אודות

(מעודכן נכון ל 29.11.2021)

קצת על עצמי

היי, אני ארצ'ר (כינוי מן הסתם, אבל מעדיף להישאר עם זה כרגע), וחלקכם אולי מכירים אותי מפעילותי בעבר בפורומים או בפלטפורמות אינטרנטיות אחרות. אם לא, אז נעים להכיר (:

כרגע בן 29 ובן אדם עסוק ביותר. תחביביי העיקריים הם ציור (ובפרט ציור דיגיטלי וקומיקס), גיימינג, מחשבים וטכנולוגיה, וכמובן – אנימה ומנגה.

את כניסתי לתחום האנימה והמנגה ביצעתי בשלהי 2005 ועד היום מדובר בתחביב מאוד יקר לליבי. את רשימת הסדרות שבהן צפיתי ושאלו בהן אני מתכנן לצפות תוכלו למצוא בפרופיל שלי ב MyAnimeList אותו אני משתדל לעדכן באופן תדיר (כמו כן קיים פרופיל מקביל ב AniList). יחסית ל 15 שנים בתחום, לא מדובר ברשימה מאוד גדולה – וכאן הבלוג הזה נכנס לתמונה.


אז מה זה בעצם Isogashii?

בתרגום פשוט – "Isogashii" אומר "עסוק" – וזה המצב לצערי בשנים האחרונות, כל תקופה מסיבותיה: אם זה שירות צבאי, לימודים לתואר ראשון (שבמהלכם פתחתי את הבלוג) ועוד דברים שגורמים לכך שהתחביב מעט נזרק הצידה.

זה כמובן לא מצב רצוי, אבל לחלקנו כשאנחנו מתבגרים כבר אין את הזמן הפנוי למרתן סדרות ובוודאי שלא לעקוב אחר 10 סדרות אנימה עונתיות במקביל. בניסיון כושל בכל זאת לעמוד בקצב, הרמתי בתקופה שלפני הבלוג את כל הסדרות שנראו לי מעניינות (והיו לא מעט כאלה) בכל עונה, רק כדי לנטוש את רובן אחרי פרק בודד או שניים – לאחר שהבנתי שאת הפער שפתחתי מהפרק האחרון שיצא אני כנראה כבר לא אספיק להשלים. כמו כן רשימת ה Plan to Watch שלי שכוללות סדרות וסרטים שאני מתכנן לצפות בהם בערך ממתי שנכנסתי לתחביב, פשוט לא התרוקנה – אלא רק הלכה והתמלאה.

כדי לפתור את הבעיה סיגלתי לעצמי הרגלי צפייה חדשים תחת לו"ז צפייה ברור אותו שאת המבנה שלו אני מעדכן מפעם לפעם בהתאם לצורך. את המבנה הנוכחי שלו, כמו גם רשימת הסדרות שנמצאות בו כרגע, ניתן לראות בעמוד לו"ז צפייה/קריאה.

בבלוג תוכלו למצוא סקירות על יצירות מעולם האנימה והמנגה (כולל גם סרטים, משחקים, Visual Novels ומה שמסביב לאותה תרבות יפנית) אותן סיימתי ולקרוא את מחשבותיי עליהן. הסקירות אינן מתיימרות להוות "ביקורת" מקצועית אלא נקודת מבט שלי כחובב של התחום.

לא בדיוק ספוילר, אבל מטבע הדברים מכיוון שאני בוחר סדרות שאני ממש רוצה לראות ולא צופה סתם בכל דבר שיוצא – רובן המכריע של הסקירות יהיו כנראה חיוביות (זה לא אומר שלא  אשתדל להיות הוגן ככל הניתן). זה לא אידיאלי, אבל אני גם לא חושב שזה מצב רע, בסופו של דבר המקום יכול להפוך לבמה לא רעה להמלצות עבור אלה שמחפשים. לכל סדרה יינתן ציון סופי כאשר הציונים יהיו מסאקלה של 1 עד 10 ובאופן דומה למערכת הציונים ב MAL. את הפירוט המפורט ניתן למצוא בעמוד סולם דירוג.

מטרת הבלוג היא לא להוות את אתר האנימה הגדול בישראל או להתחרות בשום אתר אחר, אלא פשוט להיות יומן אינטרנטי שיתעד את מחשבותיי ואולי בתקווה גם יעניין אנשים אחרים. נוסף על כך, מדובר באמצעי בשבילי כדי לשמור על הרגלי הצפייה שלי, מתוך "מחויבות" מסוימת שאני יוצר לעצמי (לא לגמרי, אם יהיה צורך לפנות את הזמן לדברים חשובים יותר, כנראה שלא אעדכן כאן לתקופה).


פינות נוספות בבלוג

כתבות: פוסטים על נושאים שונים בתחום האנימה והמנגה, הסוקרים או מכסים נושא מסוים ולא יצירה ספציפית. דוגמה לכך היא פוסטים הסוקרים עונות שידור או סיכומי שנה.

מאיפה להתחיל?: בפינה זו אכתוב כל כמה זמן על פרנצ'ייז מסוים בו קיימות מספר סדרות/סרטים על מנת לעשות סדר לצופים חדשים שלא יודעים במה לצפות קודם. הפינה תכיל סקירה של ההיסטוריה של הפרנצ'ייז – מהיכן התחיל, באיזה סדר הסדרות יצאו, מי היוצרים, ומה הם סדרי הצפייה הפופולריים (כולל יתרונות וחסרונות של כל סדר) – וכן המלצה אישית לסדר הצפייה. המטרה היא לא לספק סתם עוד רשימת מכולת כמו שתוכלו למצוא בגוגל, אלא לסקור את סדרי הצפייה המוכרים ולהסביר מדוע אנשים ממליצים עליהם, כך שהקוראים יוכלו לבחור בעצמם מתוך הבנה ולא סתם לשמוע להמלצה הראשונה או להמלצה הכי משכנעת שהם נתקלו בה.

https://wavemotioncannon.files.wordpress.com/2016/12/writing-2.jpg?w=740

פינות שהיו בעבר ויתכן שיחזרו אם ארגיש שזה מתאפשר לי:

סק"ש: סיקור שבועי של חדשות השבוע. אין לי כוונה להתחרות באתרי חדשות, וגם לא מוצא בזה צורך. לכל ידיעה מצורף המקור שלה (כי אני לא דוגל בשמועות), רובן מ AnimeNewsNetwork. המטרה בסופו של דבר היא לרכז את הדברים הבאמת מעניינים שקרו באותו שבוע, ולדבר עליהם בקצרה.

יומני קריאה: פינה בה אני חולק את חווית הקריאה שלי ב Visual Novel (משחק המתנהג כמו ספר ומגולל סיפור בו הקורא יכול לבחור בין אופציות שונות להתקדמות העלילה) מסוים לבחירתי, ומציג את את תגובתי לאירועים המתרחשים בו בצורה הומוריסטית (עד כמה שניתן) תוך כדי שמירה על עיקר הסיפור. לרוב כאשר מדובר ב Visual Novel מרובה קווי עלילה (routes) אעשה את יומן הקריאה עבור קו העלילה הראשון שאשחק בו בלבד, ובמקרים של קו עלילה לינארי אכסה רק חלק מסוים מאותו נובל.