיימת

ועכשיו למשהו שלא קשור בשונן ג'אמפ – מנגת האינטרנט המפורסמת של ONE, אחד היוצרים היותר מצליחים היום בעולם המנגה והוובקומיקס (שיצר את One Punch Man בגרסתה המקורית והפחות יפה), מגיעה לסיומה כבר בפרק הבא.

Mob Psycho 100 עובדה בשנה שעברה לאנימה בת 12 פרקים מעת סטודיו BONES שזכתה לאהדה רבה בקהילה, וכן זכתה הסדרה גם לסדרת לייב אקשן שתתחיל בינואר הקרוב.

אני אישית מאוד אהבתי את סדרת האנימה, שהייתה גם קומדיה משובחת וגם סדרת אקשן יוצאת מן הכלל, ואני מקווה שעונה שנייה שתעבד את שארית את הסיפור אכן מתוכננת, גם עכשיו כשאין יותר מנגה לפרסם.

 

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-19/one-mob-psycho-100-manga-ends-on-friday/.125496


Btooom! מסתיימת

מישהו עוד זוכר את "Btooom!"? על אף שהסדרה זכתה לאנימה מבית Madhouse ב 2012, בדיוק כשז'אנר משחקי האונליין היה בשיאו לאחר שידורה של "Sword Art Online", לא נראה שלמישהו היא הייתה חסרה ממש. הרבה לאחר שסדרת האנימה הסתיימה, היא עדיין זכורה בעיקר כסדרת טראש עם פאנסרביס זול.

סדרה המנגה שהחלה ב 2009 מספרת על NEET בשם סאקאמוטו המתמחה במשחק רשת בשם "בטום!" ונשלח לאחר מכן לאי בודד בו הוא נאלץ לשחק את המשחק "על אמת" ולנסות להישאר בחיים. המנגה המשיכה עד היום ותסיים את ריצתה עם 26 ווליומים – על אנימת המשך לא דובר, ובהכירי את מאדהאוס, אני בספק שתהיה כזאת.

 

מקור:

https://www.animenewsnetwork.com/news/2017-12-21/junya-inoue-btooom-manga-ends-in-4-chapters/.125581


פינת הטריילרים

נתחיל בטריילר לסרט החדש של Chuunibyou demo Koi ga Shitai! מבית סטודיו Kyoto Animation שאמור להמשיך את עלילת העונה השניה של הסדרה ויגיע לאקרנים ביפן ב 6 בינואר. עונתה השניה של האנימה דיי אכזבה אותי אחרי עונה ראשונה נהדרת, אבל הסרט נראה דיי מבטיח.

טריילר חדש למשחק ה RPG שהוצג בתערכות ה E3 ביוני – Code Vein מציג עוד קצת משחקיות ו cutscenes – והפעם גם קטעים מפתיח המשחק באנימציה דו ממדית שנעשו על ידי סטודיו ufotable (הידוע בעבודתו על Fate/Stay Night Unlimited Blade Works וסרטי Kara no Kyoukai):

גם משחק חדש של Sword Art Online מפציע בטריילר חדש שנראה לא רע בכלל.

ונסיים בהשלמות של כמה טריילרים נוספים למשחקים של שונן ג'אמפ שהוצגו ב Jump Festa, ביניהם המשחק החדש של וואן פיס, משחקים של Boku no Hero Academia ו Black Clover עליהם דיברתי בעבר, ואף משחק חדש של סדרת Hakuto no Ken הוותיקה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s