ברוכים הבאים ל Isogashii!

קצת מוזר שפוסט הפתיחה הוא דווקא הפוסט השני (אם לא מחשיבים את הסטטוס הנוסף), אך זה נעשה בכוונה על מנת שאוכל להדגים ולדבר על התוכן המתוכנן בבלוג זה בהמשך.

קצת על עצמי

אז בואו נחזור רגע להתחלה – היי, אני ארצ'ר (כינוי מן הסתם, אבל מעדיף להישאר עם זה כרגע), וחלקכם אולי מכירים אותי מפעילותי בעבר פורום Animes, ואולי ממקומות נוספים. אם לא, אז נעים להכיר (:

כרגע בן 24, סטודנט לתואר ראשון בהנדסת תוכנה ובן אדם עסוק ביותר. תחביביי העיקריים הם ציור (ובפרט ציור דיגיטלי וקומיקס), גיימינג, מחשבים וטכנולוגיה וכמובן – אנימה ומנגה.

את כניסתי לתחום האנימה והמנגה ביצעתי בשלהי 2005 ועד היום מדובר בתחביב מאוד יקר לליבי. את רשימת הסדרות שראיתי ושאני מתכנן לראות תוכלו למצוא בפרופיל שלי ב MyAnimeList אותו אני משתדל לעדכן באופן תדיר. אם תשימו לב, יחסית ל 12 שנים בתחום, לא מדובר ברשימה מאוד גדולה – וכאן הבלוג הזה נכנס לתמונה.


אז מה זה בעצם Isogashii?

בתרגום פשוט – "Isogashii" אומר "עסוק" – וזה המצב לצערי בשנים האחרונות, כל תקופה מסיבותיה (כמו צה"ל לדוגמה), וכיום בעיקר בגלל לימודים לתואר ראשון אני עסוק מתמיד והתחביב מעט נזרק הצידה.

זה כמובן לא מצב רצוי, אבל לחלקנו כשאנחנו מתבגרים כבר אין את הזמן הפנוי למרתן סדרות (או כמו שנוהגים להגיד היום – "לצפות בבינג'") או לעקוב אחרי 10 סדרות עונתיות במקביל. בניסיון כושל בכל זאת לעמוד בקצב, הרמתי בעונות האחרונות את כל הסדרות שנראו לי מעניינות (והיו לא מעט כאלה), רק כדי לנטוש אותן אחרי פרק בודד או שניים, לאחר שהבנתי שאת הפער שפתחתי מהפרק האחרון שיצא אני כנראה כבר לא אספיק להשלים. כמו כן רשימת ה Plan to Watch שלי שכוללות סדרות וסרטים שאני מתכנן לצפות בהם בערך מתי שנכנסתי לתחביב לא מתרוקנת – אלא רק הולכת ומתמלאת. כדי לפתור את הבעיה סיגלתי לעצמי הרגלי צפייה חדשים, אותם אפרט בהמשך.

אבל זו לא הבעיה היחידה. הזכרתי את Animes קודם לכן וארצה לגעת בנושא רגע- קהילות הפורומים כמו שאנחנו מכירים אותן פשוט נעלמו, ולא נראה שהן ישובו בצורה רצינית בעתיד הקרוב. זה אמנם עצוב, אבל גם כשהיו קיימים הפורומים, לא תמיד קיבלתי תגובות חזרה על דעותיי בשל הפעילות הדלה. קשה לי לקוות שתהיה באמת אפשרות לנהל דיון גם כאן בבלוג, אבל אני בכל זאת צריך מקום לפורקן ומקום לבטא מה אני חושב על הסדרה האחרונה שראיתי – גם אם בסופו של דבר אני מדבר לעצמי. אז אם כבר אני צריך מקום כזה, חשבתי שלפתוח בלוג יהיה הרעיון המוצלח ביותר שיש כרגע.

אז אם להבהיר בקצרה – הבלוג לא נועד להפוך לאתר האנימה הגדול בישראל או להתחרות בשום אתר אחר, אלא פשוט להיות יומן אינטרנטי שיתעד את מחשבותיי, ואולי בתקווה גם יעניין אנשים אחרים. נוסף על כך, מדובר באמצעי בשבילי כדי לשמור על הרגלי הצפייה שלי, מתוך "מחויבות" (לא לגמרי, אם יהיה צורך לפנות את הזמן לדברים חשובים יותר, כנראה שלא אעדכן כאן – אל תצפו לפעילות ענפה בתקופות מבחנים) כלשהי לעצמי.


איך זה הולך להתנהל?

אז לקראת הסמסטר הנוכחי החלטתי לשנות חשיבה ולהקציב לעצמי 4 סדרות שבועיות+סדרה אחת "חופשית" (פירוט בהמשך) כך שאצפה בפרק של כל אחת מהן בכל יום בשבוע בין ראשון לחמישי (כאשר שישי-שבת יוקדשו לדברים אחרים, ביניהם מעתה ועכשיו הבלוג הזה).

אז איך בעצם הגבלה של סדרות אמורה לעזור לצפות ביותר? זה בעיקר מנטלי. בפרק אחד ביום אני מסוגל לעמוד, ולא רק שאני מסוגל – אני גם חייב לקחת מידי פעם הפסקה מהמציאות, אך עד עכשיו כמות הפרקים שנצברו לי מסדרה ספציפית גרמו לי לחוסר מוטיבציה אפילו לנסות להמשיך אותה, ולהיות מאחור מנע ממני גם אפשרות לדבר עם אנשים על אותה סדרה מחשש לספוילרים – מה שבעצם גרם לכל העניין של לצפות באופן שבועי לאבד פואנטה לחלוטין. בשיטה החדשה, אני מקווה, אוכל להנות מהחוויה כמו שצריך.

אבל למה בעצם לא להפסיק לראות באופן שבועי? התשובה פשוטה – אני לא יכול. ישנן סדרות שאני מאוד מצפה להן, ישנן סדרות שאת העונות הוקדמות שלהן כבר ראיתי ואני רוצה להמשיך, וישנן סדרות שלראות אותן באופן שבועי פשוט מאוד תורם לחוויה.

https://i0.wp.com/hras.studiojab.com/wp-content/uploads/2012/10/watchanimetv08.jpg

כדי לא להזניח לגמרי סדרות שכבר נגמרו, כך שאוכל סופסוף להשלים את הסדרות מרשימת ה PTW ההולכת וגדלה, הקצבתי לעצמי את "הסדרה החופשית". בכל פעם אבחר בסדרה אחת שכבר נגמרה, כאשר אנסה לאזן בין סדרות ישנות לסדרות חדשות, ואצפה לפחות בפרק אחד שלה ביום חמישי, ובפרקים נוספים בשאר ימות השבוע אם וכאשר יתפנה לי זמן (כך שסדרה של 24 פרקים לדוגמה, לא באמת תיקח לי 24 שבועות לסיום אם היא על תקן הסדרה החופשית).

בכל עונת שידור אבחר את הסדרות השבועיות החדשות שיכנסו לרשימת הצפייה במקום אלו שנגמרו ואודיע על כך בבלוג. הסדרה החופשית תתחלף בכל פעם שאסיים סדרה חופשית אחרת. רשימת הצפייה הנוכחית שלי היא:

  1. ראשון – Dragon Ball Super
  2. שני – Ballroom e Youkoso
  3. שלישי – Fate/Apocrypha
  4. רביעי – Shokugeki no Souma: San no Sara
  5. חמישי (סדרה חופשית) – Full Metal Panic!

כאשר הבחירה לגבי הסדרות השבועיות לא נעשית דווקא כי אלו לדעתי הסדרות הטובות ביותר המשודרות כרגע, אלא כי מסיבות כאלו ואחרות אלו הן הסדרות שהכי הייתי מעדיף לצפות בהן באופן שבועי.


ומה יכתב בבלוג?

כל סדרה שאסיים תזכה בפוסט חוות דעת מפורט (או "ביקורת" אם הייתם רוצים, אני עוד לא יודע אם אני יכול להגדיר את עצמי כ"מבקר", לשיפותכם ביקורת אורח שכתבתי בבלוג אנימה-אוקיי של רם קיץ על המשחק Nier:Automata (לאחר עריכה של רם כמובן) – זה דרך אגב בלוג נהדר שאתם יותר מחייבים לבקר בו). לא בדיוק ספוילר, אבל מטבע הדברים מכיוון שאני בוחר רשימה מצומצמת של סדרות לצפייה – רובן המכריע של חוות הדעת יהיו כנראה חיוביות (אם כי אשתדל להיות הוגן ככל הניתן). זה לא אידיאלי אבל אני גם לא חושב שזה מצב רע, בסופו של דבר המקום יכול להפוך לבמה לא רעה להמלצות.

פורמט הביקורות יהיה ככל הנראה כמו בפוסט הראשון שכתבתי על Kakegurui – כלומר להתחיל בתעודת זהות קצרה על הסדרה, מה אני חושב שעבד בה טוב ומה פחות, ויסתיים בסיכום ומתן ציון סופי. הציונים יהיו מסאקלה של 1 עד 10 ובהתאמה למערכת הציונים ב MAL, כלומר:

1 – זוועתי , 2 – נוראי, 3 – רע מאוד, 4 – רע, 5 – ממוצע, 6 – בסדר, 7 – טוב, 8 – טוב מאוד, 9 – מצוין, 10 – מאסטרפיס.

כיוון שחלק מהסדרות שאני מתכנן לצפות בהן הן סדרות ארוכות – אשתדל לעדכן עליהן בפוסטים שיסכמו גם חלקים מהסדרה, כמו למשל ארק שהסתיים, וזאת על מנת שגם אהיה מסוגל לתת את תשומת הלב הראויה לחלקים ספציפיים מסדרות אלו, וגם על מנת שאוכל לעדכן את הבלוג בצורה יותר סדירה.

בנוסף עבור סדרות ארוכות כאלה, ועבור נקודות ציון כלשהן (למשל פרק מסויים בו קרה משהו ממש מיוחד והוא יצר רעש דיי גדול בקהילה) אפרסם במידת הצורך סטטוס קצר על אותו מאורע. דוגמה תוכלו לראות בסטטוס על Kakegurui שמופיע מתחת לפוסט זה (לא מסוג הדברים שארשום עליהם סטטוסים, אלא סתם דוגמה לאיך נראה סטטוס כאן).

https://wavemotioncannon.files.wordpress.com/2016/12/writing-2.jpg?w=740

פינה נוספת שיכלול הבלוג כרגע היא סק"ש (סיקור שבועי) של חדשות השבוע. אין לי כוונה להתחרות באתרי חדשות, וגם לא מוצא בזה צורך. את המקור לרוב הכתבות אביא כנראה מ AnimeNewsNetwork (ובהמשך כשהאתר ישראטאקו יחזור לפעילות אשתדל להביא את הכתבות משם) והמטרה היא לרכז את הדברים הבאמת מעניינים שקרו, ולדבר עליהם בקצרה. הפינה תכתב לרוב בשבתות ותחל החל מהשבוע הבא (שבת ה 11.11.2017).

פינות נוספות אולי יתווספו בהמשך. יש לי כמה רעיונות, אך בינתיים לא רוצה להבטיח כלום.


קצת על המערכת

הבלוג מופעל כרגע על ידי מערכת ניהול התוכן המוכרת WordPress תחת שירות האחסון של wordpress.com. המערכת הזו היא לדעתי הטובה ביותר שקיימת כרגע לניהול בלוגים ולכן בחרתי בה. במתכונת הנוכחית והחינמית אני לא יכול לנצל את מיטב האפשרויות שלה (וזאת הסיבה למשל לדומיין המוזר מעט), אך אני חושב שלשלב הזה, כשמדובר בעיקר ביומן אינטרנטי בלי שאיפות גדולות מידי – זה דיי והותר.

את העיצוב הנוכחי בחרתי מתוך תבניות העיצוב הקיימות (אם כי מודה שלא עברתי על כולן) כי הוא נראה לי יחסית נקי, מודרני ואלגנטי. אם אתם חושבים שקיים אחד טוב יותר, כמובן שאשמח לשמוע, אך שינויים גדולים בעיצוב אני לא צופה כרגע במהלך הסמסטר וזה כנראה משהו שאתעסק איתו יותר בחופשות.


 

מעבר לכך אני לא יודע אם יש לי עוד מה להרחיב, ואני חושב שחפרתי לכם מספיק. רוב מה שנכתב בפוסט זה יועתק לעמוד האודות כדי שיהיה זמין בכל עת בצורה נוחה עבור קוראים חדשים.

אם בכל זאת יש לכם שאלות, הצעות, או שאתם סתם רוצים לכתוב לי, אתם יותר ממוזמנים להשתמש במערכת התגובות כאן. אשמח לשמוע מכם (:

שיהיה לנו בהצלחה~

https://www.japanator.com/elephant/ul/22589-620x-madman_gets_cardcaptor_sakura_header_image.jpg

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s